Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 7 april 2019

H17-

39 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 23:36:31
1. Jesper Svensk49:504+2:5049:504+2:50
2. Henrik Löfås52:429+6:341:42:327+3+5:09+2:19
3. Sven Aschwanden32:372+0:402:15:093-4+2:09-3:00
4. Erik Liljequist33:422+1:372:48:512-1+0:46-1:23
5. Olle Kalered47:402+5:253:36:311-1-0:46
2Malungs OK Skogsmårdarna 13:36:32+0:01
1. Erik Rost53:2913+6:2953:2913+6:29
2. Filip Wadsten50:344+4:261:44:039-4+6:40+0:11
3. Ludvig Åhlund31:5712:16:006-3+3:00-3:40
4. Johan Bäckman32:0512:48:051-5-3:00
5. Thomas Landqvist48:273+6:123:36:322+1+0:01+0:01
3OK Ravinen 13:36:56+0:25
1. Kalle Bergman51:3110+4:3151:3110+4:31
2. Axel Granqvist50:566+4:481:42:276-4+5:04+0:33
3. Nick Barrable37:4910+5:522:20:168+2+7:16+2:12
4. Martin Hunhammar34:253+2:202:54:415-3+6:36-0:40
5. Gustav Bergman42:1513:36:563-2+0:25-6:11
4OK Linné 13:43:49+7:18
1. David Lingfors50:107+3:1050:107+3:10
2. Johan Höij48:282+2:201:38:383-4+1:15-1:55
3. Sixten Hillerhag34:224+2:252:13:001-2-1:15
4. Viktor Janrik41:3812+9:332:54:384+3+6:33+6:33
5. Rassmus Andersson49:115+6:563:43:4940+7:18+0:45
5Stora Tuna OK 13:44:42+8:11
1. Viktor Svensk47:00147:001
2. Anton Forsberg51:378+5:291:38:372+1+1:14+1:14
3. Jonas Carlsson37:079+5:102:15:445+3+2:44+1:30
4. Niklas Löwegren40:1810+8:132:56:026+1+7:57+5:13
5. Joakim Svensk48:404+6:253:44:425-1+8:11+0:14
6OK Linné 33:46:55+10:24
1. Jan Troeng50:035+3:0350:035+3:03
2. Mats Troeng48:373+2:291:38:404-1+1:17-1:46
3. Ulf Troeng37:007+5:032:15:4040+2:40+1:23
4. Mikael Janerås37:425+5:372:53:223-1+5:17+2:37
5. Csaba Gösswein53:336+11:183:46:556+3+10:24+5:07
7Attunda OK 13:55:30+18:59
1. Oskar Daniels49:333+2:3349:333+2:33
2. Axel Wrådhe50:525+4:441:40:255+2+3:02+0:29
3. Gustav Wirén39:2113+7:242:19:467+2+6:46+3:44
4. Thomas Pettersson41:1611+9:113:01:028+1+12:57+6:11
5. Karl Enges54:287+12:133:55:307-1+18:59+6:02
8OK Kåre 13:56:03+19:32
1. Jonas Gustafsson51:158+4:1551:158+4:15
2. Isac von Krusenstierna46:0811:37:231-7-4:15
3. Johannes Öhgren36:466+4:492:14:092+1+1:09+1:09
4. Melker Nordgren45:1320+13:082:59:227+5+11:17+10:08
5. Gustav Öhgren56:418+14:263:56:038+1+19:32+8:15
9IFK Mora OK 14:12:38+36:07
1. Roman Ryapolov51:309+4:3051:309+4:30
2. Simon Hodler57:0918+11:011:48:3911+2+11:16+6:46
3. Linus Rapp34:043+2:072:22:439-2+9:43-1:33
4. Adrian Dahlstsröm44:5719+12:523:07:4090+19:35+9:52
5. Daniel Duhlbo1:04:5821+22:434:12:3890+36:07+16:32
10OK Linné 24:13:30+36:59
1. Niklas Aldén49:162+2:1649:162+2:16
2. Johannes Ridefelt54:0211+7:541:43:188+6+5:55+3:39
3. Emil Boström46:4631+14:492:30:0412+4+17:04+11:09
4. Erik Björklund40:059+8:003:10:09120+22:04+5:00
5. Olof Eriksson1:03:2119+21:064:13:3010-2+36:59+14:55
11Sundbybergs IK 14:17:55+41:24
1. Niklas Carlsson53:2712+6:2753:2712+6:27
2. Kristoffer Tengroth51:157+5:071:44:4210-2+7:19+0:52
3. David Mellin39:2914+7:322:24:11100+11:11+3:52
4. Simon Mellin46:3827+14:333:10:4913+3+22:44+11:33
5. Fredrik Bjernulf1:07:0626+24:514:17:5511-2+41:24+18:40
12Långhundra IF 14:17:57+41:26
1. Samuel Hedlund58:4232+11:4258:4232+11:42
2. Waldemar Andersson58:4521+12:371:57:2721-11+20:04+8:22
3. Jesper Kullin Alfredsson39:0312+7:062:36:3019-2+23:30+3:26
4. Fredrik Wigertz43:4016+11:353:20:1017-2+32:05+8:35
5. Anton Sundgren57:4710+15:324:17:5712-5+41:26+9:21
13Gävle OK 14:21:28+44:57
1. Richard Hejdenberg58:2630+11:2658:2630+11:26
2. Felix Silver53:4610+7:381:52:1213-17+14:49+3:23
3. Lasse Jansson38:0811+6:112:30:2014+1+17:20+2:31
4. Erik Hansson48:5031+16:453:19:1016+2+31:05+13:45
5. Patrik Svedberg1:02:1818+20:034:21:2813-3+44:57+13:52
14Malungs OK Skogsmårdarna 24:23:05+46:34
1. Johan Nordlund53:1111+6:1153:1111+6:11
2. Oskar Lundqvist55:5217+9:441:49:0312+1+11:40+5:29
3. Ola Nyberg40:1316+8:162:29:1611-1+16:16+4:36
4. Manuel Mexia de Almeida Horta39:508+7:453:09:06110+21:01+4:45
5. Karl Granat1:13:5932+31:444:23:0514+3+46:34+25:33
15OK Roslagen 14:23:50+47:19
1. Joel Lännevall55:5115+8:5155:5115+8:51
2. Tommy Lindberg1:00:0123+13:531:55:5220+5+18:29+9:38
3. Ola Hultin44:5424+12:572:40:4621+1+27:46+9:17
4. Jonas Nordström42:3914+10:343:23:2519-2+35:20+7:34
5. Liutauras Bilevicius1:00:2514+18:104:23:5015-4+47:19+11:59
16Skogslöparna 14:24:12+47:41
1. Benjamin Näslund58:0727+11:0758:0727+11:07
2. Börje Pauler54:2712+8:191:52:3415-12+15:11+4:04
3. Oskar Forsberg46:2129+14:242:38:5520+5+25:55+10:44
4. Jonas Byström46:2725+14:223:25:2221+1+37:17+11:22
5. Stefan Sjölund58:5012+16:354:24:1216-5+47:41+10:24
17Järfälla OK 14:26:41+50:10
1. Anton Silier56:4016+9:4056:4016+9:40
2. Manne Hammarberg59:1022+13:021:55:5019+3+18:27+8:47
3. Oskar Edvardsson36:085+4:112:31:5815-4+18:58+0:31
4. Robert Pedersen39:257+7:203:11:2314-1+23:18+4:20
5. Aleksandr Manoilov1:15:1834+33:034:26:4117+3+50:10+26:52
18Västerås SOK 14:26:52+50:21
1. Noa Sjöstrand57:1818+10:1857:1818+10:18
2. Fredrik Hamrefors55:0313+8:551:52:2114-4+14:58+4:40
3. Andreas Näslund41:5719+10:002:34:1816+2+21:18+6:20
4. Henrik Hamrefors54:0736+22:023:28:2523+7+40:20+19:02
5. Carl Näslund58:2711+16:124:26:5218-5+50:21+10:01
19Söders-Tyresö 14:30:12+53:41
1. Olle Carlsson57:3823+10:3857:3823+10:38
2. Göran Thimberg55:3615+9:281:53:1418-5+15:51+5:13
3. Niklas Wrane41:1617+9:192:34:3017-1+21:30+5:39
4. Mikael Wilhelmsson43:2215+11:173:17:5215-2+29:47+8:17
5. Tomas Lilja1:12:2031+30:054:30:1219+4+53:41+23:54
20OK Nolaskogsarna / Rehns BK 14:30:26+53:55
1. Walter Lagerhäll (Rehns BK)57:2720+10:2757:2720+10:27
2. Hugo Eriksson55:3314+9:251:53:0016-4+15:37+5:10
3. Isak Eriksson41:3118+9:342:34:3118+2+21:31+5:54
4. Per Magnusson46:2324+14:183:20:54180+32:49+11:18
5. Simon Dahlberg1:09:3228+27:174:30:2620+2+53:55+21:06
21OK Linné / Sotkamon Jymy 44:39:14+1:02:43
1. Jakob Andersson50:056+3:0550:056+3:05
2. Arvid Roos1:10:5734+24:492:01:0224+18+23:39+20:34
3. Ulrik Imberg46:3630+14:392:47:38240+34:38+10:59
4. Valtteri Kankainen (Sotkamon Jymy)37:334+5:283:25:1120-4+37:06+2:28
5. Mattias Sundqvist1:14:0333+31:484:39:1421+1+1:02:43+25:37
22OK Södertörn 14:56:36+1:20:05
1. Filip Möller55:4514+8:4555:4514+8:45
2. Mattias Ivares1:05:5928+19:512:01:4426+12+24:21+15:36
3. Georg Eklöw39:3515+7:382:41:1923-3+28:19+3:58
4. Hugo Lindbärg45:4321+13:383:27:0222-1+38:57+10:38
5. Alexander Schandl1:29:3437+47:194:56:36220+1:20:05+41:08
23Sundsvalls OK 14:41:41+1:05:10
1. Hannes Lindahl58:2329+11:2358:2329+11:23
2. Måns Eriksson1:10:0033+23:522:08:2332+3+31:00+19:37
3. Erik Toomingas44:5525+12:582:53:1829-3+40:18+9:18
4. Jonne Liukkonen48:4029+16:353:41:5828-1+53:53+13:35
5. Anders Axling56:418+14:264:41:4123-5+1:05:10+11:17
24OK Rodhen 14:46:21+1:09:50
1. Simon Andersson57:3022+10:3057:3022+10:30
2. Axel Bergström1:03:3624+17:282:01:0625+3+23:43+13:13
3. David Melin47:4233+15:452:48:4827+2+35:48+12:05
4. John McLelland46:3126+14:263:35:1924-3+47:14+11:26
5. Torbjörn Jacobsson1:01:2115+19:064:46:21240+1:09:50+22:36
25Täby OK 14:47:01+1:10:30
1. Edvin Nordström1:00:3635+13:361:00:3635+13:36
2. Anders Jansson58:1120+12:031:58:4723-12+21:24+7:48
3. David Kleman42:2522+10:282:41:1222-1+28:12+6:48
4. Fredrik Hansson1:04:1440+32:093:45:2629+7+57:21+29:09
5. Robert Johansson1:01:3516+19:204:47:0125-4+1:10:30+13:09
26Attunda OK 24:49:56+1:13:25
1. Samuel Lindén1:04:5839+17:581:04:5839+17:58
2. Simon Martelius1:05:5426+19:462:10:5234-5+33:29+15:31
3. Johan Persson45:0726+13:102:55:5931-3+42:59+9:30
4. Oskar Enges45:4722+13:423:41:4627-4+53:41+10:42
5. Christian Redtzer1:04:5620+22:414:49:5626-1+1:13:25+19:44
27Sundbybergs IK 24:57:45+1:21:14
1. Jonatan Ståhl1:00:0333+13:031:00:0333+13:03
2. Mårten Sundh1:06:1129+20:032:06:1428-5+28:51+15:48
3. Fredrik Johansson44:1023+12:132:50:24280+37:24+8:33
4. Christian Lindh59:4137+27:363:50:0530+2+1:02:00+24:36
5. Mårten Lundqvist1:07:4027+25:254:57:4527-3+1:21:14+19:14
28Sundsvalls OK (35)4:59:35+1:23:04
1. Olov Vikström57:2419+10:2457:2419+10:24
2. Anders Erlandsson1:08:5232+22:442:06:1629+10+28:53+18:29
3. Roger Palmgren47:0332+15:062:53:1930+1+40:19+11:26
4. Henrik Lundgren1:00:4538+28:403:54:0431+1+1:05:59+25:40
5. Erik Norin1:05:3122+23:164:59:3528-3+1:23:04+17:05
29Domnarvets GOIF 15:02:50+1:26:19
1. Andreas Elgesjö1:08:5241+21:521:08:5241+21:52
2. Emil Byberg1:22:3440+36:262:31:2640-1+54:03+32:11
3. Samuel Stålnäbb47:5035+15:533:19:1638-2+1:06:16+12:13
4. Erik Brandt41:5513+9:504:01:1135-3+1:13:06+6:50
5. Mikael Blessborn1:01:3917+19:245:02:5029-6+1:26:19+13:13
30Alfta-Ösa OK 15:03:45+1:27:14
1. Olov Ericson58:1128+11:1158:1128+11:11
2. Andreas Davidsson1:07:5031+21:422:06:0127-1+28:38+17:27
3. Stefan Carlsson42:0620+10:092:48:0725-2+35:07+6:29
4. Peter Rosén47:2128+15:163:35:28250+47:23+12:16
5. Fredrik Broman1:18:4536+36:305:03:4530+5+1:27:14+39:51
31Vallentuna-Össeby OL 15:07:22+1:30:51
1. Fredrik Åkerlind57:0217+10:0257:0217+10:02
2. Kent Lundvall1:20:5439+34:462:17:5637+20+40:33+30:31
3. Jonas Giding46:2028+14:233:04:1635-2+51:16+10:43
4. Christer Arksand50:4934+18:443:55:0533-2+1:07:00+15:44
5. Mats Edengren1:12:1730+30:025:07:2231-2+1:30:51+23:51
32Haninge SOK 15:09:01+1:32:30
1. Hugo Dahlberg1:01:2437+14:241:01:2437+14:24
2. Gustav Näsman1:05:0625+18:582:06:3030-7+29:07+14:43
3. Jakob Gadefors-Nau42:0821+10:112:48:3826-4+35:38+6:31
4. Martin Skärlén1:14:1841+42:134:02:5636+10+1:14:51+39:13
5. Joakim Skärlén1:06:0525+23:505:09:0132-4+1:32:30+17:39
33IF Thor 15:09:47+1:33:16
1. Emil Jonsell1:17:0042+30:001:17:0042+30:00
2. Matviy Khotyaintsev1:13:1936+27:112:30:1939-3+52:56+22:56
3. Erik Hannrup47:4834+15:513:18:0737-2+1:05:07+12:11
4. Mats Jonsell46:0523+14:004:04:1238+1+1:16:07+11:00
5. Bo Segerman1:05:3523+23:205:09:4733-5+1:33:16+17:09
34Sundsvalls OK 25:09:55+1:33:24
1. Axel Lundgren57:5024+10:5057:5024+10:50
2. Johan Nordin1:13:1835+27:102:11:0835+11+33:45+22:55
3. Jan Nordin49:5937+18:023:01:0733-2+48:07+14:22
4. Lukas Johansson1:02:5939+30:544:04:0637+4+1:16:01+27:54
5. Anders Vedin1:05:4924+23:345:09:5534-3+1:33:24+17:23
35Köping-Kolsva OK 15:14:57+1:38:26
1. Janne Selkälä1:08:3740+21:371:08:3740+21:37
2. Johan Celander1:30:5442+44:462:39:3141+1+1:02:08+40:31
3. Cristian Larsson46:0927+14:123:25:4039-2+1:12:40+10:32
4. Thomas Ek50:0232+17:574:15:42390+1:27:37+14:57
5. Jonas Vikström59:1513+17:005:14:5735-4+1:38:26+10:49
36Centrum OK 15:23:38+1:47:07
1. Andreas Lundsten1:00:4736+13:471:00:4736+13:47
2. Linus Rispling1:07:2630+21:182:08:1331-5+30:50+17:03
3. Kristoffer Edshage48:4936+16:522:57:0232+1+44:02+13:12
4. Jorrit Boekel44:4217+12:373:41:4426-6+53:39+9:37
5. Henrik Lundgren1:38:3838+56:235:23:3836+10+1:47:07+53:28
37Gävle OK 25:47:46+2:11:15
1. Jonatan Söderberg1:29:1443+42:141:29:1443+42:14
2. Mårten Olsson1:16:4938+30:412:46:0342-1+1:08:40+26:26
3. Isak Berggren59:2441+27:273:45:2741-1+1:32:27+23:47
4. Alfred Liljeström50:3133+18:264:35:5840-1+1:47:53+15:26
5. Erik Olsson1:11:4829+29:335:47:4637-3+2:11:15+23:22
Länna IF 1ej godkänd
1. Emil Andersson1:00:3334+13:331:00:3334+13:33
2. Johan Edenhamn58:0319+11:551:58:3622-12+21:13+7:40
3. Jonas Sellingej godkändej godkänd
4. Jonas Eriksson44:4718+12:42ej godkänd
5. Andreas Krafft1:18:4335+36:28ej godkänd
OK Ravinen 2ej godkänd
1. Hannes Svahn58:0225+11:0258:0225+11:02
2. Bruno Godefroy1:15:5137+29:432:13:5336+11+36:30+25:28
3. Martin Rinnbäck51:5138+19:543:05:44360+52:44+16:14
4. Joachim Wansölin48:4830+16:433:54:3232-4+1:06:27+13:43
5. Ruslan Glebovej godkändej godkänd
OK Rodhen 2ej start
1. Emil Grehn58:0426+11:0458:0426+11:04
2. Henrik Södermanej startej start
3. N.N. ej startej start
4. N.N. ej startej start
5. N.N. ej startej start
OK Skogsfalken / OK Storsjön / Östersunds OK / Söderhamns OK 1ej start
1. Jonas Hammarskiöld (OK Skogsfalken)1:04:0738+17:071:04:0738+17:07
2. David Sundström (Söderhamns OK)1:05:5627+19:482:10:0333-5+32:40+15:33
3. Axel Hedström53:5039+21:533:03:5334+1+50:53+18:13
4. Björn Olofsson (OK Storsjön)52:1035+20:053:56:03340+1:07:58+17:05
5. Ulf Lindqvistej startej start
Skogslöparna 2ej start
1. Jonas Hälldal58:3131+11:3158:3131+11:31
2. Emanuel Näslund1:29:3441+43:262:28:0538+7+50:42+39:11
3. Linus Lindberg59:0140+27:043:27:0640+2+1:14:06+23:24
4. Torgny Näslund1:24:2242+52:174:51:2841+1+2:03:23+49:17
5. Arvid Strandbergej startej start
Stora Tuna OK 3ej start
1. Markus Lang57:2921+10:2957:2921+10:29
2. Rikard Claesson55:4216+9:341:53:1117-4+15:48+5:19
3. Mattias Mårts37:007+5:032:30:1113-4+17:11+1:23
4. Jonas Andersson37:556+5:503:08:0610-3+20:01+2:50
5. Ulf Erikssonej startej start

D17-

31 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Kåre 12:21:00
1. Jenny Eriksson50:114+0:1050:114+0:10
2. Vilma Von Krusenstierna42:592+0:371:33:101-3-0:10
3. Kajsa Risby47:5012:21:00100:00
2OK Linné 12:24:17+3:17
1. Hedwig Haas52:258+2:2452:258+2:24
2. Kristin Olovsson42:2211:34:473-5+1:37-0:47
3. Hilda Forsgren49:302+1:402:24:172-1+3:17+1:40
3Sundsvalls OK 12:27:02+6:02
1. Frida Vikström50:043+0:0350:043+0:03
2. Johanna Sjölund43:533+1:311:33:572-1+0:47+0:44
3. Stina Nordin53:057+5:152:27:023+1+6:02+5:15
4Hellas Orientering / OK Roslagen 12:27:16+6:16
1. Rebecka Lindberg52:227+2:2152:227+2:21
2. Inga Kazlauskaité44:474+2:251:37:094-3+3:59+1:38
3. Galina Ribediuc (Hellas Orientering)50:073+2:172:27:1640+6:16+2:17
5Stora Tuna OK 22:31:33+10:33
1. Magdalena Olsson50:032+0:0250:032+0:02
2. Ingrid Alexandersson50:0813+7:461:40:117+5+7:01+6:59
3. Frida Sandberg51:225+3:322:31:335-2+10:33+3:32
6Alfta-Ösa OK 12:32:10+11:10
1. Sara Eskilsson52:309+2:2952:309+2:29
2. Ellen Davidsson49:2210+7:001:41:528-1+8:42+6:13
3. Josefine Heikka50:184+2:282:32:106-2+11:10+2:28
7IFK Mora OK 12:33:03+12:03
1. Sara Kindlund54:3915+4:3854:3915+4:38
2. Zhenya Ryapolova45:195+2:571:39:586-9+6:48+2:10
3. Eliane Deininger53:057+5:152:33:037+1+12:03+5:15
8Domnarvets GOIF 12:33:57+12:57
1. Emma Johansson50:01150:011
2. Moa Hjorth48:569+6:341:38:575+4+5:47+5:47
3. Sara Johansson55:0012+7:102:33:578+3+12:57+7:10
9OK Kåre 22:37:48+16:48
1. Matilda Eriksson53:0412+3:0353:0412+3:03
2. Julia Adolfsson52:2216+10:001:45:2614+2+12:16+9:13
3. Matilda Andersson52:226+4:322:37:489-5+16:48+4:32
10Domnarvets GOIF 22:37:54+16:54
1. Annika Östman53:1113+3:1053:1113+3:10
2. Elsa Nilsson50:5314+8:311:44:0412-1+10:54+7:44
3. Elin Dahlin53:509+6:002:37:5410-2+16:54+6:00
11OK Linné 22:43:43+22:43
1. Kate Morrison56:4618+6:4556:4618+6:45
2. Julia Ohlsson47:147+4:521:44:0011-7+10:50+4:05
3. Sandra Näslund59:4314+11:532:43:43110+22:43+11:53
12OK Rodhen 12:44:36+23:36
1. Maria Sjölander52:3111+2:3052:3111+2:30
2. Emilia Bergström50:5915+8:371:43:3010-1+10:20+7:50
3. Lisa Johansson1:01:0615+13:162:44:3612+2+23:36+13:16
13Sundbybergs IK 12:54:28+33:28
1. Matilda Lindh1:02:3927+12:381:02:3927+12:38
2. Karolina Hellberg46:286+4:061:49:0715-12+15:57+3:19
3. Kajsa Bogren1:05:2118+17:312:54:2813-2+33:28+17:31
14Gävle OK 12:55:07+34:07
1. Anna Berggren59:1121+9:1059:1121+9:10
2. Kristin Boman53:2917+11:071:52:4018-3+19:30+10:20
3. Ann-Sofi Karlsson1:02:2716+14:372:55:0714-4+34:07+14:37
15Attunda OK 12:55:17+34:17
1. Sofia Ivers1:02:4428+12:431:02:4428+12:43
2. Terese Herlin49:4512+7:231:52:2917-11+19:19+6:36
3. Maria Von Schmalensée1:02:4817+14:582:55:1715-2+34:17+14:58
16Stora Tuna OK 12:56:15+35:15
1. Tilda Östberg52:015+2:0052:015+2:00
2. Maja Mörth1:09:3226+27:102:01:3320+15+28:23+26:23
3. Ronja Hugg54:4211+6:522:56:1516-4+35:15+6:52
17OK Nolaskogsarna 12:56:30+35:30
1. Elina Mikaelsson59:2222+9:2159:2222+9:21
2. Gudrun Wegeland1:03:0722+20:452:02:29220+29:19+19:58
3. Anna Quayle54:0110+6:112:56:3017-5+35:30+6:11
18Sundsvalls OK 23:00:21+39:21
1. Sara Lundsten58:4220+8:4158:4220+8:41
2. Alice Palmgren53:4418+11:221:52:2616-4+19:16+10:35
3. Annika Carlberg1:07:5522+20:053:00:2118+2+39:21+20:05
19Stora Tuna OK 33:00:35+39:35
1. Anna Mårsell52:156+2:1452:156+2:14
2. Martina Karlsson1:09:2725+27:052:01:4221+15+28:32+26:18
3. Maria Björklund58:5313+11:033:00:3519-2+39:35+11:03
20OK Linné 33:04:54+43:54
1. Cécile Foltzer52:309+2:2952:309+2:29
2. Anna Lithell49:2811+7:061:41:5890+8:48+6:19
3. Johanna Ragvald1:22:5629+35:063:04:5420+11+43:54+35:06
21Långhundra IF 13:13:42+52:42
1. Lovisa Wigertz1:01:3123+11:301:01:3123+11:30
2. Emma Bromark1:03:1223+20:502:04:43230+31:33+20:03
3. Lovisa Hambäck1:08:5924+21:093:13:4221-2+52:42+21:09
22Alfta-Ösa OK 23:18:15+57:15
1. Ylva Kindlundh54:3814+4:3754:3814+4:37
2. Elin Kindlundh1:06:3224+24:102:01:1019+5+28:00+23:23
3. Åsa Kindlundh1:17:0528+29:153:18:1522+3+57:15+29:15
23Skogslöparna 1/Härnösands OK3:31:08+1:10:08
1. Amelie Josefsson1:08:1129+18:101:08:1129+18:10
2. Tilde Engberg (Härnösands OK)1:13:5228+31:302:22:0328-1+48:53+30:43
3. Helena Forsberg1:06:0819+18:183:31:0823-5+1:10:08+21:15
24Sundsvalls OK 43:32:16+1:11:16
1. Jonna Jungåker58:3919+8:3858:3919+8:38
2. Gitte Leth1:20:1430+37:522:18:5326+7+45:43+37:05
3. Kadri Kalvo1:07:1621+19:263:32:1624-2+1:11:16+25:33
25Sundsvalls OK 33:34:27+1:13:27
1. Maria Jonsson1:01:4325+11:421:01:4325+11:42
2. Julia Nordlander1:12:3727+30:152:14:2024-1+41:10+29:28
3. Jenny Erlandsson1:09:2725+21:373:34:2725+1+1:13:27+32:17
26Korsnäs IF OK / Västerbergslagens OL 1/Leksand OK3:37:28+1:16:28
1. Tuva-Cajsa Spik (Västerbergslagens OL)1:20:5431+30:531:20:5431+30:53
2. Therese Bergqvist56:5719+14:352:17:5125-6+44:41+13:48
3. Karin Wedman1:12:2826+24:383:37:2826+1+1:16:28+31:47
27Gävle OK 23:39:12+1:18:12
1. Pernilla Eriksson1:01:5226+11:511:01:5226+11:51
2. Linda Eriksson1:28:5631+46:342:30:4829+3+57:38+45:47
3. Ingela Eriksson1:08:2423+20:343:39:1227-2+1:18:12+20:34
28Lunds OK / Sundbybergs IK 23:44:21+1:23:21
1. Vilde Jonsson Wold1:36:1034+46:091:36:1034+46:09
2. Tina Näsman Landh1:01:3221+19:102:37:4230-4+1:04:32+18:23
3. Karin Hagwall (Lunds OK)1:06:3920+18:493:44:2128-2+1:23:21+18:49
29Täby OK 13:58:25+1:37:25
1. Ida Hofstedt1:13:5130+23:501:13:5130+23:50
2. Ellen Skuncke1:29:4932+47:272:43:4032+2+1:10:30+46:40
3. Josefine Andersson1:14:4527+26:553:58:2529-3+1:37:25+26:55
30Järfälla OK 24:56:30+2:35:30
1. Maria Pedersen1:22:2932+32:281:22:2932+32:28
2. Bella Pedersen1:16:2129+33:592:38:5031-1+1:05:40+33:12
3. Alice Hallmén2:17:4030+1:29:504:56:3030-1+2:35:30+1:29:50
Järfälla OK 1ej godkänd
1. Sofia Edvardsson1:23:5533+33:541:23:5533+33:54
2. Miia Roller58:0420+15:422:21:5927-6+48:49+14:55
3. Ellinor Hambergej godkändej godkänd
Domnarvets GOIF 3ej start
1. Klara Andersson1:01:4024+11:391:01:4024+11:39
2. Jessica Hallidayej godkändej godkänd
3. Vakant ej startej start
Leksands OK 1ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
3. N.N. ej startej start
OK Kåre 3ej start
1. Vendela Söderquist55:5117+5:5055:5117+5:50
2. Anna Krusenstierna von48:158+5:531:44:0613-4+10:56+5:06
3. Vakant ej startej start
OK Linné 4ej start
1. Emma Isacsson2:00:2835+1:10:272:00:2835+1:10:27
2. N.N ej startej start
3. N.N. ej startej start
OK Ravinen 1ej start
1. Rebecca Waldenfjord54:3915+4:3854:3915+4:38
2. Viktoria Helmerssonej startej start
3. Frida Forsbergej startej start

H35-

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Kamrat och IF KIF 12:23:43
1. Mårten Frendelius46:49146:491
2. Jonas Halai49:2811:36:17100:00
3. Casper Giding47:2612:23:43100:00
2Leksands OK 12:28:35+4:52
1. Pontus Funke46:562+0:0746:562+0:07
2. Klockar Mattias Nääs51:202+1:521:38:1620+1:59+1:52
3. Magnus Göras50:192+2:532:28:3520+4:52+2:53
3Härnösands OK 13:15:37+51:54
1. Per Edström1:07:175+20:281:07:175+20:28
2. Magnus Nordgren1:08:264+18:582:15:4350+39:26+18:58
3. Torbjörn Engberg59:543+12:283:15:373-2+51:54+12:28
4Långhundra IF 13:16:20+52:37
1. Mats Warvelin1:05:024+18:131:05:024+18:13
2. Anders Lindgren1:09:125+19:442:14:1440+37:57+19:44
3. Fredrik Nilsson1:02:064+14:403:16:2040+52:37+14:40
OK Linné 1ej godkänd
1. Mattias Nilsson49:523+3:0349:523+3:03
2. Mats Åberg51:523+2:241:41:4430+5:27+2:24
3. Vakant ej godkändej godkänd

H45-

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Täby OK 12:02:33
1. Joakim Helgars43:407+4:0543:407+4:05
2. Johan Lundvall34:2911:18:091-6-4:05
3. Johan Lindqvist44:245+2:122:02:33100:00
2OK Rodhen 12:06:03+3:30
1. Jonas Eklund39:35139:351
2. Per Melin39:133+4:441:18:482+1+0:39+0:39
3. Ulf Bergström47:157+5:032:06:0320+3:30+2:51
3Järfälla OK 12:07:42+5:09
1. Nils Edvardsson41:102+1:3541:102+1:35
2. Andreas Grunder42:355+8:061:23:454+2+5:36+4:01
3. Eric Roller43:574+1:452:07:423-1+5:09-0:27
4Gävle OK 12:09:13+6:40
1. Dan Norin43:275+3:5243:275+3:52
2. Anders Olsson L39:102+4:411:22:373-2+4:28+0:36
3. Patrik Ottosson46:366+4:242:09:134+1+6:40+2:12
5IF Thor 12:09:48+7:15
1. Jörgen Hellgren45:459+6:1045:459+6:10
2. Daniel Olm41:514+7:221:27:365-4+9:27+3:17
3. Johan Blomster42:1212:09:4850+7:15-2:12
6OK Linné 12:12:31+9:58
1. Pär Tögenmark43:346+3:5943:346+3:59
2. Ulf Isacsson46:418+12:121:30:157+1+12:06+8:07
3. Henrik Roos42:162+0:042:12:316-1+9:58-2:08
7Söders-Tyresö 12:23:24+20:51
1. Stefan Norin53:4912+14:1453:4912+14:14
2. Camilla Göstas47:019+12:321:40:50120+22:41+8:27
3. Peter Andersson42:343+0:222:23:247-5+20:51-1:50
8Väsby OK 12:30:33+28:00
1. Torgny Rundlöf44:128+4:3744:128+4:37
2. Anders Berkelund49:5012+15:211:34:0280+15:53+11:16
3. Petri Santalius56:3111+14:192:30:3380+28:00+12:07
9Rasbo IK 12:32:49+30:16
1. Jonas Ståhlbrandt54:3014+14:5554:3014+14:55
2. Andreas Persson45:526+11:231:40:229-5+22:13+7:18
3. Johan Westerbergh52:279+10:152:32:4990+30:16+8:03
10Sundbybergs IK 12:35:16+32:43
1. Göran Jonsson52:2511+12:5052:2511+12:50
2. Henrik Persson50:5613+16:271:43:2113+2+25:12+12:22
3. Anders Kolasko51:558+9:432:35:1610-3+32:43+7:31
11Korsnäs IF OK / Västerbergslagens OL 12:37:12+34:39
1. Sven Olsson41:233+1:4841:233+1:48
2. Svante Lindgren47:0910+12:401:28:326+3+10:23+8:35
3. Jakob Wedman (Västerbergslagens OL)1:08:4012+26:282:37:1211+5+34:39+24:16
12Sigtuna OK 12:44:19+41:46
1. Johan Kügler53:5213+14:1753:5213+14:17
2. Stefan Nordström57:1515+22:461:51:0714+1+32:58+18:41
3. Kenneth Hermansson53:1210+11:002:44:1912-2+41:46+8:48
13OK Roslagen 12:51:32+48:59
1. Ulf Rådberg50:5910+11:2450:5910+11:24
2. Mats Lundman49:3611+15:071:40:3511+1+22:26+11:02
3. Ove Eriksson1:10:5713+28:452:51:3213+2+48:59+26:33
14Långhundra IF 12:52:31+49:58
1. Jens Lindquist54:3616+15:0154:3616+15:01
2. Daniel Unnerud45:587+11:291:40:3410-6+22:25+7:24
3. Patrik Servin1:11:5714+29:452:52:3114+4+49:58+27:33
15Skogslöparna 13:23:34+1:21:01
1. Per-Johan Josefsson1:07:0117+27:261:07:0117+27:26
2. Leif Strandberg56:4914+22:202:03:5016-1+45:41+18:15
3. Lennart Strandberg1:19:4415+37:323:23:3415-1+1:21:01+35:20
Täby OK 2utgått
1. Mats Ekman54:3415+14:5954:3415+14:59
2. Oskar Nederheim1:03:4416+29:151:58:18150+40:09+25:10
3. Johan Hofstedtutgåttutgått
IF Thor 2ej start
1. Per Jemth41:233+1:4841:233+1:48
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start

H55-

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roslagen 11:43:26
1. Thomas Källberg35:09135:091
2. Anders Söderbärg33:442+2:421:08:53100:00
3. Torbjörn Lännevall34:3311:43:26100:00
2Långhundra IF 11:50:46+7:20
1. Sven Wigertz37:233+2:1437:233+2:14
2. Mats Lundin37:154+6:131:14:382-1+5:45+3:31
3. Peter Hambäck36:082+1:351:50:4620+7:20+1:35
3OK Linné 11:57:54+14:28
1. Björn Söderbäck47:207+12:1147:207+12:11
2. Andreas Hjertson31:0211:18:223-4+9:29-2:42
3. Peter Ridefelt39:323+4:591:57:5430+14:28+4:59
4Sundbybergs IK 12:02:36+19:10
1. Hans Olsén44:366+9:2744:366+9:27
2. Bengt Svensson33:493+2:471:18:254-2+9:32+0:05
3. Ronny Nordgren44:114+9:382:02:3640+19:10+9:38
5Attunda OK 12:05:54+22:28
1. Björn-Ove Pettersson35:332+0:2435:332+0:24
2. Sven Hedman44:396+13:371:20:125+3+11:19+10:55
3. Håkan Redtzer45:425+11:092:05:5450+22:28+11:09
6Järfälla OK 12:21:55+38:29
1. Frank Steiner43:365+8:2743:365+8:27
2. Jan Nettelbjer44:255+13:231:28:016+1+19:08+10:41
3. Leif Mörkfors53:548+19:212:21:5560+38:29+19:21
7OK Södertörn 12:25:37+42:11
1. Göran Hellgren38:564+3:4738:564+3:47
2. Göran Ivarez1:00:098+29:071:39:057+3+30:12+26:25
3. Ola Nyqvist46:326+11:592:25:3770+42:11+11:59
8Rehns BK 12:40:33+57:07
1. Göran Engblom54:569+19:4754:569+19:47
2. Curt Landin59:047+28:021:54:008-1+45:07+25:20
3. Olle Andersson46:337+12:002:40:3380+57:07+12:00
Sundbybergs IK 2ej start
1. Jan Kihl50:108+15:0150:108+15:01
2. Göran Doyleej startej start
3. Sven Edvardssonej startej start

H65-

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Långhundra IF 11:39:36
1. Tommy Höglund53:132+14:1853:132+14:18
2. Kjell Jansson46:2311:39:361-1-14:18
Vallentuna-Össeby OL 1ej godkänd
1. Peter Brunnberg38:55138:551
2. Anders Lindgrenej godkändej godkänd

H13-16

31 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 11:20:23
1. Viktor Sone32:025+4:5232:025+4:52
2. Elis Ivers21:212+1:5453:231-4-4:52
3. Marcus Stenebo27:0011:20:23100:00
2Korsnäs IF OK / OK Kåre / Västerbergslagens OL 11:27:48+7:25
1. Christoffer Lindgren33:1110+6:0133:1110+6:01
2. Wille Söderqvist23:504+4:2357:016-4+3:38-2:23
2. Nils Arvid Wedman (Västerbergslagens OL)32:2416+12:5757:016-4+3:38-2:23
3. Joel Golsäter (Korsnäs IF OK)30:472+3:471:27:482-4+7:25+3:47
3Järfälla OK 11:28:23+8:00
1. Erik Bovallius35:4113+8:3135:4113+8:31
2. Jesper Åkesson19:27155:082-11+1:45-6:46
3. William Grunder33:155+6:151:28:233+1+8:00+6:15
4Täby OK 11:30:44+10:21
1. Filip Lindqvist33:038+5:5333:038+5:53
2. Erik Nederheim22:213+2:5455:243-5+2:01-3:52
2. Fredrik Ahlberg27:327+8:0555:243-5+2:01-3:52
3. Marcus Ekman35:2010+8:201:30:444+1+10:21+8:20
5Långhundra IF 11:30:59+10:36
1. Edvin Nilsson27:10127:101
2. Love Umegård29:0011+9:3356:105+4+2:47+2:47
2. Benjamin Winninge47:2337+27:5656:105+4+2:47+2:47
3. Albin Warvelin34:498+7:491:30:5950+10:36+7:49
6IF Thor 11:31:01+10:38
1. Aron Hellgren27:212+0:1127:212+0:11
2. Simon Segerman30:0914+10:4257:307+5+4:07+3:56
3. Love Bylund33:316+6:311:31:016-1+10:38+6:31
7Sundsvalls OK 11:35:27+15:04
1. Edvin Lake31:093+3:5931:093+3:59
2. Andrei Kuzmin33:0719+13:401:04:1610+7+10:53+6:54
3. Oskar Vikström31:113+4:111:35:277-3+15:04+4:11
8Stora Tuna OK 11:36:05+15:42
1. Helmer Jöhnemark35:0711+7:5735:0711+7:57
2. Erik Fredriksson27:488+8:211:02:559-2+9:32+1:35
3. Mattias Östberg33:104+6:101:36:058-1+15:42+6:10
9Järfälla OK 21:44:00+23:37
1. Marcus Grunder33:099+5:5933:099+5:59
2. Erik Wällstedt34:2022+14:531:07:2911+2+14:06+8:07
2. Ludvig Broomé34:2924+15:021:07:2911+2+14:06+8:07
3. Jonatan Anderson36:3111+9:311:44:009-2+23:37+9:31
10OK Linné 31:47:00+26:37
1. Viktor Boström32:036+4:5332:036+4:53
2. Viktor Fischer28:3310+9:061:00:368+2+7:13+2:20
3. Edvin Tögenmark46:2421+19:241:47:0010+2+26:37+19:24
11Söders-Tyresö 11:49:03+28:40
1. Olle Thimberg35:4215+8:3235:4215+8:32
2. Elmin Hovmöller34:0121+14:341:09:4314-1+16:20+7:48
2. Mattias Hedinutgåttutgått
3. Erik Norin39:2013+12:201:49:0311-3+28:40+12:20
12Rånäs OK 11:49:27+29:04
1. Hugo Örtlund35:5316+8:4335:5316+8:43
2. Gustav Svensson38:5528+19:281:14:4822+6+21:25+12:42
3. Jacob Henriksson34:397+7:391:49:2712-10+29:04+7:39
13Sundsvalls OK 21:49:40+29:17
1. Hugo Nordlander35:3512+8:2535:3512+8:25
2. Elis Liukkonen50:0539+30:381:14:2420+8+21:01+12:36
2. Emil Lundgren38:4926+19:221:14:2420+8+21:01+12:36
3. Olov Norin35:169+8:161:49:4013-7+29:17+8:16
14Leksands OK 11:49:58+29:35
1. Markus Halvarsson35:4113+8:3135:4113+8:31
2. Joel Allmungs38:5227+19:251:09:41130+16:18+7:47
2. Johan Olarsej startej start
2. August Göras34:0020+14:331:09:41130+16:18+7:47
3. Klockar-Eskil Nääs40:1716+13:171:49:5814+1+29:35+13:17
15Täby OK 21:51:18+30:55
1. Gustaf Hofstedt38:3920+11:2938:3920+11:29
2. Axel Balck30:2415+10:571:09:0312-8+15:40+4:11
2. Villehart Frölid1:01:0543+41:381:09:0312-8+15:40+4:11
3. Elias Ljungdell42:1519+15:151:51:1815+3+30:55+15:15
16Länna IF 11:51:21+30:58
1. Cornelia Krafft40:1322+13:0340:1322+13:03
2. Gabriel Östlund34:2123+14:541:14:3421-1+21:11+8:08
3. Aron Broman36:4712+9:471:51:2116-5+30:58+9:47
17Gävle OK 11:51:22+30:59
1. Axel Hejdenberg41:4523+14:3541:4523+14:35
2. Lucas Söderberg29:4112+10:141:11:2615-8+18:03+3:28
3. Rasmus Söderberg39:5615+12:561:51:2217+2+30:59+12:56
18Sundsvalls OK 31:54:27+34:04
1. Wilmer Rex47:1028+20:0047:1028+20:00
2. Mattias Larsson26:496+7:221:13:5918-10+20:36+0:36
3. Oskar Erlandsson40:2817+13:281:54:27180+34:04+13:28
19Storviks IF 11:55:55+35:32
1. Vigor Kjellman36:0118+8:5136:0118+8:51
2. Viktor Karlsson35:4125+16:141:11:4216-2+18:19+9:28
3. Anton Engstrand44:1320+17:131:55:5519+3+35:32+17:13
20OK Österåker 11:59:46+39:23
1. Linus Nilsson36:5519+9:4536:5519+9:45
2. Axel Wikner43:1333+23:461:20:0724+5+26:44+16:59
2. Malte Albinsson43:1232+23:451:20:0724+5+26:44+16:59
3. Simon Lundell39:3914+12:391:59:4620-4+39:23+12:39
21Sundbybergs IK 12:03:30+43:07
1. Eskil Widehag32:107+5:0032:107+5:00
2. Birger Norman43:1934+23:521:15:2923+16+22:06+17:06
3. Emil Franzén48:0123+21:012:03:3021-2+43:07+21:01
22OK Hammaren 22:03:56+43:33
1. Alfred Jeppsson41:4624+14:3641:4624+14:36
2. Gustav Ljunggren32:3617+13:091:14:2219-5+20:59+6:23
2. Melker Sund32:3718+13:101:14:2219-5+20:59+6:23
3. Edvin Mäkinen49:3424+22:342:03:5622+3+43:33+22:34
23Attunda OK 22:08:15+47:52
1. Joel Wallner35:5917+8:4935:5917+8:49
2. Marcus Barboza50:5240+31:251:26:5127+10+33:28+24:39
2. Edvin Wallnerej godkändej godkänd
3. Svante Sandvik41:2418+14:242:08:1523-4+47:52+14:24
24Skogslöparna 12:10:13+49:50
1. Jonatan Hälldal43:3426+16:2443:3426+16:24
2. Liam Hälldal29:5713+10:301:13:3117-9+20:08+3:44
3. Filip Nordström56:4226+29:422:10:1324+7+49:50+29:42
25OK Linné 22:23:19+1:02:56
1. Felix Johnsson43:0325+15:5343:0325+15:53
2. Joel Ahlberg52:2441+32:571:35:2728+3+42:04+26:11
3. Simon Wahlnäs47:5222+20:522:23:1925-3+1:02:56+20:52
26OK Hammaren 12:28:30+1:08:07
1. Loke Holmgren57:4531+30:3557:4531+30:35
2. Hampus Karlsson27:509+8:231:25:3525-6+32:12+1:37
2. Isak Björk45:2535+25:581:25:3525-6+32:12+1:37
2. Oskar Björk41:4731+22:201:25:3525-6+32:12+1:37
3. Fabian Sund1:02:5527+35:552:28:3026+1+1:08:07+35:55
27Järfälla OK 32:42:30+1:22:07
1. Anton Mörkfors56:3129+29:2156:3129+29:21
2. Noah Mehreteab1:00:2742+41:001:35:30290+42:07+12:46
2. Elias Pettersson39:0030+19:331:35:30290+42:07+12:46
2. Hampus Sundberg38:5929+19:321:35:30290+42:07+12:46
3. Anton Wällstedt1:07:0028+40:002:42:3027-2+1:22:07+40:00
28IF Thor 23:27:56+2:07:33
1. Axel Andersson40:1221+13:0240:1221+13:02
2. Theodor Von Seth46:3036+27:031:26:4226+5+33:19+20:17
3. Albin Jemth2:01:1429+1:34:143:27:5628+2+2:07:33+1:34:14
OK Linné 1ej godkänd
1. Pelle Nilsson31:164+4:0631:164+4:06
2. Emil Åberg24:435+5:1655:5940+2:36-1:30
3. Axel Gidlundej godkändej godkänd
Sigtuna OK 1ej godkänd
1. Gustav Lyckebäck47:0027+19:5047:0027+19:50
2. Sebastian Rönnqvistej godkändej godkänd
2. Emil Nylundej godkändej godkänd
2. Sean Berglund48:1338+28:46ej godkänd
3. Elias Strömland56:1125+29:11ej godkänd
Väsby OK 1ej godkänd
1. Noah Santalius57:3030+30:2057:3030+30:20
2. Emil Anterudej startej start
2. Erik Lidén1:05:0444+45:372:02:34300+1:09:11+38:51
3. Rasmus Lundströmej godkändej godkänd

HD-12

27 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Storviks IF 148:31
1. Arvid Kjellman15:144+0:0515:144+0:05
2. Oskar Wennberg18:323+3:0233:462-2+0:06+0:01
3. Adam Engstrand14:452+0:5848:311-1-0:06
2Sundbybergs IK 148:32+0:01
1. Noel Hellberg15:165+0:0715:165+0:07
2. Saga Hellberg19:247+3:5433:401-4-0:07
2. Ida Hellberg19:469+4:1633:401-4-0:07
2. Arvid Hellberg18:242+2:5433:401-4-0:07
3. Alice Hellberg14:523+1:0548:322+1+0:01+0:01
3Sundbybergs IK 248:44+0:13
1. Botvid Simonsson15:09115:091
2. Stella Näsman Landh19:4810+4:1834:573+2+1:17+1:17
2. Irma Widehag19:5011+4:2034:573+2+1:17+1:17
2. Folke Johansson20:4718+5:1734:573+2+1:17+1:17
3. Bodil Johansson13:47148:4430+0:13-1:04
4OK Kåre/Domnarvets Goif 151:42+3:11
1. Walter Söderquist15:368+0:2715:368+0:27
2. Wille Elgesjö19:5913+4:2935:354-4+1:55+1:28
3. Oskar Kaipe16:075+2:2051:4240+3:11+1:16
5Sundsvalls OK 155:04+6:33
1. Herman Eliasson16:1110+1:0216:1110+1:02
2. Alexander Dufva19:298+3:5935:405-5+2:00+0:58
2. Tobias Opel40:2149+24:5135:405-5+2:00+0:58
3. Linus Opel19:249+5:3755:0450+6:33+4:33
6OK Linné 357:34+9:03
1. Birk Lagervik23:3524+8:2623:3524+8:26
2. Cedric Wangheim15:30139:0510-14+5:25-3:01
2. Flora Pettersson31:5244+16:2239:0510-14+5:25-3:01
3. Sara Roos18:297+4:4257:346-4+9:03+3:38
7Skogslöparna 158:51+10:20
1. Ida Pauler15:379+0:2815:379+0:28
2. Ture Forsberg27:1636+11:4642:5315+6+9:13+8:45
3. Signe Forsberg15:584+2:1158:517-8+10:20+1:07
8Täby OK 21:03:12+14:41
1. Max Lindqvist20:5218+5:4320:5218+5:43
2. Moa Persson20:2715+4:5741:1914-4+7:39+1:56
2. Viktor Teder20:3617+5:0641:1914-4+7:39+1:56
2. Elliot Ljungdell20:2816+4:5841:1914-4+7:39+1:56
3. Elias Trossing21:5310+8:061:03:128-6+14:41+7:02
9Attunda OK 11:03:21+14:50
1. Sara Strömqvist20:1717+5:0820:1717+5:08
2. Linda Strömqvist18:434+3:1339:009-8+5:20+0:12
2. Greta Sandvik18:475+3:1739:009-8+5:20+0:12
2. Maximilian Mazya25:5927+10:2939:009-8+5:20+0:12
3. Emily Blyth24:2114+10:341:03:2190+14:50+9:30
10Härnösands OK 11:03:27+14:56
1. Eskil Engberg15:123+0:0315:123+0:03
2. Ture Nordgren23:3724+8:0738:497+4+5:09+5:06
2. Tyra Stattinej startej start
3. Elmer Nordlander24:3816+10:511:03:2710+3+14:56+9:47
11Söders-Tyresö 11:03:29+14:58
1. Maja Thimberg15:186+0:0915:186+0:09
2. Ebba Sahlstedt23:1522+7:4538:3360+4:53+4:44
3. Elin Almgren24:5617+11:091:03:2911+5+14:58+10:05
12OK Linné 21:05:36+17:05
1. Arvid Tögenmark15:102+0:0115:102+0:01
2. Moa Pettersson25:5826+10:2841:0813+11+7:28+7:27
2. Ida Jarhede26:0528+10:3541:0813+11+7:28+7:27
3. Anton Åberg24:2815+10:411:05:3612-1+17:05+9:37
13OK Hammaren 11:06:56+18:25
1. Vera Jeppsson19:5814+4:4919:5814+4:49
2. Ludvig Ljunggren19:016+3:3138:598-6+5:19+0:30
3. Nilla Enquist27:5722+14:101:06:5613+5+18:25+13:06
14Länna IF 11:08:19+19:48
1. Oliver Erlandsson21:1119+6:0221:1119+6:02
2. Theodore Butler19:5412+4:2441:0512-7+7:25+1:23
2. Alma Wessel20:1714+4:4741:0512-7+7:25+1:23
3. Rufus Butler27:1421+13:271:08:1914+2+19:48+12:23
15Täby OK 11:09:08+20:37
1. Simon Trossing20:0115+4:5220:0115+4:52
2. Emil Söderström49:1351+33:4346:1716+1+12:37+7:45
2. Ella Ljungdell26:3630+11:0646:1716+1+12:37+7:45
2. Dagny Iko26:1629+10:4646:1716+1+12:37+7:45
3. Emelie Holmström22:5112+9:041:09:0815-1+20:37+8:00
16Järfälla OK 21:12:34+24:03
1. Max Boström19:4513+4:3619:4513+4:36
2. Vera Enbom27:4138+12:1147:2318+5+13:43+9:07
2. Meja Michelsen27:3837+12:0847:2318+5+13:43+9:07
2. Sigrid Alm27:4739+12:1747:2318+5+13:43+9:07
3. Leo Uvhagen25:1118+11:241:12:3416-2+24:03+10:20
17Järfälla OK 41:12:36+24:05
1. Benjamin Hjertén19:4312+4:3419:4312+4:34
2. Julia E Pettersson27:1434+11:4446:3817+5+12:58+8:24
2. Sophia Örnebrand26:5531+11:2546:3817+5+12:58+8:24
2. Sofia Sollenberg27:1535+11:4546:3817+5+12:58+8:24
3. Viktor Tofte25:5819+12:111:12:36170+24:05+11:07
18Täby OK 31:17:20+28:49
1. Albin Persson20:1516+5:0620:1516+5:06
2. Lovisa Nederheim33:5647+18:2654:1120+4+20:31+15:25
3. Ella Lindqvist23:0913+9:221:17:2018-2+28:49+8:18
19IF Thor 21:20:47+32:16
1. Lukas Lind30:5926+15:5030:5926+15:50
2. Oskar Lind27:1133+11:4158:0224-2+24:22+8:32
2. Jakob Wåhlström27:0332+11:3358:0224-2+24:22+8:32
3. Rickard Jemth22:4511+8:581:20:4719-5+32:16+7:54
20IF Thor 11:23:21+34:50
1. Tora Jonsell22:5120+7:4222:5120+7:42
2. Ellinor Kruys33:5446+18:2456:4522+2+23:05+15:23
2. Edvin Sandberg33:5647+18:2656:4522+2+23:05+15:23
2. Ellen Sandbergej startej start
3. Algot Hellgren26:3620+12:491:23:2120-2+34:50+11:45
21Järfälla OK 11:23:24+34:53
1. Amanda Mörkfors23:1521+8:0623:1521+8:06
2. Max Hedin31:4743+16:1754:58210+21:18+13:12
2. Anton Ramsellej startej start
2. Klara Loberg31:4342+16:1354:58210+21:18+13:12
3. Simon Anderson28:2624+14:391:23:24210+34:53+13:35
22OK Roslagen / Rånäs OK 11:26:14+37:43
1. Gustav Lindberg (OK Roslagen)24:1425+9:0524:1425+9:05
2. Wilgot Dalsätt33:4645+18:1658:0023-2+24:20+15:15
3. Mateo Östlund28:1423+14:271:26:1422-1+37:43+13:23
23Väsby OK 11:26:16+37:45
1. Edvin Johansson19:3211+4:2319:3211+4:23
2. Victor Granath21:1919+5:4940:51110+7:11+2:48
2. Iben Stattin48:4950+33:1940:51110+7:11+2:48
3. Fanny Karls45:2525+31:381:26:1623+12+37:45+30:34
ej godkänd
1. Albin Dalsättej godkändej start
2. ej startej start
3. ej startej start
Järfälla OK 3ej godkänd
1. Julia Pettersson23:2222+8:1323:2222+8:13
2. Samuel Anderssonej godkändej godkänd
2. Arthur Lindquist22:5320+7:23ej godkänd
2. David Nyman22:5621+7:26ej godkänd
3. Carl Örnebrand17:036+3:16ej godkänd
OK Linné 1ej godkänd
1. Ellen Hedin15:217+0:1215:217+0:12
2. Harry Pettersson23:3724+8:07fullföljt32767+32760
2. Axel Vikman23:3023+8:00ej godkänd
2. Måns Troengej godkändej godkänd
3. Signe Palm18:308+4:43ej godkänd
Sigtuna OK 1ej godkänd
1. Erik Resare23:2323+8:1423:2323+8:14
2. Ellen Lindén30:1941+14:4953:3919-4+19:59+11:45
2. Wilmer Norman30:1640+14:4653:3919-4+19:59+11:45
3. Arvid Runfeldtej godkändej godkänd
Gävle OK 1ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
2. Love Forsslundej startej start
3. N.N. ej startej start

D35-

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Söders-Tyresö 11:59:42
1. Camilla Hellström37:05137:051
2. Elisabeth Hovmöller37:2111:14:26100:00
3. Karin Almgren45:162+5:051:59:42100:00
2OK Rodhen 12:05:00+5:18
1. Yvonne Grehn43:517+6:4643:517+6:46
2. Gabriella Melin40:583+3:371:24:495-2+10:23+3:37
3. Elin Sjölander40:1112:05:002-3+5:18-5:05
3Centrum OK 12:06:38+6:56
1. Erika Lindholm40:193+3:1440:193+3:14
2. Sara Jonasson40:572+3:361:21:162-1+6:50+3:36
3. Lena Öhman45:223+5:112:06:383+1+6:56+0:06
4OK Linné 12:10:34+10:52
1. Helene Nilsson40:235+3:1840:235+3:18
2. Maria Hart41:174+3:561:21:403-2+7:14+3:56
3. Pia Gustås48:544+8:432:10:344+1+10:52+3:38
5Sundsvalls OK 12:15:23+15:41
1. Charlotte Vikström43:446+6:3943:446+6:39
2. Sara Timner41:335+4:121:25:1760+10:51+4:12
3. Charlotta Palmgren50:065+9:552:15:235-1+15:41+4:50
6OK Roslagen 12:36:05+36:23
1. Louise Johansson40:012+2:5640:012+2:56
2. Johanna Sandström44:266+7:051:24:274+2+10:01+7:05
3. Maria Kvarnlöf1:11:388+31:272:36:056+2+36:23+26:22
7Attunda OK 12:58:11+58:29
1. Erica Blyth57:038+19:5857:038+19:58
2. Åsa Wilestedt51:017+13:401:48:047-1+33:38+13:40
3. Anette Brunander1:10:077+29:562:58:1170+58:29+24:51
8OK Österåker 13:05:06+1:05:24
1. Caroline Westbom1:02:439+25:381:02:439+25:38
2. Nayara Gillsparr1:06:088+28:472:08:5190+54:25+28:47
3. Michaela Lundell56:156+16:043:05:068-1+1:05:24+10:59
9Rasbo IK 13:08:35+1:08:53
1. Jenny Westerbergh40:224+3:1740:224+3:17
2. Laila Svensson1:15:319+38:101:55:538+4+41:27+38:10
3. Ida Sundstedt1:12:429+32:313:08:359+1+1:08:53+27:26
IF Thor 1ej start
1. Sara Lindej godkändej godkänd
2. Åsa Kruysej startej start
3. Sofie Bergendahlej startej start

D45-

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Thor 11:48:06
1. Annika Ridell38:25138:251
2. Dorothe Spillmann33:5411:12:19100:00
3. Sofie Bergendahl35:4711:48:06100:00
2Attunda OK 12:12:07+24:01
1. Madelene Barboza48:564+10:3148:564+10:31
2. Nina Ivers34:442+0:501:23:402-2+11:21+0:50
3. Monica Roos48:273+12:402:12:0720+24:01+12:40
3Leksands OK 12:22:13+34:07
1. Åsa Spik51:025+12:3751:025+12:37
2. Marita Olars46:384+12:441:37:4050+25:21+12:44
3. Madelene Allmungs44:332+8:462:22:133-2+34:07+8:46
4Järfälla OK 12:30:52+42:46
1. Ann Roller44:543+6:2944:543+6:29
2. Teresia Wällstedt45:293+11:351:30:2330+18:04+11:35
3. Maria Edvardsson1:00:295+24:422:30:524+1+42:46+24:42
5Länna IF 12:35:02+46:56
1. Carina Hammarling44:382+6:1344:382+6:13
2. Inger Skantz51:175+17:231:35:554+2+23:36+17:23
3. Karolina Andersson59:074+23:202:35:025+1+46:56+23:20

D55-

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Attunda OK 11:15:50
1. Ulla Molin29:28129:281
2. Anna Lindskoog Pettersson46:2211:15:50100:00
2Sigtuna OK 11:54:01+38:11
1. Eva Elnerud1:06:252+36:571:06:252+36:57
2. Dagny Gustavsson47:362+1:141:54:0120+38:11+1:14
OK Roslagen 1ej start
1. Birgitta Skoglundej startej start
2. Maria Lännevallej startej start

D13-16

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 11:30:52
1. Tilda Mårtensson31:453+1:0931:453+1:09
2. Wilma Mårtensson27:1511+3:0759:001-2-1:09
3. Amanda Granqvist31:522+1:061:30:52100:00
2Korsnäs IF OK / OK Kåre 11:33:51+2:59
1. Moa Bergqvist38:2314+7:4738:2314+7:47
2. Agnes Wallin24:423+0:341:03:057-7+4:05-3:42
2. Elin Bryggar24:464+0:381:03:057-7+4:05-3:42
3. Elsa Kaipe (OK Kåre)30:4611:33:512-5+2:59-1:06
3Stora Tuna OK 11:34:49+3:57
1. Moa Birkebæk30:36130:361
2. Maja Maxén28:3512+4:2759:113+2+0:11+0:11
3. Lovisa Mases35:385+4:521:34:4930+3:57+3:46
4OK Linné 31:35:01+4:09
1. Johanna Roos32:205+1:4432:205+1:44
2. Elsa Hedin26:449+2:3659:042-3+0:04-1:40
3. Moa Lundin35:576+5:111:35:014+2+4:09+4:05
5Täby OK 11:36:05+5:13
1. Ida Hänström32:064+1:3032:064+1:30
2. Doris Iko29:0213+4:541:01:0840+2:08+0:38
3. Fredrika Nordquist34:574+4:111:36:055+1+5:13+3:05
6Västerbergslagens OL 11:38:24+7:32
1. Olga Rindeskog37:1410+6:3837:1410+6:38
2. Kajsa Ivarsson24:132+0:051:01:275-5+2:27-4:11
3. Alma Wallman36:578+6:111:38:246+1+7:32+5:05
7Sundsvalls OK 21:39:52+9:00
1. Wilma Larsson37:079+6:3137:079+6:31
2. Alva Eliasson26:108+2:021:03:1710+1+4:17-2:14
3. Lovisa Dufva36:357+5:491:39:527-3+9:00+4:43
8Domnarvets GOIF 11:43:18+12:26
1. Elsa Brandt30:432+0:0730:432+0:07
2. Elsa Byberg32:3014+8:221:03:139+7+4:13+4:06
3. Anja Nilsson40:0511+9:191:43:188-1+12:26+8:13
9OK Rodhen 11:44:07+13:15
1. Frida Melin37:047+6:2837:047+6:28
2. Agnes Söllvander Eklund25:586+1:501:03:026-1+4:02-2:26
2. Fannie Sjölanderej startej start
2. Erica Karlssonej startej start
3. Elsa Söllvander Eklund41:0512+10:191:44:079+3+13:15+9:13
10Söders-Tyresö 11:50:54+20:02
1. Lovisa Göstas Källman41:3516+10:5941:3516+10:59
2. Emma Svidén34:5916+10:511:05:4312-4+6:43-4:16
2. Jenny Göstas Källman24:0811:05:4312-4+6:43-4:16
3. Emma Norin45:1113+14:251:50:5410-2+20:02+13:19
11Sundsvalls OK 11:50:58+20:06
1. Astrid Rex37:1511+6:3937:1511+6:39
2. Emma Johansson26:007+1:521:03:078-3+4:07-2:32
2. Amanda Schönfeldt25:525+1:441:03:078-3+4:07-2:32
3. Lisa Jakobsson47:5116+17:051:50:5811+3+20:06+15:59
12IF Thor 11:55:00+24:08
1. Ellen Hannrup37:068+6:3037:068+6:30
2. Emmy Roos27:1310+3:051:04:1911+3+5:19-1:11
3. Emily Kruys50:4117+19:551:55:0012+1+24:08+18:49
13Sundbybergs IK 11:56:05+25:13
1. Ingrid Johansson40:1315+9:3740:1315+9:37
2. Maja Falk42:5621+18:481:21:1613-2+22:16+12:39
2. Ingrid Tillegård42:5621+18:481:21:1613-2+22:16+12:39
2. Lisa Wadenbrant41:0320+16:551:21:1613-2+22:16+12:39
3. Sigrid Carlsson34:493+4:031:56:05130+25:13+2:57
14Långhundra IF 11:58:37+27:45
1. Fanny Cedstedt47:3319+16:5747:3319+16:57
2. Junia Winninge33:5515+9:471:21:2814-5+22:28+5:31
3. Sara Sundqvist37:099+6:231:58:37140+27:45+5:17
15OK Linné 22:09:51+38:59
1. Ines Aarnio47:2418+16:4847:2418+16:48
2. Liana Lagervik36:4218+12:341:24:0616-2+25:06+8:18
3. Klara Hart45:4514+14:592:09:5115-1+38:59+13:53
16Attunda OK / Väsby OK 12:09:52+39:00
1. Wilma Josefsson47:2017+16:4447:2017+16:44
2. Madeleine Granath44:2024+20:121:23:0515-2+24:05+7:21
2. Maja Rundlöf35:4517+11:371:23:0515-2+24:05+7:21
3. Malin Strömqvist (Attunda OK)46:4715+16:012:09:5216+1+39:00+14:55
17Gävle OK 12:26:17+55:25
1. Sara Åbom32:326+1:5632:326+1:56
2. Svea Forsslund1:15:4430+51:361:48:1621+15+49:16+47:20
3. Ebba Ottosson38:0110+7:152:26:1717-4+55:25+6:09
18Härnösands OK 12:35:56+1:05:04
1. Elsa Lindahl38:2213+7:4638:2213+7:46
2. Hanny Edström47:2925+23:211:25:5117+4+26:51+19:05
2. Nova Stattin1:22:0431+57:561:25:5117+4+26:51+19:05
2. Rakel Rahm1:10:1129+46:031:25:5117+4+26:51+19:05
3. Elmina Molin1:10:0518+39:192:35:5618+1+1:05:04+38:13
19OK Linné 12:48:32+1:17:40
1. Ida Palm53:3922+23:0353:3922+23:03
2. Stina Jarhede37:3419+13:261:31:1318-4+32:13+9:10
3. Nadine Huss Landström1:17:1919+46:332:48:3219+1+1:17:40+45:27
Långhundra IF 2ej start
1. Ella Servin53:0121+22:2553:0121+22:25
2. Olivia Unnerud43:3123+19:231:36:3219-2+37:32+15:07
2. Nora Svedin Jakobsson47:4026+23:321:36:3219-2+37:32+15:07
3. Isabel Unnerudej startej start
Leksands OK 1ej start
1. Elsa Göras37:4012+7:0437:4012+7:04
2. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
2. Vakant ej startej start
3. Vakant ej startej start
Sigtuna OK 1ej start
1. Lovisa Bolander52:0020+21:2452:0020+21:24
2. Liv Boshuis52:4228+28:341:44:41200+45:41+24:17
2. Alva Strömland52:4127+28:331:44:41200+45:41+24:17
3. N.N. ej startej start

Öppen Budk

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Linné 11:45:58
1. Tommy Stenvi15:323+0:3615:323+0:36
2. Robert Noack41:596+8:3257:3130+2:08+1:32
3. Carl Wennertorp48:274+9:131:45:581-2-2:08
2Väsby OK 11:46:45+0:47
1. Katrin Josefsson24:0214+9:0624:0214+9:06
2. Dennis Nyqvist33:27157:292-12+2:06-7:00
3. Joakim Olsson49:166+10:021:46:4520+0:47-1:19
3OK Linné 21:52:54+6:56
1. Erika Troeng20:057+5:0920:057+5:09
2. Andreas Fischer41:055+7:381:01:105-2+5:47+0:38
3. Mika Numminen51:448+12:301:52:543-2+6:56+1:09
4Järfälla OK 11:54:38+8:40
1. Mikael Pettersson15:312+0:3515:312+0:35
2. Jon Sundberg39:524+6:2555:231-1-0:35
3. Mark Åkesson59:1512+20:011:54:384+3+8:40+8:40
5Valbo AIF 31:56:49+10:51
1. Lennarth Karlsson17:154+2:1917:154+2:19
2. Tyra Forsberg46:569+13:291:04:116+2+8:48+6:29
3. Jenny Johansson52:3810+13:241:56:495-1+10:51+2:03
6Valbo AIF 11:58:51+12:53
1. Göran Hedman20:168+5:2020:168+5:20
2. Linnea Persson59:2115+25:541:19:3712+4+24:14+18:54
3. Lars Karlsson39:1411:58:516-6+12:53-11:21
7Sundbybergs IK 12:00:30+14:32
1. Cecilia Westström17:355+2:3917:355+2:39
2. Eleonora Dell'Orto55:3613+22:091:13:119+4+17:48+15:09
3. Stefan Hellberg47:193+8:052:00:307-2+14:32-3:16
8Brunflo IF / Frösö IF / Östersunds OK 12:06:02+20:04
1. Hanna Lindqvist14:56114:561
2. Vidar Bäckman (Frösö IF)52:1911+18:521:07:157+6+11:52+11:52
3. Helena Olsson (Brunflo IF)58:4711+19:332:06:028+1+20:04+8:12
9Valbo AIF 22:08:17+22:19
1. Mathilda Karlsson21:399+6:4321:399+6:43
2. Håkan Persson45:417+12:141:07:208-1+11:57+5:14
3. Johan Andersson1:00:5713+21:432:08:179+1+22:19+10:22
10OK Österåker 12:11:19+25:21
1. Signe Albinsson42:1419+27:1842:1419+27:18
2. Therese Nilsson38:173+4:501:20:3113-6+25:08-2:10
3. Marcus Åhlén50:487+11:342:11:1910-3+25:21+0:13
11Rasbo IK 22:14:21+28:23
1. Vega Sundstedt23:1211+8:1623:1211+8:16
2. Anna Westerbergh1:02:2718+29:001:25:3915+4+30:16+22:00
3. Elias Westerbergh48:425+9:282:14:2111-4+28:23-1:53
12OK Österåker 22:23:18+37:20
1. Lena Nilsson29:3517+14:3929:3517+14:39
2. Kristina Canow1:01:5917+28:321:31:34170+36:11+21:32
3. Kalle Persson51:448+12:302:23:1812-5+37:20+1:09
13Sigtuna OK 12:23:29+37:31
1. Emelie Runfeldt21:5710+7:0121:5710+7:01
2. Eva Sköld55:1812+21:511:17:1511+1+21:52+14:51
3. Åsa Berg1:06:1414+27:002:23:2913+2+37:31+15:39
14Alfta-Ösa OK 12:28:41+42:43
1. Herman Larsson57:2820+42:3257:2820+42:32
2. Joakim Larsson46:218+12:541:43:4919-1+48:26+5:54
3. Thomas Ericson44:522+5:382:28:4114-5+42:43-5:43
15Gävle OK 12:30:12+44:14
1. Martin Forsslund19:306+4:3419:306+4:34
2. Karl Smiding57:3514+24:081:17:0510+4+21:42+17:08
3. Nicolas Lavigne1:13:0718+33:532:30:1215+5+44:14+22:32
16Rasbo IK 12:37:01+51:03
1. Linda Wikstrand23:2912+8:3323:2912+8:33
2. Hedvig Sundstedt1:01:3116+28:041:25:0014+2+29:37+21:04
3. Felix Svensson1:12:0117+32:472:37:0116+2+51:03+21:26
17Länna IF 12:39:55+53:57
1. Alfred Wessel23:5913+9:0323:5913+9:03
2. Emma Butler1:08:2919+35:021:32:2818+5+37:05+28:02
3. Robert Cederholm1:07:2715+28:132:39:5517-1+53:57+16:52
18Härnösands OK 13:28:28+1:42:30
1. Stina Engberg37:5718+23:0137:5718+23:01
2. Nils Engberg50:4210+17:151:28:3916-2+33:16+10:15
3. Mattias Nordlander1:59:4919+1:20:353:28:2818+2+1:42:30+1:09:14
Leksands OK 1ej godkänd
1. Vidar Brodén24:0615+9:1024:0615+9:10
2. Petra Lorentzonej godkändej godkänd
3. Isabella Joons1:11:3016+32:16ej godkänd
Alfta-Ösa OK 2ej start
1. Peter Karsboutgåttutgått
2. Pontus Karsboej startej start
3. Robert Ladängesej startej start
Domnarvets GOIF 1ej start
1. Tyra Elgesjö24:0615+9:1024:0615+9:10
2. Magnus Hjorth35:212+1:5459:274-11+4:04-5:06
3. Andreas Elgesjöej startej start
Domnarvets GOIF 2ej start
1. N.N. ej startej start
2. N.N. ej startej start
3. N.N. ej startej start

Inskolningskavle

8 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Roslagen / Rånäs OK 11:00:57
1. Aron Lindberg (OK Roslagen)18:542+0:0218:542+0:02
2. Signe Lindelav (OK Roslagen)27:345+6:3846:274+2+3:01+2:59
2. Tore Gustafsson27:334+6:3746:274+2+3:01+2:59
3. Isac Holtling14:3011:00:571-3-3:01
2Sundbybergs IK 11:06:16+5:19
1. Sofia Dell'Orto18:52118:521
2. Esther Oliv27:323+6:3646:243+2+2:58+2:58
2. Nova Falk27:345+6:3846:243+2+2:58+2:58
2. Cornelia Näsman Landh29:019+8:0546:243+2+2:58+2:58
3. Viktor Hellberg19:522+5:221:06:162-1+5:19+2:21
3Järfälla OK 11:06:53+5:56
1. Jamie Roller22:305+3:3822:305+3:38
2. Alva Lind Sundin20:56143:261-4-3:38
2. Edith Lindén31:3011+10:3443:261-4-3:38
3. Emil Tofte23:274+8:571:06:533+2+5:56+5:56
4Gävle OK 11:16:56+15:59
1. Siri Hejdenberg22:254+3:3322:254+3:33
2. Annie Lavigne23:262+2:3045:512-2+2:25-1:08
3. Ellie Söderberg31:056+16:351:16:564+2+15:59+13:34
5Rånäs OK 21:28:52+27:55
1. Albin Tynell24:367+5:4424:367+5:44
2. Casper Holtling28:407+7:4453:165-2+9:50+4:06
2. Ranja Gustafsson34:4914+13:5353:165-2+9:50+4:06
2. Magda Edenhill28:488+7:5253:165-2+9:50+4:06
3. Oskar Gålnander Gelinder35:368+21:061:28:5250+27:55+18:05
6Järfälla OK 21:29:09+28:12
1. Melvin Binnberg19:363+0:4419:363+0:44
2. Nellie Binnberg34:2513+13:2953:496+3+10:23+9:39
2. Edvin Pettersson34:1312+13:1753:496+3+10:23+9:39
3. Walter Lindquist35:207+20:501:29:0960+28:12+17:49
7Järfälla OK 41:33:52+32:55
1. Björn Edemyr34:489+15:5634:489+15:56
2. Emton Insulander29:3910+8:431:04:278-1+21:01+5:05
2. Marcus Edemyr39:4817+18:521:04:278-1+21:01+5:05
2. Folke Wällstedtej startej start
3. Isak Anderson29:255+14:551:33:527-1+32:55+11:54
8Järfälla OK 31:52:20+51:23
1. Hugo Sundelin22:426+3:5022:426+3:50
2. Arvid Enbom36:1116+15:1558:517+1+15:25+11:35
2. Mira Michelsen36:0915+15:1358:517+1+15:25+11:35
3. Folke Wällstedt53:299+38:591:52:208+1+51:23+35:58
Långhundra IF 1ej start
1. Kai Unnerud32:488+13:5632:488+13:56
2. Johan Nordénej startej start
3. Christina Nordén-1:13:22ej start
Vallentuna-Össeby OL 1ej start
1. Tim Janssonej startej start
2. Julia Lotfi-1:59:16ej start
2. Freja Sundbladej startej start
3. Dan Tirén20:593+6:29ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser