Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup, FK Göingarna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, FK Göingarna
Arrangörsorganisation: FK Göingarna
Datum: söndag 28 januari 2018

4 banor

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:14:28
2Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:18:41+4:13
3Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad1:20:21+5:53
4Björn HellrupOK Pan-Kristianstad1:24:32+10:04
5Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:25:23+10:55
6Ulf ÅkessonHärlövs IF1:31:10+16:42
7Emma BergmanOK Pan-Kristianstad1:32:22+17:54
8Moltas ViebkeMalmö OK1:33:53+19:25
9Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:36:45+22:17
10Edvin SelinFK Göingarna1:45:17+30:49
11Lindha HellnerFK Göingarna1:47:58+33:30
12Nils HelmerssonHässleholms OK1:50:19+35:51
13Benjamin ViebkeMalmö OK1:58:32+44:04
14Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad2:01:29+47:01
Jesper HåkanssonFK Göingarnaej start
Henrik LarssonFK Göingarnaej start

3 banor

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:05:52
2Anders SelinFK Göingarna1:10:06+4:14
3Håkan ErikssonHästveda OK1:13:59+8:07
4Wilmer SelinFK Göingarna1:22:00+16:08
5Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:24:45+18:53
6Magnus TenghagenHärlövs IF1:25:22+19:30
7Henrik AnderssonHässleholms OK1:27:10+21:18
8Viktor HolmFK Göingarna2:02:02+56:10
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej start

2 banor

33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad40:37
2Lars SöderlundFK Göingarna43:40+3:03
3Niklas EdvardssonFK Göingarna44:17+3:40
4Anna PerssonFK Göingarna46:50+6:13
5Magnus GranqvistFK Göingarna49:42+9:05
6Johan NöjdFK Göingarna53:36+12:59
7Alice OlvegårdFK Göingarna54:30+13:53
8Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad56:47+16:10
9Camilla SelinFK Göingarna57:13+16:36
10Hilma HolmströmHärlövs IF58:14+17:37
11David BengtssonFK Åsen58:47+18:10
12Tuva SelinFK Göingarna1:00:32+19:55
13Svante SelinFK Göingarna1:02:55+22:18
14Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad1:03:49+23:12
15Nelli OlvegårdFK Göingarna1:07:11+26:34
16Torgny HolmströmHärlövs IF1:07:20+26:43
17Matilda NilssonOK Gynge1:08:54+28:17
18Ingvar PerssonFK Åsen1:09:00+28:23
19Anders NilssonFK Göingarna1:12:00+31:23
20Linda HammarquistBroSö OK1:14:19+33:42
21Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad1:16:03+35:26
22Inger FrickFK Göingarna1:16:26+35:49
23Maria HelmerssonHässleholms OK1:20:08+39:31
24Göran FastOK Pan-Kristianstad1:21:08+40:31
25Richard MattissonFK Göingarna1:26:41+46:04
26Roland ErikssonHästveda OK1:26:47+46:10
27Claes OlvegårdFK Göingarna1:27:29+46:52
28Kerstin DahlHärlövs IF1:28:25+47:48
29Hampus JanssonOK Pan-Kristianstad1:34:41+54:04
30Ola WinqvistFK Göingarna1:35:47+55:10
31Elena KurashovaFK Åsen1:46:53+1:06:16
Melinda YmsénOK Pan-Kristianstadutgått
Maria ModigOK Pan-Kristianstadutom tävlan
Leif MalmHärlövs IFej start
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstadej start

1 bana

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad33:30
2Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna43:22+9:52
3Sofia DahlHärlövs IF52:41+19:11
4Lars DahlHärlövs IF1:02:33+29:03
5Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:04:42+31:12
6Kerstin OlvegårdFK Göingarna1:38:56+1:05:26
7Fredrik MoldenFK Göingarna2:06:27+1:32:57
Erik NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Torgny ÅstedtHärlövs IFej start

Vit bana

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen MobergFK Göingarna57:04
2Jon MobergFK Göingarna57:08+0:04
3Axel Persson JeppssonFK Göingarna59:04+2:00
4Tyra NiklassonKlubblös59:20+2:16
5Roea Marie NilssonFK Göingarna59:43+2:39
6Gustav GranqvistFK Göingarna1:03:57+6:53
7Hugo GranqvistFK Göingarna1:03:59+6:55
8Harry ViktorssonHästveda OK1:23:59+26:55
9Bertil RonnbyHästveda OK1:24:01+26:57
Rakel NikassonKlublösej godkänd
Hilda NiklassonKlubblösej godkänd
Frida MobergFK Göingarnaej start

Gul bana

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kjell MånssonKarlskrona SOK38:17
2Albin GranqvistFK Göingarna45:51+7:34
3Charlie FhermHästveda OK1:04:19+26:02
4Ronny FermHästveda OK1:04:25+26:08
5Anna NilssonHästveda OK1:15:56+37:39
6Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad1:41:18+1:03:01
Lena ThomassonFK Göingarnaej godkänd
Viola HolmströmHärlövs IFej start

5 banor

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:42:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser