Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup 2
Arrangörsorganisation: Täby OK
Datum: tisdag 23 januari 2018

Kort

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida HänströmTäby OK13:46
2Petronella HedenlundTäby OK17:36+3:50
3Nickolina HedenlundTäby OK20:47+7:01
4Arvid HedenlundTäby OK22:44+8:58
5Göran HanssonTäby OK22:56+9:10
6Malin HanssonTäby OK23:02+9:16
7Göran AnderssonTäby OK31:51+18:05
8Eva HagrotTäby OK38:07+24:21
Åsa SkunckeTäby OKej godkänd
Ella LindqvistTäby OKej start
Max LindqvistTäby OKej start

Mellan

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip LindqvistTäby OK28:54
2Fredrika NordquistTäby OK29:22+0:28
3Caroline OlsmatsTäby OK30:19+1:25
4Birgitta OlssonTäby OK32:57+4:03
5Noa BerglundTäby OK33:09+4:15
6Mikael NordquistTäby OK34:25+5:31
7Stefan GustafssonTäby OK35:01+6:07
8Anders NilssonTäby OK35:52+6:58
9Johan HofstedtTäby OK36:37+7:43
10Niclas RökenTäby OK36:53+7:59
11Gustaf HofstedtTäby OK37:08+8:14
12My RönnolsTäby OK37:10+8:16
13Marcus EkmanTäby OK37:51+8:57
14Carina NilssonTäby OK41:50+12:56
15Elias LjungdellTäby OK43:39+14:45
16Markus EngdahlTäby OK50:59+22:05
17Emelie RökenTäby OK52:42+23:48
18Ingrid LarsenTäby OK54:48+25:54
19Viktoria HedenlundTäby OK1:01:06+32:12
Alice RökenTäby OKej godkänd

Lång

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Robert JohanssonTäby OK39:16
2Mats EkmanTäby OK43:06+3:50
3Axel MålargårdTäby OK43:42+4:26
4Peter NordströmTäby OK43:58+4:42
5Otto BalckTäby OK45:30+6:14
5Johan PalmgrenTäby OK45:30+6:14
7Mats AjlingTäby OK48:27+9:11
8Linda LönnebergTäby OK50:50+11:34
9Fredrik HanssonTäby OK50:54+11:38
10Martin TrossingTäby OK54:18+15:02
11Emma HagrotTäby OK55:44+16:28
12Carolina JonsellTäby OK1:00:26+21:10
13Harald HedenlundTäby OK1:21:13+41:57
Johan LindqvistTäby OKej godkänd
Ola BengtssonTäby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser