Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VinterNattCup 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VinterNattCup 5
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: onsdag 14 februari 2018

Lång Herr

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hector HainesIFK Lidingö SOK40:56
2Andreas HallIFK Lidingö SOK41:08+0:12
3Manne HammarbergJärfälla OK49:05+8:09
4Benjamin LangerakJärfälla OK49:06+8:10
5Johan LindqvistTäby OK50:28+9:32
6Marcus SteneboAttunda OK52:51+11:55
7Anders TillegårdSundbybergs IK54:24+13:28
8Aleksandr ManoilovJärfälla OK57:34+16:38
9Jesper ÅkessonJärfälla OK57:42+16:46
10Asbjörn GrøvlenJärfälla OK1:01:20+20:24
11Melker PalmJärfälla OK1:04:34+23:38
12Oskar NordmarkJärfälla OK1:05:52+24:56
13Göran LundqvistJärfälla OK1:12:04+31:08
Erik BovalliusJärfälla OKej start
Morgan KarlssonSundbybergs IKej start

Mellan Herr

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eskil WidehagSundbybergs IK43:57
2Frank SteinerJärfälla OK44:39+0:42
3Ronny NordgrenSundbybergs IK47:01+3:04
4Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK47:16+3:19
5Anders KolmskogSundbybergs IK50:31+6:34
6Johan SköldJärfälla OK52:36+8:39
7Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK54:40+10:43
8Niclas LarssonAttunda OK55:15+11:18
9Mikael HedinJärfälla OK56:52+12:55
10Stefan SundeliusJärfälla OK56:58+13:01
Joakim SkantzeSundbybergs IKej godkänd
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej start
Ola BovalliusJärfälla OKej start
Lars LandströmLånghundra IFej start
Magnus LennartssonJärfälla OKej start
Lars PalmqvistJärfälla OKej start
Mark ÅkessonJärfälla OKej start

Mellan Dam

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Magdalena GrunderJärfälla OK1:17:52

Kort Herr

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils EdvardssonJärfälla OK29:03
2Pär LundkvistSundbybergs IK32:34+3:31
3Jonatan AndersonJärfälla OK38:29+9:26
4Stefan AbrahamssonSundbybergs IK40:21+11:18
5Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK40:43+11:40
6Jan LindhSundbybergs IK49:30+20:27
Arne KvarnefalkJärfälla OKej godkänd
Thierry ReignierJärfälla OKej start
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubbenej start

Kort Dam

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sofia EdvardssonJärfälla OK40:16
2Carin HomannJärfälla OK40:28+0:12
3Helena PepaHagaby GoIF Örebro47:04+6:48
4Marie SvenssonJärfälla OK1:00:00+19:44
5Åsa LindhSundbybergs IK1:01:36+21:20
Andrea SilierJärfälla OKej godkänd
Maria EdvardssonJärfälla OKej start

Gul Herr

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton MörkforsJärfälla OK17:02
2Leif MörkforsJärfälla OK18:23+1:21
3Martin KvarnefalkJärfälla OK21:07+4:05
Anton WällstedtJärfälla OKej godkänd
Erik WällstedtJärfälla OKej start

Gul Dam

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Teresia WällstedtJärfälla OK21:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser