Swedish Orienteering Federation

Official results for 10MILA-test Lillomarka & Ärla IF

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 10MILA-test Lillomarka & Ärla IF
Organisers: Ärla IF / SOIK Hellas
Date: Friday 16 March 2018

Classes: Show all | Dam | Herr

Age: Show all | Show < 16 years | Show > 17 years | Show juniors | Visa seniorer | Show masters

Herr 8,6km

82 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffR
1Simon ImarkTullinge SK1:03:33
2Oskar SjöbergOK Linné1:05:20+1:47
3Robbin KantarpÄrla IF1:05:24+1:51
4Martin DjerfIK Hakarpspojkarna1:05:25+1:52
5David LingforsOK Linné1:05:29+1:56
6Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna1:05:33+2:00
7Jens RönnolsJärla Orientering1:05:41+2:08
8Axel GranqvistOK Ravinen1:05:49+2:16
9Oskar DanielsAttunda OK1:06:04+2:31
10Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:06:08+2:35
11Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad1:06:15+2:42
12Joshua DudleyOK Ravinen1:06:36+3:03
13Mats TroengOK Linné1:06:39+3:06
14Johan HöijOK Linné1:06:49+3:16
15Xander BergerOK Pan-Kristianstad1:06:53+3:20
16Oscar VångellÄrla IF1:07:03+3:30
17Karl WalheimÄrla IF1:07:34+4:01
18Olof ErikssonOK Linné1:07:39+4:06
19Matt SpeakeLillomarka OL1:07:40+4:07
20Axel WrådheAttunda OK1:07:55+4:22
21Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna1:08:03+4:30
22Kalle BergmanOK Ravinen1:08:10+4:37
23Kristian JonesLillomarka OL1:08:14+4:41
24Martin NilssonLillomarka OL1:08:19+4:46
25Niklas AldénOK Linné1:08:34+5:01
26Karl EngesAttunda OK1:09:14+5:41
27Bryan Russel-KeelyIFK Lidingö SOK1:09:19+5:46
28Jakob AnderssonOK Linné1:09:43+6:10
29Hector HaninesIFK Lidingö SOK1:10:08+6:35
30Love BerzellOK Ravinen1:11:03+7:30
31Johan LenningOK Pan-Kristianstad1:11:19+7:46
32Jacob LindstamOK Ravinen1:12:14+8:41
33Jannis BonekOK Linné1:12:26+8:53
34Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:12:29+8:56
35Jörgen OhlinTullinge SK1:12:46+9:13
36Ondrej HlavacÄrla IF1:13:00+9:27
37Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:14:14+10:41
38Tintin KarlbergTullinge SK1:14:27+10:54
39Christian WartbichlerLillomarka OL1:14:35+11:02
40Johannes RidefeltOK Linné1:15:26+11:53
41Arvid NordIK Hakarpspojkarna1:15:46+12:13
42Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna1:15:51+12:18
43Josh BeechEspoon Suunta1:17:25+13:52
44Nick BarrableOK Ravinen1:18:32+14:59
45Oskar EdvardssonJärfälla OK1:18:37+15:04
46Okänd Klubblös1:18:40+15:07
47Emil AnderssonÄrla IF1:19:30+15:57
48Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro1:20:27+16:54
49Okänd2 Klubblös1:20:30+16:57
50Jonathan RosendahlÄrla IF1:21:07+17:34
51Pascal SchmidOK Linné1:21:54+18:21
52Ruairi ShortOK Linné1:22:06+18:33
53Franz GlanerOK Pan-Kristianstad1:22:23+18:50
54Helmut GremmelLillomarka OL1:24:01+20:28
55Mathias BenjaminsenLillomarka OL1:24:43+21:10
56Mathias VoldLillomarka OL1:28:25+24:52
57Samuel SvenssonCentrum OK1:29:43+26:10
58Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna1:29:50+26:17Download route in GPX format
59Nicholas OskarssonLillomarka OL1:34:31+30:58
60Emil AnderssonTullinge SK1:37:53+34:20
Gustav BergmanOK Ravinenmispunched
Erik BjörklundOK Linnémispunched
Erik BonekOK Linnémispunched
Olle GrywenzOK Linnémispunched
Anton HanssonIK Hakarpspojkarnamispunched
Simon HedlundÄrla IFmispunched
Victor ImarkTullinge SKmispunched
Torbjörn JacobssonOK Rodhenmispunched
Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OFmispunched
Henrik JonssonÄrla IFmispunched
Johan LangerakJärfälla OKmispunched
Per LindmanFinspångs SOKmispunched
Alisdair McLeodLillomarka OLmispunched
Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstadmispunched
Johan PerssonAttunda OKmispunched
Thomas PetterssonAttunda OKmispunched
Albin RidefeltOK Linnémispunched
Daniel RoosAttunda OKmispunched
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadmispunched
Jesper AnderssonSnättringe SKdid not finish
Steinar KollerudLillomarka OLdid not finish
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstaddid not finish
Albin AnderssonTullinge SKdid not start
Alan CherryNydalens Skiklubdid not start
Nils EdvardssonJärfälla OKdid not start
Magnus GlänneforsTullinge SKdid not start
Matthias GröllOK Pan-Kristianstaddid not start
Eric HanssonIK Hakarpspojkarnadid not start
Viktor JanrikOK Linnédid not start
Kristian JonesLillomarka OLdid not start
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnadid not start
Ola MartnerOK Pan-Kristianstaddid not start
Leonas MockunasHellas Orienteringdid not start
Halvor Eid NielsenÄrla IFdid not start
Nicolas RioOK Pan-Kristianstaddid not start
Jerk RönnolsCentrum OKdid not start
Simon SchusterIFK Lidingö SOKdid not start
Viktor SilvemarkÄrla IFdid not start
Elias Skjolden SørensenLillomarka OLdid not start
Matthew SpeakeLillomarka OLdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race
Hallands 3 dagars