Officiell resultatlista för Vinterserien Högdalstopparna

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien Högdalstopparna
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: söndag 28 januari 2018

Bodens BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
26Christina NordströmBANA D (28)1:05:26+30:38

Bromma-Vällingby SOK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
6Mats JonssonBANA E (8)41:43+18:15
14Sara NylénBANA C (76)39:05+6:53
15Simon SandgrenBANA A (36)1:15:16+17:10
16Anna TuressonBANA D (28)54:07+19:19
26Mattias BerglundBANA A (36)1:27:39+29:33
41Monica SandgrenBANA C (76)48:45+16:33
65Åsa NylénBANA C (76)1:00:11+27:59

Brunflo IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
24Torbjörn SvedinBANA B (42)1:04:54+15:44

Centrum OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Elin ThyrBANA D (28)34:48
4Janne NilssonBANA B (42)53:28+4:18

Enebybergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
34Carl-Gunnar BoströmBANA C (76)45:46+13:34

Espoon Suunta

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Josh BeechBANA A (36)58:53+0:47

Fredrikshofs IF Skid & OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Bengt ÖqvistBANA C (76)38:23+6:11
18Riina Larsson-MändBANA D (28)55:14+20:26
Georg LarssonBANA B (42)ej godkänd

Frösö IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
17Christian OlssonBANA A (36)1:16:56+18:50
30Niclas LidströmBANA B (42)1:13:53+24:43
32Jonas EsbjörnssonBANA C (76)45:38+13:26

Gustavsbergs OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
21Matz LarssonBANA B (42)1:04:11+15:01
28Magnus HaraldssonBANA C (76)44:04+11:52
28Lotta ValentinBANA B (42)1:11:41+22:31
40Clas-Göran HerrgårdBANA C (76)48:17+16:05
56Margareta HaraldssonBANA C (76)53:36+21:24
Per ÖhlundBANA C (76)ej godkänd

Hammarby IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
14Britt ErikssonBANA D (28)51:28+16:40
37Bjarne ErlandssonBANA B (42)1:59:23+1:10:13

Haninge SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
6Mats SandinBANA B (42)54:16+5:06
9Joakim PerssonBANA A (36)1:10:34+12:28
15Tommy LindbergBANA C (76)39:14+7:02
17Berit LindungerBANA D (28)54:49+20:01
27Henrik MorastBANA A (36)1:28:46+30:40
28Nina PerssonBANA A (36)1:34:36+36:30
47Helena KorhonenBANA C (76)50:46+18:34
51Aila HalttunenBANA C (76)51:50+19:38
53Ingrid GraneliBANA C (76)52:26+20:14

Hellas Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Leonas MockunasBANA A (36)58:08+0:02
24Galina RibediucBANA A (36)1:21:22+23:16
34Anders WinaldBANA B (42)1:34:39+45:29

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
50Tommy PetersonBANA C (76)51:26+19:14

IFK Enskede

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Mona ForslundBANA E (8)30:38+7:10
13Per ForsbergBANA A (36)1:13:39+15:33
15Stefan NorlinBANA B (42)1:01:42+12:32
22Christopher LindqvistBANA C (76)42:41+10:29
23Mats LarssonBANA B (42)1:04:20+15:10
24Lovisa LindqvistBANA C (76)42:42+10:30
25Nils Forsberg RundströmBANA A (36)1:26:13+28:07
26Mats HolmgrenBANA C (76)43:20+11:08
30Katarina RundströmBANA A (36)1:35:22+37:16

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Anders GärderudBANA C (76)ej godkänd

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
18Leif MörkforsBANA C (76)39:52+7:40
30Anton MörkforsBANA C (76)44:55+12:43

Järla Orientering

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Ulf BråsjöBANA C (76)35:48+3:36
29Åsa BörjessonBANA A (36)1:35:13+37:07
32Magnus HektorBANA B (42)1:19:23+30:13
35Anna LöwenhielmBANA B (42)1:46:18+57:08
36Jenny SöderbergBANA B (42)1:46:41+57:31
42Gustaf EricsonBANA C (76)49:11+16:59
57Magnus EricsonBANA C (76)54:18+22:06
60Carina LidforssBANA C (76)57:09+24:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Kerstin JenssenBANA C (76)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
5Christer AskerblomBANA D (28)43:14+8:26

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
10Gunnar LindholmBANA D (28)47:35+12:47

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Mia JönssonBANA D (28)49:04+14:16

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Mats NylénBANA D (28)49:48+15:00

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Lisa GrunderBANA E (8)23:28

klublös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Olof LarssonBANA B (42)52:49+3:39

klublös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
72Invar OskarssonBANA C (76)1:43:29+1:11:17

Nynäshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Gunvor GranathBANA E (8)33:26+9:58

Nässjö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
17Johan AnemyrBANA C (76)39:28+7:16

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
22Jan BurellBANA D (28)1:01:14+26:26Ladda ner rutt i gpx-format

OK Klemmingen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
29Katarina RingelsBANA B (42)1:13:29+24:19

OK Milan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Bo KällströmBANA D (28)42:24+7:36

OK Ravinen

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Björn LundquistBANA B (42)49:10
5Anders GezeliusBANA C (76)34:29+2:17
5Per MårtenssonBANA A (36)1:04:46+6:40
9Erik LundquistBANA C (76)36:41+4:29
12Kristina AnelandBANA B (42)58:55+9:45
19Martin BjörklundBANA B (42)1:03:16+14:06
21Niklas WansölinBANA A (36)1:19:39+21:33
21Tilda MårtenssonBANA C (76)42:15+10:03
24Uno BjörklundBANA D (28)1:02:33+27:45
25Heidi BjerkhaugBANA D (28)1:03:37+28:49
33Hanna KorhonenBANA A (36)6:43:39+5:45:33
Oscar AnelandBANA A (36)ej godkänd

OK Södertörn

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Ann FranzénBANA C (76)33:39+1:27
2Per FranzénBANA B (42)49:44+0:34
4Fredrik LarssonBANA A (36)1:01:04+2:58
9Ulf EskilssonBANA D (28)46:12+11:24
11Louise MarkstedtBANA A (36)1:11:12+13:06
13Andreas MagnvallBANA B (42)59:35+10:25
19Anita KarlssonBANA C (76)41:27+9:15
20Johan MarkstedtBANA A (36)1:19:38+21:32
22Lars-Gunnar LarssonBANA B (42)1:04:16+15:06
45Ronny HedlundBANA C (76)50:03+17:51
55Christina GranathBANA C (76)53:26+21:14
62Martin ErikssonBANA C (76)59:40+27:28
68Ingemar JohnssonBANA C (76)1:00:50+28:38
Nils EklöwBANA B (42)ej godkänd

OK Älvsjö-Örby

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Margareta WadinBANA D (28)36:33+1:45
7Christina SwahnBANA D (28)45:39+10:51
14Solveig DillmanBANA D (28)51:28+16:40
52Jan RönnbergBANA C (76)51:53+19:41
70Susanne AkterinBANA C (76)1:07:39+35:27
Mats ZackrissonBANA B (42)utgått

OK Österåker

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
21Nayara GillsparrBANA D (28)58:03+23:15
32Michaela LundellBANA A (36)2:00:56+1:02:50
Torbjörn GillsparrBANA B (42)ej godkänd

Sala OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
54Sören JohanssonBANA C (76)52:34+20:22

Skarpnäcks OL

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Nikiforos PapasikasBANA D (28)42:21+7:33
6Leo LjungbergBANA D (28)44:31+9:43
8Gunnar LangsBANA B (42)55:18+6:08
8Karl KvarnforsBANA D (28)45:53+11:05
10William MöllerBANA C (76)38:06+5:54
11Lars SegermanBANA B (42)57:47+8:37
18Jörgen BatzBANA A (36)1:17:23+19:17
23Håkan RolfssonBANA A (36)1:20:39+22:33
29Leif CarlssonBANA C (76)44:36+12:24
31Tindra JonssonBANA B (42)1:18:24+29:14
33Åsa EdgrenBANA B (42)1:22:07+32:57
37Lars SegerqvistBANA C (76)47:38+15:26
66Margareta BerghBANA C (76)1:00:36+28:24
Karolina Bergh PapasikasBANA B (42)ej godkänd
Jörgen StegardBANA A (36)ej godkänd

Skogsluffarnas OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
5Sten BergstrandBANA E (8)39:23+15:55
20Ina WidegrenBANA D (28)56:12+21:24
31Hans-Christian HöieBANA A (36)1:35:42+37:36
46Barbro BransomeBANA C (76)50:26+18:14

Snättringe SK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Jesper AnderssonBANA C (76)34:23+2:11
14Jörgen HectorBANA A (36)1:14:51+16:45
16Bo LauriBANA B (42)1:01:48+12:38
25Ludvig Eggöy MarkhesterBANA B (42)1:05:12+16:02
26Hanna BrusBANA B (42)1:08:45+19:35
48Therese PerssonBANA C (76)50:54+18:42
61Gösta GutelandBANA C (76)57:20+25:08
64James ChristieBANA C (76)59:58+27:46
67Göran JohanssonBANA C (76)1:00:39+28:27
69Leif HermundstadBANA C (76)1:06:10+33:58
71Anders EjewallBANA C (76)1:08:49+36:37
Mats HainkeBANA A (36)ej godkänd
 Eggöy MarkhesterBANA B (42)ej start

Solna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Christer GrunderBANA E (8)46:01+22:33
12Lars NordinBANA D (28)49:08+14:20
33Håkan SjunnestrandBANA C (76)45:42+13:30

Stigmännen Karlshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
59Anders WetterlingBANA C (76)57:06+24:54

Stockholms OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
6Per LjungBANA C (76)34:42+2:30
16Lars ÖhrmanBANA C (76)39:17+7:05

Sundbybergs IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
23Gunnar BramstenBANA D (28)1:01:39+26:51
27Rune CarlssonBANA C (76)43:22+11:10
31Ebbe AdolfssonBANA C (76)45:08+12:56
44Hans-Erik PerssonBANA C (76)49:31+17:19

Söderhamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
Östen BomanBANA D (28)ej godkänd

Söders-Tyresö

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Kristina BergstrandBANA C (76)32:12
7Ingemar GardBANA C (76)34:55+2:43
10Björn RegerBANA B (42)57:28+8:18
14Mats GunnemyrBANA B (42)1:00:16+11:06
16Peter AnderssonBANA A (36)1:15:26+17:20
19Stefan NorinBANA A (36)1:18:22+20:16
22Jan CarlssonBANA A (36)1:19:40+21:34
25Bengt AnderssonBANA C (76)43:19+11:07
35Staffan ElmhagenBANA C (76)45:57+13:45
36Anders RöstinBANA C (76)46:34+14:22
43Alf Eriksson-LångBANA C (76)49:14+17:02
58Håkan SjökvistBANA C (76)55:16+23:04
Lars ForsstedtBANA B (42)ej godkänd

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Daniel TjernbergBANA C (76)33:44+1:32
20Joakim ErikssonBANA B (42)1:03:46+14:36

Tullinge SK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Sonja PernebyBANA E (8)34:17+10:49
7Henrik PerssonBANA A (36)1:05:59+7:53
7Patrik LeicktBANA B (42)54:58+5:48
8Rebecka HeinrupBANA A (36)1:07:39+9:33
8Jessica FerdmanBANA E (8)52:18+28:50
9Hampus HatlenBANA B (42)56:05+6:55
11Filip HatlenBANA C (76)38:07+5:55
13Wilma LeicktBANA C (76)38:26+6:14
17Monica HatlenBANA B (42)1:02:40+13:30
17Mats KarlssonBANA B (42)1:02:40+13:30
20Daniel HelanderBANA C (76)41:29+9:17
22Lisa LeicktBANA C (76)42:41+10:29
27Lennart HävrénBANA B (42)1:08:58+19:48
27Daniel EkenstedtBANA D (28)1:30:57+56:09
37Ludvig FerdmanBANA C (76)47:38+15:26
39Stefan FerdmanBANA C (76)47:39+15:27
49Katja LeicktBANA C (76)51:15+19:03
63Jan LarssonBANA C (76)59:44+27:32

Tumba-Mälarhöjden OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Mattias AllaredBANA A (36)58:06
5Karin SkogholmBANA B (42)54:13+5:03
6Johan EklövBANA A (36)1:04:57+6:51
10Mattias BomanBANA A (36)1:11:04+12:58
12Per ForsgrenBANA A (36)1:13:14+15:08
Joakim JörgensenBANA C (76)ej godkänd

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
19Lars PerssonBANA D (28)55:15+20:27

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser