Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, medel, Älvsby IF OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, medel, Älvsby IF OK
Arrangörsorganisation: Älvsby IF OK
Datum: söndag 28 januari 2018

D21

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Isabel SalénIFK Mora OK40:40
2Helena LundkvistOK Vargen56:01+15:21
3Pernilla LarssonGammelstads IF1:09:49+29:09

D20

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Elin LundgrenI 19 IF43:47 Ladda ner rutt i gpx-format
2Sofia WestinI 19 IF45:06+1:19
3Elin NordlundPiteå IF Orientering50:15+6:28
4Kristina TholerudSeskarö IF54:44+10:57
5Johanna LundkvistOK Vargen1:05:46+21:59
6Ida WickbergOK Nolaskogsarna1:25:36+41:49
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej start

H20

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Robin SalénI 19 IF44:38
2Rasmus WickbomI 19 IF46:27+1:49
3Simon ErikssonUmeå OK48:28+3:50
4Gabriel LarssonGammelstads IF50:47+6:09
5Truls LindholmSundsvalls OK52:45+8:07
6Jakob LindehagPiteå IF Orientering55:33+10:55
7Jesper MattiVittjärvs IK59:11+14:33
8Harald LarssonBergnäsets AIK1:06:22+21:44
Erik TuuriBergnäsets AIKej start

D16

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Sofia LundkvistOK Vargen41:56
2Edit KarlssonÄlvsby IF OK43:37+1:41
3Frida JohanssonÄlvsby IF OK1:02:58+21:02

H16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Albin LundbergArvidsjaurs OK41:55

D12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Emilia HöglundÄlvsby IF OK32:11

D35

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK54:53

D45

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Ann EnmanGammelstads IF38:55
2Birgit LundkvistOK Vargen56:53+17:58
3Anneli WickbomI 19 IF1:03:26+24:31

H45

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Per ÖgrenBergnäsets AIK37:59
2Johan LundbergArvidsjaurs OK44:21+6:22
3Stefan LauriGammelstads IF58:41+20:42
4Roland LarssonGammelstads IF1:02:54+24:55
5Kjell HenrikssonSeskarö IF1:09:13+31:14

D55

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Inger VennbergOK Renen45:25

H55

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Frans WickbomI 19 IF31:47
2Åke GustafssonBergnäsets AIK45:12+13:25
3Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK52:39+20:52

H65

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Matts EngvallBodens Bandyklubb OS38:06
2Kjell SandströmBodens Bandyklubb OS38:48+0:42
3Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS45:32+7:26
4Henry PilstålOK Renen1:03:03+24:57
Conny LagerskogArvidsjaurs OKej godkänd

Öppen motion 1

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Karin WennbergBergnäsets AIK30:38
2Emilia WickbomI 19 IF31:02+0:24

Öppen motion 3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff R
1Lars LundqvistSeskarö IF51:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser