Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skyttorpslången

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skyttorpslången
Arrangörsorganisation: Rasbo IK
Datum: lördag 21 september 2019

Öppen 7

2 860 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christoffer SandbergIF Thor23:09
2Johan OhlströmIF Thor25:54+2:45
3Martin LassonOK Enen26:50+3:41
4Johan HartvikLänna IF28:56+5:47
5Folke LundqvistUpsala IF29:33+6:24
6Per BrobergOK Sänkan29:38+6:29
7Lina PåveIF Thor29:54+6:45
8Christer LindellLinköpings OK29:55+6:46
9Klara HåstadBromma-Vällingby SOK30:59+7:50
10Staffan JacobssonOK Kroppefjäll31:27+8:18
11Mattias ThorsellKlubblös32:01+8:52
12Joakim LandstömOK Linné34:22+11:13
13Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL34:23+11:14
14Hanna ElfversonUpsala IF36:15+13:06
15Patrik LanderOK Enen37:21+14:12
16Cecilia OlssonIF Thor37:55+14:46
17Melvin SjöbergIF Thor38:07+14:58
18Richard AbrahamssonOK Hammaren39:01+15:52
19Angelica JörnlingVaggeryds SOK39:04+15:55
20Karin PalmOK Linné39:07+15:58
21Camilla NygrenIF Thor39:11+16:02
22Mari NordenholmIF Thor40:20+17:11
23Lars SköldSigtuna OK40:22+17:13
24eva schönquistOK Linné40:48+17:39
25Ann-Sofie JemthIF Thor41:38+18:29
26Eva SköldSigtuna OK42:06+18:57
27Eva DverstorkLånghundra IF43:18+20:09
27Karin HallinOK Linné43:18+20:09
29Fredrik PaulssonIF Thor43:38+20:29
30Anna KlassonOK Hammaren44:05+20:56
31Karl-Göran GustafssonUpsala IF45:14+22:05
32Jan-Erik LarssonUpsala IF46:39+23:30
33Ann-sofie SandvikAvesta OK47:24+24:15
34Roland HotzOK Linné50:33+27:24
35Ida WesselLänna IF54:35+31:26
36Gun-Inger SahlbergLånghundra IF57:43+34:34
37Christel BergOK Enen1:01:39+38:30
38Louise AugustssonKlubblös1:03:47+40:38
39Birgitta ErikssonLänna IF1:07:34+44:25
40Gunnela GustafsonLänna IF1:18:58+55:49
41Helena PetterssonOK Linné1:49:07+1:25:58
Anna KaskOK Linnéutgått
Sören WingeUpsala IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser