Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, natt
Arrangörsorganisation: Brunflo IF
Datum: onsdag 7 februari 2018

D21

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kristina NordeboÄlvsby IF OK39:52
2Malin SjöblomÖstersunds OK44:50+4:58
3Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK57:06+17:14

H21

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ulf LindqvistÖstersunds OK49:36
2Marcus AmrénÖstersunds OK55:04+5:28
3Hampus LindblomÅsarna IK1:04:25+14:49
Johan HalvarssonÖstersunds OKej godkänd

D16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ester OlofssonOK Storsjön47:25

H16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tor RönnestrandFrösö IF30:55

D14

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LindqvistÖstersunds OK34:58

D12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Edit OlofssonOK Storsjön1:05:04

H12

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils RönnestrandFrösö IF1:19:35
2Loa NordströmFrösö IF1:19:44+0:09
3Erik TengbladFrösö IF1:20:26+0:51

D40

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna Hedström RingvallÖstersunds OK39:15
2Ingela RönnestrandFrösö IF58:21+19:06

D50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Camilla GillströmÖstersunds OK58:53

H50

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per-Erik RönnestrandFrösö IF30:21
2Hans ÅgrenÖstersunds OK44:52+14:31
3Björn OlofssonOK Storsjön1:05:01+34:40

H60

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola LindgrenÖstersunds OK44:28
2Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF46:00+1:32
3Ove HemmingssonBrunflo IF49:41+5:13
4Claes SöderhjelmÖstersunds OK52:27+7:59
5Bengt JonssonÖstersunds OK1:13:47+29:19
Lars-Eric GahlinÖstersunds OKej godkänd

D70

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eivor LindgrenBrunflo IF42:18

H70

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kurt HalvarssonÖstersunds OK47:53
2Bengt HannersjöÖstersunds OK48:12+0:19
3Åke BengtssonÖstersunds OK48:15+0:22
4Tom BrantheimÖstersunds OK53:11+5:18
5Sven RingvallÖstersunds OK59:35+11:42

Öppen motion 3

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Helen HanstockÖstersunds OK37:09
2James TurtonÖstersunds OK37:26+0:17

Öppen motion 6

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elina MikaelssonNolaskogsarna58:33
2Josefin MikaelssonNolaskogsarna58:35+0:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser