Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup 3
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: onsdag 17 januari 2018

MtbO Svart

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas NordströmSkogslöparna41:59
2Peter WoxlinSkogslöparna42:59+1:00

Gul

1 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonSkogslöparna15:458:30
2Signe ForsbergSkogslöparna15:49+0:048:32
3Ida PaulerSkogslöparna16:35+0:508:57
4Hanna WoxlinSkogslöparna17:26+1:419:25
5Tindra RytterstedtSkogslöparna19:29+3:4410:31
6Liv PaulerSkogslöparna24:25+8:4013:11
7Ture ForsbergSkogslöparna47:51+32:0625:51
Edwin WesterSkogslöparnafullföljt

Orange

3 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NilssonSkogslöparna19:486:30
2Liam HälldalSkogslöparna20:25+0:376:42
3Sixten PerssonSkogslöparna20:59+1:116:54
4Jonatan HälldalSkogslöparna22:50+3:027:30
5Filip NordströmSkogslöparna24:50+5:028:10
6Alice RytterstedtSkogslöparna25:08+5:208:16
7Nora EngströmOK Nolaskogsarna28:06+8:189:14
8Yvonne NäslundSkogslöparna32:04+12:1610:32
9Eero O NiemiSkogslöparna35:17+15:2911:36
10Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna42:10+22:2213:52

Blå

4 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid StrandbergSkogslöparna34:126:54
2Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna36:01+1:497:16
3Mattias PerssonSkogslöparna36:04+1:527:17
4Emanuel NäslundSkogslöparna37:02+2:507:28
5Torgny NäslundSkogslöparna37:24+3:127:33
6Amelie JosefssonSkogslöparna38:33+4:217:47
7Hans NordströmSkogslöparna38:35+4:237:47
8Clas EngströmOK Nolaskogsarna39:31+5:197:58
9Thomas NäslundOK Nolaskogsarna40:01+5:498:05
Christina JosefssonSkogslöparnafullföljt

Svart

7 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Börje PaulerSkogslöparna45:006:01
2Stefan SjölundSkogslöparna46:46+1:466:16
3Dag StridhOK Nolaskogsarna49:44+4:446:40
4Isac ErikssonOK Nolaskogsarna51:37+6:376:55
5Erik MagnussonOK Nolaskogsarna53:02+8:027:06
6Jan NäslundOK Nolaskogsarna53:31+8:317:10
7Oskar ForsbergSkogslöparna58:00+13:007:46
8Jörgen NylénOK Nolaskogsarna58:17+13:177:48
9Kristin HylanderNyköpings OK1:02:50+17:508:25
Per MagnussonOK Nolaskogsarnafullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser