Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 10MILA-test Lillomarka & Ärla IF

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 10MILA-test Lillomarka & Ärla IF
Arrangörsorganisationer: SOIK Hellas / Ärla IF
Datum: fredag 16 mars 2018

Klasser: Visa alla | Dam | Herr

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Herr 8,6km, 17- år

74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Simon ImarkTullinge SK1:03:33
2Oskar SjöbergOK Linné1:05:20+1:47
3Robbin KantarpÄrla IF1:05:24+1:51
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:05:25+1:52
5David LingforsOK Linné1:05:29+1:56
6Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:05:33+2:00
7Jens RönnolsJärla Orientering1:05:41+2:08
8Axel GranqvistOK Ravinen1:05:49+2:16
9Oskar DanielsAttunda OK1:06:04+2:31
10Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:06:08+2:35
11Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad1:06:15+2:42
12Joshua DudleyOK Ravinen1:06:36+3:03
13Mats TroengOK Linné1:06:39+3:06
14Johan HöijOK Linné1:06:49+3:16
15Xander BergerOK Pan-Kristianstad1:06:53+3:20
16Oscar VångellÄrla IF1:07:03+3:30
17Karl WalheimÄrla IF1:07:34+4:01
18Olof ErikssonOK Linné1:07:39+4:06
19Axel WrådheAttunda OK1:07:55+4:22
20Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:08:03+4:30
21Kalle BergmanOK Ravinen1:08:10+4:37
22Martin NilssonLillomarka OL1:08:19+4:46
23Niklas AldénOK Linné1:08:34+5:01
24Karl EngesAttunda OK1:09:14+5:41
25Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:09:19+5:46
26Jakob AnderssonOK Linné1:09:43+6:10
27Love BerzellOK Ravinen1:11:03+7:30
28Johan LenningOK Pan-Kristianstad1:11:19+7:46
29Jacob LindstamOK Ravinen1:12:14+8:41
30Jannis BonekOK Linné1:12:26+8:53
31Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:12:29+8:56
32Jörgen OhlinTullinge SK1:12:46+9:13
33Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:14:14+10:41
34Tintin KarlbergTullinge SK1:14:27+10:54
35Christian WartbichlerLillomarka OL1:14:35+11:02
36Johannes RidefeltOK Linné1:15:26+11:53
37Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:15:46+12:13
38Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:15:51+12:18
39Josh BeechEspoon Suunta1:17:25+13:52
40Nick BarrableOK Ravinen1:18:32+14:59
41Oskar EdvardssonJärfälla OK1:18:37+15:04
42Emil AnderssonÄrla IF1:19:30+15:57
43Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:20:27+16:54
44Jonathan RosendahlÄrla IF1:21:07+17:34
45Pascal SchmidOK Linné1:21:54+18:21
46Ruairi ShortOK Linné1:22:06+18:33
47Franz GlanerOK Pan-Kristianstad1:22:23+18:50
48Helmut GremmelLillomarka OL1:24:01+20:28
49Mathias BenjaminsenLillomarka OL1:24:43+21:10
50Samuel SvenssonCentrum OK1:29:43+26:10
51Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:29:50+26:17Ladda ner rutt i gpx-format
52Nicholas OskarssonLillomarka OL1:34:31+30:58
53Emil AnderssonTullinge SK1:37:53+34:20
54Gustav BergmanOK Ravinenej godkänd
55Erik BjörklundOK Linnéej godkänd
56Erik BonekOK Linnéej godkänd
57Olle GrywenzOK Linnéej godkänd
58Anton HanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
59Simon HedlundÄrla IFej godkänd
60Victor ImarkTullinge SKej godkänd
61Torbjörn JacobssonOK Rodhenej godkänd
62Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
63Henrik JonssonÄrla IFej godkänd
64Johan LangerakJärfälla OKej godkänd
65Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
66Alisdair McLeodLillomarka OLej godkänd
67Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
68Johan PerssonAttunda OKej godkänd
69Thomas PetterssonAttunda OKej godkänd
70Albin RidefeltOK Linnéej godkänd
71Daniel RoosAttunda OKej godkänd
72Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej godkänd
73Jesper AnderssonSnättringe SKutgått
74Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadutgått
75Albin AnderssonTullinge SKej start
76Alan CherryNydalens Skiklubej start
77Nils EdvardssonJärfälla OKej start
78Magnus GlänneforsTullinge SKej start
79Matthias GröllOK Pan-Kristianstadej start
80Eric HanssonIK Hakarpspojkarnaej start
81Viktor JanrikOK Linnéej start
82Kristian JonesLillomarka OLej start
83Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start
84Ola MartnerOK Pan-Kristianstadej start
85Leonas MockunasHellas Orienteringej start
86Halvor Eid NielsenÄrla IFej start
87Nicolas RioOK Pan-Kristianstadej start
88Jerk RönnolsCentrum OKej start
89Simon SchusterIFK Lidingö SOKej start
90Viktor SilvemarkÄrla IFej start
91Elias Skjolden SørensenLillomarka OLej start
92Matthew SpeakeLillomarka OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars