Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien
Arrangörsorganisation: OK Älvsjö-Örby
Datum: söndag 18 februari 2018

Klasser: Visa alla | A | B | C | D | E | F

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Bana D, Veteraner

3 310 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK28:38
2Karl-Erik JohanssonOK Södertörn34:08+5:30
3Hans-Erik PerssonSundbybergs IK36:29+7:51
4Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK39:48+11:10
5Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK40:49+12:11
6Anneli FredmanOK Älvsjö-Örby41:20+12:42
7Helena KorhonenHaninge SOK41:58+13:20
8Kristina KlangHaninge SOK42:23+13:45
9Håkan SjökvistSöders-Tyresö43:15+14:37
10Christer HedinIFK Enskede44:11+15:33
11Daniel HelanderTullinge SK44:24+15:46
12Bo HedlundIFK Enskede45:18+16:40
13Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF45:28+16:50
14Åsa NylénBromma-Vällingby SOK45:46+17:08
15Margareta BerghSkarpnäcks OL45:51+17:13
16John ÖstlundSundbybergs IK48:40+20:02
17Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF53:29+24:51
18Gösta GutelandSnättringe SK55:03+26:25
19Jan LarssonTullinge SK56:12+27:34
20Lars CedérusSnättringe SK56:28+27:50
21Ingemar JohnssonOK Södertörn59:21+30:43
22Göran JohanssonSnättringe SK59:22+30:44
23Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK1:02:03+33:25
24Martin KarlssonCentrum OK1:04:48+36:10
25Christina NordströmBodens BK1:07:04+38:26
26Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:08:25+39:47
27Britt ErikssonHammarby IF OF1:08:42+40:04
28Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:08:42+40:04
29Nayara GillsparrOK Österåker1:10:23+41:45
30Åke AndreassonGustavsbergs OK1:14:29+45:51
31Kristina TinglöfDegerfors OK1:14:52+46:14
32Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars