Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 7 april 2019

H17-

39 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 23:36:31
Jesper Svensk49:504+2:5049:504+2:50
Henrik Löfås52:429+6:341:42:327+3+5:09+2:19
Sven Aschwanden32:372+0:402:15:093-4+2:09-3:00
Erik Liljequist33:422+1:372:48:512-1+0:46-1:23
Olle Kalered47:402+5:253:36:311-1-0:46
2Malungs OK Skogsmårdarna 13:36:32+0:01
Erik Rost53:2913+6:2953:2913+6:29
Filip Wadsten50:344+4:261:44:039-4+6:40+0:11
Ludvig Åhlund31:5712:16:006-3+3:00-3:40
Johan Bäckman32:0512:48:051-5-3:00
Thomas Landqvist48:273+6:123:36:322+1+0:01+0:01
3OK Ravinen 13:36:56+0:25
Kalle Bergman51:3110+4:3151:3110+4:31
Axel Granqvist50:566+4:481:42:276-4+5:04+0:33
Nick Barrable37:4910+5:522:20:168+2+7:16+2:12
Martin Hunhammar34:253+2:202:54:415-3+6:36-0:40
Gustav Bergman42:1513:36:563-2+0:25-6:11
4OK Linné 13:43:49+7:18
David Lingfors50:107+3:1050:107+3:10
Johan Höij48:282+2:201:38:383-4+1:15-1:55
Sixten Hillerhag34:224+2:252:13:001-2-1:15
Viktor Janrik41:3812+9:332:54:384+3+6:33+6:33
Rassmus Andersson49:115+6:563:43:4940+7:18+0:45
5Stora Tuna OK 13:44:42+8:11
Viktor Svensk47:00147:001
Anton Forsberg51:378+5:291:38:372+1+1:14+1:14
Jonas Carlsson37:079+5:102:15:445+3+2:44+1:30
Niklas Löwegren40:1810+8:132:56:026+1+7:57+5:13
Joakim Svensk48:404+6:253:44:425-1+8:11+0:14
6OK Linné 33:46:55+10:24
Jan Troeng50:035+3:0350:035+3:03
Mats Troeng48:373+2:291:38:404-1+1:17-1:46
Ulf Troeng37:007+5:032:15:4040+2:40+1:23
Mikael Janerås37:425+5:372:53:223-1+5:17+2:37
Csaba Gösswein53:336+11:183:46:556+3+10:24+5:07
7Attunda OK 13:55:30+18:59
Oskar Daniels49:333+2:3349:333+2:33
Axel Wrådhe50:525+4:441:40:255+2+3:02+0:29
Gustav Wirén39:2113+7:242:19:467+2+6:46+3:44
Thomas Pettersson41:1611+9:113:01:028+1+12:57+6:11
Karl Enges54:287+12:133:55:307-1+18:59+6:02
8OK Kåre 13:56:03+19:32
Jonas Gustafsson51:158+4:1551:158+4:15
Isac von Krusenstierna46:0811:37:231-7-4:15
Johannes Öhgren36:466+4:492:14:092+1+1:09+1:09
Melker Nordgren45:1320+13:082:59:227+5+11:17+10:08
Gustav Öhgren56:418+14:263:56:038+1+19:32+8:15
9IFK Mora OK 14:12:38+36:07
Roman Ryapolov51:309+4:3051:309+4:30
Simon Hodler57:0918+11:011:48:3911+2+11:16+6:46
Linus Rapp34:043+2:072:22:439-2+9:43-1:33
Adrian Dahlstsröm44:5719+12:523:07:4090+19:35+9:52
Daniel Duhlbo1:04:5821+22:434:12:3890+36:07+16:32
10OK Linné 24:13:30+36:59
Niklas Aldén49:162+2:1649:162+2:16
Johannes Ridefelt54:0211+7:541:43:188+6+5:55+3:39
Emil Boström46:4631+14:492:30:0412+4+17:04+11:09
Erik Björklund40:059+8:003:10:09120+22:04+5:00
Olof Eriksson1:03:2119+21:064:13:3010-2+36:59+14:55
11Sundbybergs IK 14:17:55+41:24
Niklas Carlsson53:2712+6:2753:2712+6:27
Kristoffer Tengroth51:157+5:071:44:4210-2+7:19+0:52
David Mellin39:2914+7:322:24:11100+11:11+3:52
Simon Mellin46:3827+14:333:10:4913+3+22:44+11:33
Fredrik Bjernulf1:07:0626+24:514:17:5511-2+41:24+18:40
12Långhundra IF 14:17:57+41:26
Samuel Hedlund58:4232+11:4258:4232+11:42
Waldemar Andersson58:4521+12:371:57:2721-11+20:04+8:22
Jesper Kullin Alfredsson39:0312+7:062:36:3019-2+23:30+3:26
Fredrik Wigertz43:4016+11:353:20:1017-2+32:05+8:35
Anton Sundgren57:4710+15:324:17:5712-5+41:26+9:21
13Gävle OK 14:21:28+44:57
Richard Hejdenberg58:2630+11:2658:2630+11:26
Felix Silver53:4610+7:381:52:1213-17+14:49+3:23
Lasse Jansson38:0811+6:112:30:2014+1+17:20+2:31
Erik Hansson48:5031+16:453:19:1016+2+31:05+13:45
Patrik Svedberg1:02:1818+20:034:21:2813-3+44:57+13:52
14Malungs OK Skogsmårdarna 24:23:05+46:34
Johan Nordlund53:1111+6:1153:1111+6:11
Oskar Lundqvist55:5217+9:441:49:0312+1+11:40+5:29
Ola Nyberg40:1316+8:162:29:1611-1+16:16+4:36
Manuel Mexia de Almeida Horta39:508+7:453:09:06110+21:01+4:45
Karl Granat1:13:5932+31:444:23:0514+3+46:34+25:33
15OK Roslagen 14:23:50+47:19
Joel Lännevall55:5115+8:5155:5115+8:51
Tommy Lindberg1:00:0123+13:531:55:5220+5+18:29+9:38
Ola Hultin44:5424+12:572:40:4621+1+27:46+9:17
Jonas Nordström42:3914+10:343:23:2519-2+35:20+7:34
Liutauras Bilevicius1:00:2514+18:104:23:5015-4+47:19+11:59
16Skogslöparna 14:24:12+47:41
Benjamin Näslund58:0727+11:0758:0727+11:07
Börje Pauler54:2712+8:191:52:3415-12+15:11+4:04
Oskar Forsberg46:2129+14:242:38:5520+5+25:55+10:44
Jonas Byström46:2725+14:223:25:2221+1+37:17+11:22
Stefan Sjölund58:5012+16:354:24:1216-5+47:41+10:24
17Järfälla OK 14:26:41+50:10
Anton Silier56:4016+9:4056:4016+9:40
Manne Hammarberg59:1022+13:021:55:5019+3+18:27+8:47
Oskar Edvardsson36:085+4:112:31:5815-4+18:58+0:31
Robert Pedersen39:257+7:203:11:2314-1+23:18+4:20
Aleksandr Manoilov1:15:1834+33:034:26:4117+3+50:10+26:52
18Västerås SOK 14:26:52+50:21
Noa Sjöstrand57:1818+10:1857:1818+10:18
Fredrik Hamrefors55:0313+8:551:52:2114-4+14:58+4:40
Andreas Näslund41:5719+10:002:34:1816+2+21:18+6:20
Henrik Hamrefors54:0736+22:023:28:2523+7+40:20+19:02
Carl Näslund58:2711+16:124:26:5218-5+50:21+10:01
19Söders-Tyresö 14:30:12+53:41
Olle Carlsson57:3823+10:3857:3823+10:38
Göran Thimberg55:3615+9:281:53:1418-5+15:51+5:13
Niklas Wrane41:1617+9:192:34:3017-1+21:30+5:39
Mikael Wilhelmsson43:2215+11:173:17:5215-2+29:47+8:17
Tomas Lilja1:12:2031+30:054:30:1219+4+53:41+23:54
20OK Nolaskogsarna / Rehns BK 14:30:26+53:55
Walter Lagerhäll (Rehns BK)57:2720+10:2757:2720+10:27
Hugo Eriksson55:3314+9:251:53:0016-4+15:37+5:10
Isak Eriksson41:3118+9:342:34:3118+2+21:31+5:54
Per Magnusson46:2324+14:183:20:54180+32:49+11:18
Simon Dahlberg1:09:3228+27:174:30:2620+2+53:55+21:06
21OK Linné / Sotkamon Jymy 44:39:14+1:02:43
Jakob Andersson50:056+3:0550:056+3:05
Arvid Roos1:10:5734+24:492:01:0224+18+23:39+20:34
Ulrik Imberg46:3630+14:392:47:38240+34:38+10:59
Valtteri Kankainen (Sotkamon Jymy)37:334+5:283:25:1120-4+37:06+2:28
Mattias Sundqvist1:14:0333+31:484:39:1421+1+1:02:43+25:37
22OK Södertörn 14:56:36+1:20:05
Filip Möller55:4514+8:4555:4514+8:45
Mattias Ivares1:05:5928+19:512:01:4426+12+24:21+15:36
Georg Eklöw39:3515+7:382:41:1923-3+28:19+3:58
Hugo Lindbärg45:4321+13:383:27:0222-1+38:57+10:38
Alexander Schandl1:29:3437+47:194:56:36220+1:20:05+41:08
23Sundsvalls OK 14:41:41+1:05:10
Hannes Lindahl58:2329+11:2358:2329+11:23
Måns Eriksson1:10:0033+23:522:08:2332+3+31:00+19:37
Erik Toomingas44:5525+12:582:53:1829-3+40:18+9:18
Jonne Liukkonen48:4029+16:353:41:5828-1+53:53+13:35
Anders Axling56:418+14:264:41:4123-5+1:05:10+11:17
24OK Rodhen 14:46:21+1:09:50
Simon Andersson57:3022+10:3057:3022+10:30
Axel Bergström1:03:3624+17:282:01:0625+3+23:43+13:13
David Melin47:4233+15:452:48:4827+2+35:48+12:05
John McLelland46:3126+14:263:35:1924-3+47:14+11:26
Torbjörn Jacobsson1:01:2115+19:064:46:21240+1:09:50+22:36
25Täby OK 14:47:01+1:10:30
Edvin Nordström1:00:3635+13:361:00:3635+13:36
Anders Jansson58:1120+12:031:58:4723-12+21:24+7:48
David Kleman42:2522+10:282:41:1222-1+28:12+6:48
Fredrik Hansson1:04:1440+32:093:45:2629+7+57:21+29:09
Robert Johansson1:01:3516+19:204:47:0125-4+1:10:30+13:09
26Attunda OK 24:49:56+1:13:25
Samuel Lindén1:04:5839+17:581:04:5839+17:58
Simon Martelius1:05:5426+19:462:10:5234-5+33:29+15:31
Johan Persson45:0726+13:102:55:5931-3+42:59+9:30
Oskar Enges45:4722+13:423:41:4627-4+53:41+10:42
Christian Redtzer1:04:5620+22:414:49:5626-1+1:13:25+19:44
27Sundbybergs IK 24:57:45+1:21:14
Jonatan Ståhl1:00:0333+13:031:00:0333+13:03
Mårten Sundh1:06:1129+20:032:06:1428-5+28:51+15:48
Fredrik Johansson44:1023+12:132:50:24280+37:24+8:33
Christian Lindh59:4137+27:363:50:0530+2+1:02:00+24:36
Mårten Lundqvist1:07:4027+25:254:57:4527-3+1:21:14+19:14
28Sundsvalls OK (35)4:59:35+1:23:04
Olov Vikström57:2419+10:2457:2419+10:24
Anders Erlandsson1:08:5232+22:442:06:1629+10+28:53+18:29
Roger Palmgren47:0332+15:062:53:1930+1+40:19+11:26
Henrik Lundgren1:00:4538+28:403:54:0431+1+1:05:59+25:40
Erik Norin1:05:3122+23:164:59:3528-3+1:23:04+17:05
29Domnarvets GOIF 15:02:50+1:26:19
Andreas Elgesjö1:08:5241+21:521:08:5241+21:52
Emil Byberg1:22:3440+36:262:31:2640-1+54:03+32:11
Samuel Stålnäbb47:5035+15:533:19:1638-2+1:06:16+12:13
Erik Brandt41:5513+9:504:01:1135-3+1:13:06+6:50
Mikael Blessborn1:01:3917+19:245:02:5029-6+1:26:19+13:13
30Alfta-Ösa OK 15:03:45+1:27:14
Olov Ericson58:1128+11:1158:1128+11:11
Andreas Davidsson1:07:5031+21:422:06:0127-1+28:38+17:27
Stefan Carlsson42:0620+10:092:48:0725-2+35:07+6:29
Peter Rosén47:2128+15:163:35:28250+47:23+12:16
Fredrik Broman1:18:4536+36:305:03:4530+5+1:27:14+39:51
31Vallentuna-Össeby OL 15:07:22+1:30:51
Fredrik Åkerlind57:0217+10:0257:0217+10:02
Kent Lundvall1:20:5439+34:462:17:5637+20+40:33+30:31
Jonas Giding46:2028+14:233:04:1635-2+51:16+10:43
Christer Arksand50:4934+18:443:55:0533-2+1:07:00+15:44
Mats Edengren1:12:1730+30:025:07:2231-2+1:30:51+23:51
32Haninge SOK 15:09:01+1:32:30
Hugo Dahlberg1:01:2437+14:241:01:2437+14:24
Gustav Näsman1:05:0625+18:582:06:3030-7+29:07+14:43
Jakob Gadefors-Nau42:0821+10:112:48:3826-4+35:38+6:31
Martin Skärlén1:14:1841+42:134:02:5636+10+1:14:51+39:13
Joakim Skärlén1:06:0525+23:505:09:0132-4+1:32:30+17:39
33IF Thor 15:09:47+1:33:16
Emil Jonsell1:17:0042+30:001:17:0042+30:00
Matviy Khotyaintsev1:13:1936+27:112:30:1939-3+52:56+22:56
Erik Hannrup47:4834+15:513:18:0737-2+1:05:07+12:11
Mats Jonsell46:0523+14:004:04:1238+1+1:16:07+11:00
Bo Segerman1:05:3523+23:205:09:4733-5+1:33:16+17:09
34Sundsvalls OK 25:09:55+1:33:24
Axel Lundgren57:5024+10:5057:5024+10:50
Johan Nordin1:13:1835+27:102:11:0835+11+33:45+22:55
Jan Nordin49:5937+18:023:01:0733-2+48:07+14:22
Lukas Johansson1:02:5939+30:544:04:0637+4+1:16:01+27:54
Anders Vedin1:05:4924+23:345:09:5534-3+1:33:24+17:23
35Köping-Kolsva OK 15:14:57+1:38:26
Janne Selkälä1:08:3740+21:371:08:3740+21:37
Johan Celander1:30:5442+44:462:39:3141+1+1:02:08+40:31
Cristian Larsson46:0927+14:123:25:4039-2+1:12:40+10:32
Thomas Ek50:0232+17:574:15:42390+1:27:37+14:57
Jonas Vikström59:1513+17:005:14:5735-4+1:38:26+10:49
36Centrum OK 15:23:38+1:47:07
Andreas Lundsten1:00:4736+13:471:00:4736+13:47
Linus Rispling1:07:2630+21:182:08:1331-5+30:50+17:03
Kristoffer Edshage48:4936+16:522:57:0232+1+44:02+13:12
Jorrit Boekel44:4217+12:373:41:4426-6+53:39+9:37
Henrik Lundgren1:38:3838+56:235:23:3836+10+1:47:07+53:28
37Gävle OK 25:47:46+2:11:15
Jonatan Söderberg1:29:1443+42:141:29:1443+42:14
Mårten Olsson1:16:4938+30:412:46:0342-1+1:08:40+26:26
Isak Berggren59:2441+27:273:45:2741-1+1:32:27+23:47
Alfred Liljeström50:3133+18:264:35:5840-1+1:47:53+15:26
Erik Olsson1:11:4829+29:335:47:4637-3+2:11:15+23:22
Länna IF 1ej godkänd
Emil Andersson1:00:3334+13:331:00:3334+13:33
Johan Edenhamn58:0319+11:551:58:3622-12+21:13+7:40
Jonas Sellingej godkändej godkänd
Jonas Eriksson44:4718+12:42ej godkänd
Andreas Krafft1:18:4335+36:28ej godkänd
OK Ravinen 2ej godkänd
Hannes Svahn58:0225+11:0258:0225+11:02
Bruno Godefroy1:15:5137+29:432:13:5336+11+36:30+25:28
Martin Rinnbäck51:5138+19:543:05:44360+52:44+16:14
Joachim Wansölin48:4830+16:433:54:3232-4+1:06:27+13:43
Ruslan Glebovej godkändej godkänd
OK Rodhen 2ej start
Emil Grehn58:0426+11:0458:0426+11:04
Henrik Södermanej startej start
N.N. ej startej start
N.N. ej startej start
N.N. ej startej start
OK Skogsfalken / OK Storsjön / Östersunds OK / Söderhamns OK 1ej start
Jonas Hammarskiöld (OK Skogsfalken)1:04:0738+17:071:04:0738+17:07
David Sundström (Söderhamns OK)1:05:5627+19:482:10:0333-5+32:40+15:33
Axel Hedström53:5039+21:533:03:5334+1+50:53+18:13
Björn Olofsson (OK Storsjön)52:1035+20:053:56:03340+1:07:58+17:05
Ulf Lindqvistej startej start
Skogslöparna 2ej start
Jonas Hälldal58:3131+11:3158:3131+11:31
Emanuel Näslund1:29:3441+43:262:28:0538+7+50:42+39:11
Linus Lindberg59:0140+27:043:27:0640+2+1:14:06+23:24
Torgny Näslund1:24:2242+52:174:51:2841+1+2:03:23+49:17
Arvid Strandbergej startej start
Stora Tuna OK 3ej start
Markus Lang57:2921+10:2957:2921+10:29
Rikard Claesson55:4216+9:341:53:1117-4+15:48+5:19
Mattias Mårts37:007+5:032:30:1113-4+17:11+1:23
Jonas Andersson37:556+5:503:08:0610-3+20:01+2:50
Ulf Erikssonej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser