Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Hällens 3-dagars, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Hällens 3-dagars, etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Hällen
Datum: tisdag 31 juli 2012

ABB IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ove EricssonÖppen motion 734:39+2:2611:08

Eskilstuna OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anna FrankssonÖppen motion 345:27+10:0514:42
9Ulf SvedestamÖppen motion 738:54+6:4112:30
13Bengt-Arne FrankssonÖppen motion 91:10:48+28:4410:20

Frölunda OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Håkan WåhlanderÖppen motion 855:37+24:0512:00

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Hans AurellÖppen motion 840:01+8:298:38

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Jan KarlssonÖppen motion 859:01+27:2912:44

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Berndt BergströmÖppen motion 748:15+16:0215:30

IFK Lidingös Skid o OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Simon MattusÖppen motion 848:58+17:2610:34
33Madeleine CasselÖppen motion 71:38:10+1:05:5731:33

IFK Norrköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Bertil WahlqvistÖppen motion 744:11+11:5814:12
23Bertil EngmanÖppen motion 749:54+17:4116:02

Järla Orientering

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Birgitta HenrikssonÖppen motion 10ej godkänd
Arvid HenrikssonÖppen motion 9ej godkänd

Katrineholms OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ola EklundÖppen motion 31:54:53+1:19:3137:10
17Anna Eklund TimnerÖppen motion 744:22+12:0914:15
18Anki GustafssonÖppen motion 745:48+13:3514:43
21Agneta GrönlundÖppen motion 852:23+20:5111:18
26Fredrik ÅslundÖppen motion 856:26+24:5412:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Emma HellmarkÖppen motion 147:23+21:0526:28

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mateo VijandeÖppen motion 341:42+6:2013:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Hanna HenryssonÖppen motion 51:17:03+49:1824:13

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7robert karlssonÖppen motion 737:14+5:0111:58

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Andrea ViqueriaÖppen motion 101:27:49+56:5321:47

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Elisabeth AhlgrenÖppen motion 852:44+21:1211:23

NAIS Orienteringsklubb

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Peter StenbäckÖppen motion 1044:18+13:2210:59
14Simon NybergÖppen motion 91:11:51+29:4710:29
23Vesa JussilaÖppen motion 854:51+23:1911:50

Nyköpings OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Curt ThorénÖppen motion 335:2211:26
2Sandra EdhagerÖppen motion 733:11+0:5810:40
3Oscar ArmanÖppen motion 949:41+7:377:15
5Wiwi-Anne NilssonÖppen motion 556:49+29:0417:52
5Peter RasmussenÖppen motion 839:42+8:108:34
9Arne NilssonÖppen motion 91:05:57+23:539:37
11Kent BergendahlÖppen motion 845:25+13:539:48
11Daniel NilssonÖppen motion 91:07:58+25:549:55
12Karl-Gösta HarvenbergÖppen motion 740:58+8:4513:10
15Kurt NyströmÖppen motion 743:46+11:3314:04
17Anders MagnussonÖppen motion 91:32:53+50:4913:33
24Kurt NilssonÖppen motion 751:38+19:2516:36
26Olle ArmanÖppen motion 754:33+22:2017:32
32Ove WigertzÖppen motion 71:11:29+39:1622:59

OK Denseln

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle KaleredÖppen motion 942:046:08
5Emil KaleredÖppen motion 952:57+10:537:43
6Carina KaleredÖppen motion 735:40+3:2711:28
19Carin AnderssonÖppen motion 746:00+13:4714:47
24Jan KaleredÖppen motion 854:59+23:2711:52
25Curt AnderssonÖppen motion 753:03+20:5017:03
Boel JohnsonÖppen motion 3ej godkänd

OK Djerf

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Walter KellerÖppen motion 91:05:10+23:069:30

OK Hällen

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ellen StålbergÖppen motion 126:1814:41
1Sara ÖbergÖppen motion 732:1310:21
1Torbjörn SvenskÖppen motion 831:326:48
3Ebba LindmarkÖppen motion 734:22+2:0911:03
3Johan LindÖppen motion 539:51+12:0612:31
3Camilla  StålbergÖppen motion 131:21+5:0317:30
4Anki LindÖppen motion 132:56+6:3818:23
4Tomas LundströmÖppen motion 838:59+7:278:25
4Tommy SöderbergÖppen motion 950:33+8:297:22
5Rasmus ÖbergÖppen motion 133:18+7:0018:36
6Kerstin PerssonÖppen motion 31:06:36+31:1421:33
6Nora StålbergÖppen motion 556:52+29:0717:52
6Sven AnderssonÖppen motion 1055:51+24:5513:51
7Karl-Wilhelm OlssonÖppen motion 31:09:08+33:4622:22
7Veronica ErikssonÖppen motion 101:06:20+35:2416:27
8Klara OlssonÖppen motion 31:28:30+53:0828:38
8Magnus JanssonÖppen motion 841:33+10:018:58
10Maria ÅhlundÖppen motion 740:00+7:4712:51
11Ulla LindellÖppen motion 740:26+8:1313:00
13Stefan GustafssonÖppen motion 846:10+14:389:58
14Göran KarlssonÖppen motion 847:07+15:3510:10
16Magnus BengtssonÖppen motion 91:23:02+40:5812:07
30Jenny DahlrotÖppen motion 71:08:35+36:2222:03

OK Klemmingen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Arne JanssonÖppen motion 1032:10+1:147:58
3Klavs StipraisÖppen motion 838:02+6:308:12
7Micael StammÖppen motion 840:47+9:158:48
18Peter AskeljungÖppen motion 850:19+18:4710:52
22Fred ÅhlundÖppen motion 749:17+17:0415:50
31Ann Jansson-JärplingÖppen motion 71:08:54+36:4122:09

OK Kolmården

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil LjungemyrÖppen motion 1030:567:40
1Julia ErikssonÖppen motion 527:458:43
2Manfred RittwageÖppen motion 128:15+1:5715:46
3Bengt SchwartzÖppen motion 1032:50+1:548:08
12Henrik LjungemyrÖppen motion 91:10:14+28:1010:15
15Linus PerssonÖppen motion 91:22:04+40:0011:58
17Agneta ErikssonÖppen motion 849:56+18:2410:47
28Maria NordwallÖppen motion 81:07:33+36:0114:35

OK Måsen

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Erik ÅhlinÖppen motion 945:44+3:406:40
2Tobias SjöstedtÖppen motion 335:43+0:2111:33
5Anton BörjessonÖppen motion 355:09+19:4717:50
5Anders HasselboÖppen motion 1046:33+15:3711:33
5Andreas MagnussonÖppen motion 735:18+3:0511:21
6Sixten ÅhlinÖppen motion 134:00+7:4218:59
7Eskil LindkvistÖppen motion 134:03+7:4519:01
7Cecilia JanzonÖppen motion 558:08+30:2318:16
8Titti BergendahlÖppen motion 737:58+5:4512:12
8Olof  ThorsellÖppen motion 51:01:06+33:2119:12
9Kent BörjessonÖppen motion 844:05+12:339:31
13Lena  KarlssonÖppen motion 741:46+9:3313:25
19Hans HolgerssonÖppen motion 850:59+19:2711:00
20Irene GustafssonÖppen motion 747:23+15:1015:14
20Sten ÅhlinÖppen motion 851:33+20:0111:08
27Ingemar GreisÖppen motion 759:02+26:4918:58
Vivianne HolgerssonÖppen motion 7ej godkänd

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Christina WernerssonÖppen motion 138:15+11:5721:22
Conny WernerssonÖppen motion 7ej godkänd

OK Södertörn

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Micke GustafssonÖppen motion 532:35+4:5010:14
9Margaretha NylundÖppen motion 51:03:26+35:4119:56
29Lotten LundebergÖppen motion 71:04:53+32:4020:51

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jonas BorgÖppen motion 833:18+1:467:11
10Anna KindlundhÖppen motion 844:39+13:079:38

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Marie SvenskÖppen motion 91:02:19+20:159:05

Trosabygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Gunnar KindlundhÖppen motion 91:06:09+24:059:39

Tullinge SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anders WigrenÖppen motion 540:43+12:5812:48
7Kenneth JönssonÖppen motion 91:04:45+22:419:27

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Patrik AhlgrenÖppen motion 847:11+15:3910:11

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Tomas JonssonÖppen motion 845:40+14:089:51

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Britt-Mari KarlssonÖppen motion 743:36+11:2314:01
28Kenneth LindblomÖppen motion 71:00:25+28:1219:25
29Roger BergvikÖppen motion 81:08:24+36:5214:46

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser