Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Hökensåsracet, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Hökensåsracet, medel
Arrangörsorganisation: OK Gränsen
Datum: söndag 19 augusti 2018

D21

4 770 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina HaraldssonJärla Orientering37:317:51
2Pernilla OlssonSkåneslättens OL40:23+2:528:27
3Maria SahlénIF Hagen42:35+5:048:55
4Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna43:58+6:279:13
5Emelie SvalinVänersborgs SK44:01+6:309:13
6Moa SvenssonNässjö OK44:27+6:569:19
7Emma KindbomIF Hagen44:30+6:599:19
8Filippa JohanssonJönköpings OK44:39+7:089:21
9Katarina ÖstbergBredaryds SOK51:14+13:4310:44
10Anna RunessonOK Vivill1:01:28+23:5712:53
Lisa GassnerUlricehamns OKej start

H21

5 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna35:296:24
2Filip KarlssonIF Hagen35:46+0:176:28
3Martin HogedalOK Alehof37:15+1:466:44
4Boris NavratilJönköpings OK37:20+1:516:45
5Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna38:47+3:187:00
6Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna39:08+3:397:04
7Fredrik SvenssonJönköpings OK40:49+5:207:22
8Peter ArnessonUlricehamns OK41:26+5:577:29
9Michal BestaJönköpings OK42:50+7:217:44
10Elias AnderssonOK Norrvirdarna43:15+7:467:49
11Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna43:55+8:267:56
12Carl HolmbergIF Hagen44:30+9:018:02
13Petter HaraldssonKamrat och IF KIF44:36+9:078:03
14Jonas HjertFalköpings AIK OK44:55+9:268:07
15Ludvig DanforsMullsjö SOK46:16+10:478:21
16Johan LöfströmJönköpings OK46:30+11:018:24
17Martin HammarlundMotala AIF OL51:20+15:519:16
18Magnus GassnerUlricehamns OK54:11+18:429:47
19Liam HogedalVänersborgs SK1:02:42+27:1311:20
20Viggo WulffOK Gränsen1:05:19+29:5011:48
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej start

D20

4 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LoodIK Gandvik1:36:0121:03

D18

4 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina JohanssonOK Bävern46:5810:47
2Sofia JanssonHjobygdens OK1:08:45+21:4715:48

H18

4 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna33:417:23
2Johan HolmbergIF Hagen55:14+21:3312:06
3David NeroNässjö OK1:04:59+31:1814:15

D16

4 290 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa SonessonFalköpings AIK OK36:498:34
2Moa SkoogFalköpings AIK OK39:59+3:109:19
3Emely WeihartHestra IF48:01+11:1211:11
4Malin KindbomIF Hagen56:32+19:4313:10
5Tilda SundkvistOK Gränsen1:01:01+24:1214:13
6Mira EnellJönköpings OK1:06:44+29:5515:33
7Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:43:23+1:06:3424:05

H16

4 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna30:466:44
2Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna37:10+6:248:09
3Adam SkoglundUlricehamns OK37:15+6:298:10
4Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna49:21+18:3510:49
5Linus AhlénIF Hagen1:05:13+34:2714:18
6Rasmus JohanssonOK Stigen1:06:52+36:0614:39
7Albin GenbergUlricehamns OK1:09:09+38:2315:09
8Philip VibergRyda SK1:14:38+43:5216:22

H16 Kort

3 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus BägebyOK Vivill41:1211:26

D14

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia WesthMullsjö SOK36:3610:38
2Elin AxelssonMullsjö SOK38:03+1:2711:03
3Tilda HagelbergEksjö SOK42:11+5:3512:15
4Linda SahlinNässjö OK44:36+8:0012:57
5Smilla LennartssonNässjö OK49:02+12:2614:15
6Emelie BägebyOK Vivill51:38+15:0215:00
7Vega EnellJönköpings OK1:20:38+44:0223:26
Maja NordinUlricehamns OKej start

H14

3 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred HallqvistUlricehamns OK28:308:17
2Erik GullbrandIF Hagen32:12+3:429:21
3Isak SkoglundUlricehamns OK33:23+4:539:42
4Albin SamuelssonOK Vivill34:39+6:0910:04
5Tom WeihartHestra IF35:34+7:0410:20
6Simon WesthMullsjö SOK38:20+9:5011:08
7Kasper VemdalMullsjö SOK38:39+10:0911:14
8Petter RybergMariestads FK46:47+18:1713:35
9Alvin RösehagVänersborgs SK53:32+25:0215:33
10Elias DahlqvistOK Gränsen1:04:48+36:1818:50
11Wilhelm VictorzonMullsjö SOK1:19:04+50:3422:59
Aron MolanderOK Gränsenutgått
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start

D12

2 520 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irma WesthMullsjö SOK16:316:33
2Emma AhlénIF Hagen18:21+1:507:16
3Alva HagelbergEksjö SOK19:42+3:117:49
4Linnéa EdvardssonEksjö SOK20:13+3:428:01
5Moa VemdalMullsjö SOK22:35+6:048:57
6Wilma ErikssonNässjö OK33:11+16:4013:10

H12

2 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar IngelsboOK Tranan14:215:41
2Gabriel HogedalVänersborgs SK18:18+3:577:15
3Axel VibergRyda SK20:14+5:538:01
4Elliott RehnGränna-Bygdens OK20:30+6:098:08
5Adam SamuelssonFalköpings AIK OK21:16+6:558:26
6Hannes HolmbergOK Gränsen22:24+8:038:53
7Hugo TofténSOK Träff22:46+8:259:02
Hugo GustavssonTibro OKej start
Walter BlomqvistJönköpings OKej start

D10

2 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma TrofastJönköpings OK17:427:30
2Nikki WeihartHestra IF19:33+1:518:17
3Evelina LindgrenLidköpings VSK21:32+3:509:07
4Ida TofténSOK Träff22:31+4:499:32
5Siri RehnGränna-Bygdens OK23:33+5:519:58
6Alma TrofastJönköpings OK31:51+14:0913:29
7Lovisa DahlbergJönköpings OK33:46+16:0414:18
8Vera DahlbergJönköpings OK42:20+24:3817:56

H10

2 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl SjögrenTidaholm SOK Sisu17:167:15
2Tage MöllerströmJönköpings OK17:40+0:247:25
3Hampus SahlénIF Hagen17:49+0:337:29
4Felix SvenssonJönköpings OK18:08+0:527:37
5Hugo SamuelssonFalköpings AIK OK19:42+2:268:16
6Hannes SonnerfjordJönköpings OK20:02+2:468:25
7Anton KarlssonUlricehamns OK21:57+4:419:13
8Måns DjärvJönköpings OK24:58+7:4210:29
9Calle DahlsonOK Gränsen25:41+8:2510:47
10Jonatan SahlénIF Hagen28:33+11:1711:59
11Linus HolmbergOK Gränsen30:08+12:5212:39

D35

4 560 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KarlssonUlricehamns OK1:11:3815:42

D40

4 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika WesthMullsjö SOK39:299:04
2Jenny MartinssonJönköpings OK39:35+0:069:05
3Nina AhlénIF Hagen41:23+1:549:30
4Elisabeth HagelbergEksjö SOK41:32+2:039:32
5Anna LennartssonNässjö OK47:48+8:1910:59
6Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:18:24+38:5518:01
Marita LemmingOK Skogsstjärnanej start

H40

4 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TrofastJönköpings OK39:488:20
2Magnus FranssonSOK Aneby39:55+0:078:22
3Patrick EricsonMullsjö SOK43:22+3:349:05
4Mattias RehnGränna-Bygdens OK46:08+6:209:40
5Anders FranzénLidköpings VSK54:26+14:3811:24
6Tobias MöllerströmJönköpings OK58:55+19:0712:21
7Niklas SahlénIF Hagen59:14+19:2612:25
8Linus VictorzonMullsjö SOK1:42:23+1:02:3521:27
Anders BlomqvistJönköpings OKej start

D45

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla HolmqvistOK Stigen40:0011:02
2Ulrika RibbholmOK Njudung41:36+1:3611:29
3Angelica BrandqvistTibro OK43:43+3:4312:04
4Johanna HallqvistUlricehamns OK44:37+4:3712:19
5Ann BägebyOK Vivill53:15+13:1514:42
6Kajsa NordinUlricehamns OK58:04+18:0416:02
7Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:02:24+22:2417:14

H45

4 770 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias HedfjärdGudhems IF37:167:48
2Anders KindbomIF Hagen39:02+1:468:10
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL50:13+12:5710:31
4Greger AhlénIF Hagen52:14+14:5810:57
5Anders GenbergUlricehamns OK53:10+15:5411:08
6Pär-Magnus BjurekTibro OK57:06+19:5011:58
7Stefan ClaessonOK Stigen1:17:18+40:0216:12
8David WesthMullsjö SOK1:26:28+49:1218:07
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start
Brett WeihartHestra IFej start

D50

3 450 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JohanssonJönköpings OK36:2310:32
2Pia Käck FritzellGudhems IF37:50+1:2710:57
3Marie AhlménJönköpings OK38:05+1:4211:02
4Helena KarlssonNässjö OK38:14+1:5111:04
5Nina GumaeliusTibro OK38:53+2:3011:16
6Judith HoferOLG Thun39:54+3:3111:33
7Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK42:05+5:4212:11
8Caroline LiljebjörnNybro OK46:36+10:1313:30
9Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK47:49+11:2613:51
Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamoej godkänd
Lucy LouTibro OKej start
Marie OlssonTibro OKej start

H50

4 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIFK Göteborg Orientering29:596:53
2Erik HelanderOK Roxen32:33+2:347:28
3Magnus SvenssonNässjö OK32:57+2:587:34
4Jens LindströmTibro OK34:21+4:227:53
5Peter JarlTibro OK36:05+6:068:17
6Nils GustavssonLidköpings VSK36:28+6:298:22
7Philip HjellströmGränna-Bygdens OK37:48+7:498:41
8Jonas AnderssonOK Norrvirdarna38:41+8:428:53
9Ola AllvinIK Hakarpspojkarna39:23+9:249:03
10Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu40:01+10:029:11
11Mats AhnheimTibro OK42:07+12:089:40
12Lars HagelbergEksjö SOK43:23+13:249:58
13Per KlarTidaholm SOK Sisu47:27+17:2810:54
14Stefan SpetzUlricehamns OK47:44+17:4510:58
15Niclas SjögrenOK Stigen49:03+19:0411:16
16Joacim AhnheimTibro OK49:07+19:0811:17
17Pontus LöfströmJönköpings OK55:21+25:2212:43
Stefan GustavssonTibro OKej start

D55

2 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK29:3310:03
2Monica HenrikssonEksjö SOK33:36+4:0311:25
3Anna DolkJönköpings OK33:49+4:1611:30
4Britta SahlinVänersborgs SK33:55+4:2211:32
5Ann-Marie AnderssonTenhults SOK34:27+4:5411:43
6Maritha HenrikssonJönköpings OK34:33+5:0011:45
7Pia LundbergOK Bävern35:37+6:0412:06
8Annette Falck LarssonVänersborgs SK35:58+6:2512:14
9Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK36:09+6:3612:17
10Lotta StigsdotterIF Hagen36:30+6:5712:24
11Ann NyströmIF Hagen43:06+13:3314:39
12Lena RunessonOK Vivill44:01+14:2814:58
13Nina BejbomUddevalla OK1:03:39+34:0621:38

H55

4 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna32:497:38
2Bengt AnderssonTenhults SOK34:07+1:187:57
3Lars HolmbergIF Hagen36:14+3:258:26
4Magnus JoelssonSOK 6837:32+4:438:44
5Evert JohanssonOK Bävern41:25+8:369:39
6Conny SimonssonGränna-Bygdens OK41:39+8:509:42
7Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna42:11+9:229:49
8Klaes AxelssonMullsjö SOK43:59+11:1010:15
9Nils-Olof LarssonVänersborgs SK45:30+12:4110:36
10Per AnderssonUlricehamns OK46:34+13:4510:51
11Stefan OlofssonOK Gisle59:35+26:4613:53
12Sven NilssonIK Vista1:05:55+33:0615:21

D60

2 710 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen28:3810:33
2Anna-Karin ArgusSol Tranås32:50+4:1212:06
3Marianne ThorssonIK Trenne Ullared33:24+4:4612:19
4Maria AnderssonBredaryds SOK37:10+8:3213:42
5Marite ÅkerströmSOK Träff39:28+10:5014:33
6Elise JohanssonFalköpings AIK OK39:36+10:5814:36
7Monica MartinssonOK Tranan41:09+12:3115:11
8Katarina SjöholmMullsjö SOK41:16+12:3815:13
9Monica AbrahamssonGudhems IF44:45+16:0716:30
10Liselott SigbyIK Vista46:00+17:2216:58
11Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK46:36+17:5817:11
12Ulla RagnarssonMarkbygdens OK49:20+20:4218:12

H60

3 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif AsplundJönköpings OK31:298:41
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung32:49+1:209:03
3Arne KlintbergEksjö SOK32:52+1:239:04
4Torbjörn LöfvingMullsjö SOK33:21+1:529:12
5Thomas HjertFalköpings AIK OK33:37+2:089:17
6Kjell NeroNässjö OK34:34+3:059:32
7Ulf PalmérUlricehamns OK34:38+3:099:34
8Owe TörnrothHjobygdens OK35:17+3:489:44
9Lennart LarssonJönköpings OK35:54+4:259:55
10Lars RunessonOK Vivill42:49+11:2011:49
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKej godkänd

D65

2 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marion HallstenUddevalla OK35:5513:15
2Gunilla HogedalVänersborgs SK38:25+2:3014:10
3Marianne RosénIK Ymer43:32+7:3716:03
4Majvie AnnegårdSOK Viljan51:58+16:0319:10
5Inger LindblomOK Orinto1:53:44+1:17:4941:58

H65

3 450 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars GrehnMullsjö SOK32:349:26
2Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna33:08+0:349:36
3Ulf SvenssonOK Njudung33:39+1:059:45
4Göran SvensonSOK Viljan34:03+1:299:52
5Håkan OlssonHjobygdens OK34:04+1:309:52
6Hans SvensonSOK Viljan35:03+2:2910:09
7Rainer ScholzIK Vista35:07+2:3310:10
8Lars HogedalVänersborgs SK35:33+2:5910:18
9Lars-Inge AnderssonOK Räven35:50+3:1610:23
10Lennart GustafssonJönköpings OK36:03+3:2910:26
11Kjell KaminskyIF Hagen36:19+3:4510:31
12Björn PetterssonUlricehamns OK37:09+4:3510:46
13Gunnar BejbomUddevalla OK39:08+6:3411:20
14Lennart JakobssonTibro OK39:54+7:2011:33
15Tommy WesterbergIF Hagen40:25+7:5111:42
16Kjell MartinssonOK Tranan41:02+8:2811:53
17Roland SvenssonOK Skogsstjärnan41:27+8:5312:00
18Håkan AnderssonMarkbygdens OK43:31+10:5712:36
19Stefan ElmquistTenhults SOK43:32+10:5812:37
20Bernhard GrenaboHjobygdens OK44:13+11:3912:48
21Göran LarssonVänersborgs SK44:16+11:4212:49
22Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna52:29+19:5515:12
23Sven-Olof FranssonSOK Aneby58:18+25:4416:53
Bill AnderssonHestra IFej godkänd

D70

2 530 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK32:0212:39
2Kajsa TofténHjobygdens OK33:08+1:0613:05
3Margareta LarssonOK Njudung35:47+3:4514:08
4Kerstin GunnarssonNässjö OK39:48+7:4615:43
5Bibbi AppelgrenMariestads FK40:33+8:3116:01
6Vega SlottnerJönköpings OK42:25+10:2316:45
7Gerd LindholmSol Tranås42:57+10:5516:58
8Ann-Gerd CarlssonGällstadbygdens SOK44:26+12:2417:33
9Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK44:37+12:3517:38
10Kristina JohanssonVänersborgs SK51:22+19:2020:18
11Berith IvehagFrämmestads IK51:33+19:3120:22
12Eva HöijeOK Skogsstjärnan57:04+25:0222:33
13Barbro BörjessonOK Skogshjortarna58:07+26:0522:58

H70

2 940 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonLerums SOK28:189:37
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna28:51+0:339:48
3Hans-Gösta BernhardMariestads FK30:46+2:2810:27
4Karl Evert SvenssonIF Hagen30:49+2:3110:28
5Bengt SörensenJönköpings OK32:12+3:5410:57
6Vidar LöfvingTibro OK33:04+4:4611:14
7Stefan G LarssonOK Njudung33:15+4:5711:18
8Ove ThorssonIK Trenne Ullared33:22+5:0411:20
9Rune SandbergUddevalla OK33:23+5:0511:21
10Stig JohanssonFalköpings AIK OK34:25+6:0711:42
11Roland SandahlAnnebergs GIF36:21+8:0312:21
12Per-Arne JohanssonVänersborgs SK37:47+9:2912:51
12Roland BomanUlricehamns OK37:47+9:2912:51
14Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan38:06+9:4812:57
15Per GranevikJönköpings OK38:25+10:0713:04
16Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo40:37+12:1913:48
17Roger DanielssonLinköpings OK42:04+13:4614:18
18Ingemar LindblomOK Orinto42:38+14:2014:30
19Bo TuressonIFK Sävsjö42:47+14:2914:33
20Gunnar AnderssonIK Vista43:59+15:4114:57
21Lars WürsigJönköpings OK46:07+17:4915:41
22Kjell LindholmSol Tranås46:13+17:5515:43
23Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK48:22+20:0416:27
24Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:40+20:2216:33
25Per-Olof NilssonJönköpings OK49:18+21:0016:46
26Sune GustavssonTibro OK51:54+23:3617:39
Nils-Birger JohanssonSol Tranåsej godkänd
Stellan AhnströmForserums SOKej start

D75

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla HöökOK Klyftamo38:1515:07
2Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK43:47+5:3217:18
3Ann-Marie BirgerssonForserums SOK44:48+6:3317:42
4Anne-Catrine PerssonMariestads FK46:52+8:3718:31
5Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK59:22+21:0723:27

H75

2 710 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK28:1210:24
2Kenneth IvehagFrämmestads IK28:47+0:3510:37
3Arne SvenssonOK Njudung30:20+2:0811:11
4Åke GatelidOK Skogshjortarna31:25+3:1311:35
5Lennart HöijeOK Skogsstjärnan34:14+6:0212:37
6Sven Erik SjöholmMullsjö SOK34:23+6:1112:41
7Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:45+6:3312:49
8Leif CarlssonGällstadbygdens SOK36:37+8:2513:30
9Rune GunnarssonNässjö OK39:18+11:0614:30
10Torgny GrönlundLidköpings VSK39:52+11:4014:42
11Bernt EkfeldtVaggeryds SOK44:22+16:1016:22
12Gunnar BrystHjobygdens OK49:37+21:2518:18
13Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK51:41+23:2919:04
Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisuej start

D80

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg43:1620:30
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna45:09+1:5321:23
3Margareta HolmbergIF Hagen1:01:03+17:4728:56

H80

2 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torild BornetunSkillingaryds FK35:0413:51
2Rune AhlanderJönköpings OK36:54+1:5014:35
3Lennart KammenhedJönköpings OK37:50+2:4614:57
4Ingemar HolmbergIF Hagen39:48+4:4415:43
5Kjell PerssonMariestads FK40:00+4:5615:48
6Per LarssonJönköpings OK43:13+8:0917:04
7Mats BirgerssonForserums SOK50:14+15:1019:51

Inskolning

1 840 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ville GassnerUlricehamns OKfullföljt
Adam HinsénSundbybergs IKfullföljt
Marcus HolmgrenNässjö OKfullföljt
Elin KarlssonLerums SOKfullföljt
Emil MilevTidaholm SOK Sisufullföljt
Astrid NilssonBredaryds SOKfullföljt
Emma-Kajsa PerssonVäxjö OKfullföljt
Assar SandHalden SKfullföljt
Sixten SandHalden SKfullföljt
Elric SonnerfjordJönköpings OKfullföljt
Vilmer ÖrnUlricehamns OKfullföljt

U1

2 290 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred MartinssonJönköpings OK16:257:10
2Alvin HogedalOK Alehof16:37+0:127:15
3Kasper KarlssonJönköpings OK17:05+0:407:27
4Emil SternerOK Gränsen17:56+1:317:49
5Vera WesthMullsjö SOK21:53+5:289:33
6Oskar BerggrenIFK Sävsjö24:52+8:2710:51
7Victor KarlssonOK Gränsen26:56+10:3111:45
8Felicia SvenssonJönköpings OK27:50+11:2512:09
9Bo MöllerströmJönköpings OK28:49+12:2412:35
10Elin HindsénSundbybergs IK31:56+15:3113:56
Norah BlomqvistJönköpings OKej start
Wilbur ClaessonIK Hakarpspojkarnaej start

U2

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo RydenMullsjö SOK21:108:53
2Gustaf IngelsboOK Tranan29:29+8:1912:23
3Astrid LindgrenLidköpings VSK30:51+9:4112:57
4Moa DahlsonOK Gränsen36:34+15:2415:21
5Andreas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL46:38+25:2819:35

Öppen motion 1

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monika AnderssonUlricehamns OK22:069:21
2Arek MilevTidaholm SOK Sisu22:16+0:109:26
3Kaisa RehnGränna-Bygdens OK23:49+1:4310:05
4Nils-Inge CarlssonKlubblös31:11+9:0513:12
5Alma GullbrandIF Hagen35:02+12:5614:50

Öppen motion 3

2 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa SvenssonKlubblös20:568:03
2Anna GöranssonIFK Sävsjö21:44+0:488:21
3Catrin EricsonOK Tranan24:05+3:099:15
4Helen KarlssonLerums SOK27:47+6:5110:41
5Ebba StenhagNässjö OK28:39+7:4311:01
6Britt-Marie EkbergOK Orinto29:52+8:5611:29
7Jan RosenIK Ymer30:06+9:1011:34
8Helene LöfströmJönköpings OK32:00+11:0412:18
9Ulf PalmqvistIFK Sävsjö32:22+11:2612:26
10Tilda PerssonAndrarums IF34:59+14:0313:27
11Linnea EkmarkHjobygdens OK38:34+17:3814:50
12Lena JohanssonIFK Sävsjö38:38+17:4214:51
13Gunnar GrönkvistBottnaryds IF45:26+24:3017:28
14Chenjie YuKlubblös48:02+27:0618:28
15Irene WolsHOC '9351:43+30:4719:53
Malin SonnerfjordJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LindgrenIF Hallby SOK38:3610:43
2Jesper IngelsboOK Tranan39:02+0:2610:50
3Anna HögbergOK Tranan39:06+0:3010:51
4Henrik EkwurtzelVaggeryds SOK39:16+0:4010:54
5Jonas NilssonBredaryds SOK39:30+0:5410:58
6Anni HogedalOK Alehof42:03+3:2711:40
7Peter RingbergBredaryds SOK42:59+4:2311:56
8Hans DjärvJönköpings OK43:33+4:5712:05
9Rasmus ErikssonNässjö OK45:00+6:2412:30
10Kiril MilevTidaholm SOK Sisu45:12+6:3612:33
11Erika KlahrTidaholm SOK Sisu46:26+7:5012:53
12Sofia WelinKlubblös48:11+9:3513:23
13Therse SvantessonOK Klyftamo48:38+10:0213:30
14Charlotte StenhagNässjö OK49:10+10:3413:39
15Anton LevinssonGränna-Bygdens OK50:30+11:5414:01
16Gunnar EckertIK Hakarpspojkarna51:44+13:0814:22
17Lars EkmarkHjobygdens OK53:11+14:3514:46
18Lea FribergOK Vivill54:36+16:0015:10
19Alida WängbergIFK Göteborg54:39+16:0315:10
20Therese FribergOK Vivill54:47+16:1115:13
21Anders EspåkerLidköpings VSK58:00+19:2416:06
22Veronica SahlinNässjö OK59:03+20:2716:24
23Lizette KavrénAnderstorps OK1:00:54+22:1816:55
24Birgitta AugustssonTibro OK1:01:59+23:2317:13
25Karin StattinSOK Träff1:03:26+24:5017:37
26Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:04:55+26:1918:01
27Stig WallermanBorås GIF1:11:37+33:0119:53
28Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:13:24+34:4820:23
29John-Erik ErikssonJönköpings OK1:13:52+35:1620:31
30Victoria LindénGränna-Bygdens OK1:14:58+36:2220:49
Ida FranzenLidköpings VSKej godkänd

Öppen motion 7

3 620 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter RosenIK Ymer25:357:04
2Ragnar BjörnlingerIK Vista34:18+8:439:28
3Dennis PerssonVäxjö OK38:05+12:3010:31
4Johan EdströmBottnaryds IF39:27+13:5210:53
5Peter SahlinNässjö OK39:33+13:5810:55
6Thomas SjöholmMullsjö SOK40:07+14:3211:04
7Daniel JohanssonRyda SK40:08+14:3311:05
8Christer MannfolkUlricehamns OK42:28+16:5311:43
9Jessica HolstHjobygdens OK42:30+16:5511:44
10Lena HögrellJönköpings OK44:29+18:5412:17
11Måns FritzellGudhems IF45:29+19:5412:33
12Fredrik MouchardIF Hallby SOK46:03+20:2812:43
13Clara MannfolkUlricehamns OK46:20+20:4512:47
14Bo AnderssonFalköpings AIK OK46:32+20:5712:51
15Stina AlbinssonBredaryds SOK47:40+22:0513:10
16Kenneth AnderssonNässjö OK47:52+22:1713:13
17Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK48:45+23:1013:28
18Sigrid VemdalMullsjö SOK48:46+23:1113:28
19Kent HolmgrenNässjö OK48:57+23:2213:31
20Fredrik ElofssonIFK Göteborg48:58+23:2313:31
21Pia SvenssonFalköpings AIK OK50:30+24:5513:57
22Per NorgrenGällstadbygdens SOK51:47+26:1214:18
23Åsa Flink SvenssonNässjö OK52:23+26:4814:28
24Börje WahlgrenSundbybergs IK52:33+26:5814:30
25Kurt EkbergOK Orinto52:44+27:0914:34
26Daniel SonnerfjordJönköpings OK53:35+28:0014:48
27Bengt SchmelingOK Roxen54:16+28:4114:59
28Sara LindgrenLidköpings VSK56:09+30:3415:30
29Mark ReisenIF Hagen58:19+32:4416:06
30Torben GustavssonSOK Träff58:55+33:2016:16
31Ingela KlintbergEksjö SOK1:00:01+34:2616:34
32Mats PetterssonJönköpings OK1:02:41+37:0617:18
33Rhonny AnderssonForserums SOK1:03:36+38:0117:34
34Joke Molenaar-de JongHOC '931:05:51+40:1618:11
35Linda WolsHOC '931:08:19+42:4418:52
36Hanna Pansell EdvardssonEksjö SOK1:11:03+45:2819:37
37Frida MannfolkUlricehamns OK1:16:41+51:0621:10
38Bengt ÅkerströmSOK Träff1:19:33+53:5821:58
39Bert MolenaarHOC '931:20:22+54:4722:12
40Emma LundgrenFalköpings AIK OK1:23:00+57:2522:55
Tommy KarlssonGudhems IFej godkänd

Öppen motion 8

5 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard DjerfHalden SK37:127:09
2Marcus SennevikIK Hakarpspojkarna39:51+2:397:39
3Johan SandlundOK Njudung44:02+6:508:28
4Anton GunnarssonBredaryds SOK44:06+6:548:28
5Tommy StenkvistRyda SK45:30+8:188:45
6Mattias GunnarssonBredaryds SOK46:50+9:389:00
7Andreas KaverénAnderstorps OK48:13+11:019:16
8Marcus PerssonBottnaryds IF48:54+11:429:24
9Morgan BodinGällstadbygdens SOK49:58+12:469:36
10Andreas ÅkerströmSOK Träff52:17+15:0510:03
11Marina JohanssonOK Njudung54:25+17:1310:27
12Richard WolsHOC '9354:43+17:3110:31
13Christian AnderssonOK Tranan55:17+18:0510:37
14Hans PerssonAndrarums IF55:32+18:2010:40
15Ragnar OlssonTibro OK56:22+19:1010:50
16Curt NorgrenGällstadbygdens SOK56:53+19:4110:56
17Lena ReisenIF Hagen1:00:52+23:4011:42
18Morgan TidemanJönköpings OK1:01:14+24:0211:46
19Per SandlundOK Njudung1:01:17+24:0511:47
20Filippa AnderssonLidköpings VSK1:01:51+24:3911:53
21Svante BerglundUlricehamns OK1:02:15+25:0311:58
22Marcus GustafssonIF Hallby SOK1:04:13+27:0112:20
23Sara RosengrenKlubblös1:07:36+30:2413:00
24Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK1:18:49+41:3715:09
25Frida KjellmanLidköpings VSK1:32:46+55:3417:50
Malin SandHalden SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser