*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Tuna Ting, dag 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tuna Ting, dag 1, medel
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: lördag 10 augusti 2019

D21

4 175 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma JohanssonDomnarvets GOIF32:597:54
2Rebecka HeinrupTullinge SK35:25+2:268:28
3Linda LindkvistLeksands OK35:34+2:358:31
4Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK36:11+3:128:40
5Elin DahlinDomnarvets GOIF38:31+5:329:13 Ladda ner rutt i gpx-format
6Ronja BjörklundNTNUI39:51+6:529:32
7Jessica HallidayDomnarvets GOIF40:03+7:049:35
8Emma BlixtOK Hammaren41:04+8:059:50
9Eva ElfvingDomnarvets GOIF41:15+8:169:52
10Johanna LarssonKöping-Kolsva OK41:56+8:5710:02
11Sara JohanssonDomnarvets GOIF42:02+9:0310:04
12Karin StenbackKvarnsvedens GOIF OK42:03+9:0410:04
13Lisa LarsenAlfta-Ösa OK42:15+9:1610:07
14Jonna ForsVästerås SOK44:04+11:0510:33
15Rebecka AdolfssonOK Kåre45:23+12:2410:52
16Ulrika LindstamOK Linné46:30+13:3111:08
17Beatrice KöhlerSäterbygdens OK48:29+15:3011:36
17Elin FältmanLeksands OK48:29+15:3011:36
19Maria BoisMalungs OK Skogsmårdarna49:04+16:0511:45
20Julia AdolfssonOK Kåre49:46+16:4711:55
21Julia BirathStenungsunds OK57:20+24:2113:43
22Evelina JohanssonGävle OK1:11:11+38:1217:02
Jenny Bagge AnlindLeksands OKej start

H21

5 275 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas UllerKils OK33:016:15
2Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna34:24+1:236:31
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna35:18+2:176:41
4Erik MalmbergLinköpings OK36:45+3:446:58
5Erik BomanGävle OK37:01+4:007:01
6Ivan ForsgrenOK Tisaren38:42+5:417:20
7Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad39:34+6:337:30
8Marcus SteneboAttunda OK41:27+8:267:51
9Erik LindOK Linné42:26+9:258:02
10Mathias NyströmNorbergs OK42:36+9:358:04
11Johan OlssonHjobygdens OK43:10+10:098:10
12Mattias JohanssonKamrat och IF KIF43:54+10:538:19
13Johan SöderlundOK Tyr44:19+11:188:24
14Johan SonessonGagnefs OK45:15+12:148:34
15Erik NordkvistGagnefs OK45:18+12:178:35
16Jon EklundIK Jarl Rättvik45:25+12:248:36
17Erik SonessonGagnefs OK46:21+13:208:47
18Christian SpoerryUmeå OK52:09+19:089:53
19Lars DahlströmHJS-Vansbro OK56:55+23:5410:47
20Anton BacklundSäterbygdens OK57:07+24:0610:49
21Aleksandr ManoilovJärfälla OK57:52+24:5110:58
22Oscar WibergJärla Orientering59:05+26:0411:12
23Tobias WestbomLånghundra IF1:08:26+35:2512:58
Emil HammarströmOK Måsenej start

D20

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie BrudinIFK Mora OK53:4214:30
2Karin JohanssonGagnefs OK1:10:56+17:1419:10

D18

3 700 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin WedmanVästerbergslagens OL37:4110:11
2Tilda GolsäterKorsnäs IF OK38:09+0:2810:18
3Moa KarlssonOK Hammaren39:59+2:1810:48
4Klara AnderssonDomnarvets GOIF43:03+5:2211:38
5Clara SpikLeksands OK44:20+6:3911:58
6Elsa NilssonDomnarvets GOIF45:01+7:2012:10
7Isabella JoonsLeksands OK48:46+11:0513:10
8Cornelia IvarssonOK Hammaren49:43+12:0213:26
9Lilian PalmHJS-Vansbro OK52:52+15:1114:17
10Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna53:37+15:5614:29

H18

4 025 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik PetrisiVästerbergslagens OL29:307:19
2Johan LundbackJärfälla OK39:46+10:169:52
3Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF43:24+13:5410:46

D16

3 525 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre32:039:05
2Sara ÅbomGävle OK32:41+0:389:16
3Alma WallmanVästerbergslagens OL37:14+5:1110:33
4Maja BergqvistKorsnäs IF OK37:51+5:4810:44
5Lea EdvardssonUmeå OK38:45+6:4210:59
6Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF39:18+7:1511:08
7Anja NilssonDomnarvets GOIF41:53+9:5011:52
8Tuva-Cajsa SpikLeksands OK42:08+10:0511:57
9Julia BosellOK Kåre42:13+10:1011:58
10Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK45:42+13:3912:57
11Maja AhlströmVästerås SOK46:14+14:1113:06
12Enni LundbergOK Kåre54:12+22:0915:22
13Rebecka HaslerSurahammars SOK56:21+24:1815:59
14Karin ArveliusTjalve IF Norrköping58:00+25:5716:27
Lovisa MasesStora Tuna OKej start

H16

3 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis IversAttunda OK33:239:08
2Viktor SoneAttunda OK33:37+0:149:12
3Joel GolsäterKorsnäs IF OK35:35+2:129:44
4Viktor FröbergOK Tor39:46+6:2310:53
5Henrik NorgrenStora Tuna OK41:13+7:5011:17
6Jakob CarlssonStora Tuna OK42:09+8:4611:32
7Klockar-Eskil NääsLeksands OK43:27+10:0411:54
8Ossian KihlströmDalaportens OL54:49+21:2615:01
9Erik FredrikssonStora Tuna OK1:01:45+28:2216:55
10Eric JohanssonOK Kåre1:17:09+43:4621:08
Albin SjöblomOK Kåreej godkänd

D14

2 975 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa KaipeOK Kåre26:308:54
2Ellen ThorsénSurahammars SOK34:26+7:5611:34
3Sanna HörnellDomnarvets GOIF37:03+10:3312:27
4Elvira BjörnbergVästerås SOK37:21+10:5112:33
5Beatrice ÖsterbergSurahammars SOK38:29+11:5912:56
6Elsa PalmbergOK Hammaren40:11+13:4113:30
7Nora NordlundOK Kåre41:50+15:2014:03
8Karin EmilsdotterDomnarvets GOIF42:36+16:0614:19
9Julia NordvallDomnarvets GOIF42:38+16:0814:19
10Irma BergDomnarvets GOIF42:57+16:2714:26
11Anja BergerDomnarvets GOIF50:18+23:4816:54
12Hanna ÖstbergStora Tuna OK50:48+24:1817:04
13Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna1:00:13+33:4320:14
14Pauline HaglundIFK Hedemora OK1:16:06+49:3625:34
Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OKej godkänd
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej start

H14

3 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas ErlandssonOK Södertörn26:078:33
2Helmer JöhnemarkStora Tuna OK29:11+3:049:34
3Vidar NettelmarkSurahammars SOK31:14+5:0710:14
4Wille SöderqvistOK Kåre31:29+5:2210:19
5Hampus KarlssonOK Hammaren31:41+5:3410:23
6Ludvig HaslerSurahammars SOK32:45+6:3810:44
7Elis WiklundVästerås SOK34:53+8:4611:26
8Olle WallmanVästerbergslagens OL35:00+8:5311:28
9Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL35:01+8:5411:28
10Malte SöderlundKarlsbyhedens OK38:44+12:3712:41
11Hugo AtterbrandOK Kåre42:28+16:2113:55
12Elias HörnellDomnarvets GOIF53:43+27:3617:36

D14 Kort

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda HedlundLeksands OK46:0516:10
Matilda PetterssonDomnarvets GOIFej start

H14 Kort

2 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna46:3616:21
2Arvid FröbergOK Tor57:56+11:2020:19

D12

2 400 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa GolsäterKorsnäs IF OK25:4210:42
2Tilde SvederDomnarvets GOIF27:35+1:5311:29
3Hilma DalinOK Kåre30:30+4:4812:42
4Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna30:43+5:0112:47
5Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF31:30+5:4813:07
6Elsa NorgrenDomnarvets GOIF34:13+8:3114:15
7Agnes HedlöfStora Tuna OK36:12+10:3015:05
8Hennie LöfgrenStora Tuna OK36:13+10:3115:05
9Alicia IvarssonOK Hammaren37:53+12:1115:47
10Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF41:11+15:2917:09
11Frida BrudinIFK Mora OK41:46+16:0417:24
12Alma JöhnemarkStora Tuna OK43:49+18:0718:15
13Tilde VikblomOK Hammaren44:41+18:5918:37
14Tilde FalkStora Tuna OK45:47+20:0519:04
15Moa SölscherKorsnäs IF OK45:51+20:0919:06
16Tuva WestbomSäterbygdens OK55:51+30:0923:16
17Lovisa BjörnbergVästerås SOK55:52+30:1023:16
Maja MasesStora Tuna OKej start
Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
Edith HolmstrandOK Landehofej start

H12

2 750 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter SöderqvistOK Kåre22:078:02
2Jonatan HaglundIFK Hedemora OK23:14+1:078:26
3Gustav MattssonValbo AIF25:07+3:009:08
4Oskar KaipeOK Kåre31:22+9:1511:24
5Ville ElgesjöDomnarvets GOIF31:32+9:2511:28
6Olle EnglénLeksands OK33:00+10:5312:00
7Karl EmilssonDomnarvets GOIF33:54+11:4712:19
8Noah TyskOK Kåre35:21+13:1412:51
9Nils SernfältLeksands OK36:51+14:4413:24
10Erik LundbackStora Tuna OK48:52+26:4517:46
11Albin HedbergStora Tuna OK1:00:05+37:5821:50
12Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL1:10:27+48:2025:37
Sebastian AlinIFK Mora OKej godkänd
Emil Li EklundStora Tuna OKej start

D12 Kort

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra FranzLeksands OK25:2011:30
2Linnea JäderbergLeksands OK33:36+8:1615:16
3Gabriella HaslerSurahammars SOK36:31+11:1116:35
4Frida SjöblomOK Kåre40:32+15:1218:25
5Emilie ÖsterbergSurahammars SOK42:35+17:1519:21

D10

2 325 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja SvederDomnarvets GOIF20:599:01
2Moa JäderbergLeksands OK24:02+3:0310:20
3Kajsa WilénLeksands OK26:54+5:5511:34
4Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarna27:07+6:0811:39
5Lovisa KajsIFK Mora OK27:17+6:1811:44
6Ida-Maria EkströmStora Tuna OK29:10+8:1112:32
7Selma LöfqvistVästerås SOK29:21+8:2212:37
8Esther HellmanLeksands OK30:04+9:0512:55
9Majken NorgrenDomnarvets GOIF30:58+9:5913:19
10Isabella SjögrenOK Ravinen33:30+12:3114:24
11Siri EdvardssonUmeå OK35:08+14:0915:06
12Stella StenmanOK Kåre37:34+16:3516:09
13Meja VikblomOK Hammaren1:04:57+43:5827:56

H10

2 325 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo ClaessonStora Tuna OK16:557:16
2Kalle VestlingOK Kåre23:21+6:2610:02
3Nils StåbiOK Kåre24:19+7:2410:27
4Petter NordlundOK Kåre24:36+7:4110:34
5Tim ThomsonOK Kåre27:25+10:3011:47
6Melker SundströmLeksands OK29:22+12:2712:37
7Erik NordahlDomnarvets GOIF29:37+12:4212:44
8Axel DanielssonSundsvalls OK32:28+15:3313:57
9Ivar HolmstrandOK Landehof33:20+16:2514:20
10Axel StoltLeksands OK33:26+16:3114:22
11Jonatan AlinIFK Mora OK34:37+17:4214:53
12Wilmer CarlsteinIFK Lidingö SOK34:57+18:0215:01
13William WestbomSäterbygdens OK39:03+22:0816:47
14Viktor HöökVästerbergslagens OL42:12+25:1718:09
Elliot TyskOK Kåreej godkänd

D35

3 675 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin TrolinForsa OK37:1510:08
2Ida MattssonOK Kåre42:27+5:1211:33
3Maria DanielssonSundsvalls OK43:47+6:3211:54
4Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarna50:58+13:4313:52

H35

4 275 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan WahlgrenVisborgs OK39:469:18
2Björn KajsIFK Mora OK41:10+1:249:37
3Emil HåsteenRånäs OK43:05+3:1910:04
Anders PrästingsDomnarvets GOIFej start

D40

3 675 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK30:498:23
2Maria HolmstrandOK Landehof31:30+0:418:34
3Therese BergqvistKorsnäs IF OK33:48+2:599:11
4Helena WallmanVästerbergslagens OL35:00+4:119:31
5Jenny JohanssonValbo AIF36:47+5:5810:00
6Jenny WallnerAttunda OK37:34+6:4510:13
7Catharina AspIFK Mora OK38:28+7:3910:28
8Maria SjögrenOK Ravinen38:57+8:0810:35
9Marie-Louise KaipeOK Kåre39:57+9:0810:52
10Ingela ErikssonGävle OK40:27+9:3811:00
11Linda SandbladUmeå OK44:56+14:0712:13
12Ylva FornanderCentrum OK49:42+18:5313:31
13Minna WestbomSäterbygdens OK1:14:43+43:5420:19
Lina SöderkvistSäterbygdens OKej godkänd

H40

4 275 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik NormanLjusdals OK32:337:36
2Mattias HolmstrandOK Landehof32:55+0:227:41
3Patrik SöderqvistOK Kåre33:07+0:347:44
4Jens StåbiOK Kåre33:30+0:577:50
5Björn WrahmeIFK Mora OK34:07+1:347:58
6Hans AlinIFK Mora OK34:44+2:118:07
7Mattias LöfqvistVästerås SOK35:44+3:118:21
8Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF36:56+4:238:38
9Tony BjörlingDomnarvets GOIF37:56+5:238:52
10Magnus NyströmMariestads FK40:47+8:149:32
11Anders FröbergOK Tor41:14+8:419:38
12Magnus VedinTrollhättans SOK41:20+8:479:40
13Klockar Mattias NääsLeksands OK41:44+9:119:45
14Lars NordvallDomnarvets GOIF42:08+9:359:51
15Per SandbergSäterbygdens OK44:00+11:2710:17
16Jörgen SigfridsMalungs OK Skogsmårdarna45:38+13:0510:40
17Dan HörnellOK Linné45:41+13:0810:41
18Mats HörnellDomnarvets GOIF47:18+14:4511:03
19Robert ÖstlundSäterbygdens OK53:18+20:4512:28
20Magnus BacklundSäterbygdens OK54:09+21:3612:39
21Stefan SvederDomnarvets GOIF57:19+24:4613:24
22Mikael StövlingKvarnsvedens GOIF OK58:14+25:4113:37
23Henrik SvedbergNorbergs OK1:00:10+27:3714:04
24Johan SandbergAttunda OK1:02:11+29:3814:32
Henrik ThomsonOK Kåreej start

D45

3 625 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna StrandAttunda OK33:509:20
2Marit SöderqvistOK Kåre39:27+5:3710:52
3Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK43:13+9:2311:55
4Nina IversAttunda OK43:30+9:4012:00
5Hillevi EkstrandGustavsbergs OK44:25+10:3512:15
6Susanne PerssonÄrla IF48:32+14:4213:23
7Malena AhlströmVästerås SOK50:11+16:2113:50
8Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK57:19+23:2915:48
9Sofia HaslerSurahammars SOK58:59+25:0916:16
10Helene LindelavOK Roslagen1:24:59+51:0923:26
Sara GörasLeksands OKej godkänd

H45

4 075 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars-Erik HaslerSurahammars SOK29:307:14
2Sven OlssonKorsnäs IF OK29:32+0:027:14
3Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna29:42+0:127:17
4Lasse JanssonGävle OK31:19+1:497:41
5Mikael ÖstlundKvarnsvedens GOIF OK32:44+3:148:01
6Magnus GörasLeksands OK33:04+3:348:06
7Jan-Olov MattssonMalungs OK Skogsmårdarna34:10+4:408:23
8Jörgen NorénMalungs OK Skogsmårdarna35:02+5:328:35
9Ulf KarlssonStorviks IF35:25+5:558:41
10Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK36:08+6:388:52
11Björn RosendahlÄrla IF36:41+7:119:00
12Mats BergenfurIK Vikings OK38:22+8:529:24
13Niklas ErikssonVästerbergslagens OL38:40+9:109:29
14Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL39:17+9:479:38
15Mikael PalmbergOK Hammaren39:55+10:259:47
16Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK41:53+12:2310:16
17Pär HöökVästerbergslagens OL42:10+12:4010:20
18Johan LundbergOK Kåre42:36+13:0610:27
19Jerker DrottenmyrVisborgs OK43:59+14:2910:47
20Niclas CarlssonOK Ravinen44:53+15:2311:00
21Christoffer NorrmanAttunda OK46:00+16:3011:17
22Emil LarssonDomnarvets GOIF47:00+17:3011:32
23Daniel BjörnbergVästerås SOK48:17+18:4711:50
24Magnus LindströmVästerbergslagens OL48:38+19:0811:56
25Krister GolsäterKorsnäs IF OK51:35+22:0512:39
26Olof ErikssonIFK Mora OK51:53+22:2312:43
27Jakob WedmanVästerbergslagens OL53:05+23:3513:01
28Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL53:53+24:2313:13
29(Sven) Johan ArveliusTjalve IF Norrköping1:05:15+35:4516:00
30Lars-Åke SandVästerbergslagens OL1:15:02+45:3218:24
Thierry ReignierJärfälla OKej godkänd
Magnus ThornellSurahammars SOKej start

D50

3 375 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette PalmHJS-Vansbro OK31:479:25
2Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK33:07+1:209:48
3Inger GunnarssonVästerås SOK36:11+4:2410:43
4Florence BergDomnarvets GOIF36:24+4:3710:47
5Madeleine LimparAttunda OK37:30+5:4311:06
6Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK39:07+7:2011:35
7Monica BomanGävle OK39:57+8:1011:50
8Maria StrömbergAvesta OK41:23+9:3612:15
9Annika LindbergAttunda OK41:37+9:5012:19
10Åsa SpikLeksands OK44:19+12:3213:07
11Elisabet ElmertoftNorbergs OK44:49+13:0213:16
12Kristina ForsOK Grip45:32+13:4513:29
13Carin HomannJärfälla OK46:13+14:2613:41
14Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL50:25+18:3814:56
15Erika FältmanLeksands OK51:10+19:2315:09
16Lena ErlandssonOK Södertörn54:41+22:5416:12
17Lena LiljeforsAvesta OK57:42+25:5517:05
18Lotta StålVästerbergslagens OL58:18+26:3117:16
Lena GumaeliusWaxholms OKej godkänd
Charlotta GibergHellas Orienteringej start

H50

3 825 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär StålVästerbergslagens OL27:397:13
2Fredrik SoneAttunda OK29:28+1:497:42
3Ola JernströmAvesta OK29:47+2:087:47
4Magnus HjorthDomnarvets GOIF32:28+4:498:29
5Per WintherVästerbergslagens OL33:18+5:398:42
6Conny ForsbergLånghundra IF33:32+5:538:46
7Gunnar MelinOK Kolmården33:51+6:128:50
8Anders JonssonIK Vikings OK33:52+6:138:51
9Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK34:02+6:238:53
10Anders HolmqvistSnättringe SK34:32+6:539:01
11Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK34:42+7:039:04
12Per LovangVästerbergslagens OL34:55+7:169:07
13Tomas JonssonVandrarringen35:35+7:569:18
14Ulrik IversAttunda OK35:37+7:589:18
15Johan AnderssonValbo AIF37:01+9:229:40
16Torbjörn VikblomOK Hammaren37:38+9:599:50
17Anders BrinkmanVandrarringen38:00+10:219:56
18Håkan HeinemanLeksands OK38:27+10:4810:03
19Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna41:10+13:3110:45
20Thomas PetterssonDomnarvets GOIF41:28+13:4910:50
21Anders BergDomnarvets GOIF41:56+14:1710:57
22Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK42:20+14:4111:04
23Joakim AhlströmVästerås SOK43:35+15:5611:23
24Peter ForsOK Grip47:24+19:4512:23
25Niclas AhlströmVästerås SOK53:33+25:5414:00
26Johan EngvallSala OK54:22+26:4314:12
27Mats ErkersLeksands OK54:24+26:4514:13
Thomas JohanssonSundsvalls OKej start
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OKej start

D55

3 175 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabet EnmarkGävle OK33:5410:40
2Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK37:06+3:1211:41
3Lisbet Lidman LarssonHJS-Vansbro OK38:13+4:1912:02
4Carina SandbergSäterbygdens OK38:25+4:3112:05
5Christina BirathStenungsunds OK38:54+5:0012:15
6Annette Falck LarssonVänersborgs SK40:22+6:2812:42
7Sussie BjörkmanDalaportens OL41:22+7:2813:01
8Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK42:33+8:3913:24
9Eva WadmanVästerås SOK42:51+8:5713:29
10Ewa LundbergIK Vikings OK44:48+10:5414:06
11Anna AlbinssonIFK Mora OK45:17+11:2314:15
12Anki Svärdby-BergmanOK Kåre45:30+11:3614:19
13Anna-Karin AdolfssonOK Kåre46:56+13:0214:46
14Marie LarssonKöping-Kolsva OK48:54+15:0015:24
15Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK1:01:59+28:0519:31

H55

3 625 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF33:209:11
2Carl BymanVästerås SOK33:26+0:069:13
3Mikael BacklundDalaportens OL33:28+0:089:13
4Per SpikLeksands OK33:48+0:289:19
5Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OK34:28+1:089:30
6Erik WadmanIFK Mora OK35:12+1:529:42
7Torbjörn SöderlundLeksands OK35:23+2:039:45
8Björn AlbinssonIFK Mora OK35:58+2:389:55
9Ulf MagnussonLeksands OK37:11+3:5110:15
10Nils-Olof LarssonVänersborgs SK37:51+4:3110:26
11Janne NilssonCentrum OK37:52+4:3210:26
12Björn JakobssonTäby OK38:56+5:3610:44
13Mikael DavidssonVästerås SOK39:27+6:0710:52
14Bengt HaglundLeksands OK40:05+6:4511:03
15Leif SandahlOK Tyr42:39+9:1911:45
16Ulf LinderfalkSkåneslättens OL44:27+11:0712:15
17Anders S NybergSäterbygdens OK47:06+13:4612:59
18Sören KnutsTrollhättans SOK47:11+13:5113:00
19Johan StridhAttunda OK47:42+14:2213:09 Ladda ner rutt i gpx-format
20Per WadmanVästerås SOK50:09+16:4913:50
21Bosse WiggeDomnarvets GOIF53:26+20:0614:44
22Bo WallinKorsnäs IF OK53:45+20:2514:49
23Klas LindgrenVästerås SOK54:55+21:3515:08
24David SöderströmSala OK1:09:03+35:4319:02
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Mats JönssonKorsnäs IF OKej start
Jan LindbergKorsnäs IF OKej start

D60

2 925 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kane AnderssonIFK Mora OK29:5810:14
2Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK33:39+3:4111:30
3Lena LarssonSala OK34:12+4:1411:41
4Jannike WålbergOK Kåre36:22+6:2412:25
5Tanja-Birgit SöderströmSala OK46:00+16:0215:43
6Inger AnderssonÅrsunda IF48:42+18:4416:38
7Eva WareniusAvesta OK1:10:32+40:3424:06

H60

3 375 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats LundbergDalaportens OL27:478:13
2Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK28:43+0:568:30
3Thomas EricsonAlfta-Ösa OK29:25+1:388:42
4Peter LundbergJärfälla OK30:43+2:569:06
5Jan-Olof BjörklundBjursås OK30:52+3:059:08
6Andreas HjertsonOK Linné31:38+3:519:22
7Krister GumaeliusWaxholms OK31:40+3:539:22
8Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF31:50+4:039:25
9Roland WareniusAvesta OK33:23+5:369:53
10Trond OlsenLøten o-lag34:39+6:5210:16
11Tommy BergerGävle OK34:59+7:1210:21
12Sten-Olof MatssonLeksands OK35:51+8:0410:37
13Svante LindgrenKorsnäs IF OK36:37+8:5010:50
14Ola HedinOK Hammaren38:13+10:2611:19
15Inge GötessonKarlskrona SOK38:14+10:2711:19
16Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK38:26+10:3911:23
17Leif GustafssonSäterbygdens OK40:06+12:1911:52
18Christer SegerquistGävle OK40:10+12:2311:54
19Anders AlamaaIK Vikings OK51:14+23:2715:10
20Peter SvenssonAvesta OK51:34+23:4715:16
21Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna52:25+24:3815:31
22Hans-Åke HildingIK Jarl Rättvik53:30+25:4315:51
Mats WallmanVästerbergslagens OLej godkänd

D65

2 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK32:1712:39
2Christina HjertsonOK Linné34:10+1:5313:23
3Inger MattssonVästerbergslagens OL40:46+8:2915:59
4Annica Lindell LangVästerbergslagens OL41:46+9:2916:22
5Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK1:00:39+28:2223:47

H65

3 175 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LidholmIFK Hedemora OK29:499:23
2Thom SandvikAvesta OK31:54+2:0510:02
3Arne HolmerIFK Mora OK33:12+3:2310:27
4Olle RönnolsSäterbygdens OK33:31+3:4210:33
5Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK33:46+3:5710:38
6Hasse ÅbergValbo AIF34:57+5:0811:00
7Kenneth WålbergOK Kåre35:42+5:5311:14
8Mats HastadFellingsbro GOIF36:21+6:3211:26
9Johan JungellKorsnäs IF OK36:42+6:5311:33
10Mats HemströmGävle OK37:58+8:0911:57
11Lasse KokkonenLångshyttans AIK OK38:54+9:0512:15
12Bo-Göran KarlssonAvesta OK39:54+10:0512:34
13Rolf MathisenEskilstuna OL41:54+12:0513:11
14Göran LarssonSala OK42:27+12:3813:22
15Örjan StahlGrycksbo IF OK42:49+13:0013:29
16Lars-Erik HermanssonOK Linné43:53+14:0413:49
17Roland BergSäterbygdens OK44:26+14:3713:59
18Olov SöderqvistDalaportens OL48:07+18:1815:09
19Bengt HanssonSäterbygdens OK56:14+26:2517:42
Kalle WegerfeltVästerbergslagens OLej godkänd
Bengt SöderqvistDalaportens OLej godkänd
Rolf KullaValbo AIFej start

D70

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud NilssonHJS-Vansbro OK44:1017:19
2Eva HalvarsonOK Kåre49:37+5:2719:27
3Ingela HurtigKvarnsvedens GOIF OK52:13+8:0320:28
4Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF59:53+15:4323:29
Britt-Marie DahlinLeksands OKej start

H70

2 925 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL27:099:16
2Bertil HöökVästerbergslagens OL32:31+5:2211:07
3Hans JohanssonIFK Mora OK33:25+6:1611:25
4Per ElfströmÅrsunda IF34:14+7:0511:42
5Lasse HolmStorviks IF34:24+7:1511:45
6Per-Erik WåhlbergOK Linné36:04+8:5512:19
7Åke DalinLeksands OK36:13+9:0412:22
8Sven-Olof AspLeksands OK37:30+10:2112:49
9Vilho RokkaLångshyttans AIK OK37:36+10:2712:51
10Ove ÅbergStorviks IF37:56+10:4712:58
11Benny RendalenKorsnäs IF OK37:59+10:5012:59
12Lars DahlströmVästerbergslagens OL38:45+11:3613:14
13Anders ClaessonIFK Mora OK38:49+11:4013:16
14Bernt LöfkvistBjursås OK39:09+12:0013:23
15Anders HurtigKvarnsvedens GOIF OK39:49+12:4013:36
16Bengt SimonssonDomnarvets GOIF40:11+13:0213:44
17Kjell CarlssonBjursås OK40:35+13:2613:52
18Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden40:50+13:4113:57
19Hans KäckDalaportens OL41:20+14:1114:07
20Bo SundbergIFK Hedemora OK41:51+14:4214:18
21Royne LenngrenIK Jarl Rättvik43:44+16:3514:57
22Leif CarlssonSkarpnäcks OL44:17+17:0815:08
23Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK50:51+23:4217:23
24Örjan PerssonBjursås OK1:05:16+38:0722:18
Klas LangelsSkarpnäcks OLej godkänd
Tomas ÅhgrenLånghundra IFej start
Yngve KarlssonIFK Mora OKej start

D75

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK37:0315:26
2Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK43:31+6:2818:07
3Gunborg WestinLeksands OK45:59+8:5619:09
4Sonia JohanssonKvarnsvedens GOIF OK48:30+11:2720:12
5Eva KjellmanVandrarringen49:25+12:2220:35
6Margareta LöfkvistBjursås OK56:27+19:2423:31
7Lisbeth EurénAvesta OK1:27:14+50:1136:20

H75

2 725 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen31:5411:42
2Runo JohanssonKristinehamns OK33:26+1:3212:16
3Tryggve OttossonKorsnäs IF OK34:14+2:2012:33
4Karl JohanssonIFK Hedemora OK34:18+2:2412:35
5Olle JohanssonIFK Hedemora OK35:22+3:2812:58
6Jan JohanssonIFK Hedemora OK36:26+4:3213:22
7Jan Olof DahlströmBjursås OK36:57+5:0313:33
8Hans CarlssonBjursås OK41:51+9:5715:21
9Erik KardellNjurunda OK41:55+10:0115:22
10Ulf SvedestamEskilstuna OL43:58+12:0416:08
11Olle AnderssonIFK Mora OK44:00+12:0616:08
12Gunnar LöfkvistBjursås OK46:40+14:4617:07
13Jan-Erik WibergJärla Orientering47:17+15:2317:21
14Hans NybergGävle OK48:58+17:0417:58
15Lars-B LarssonOK Tyr51:46+19:5218:59
Östen AnderssonVästerbergslagens OLej godkänd

D80

1 925 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger Daniels-ÖstKorsnäs IF OK51:4926:55
2Birgit HaglundOK Hedströmmen1:35:18+43:2949:30

H80

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Folke NyströmVästerbergslagens OL30:4412:48
2Svante NyströmVästerbergslagens OL31:16+0:3213:01
3Stig ÖstKorsnäs IF OK35:25+4:4114:45
4Åke PerssonOckelbo OK38:18+7:3415:57
5Torsten DalströmKvarnsvedens GOIF OK41:20+10:3617:13
6John VallinOK Hedströmmen42:21+11:3717:38
7Hjalmar NordquistOK Järnbärarna44:12+13:2818:25
8Åke SundbergFagersta OK45:23+14:3918:54
9Erik LindbergKorsnäs IF OK54:53+24:0922:52
10Lars KjellmanVandrarringen1:04:31+33:4726:52

D85

1 925 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK1:09:1836:00

Inskolning

1 475 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Deria AyboyStora Tuna OKfullföljt
Stina Björn DanmoStora Tuna OKfullföljt
Ivar ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Alfred GranathKlubblösfullföljt
Valter GranathDjuråsfullföljt
Darin HagfalkStora Tuna OKfullföljt
Norah HellmanLeksands OKfullföljt
Leonard Hörnell ÖhlundOK Linnéfullföljt
Eskil LöfåsDomnarvets GOIFfullföljt
Ivar MarkGagnefs OKfullföljt
Signe MattssonDomnarvets GOIFfullföljt
Cherokee MyhrenIFK Lidingö SOKfullföljt
Ida NordlundOK Kårefullföljt
Meja RemningDomnarvets GOIFfullföljt
Stine SjögrenKamrat och IF KIFfullföljt
Rut StenbackKvarnsvedens GOIF OKfullföljt
Aron SöderlundKarlsbyhedens OKfullföljt
Hilda ThomsonOK Kårefullföljt
Karin TöyräIFK Kirunafullföljt
Casper WrahmeIFK Mora OKfullföljt
Jon TöyräIFK Kirunaej godkänd

U1

1 675 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Victor HaglundIFK Hedemora OK14:538:53
2Arvid StenmanOK Kåre15:27+0:349:13
3Klara SernfältLeksands OK15:53+1:009:28
4Viktor OlssonOK Kåre16:18+1:259:43
5Filip SoneAttunda OK19:22+4:2911:33
6Alva JäderbergLeksands OK19:39+4:4611:43
7Edvin CarlsteinIFK Lidingö SOK19:48+4:5511:49
8Bosse BäckLeksands OK20:29+5:3612:13
9Elin-Karin JohanssonOK Kåre20:55+6:0212:29
10Selma ThomsonOK Kåre21:15+6:2212:41
11Alva AldinStora Tuna OK21:38+6:4512:54
11Hilda ElfvingDomnarvets GOIF21:38+6:4512:54
13Anton NilssonStora Tuna OK22:35+7:4213:28
14Lukas NorénMalungs OK Skogsmårdarna22:37+7:4413:30
15Elin ÖstbergStora Tuna OK22:44+7:5113:34
16Charlie SvederDomnarvets GOIF22:54+8:0113:40
17Vega KoivistoNorbergs OK23:49+8:5614:13
18Majken KarlssonStora Tuna OK24:36+9:4314:41
19Emil LundqvistDomnarvets GOIF25:50+10:5715:25
20Elvira NorgrenDalaportens OL26:13+11:2015:39
21Kerstin NorgrenDomnarvets GOIF26:20+11:2715:43
22Malte LundqvistDomnarvets GOIF26:45+11:5215:58
23Minna GladLeksands OK27:54+13:0116:39
24Stina GladLeksands OK27:59+13:0616:42
25Stina NorgrenDomnarvets GOIF28:04+13:1116:45
26Anton EdvardssonUmeå OK28:28+13:3516:59
27Ellie VainionpääDalaportens OL28:31+13:3817:01
28Stella HedbergStora Tuna OK28:35+13:4217:03
29Tjalve JunkkaSundbybergs IK29:50+14:5717:48
30Ellen ErikssonSälens IF31:05+16:1218:33
31Lisa VestlingOK Kåre31:40+16:4718:54
32Juni LindströmKvarnsvedens GOIF OK32:27+17:3419:22
32Tove Van de walTumba-Mälarhöjden OK32:27+17:3419:22
34Line LöfgrenStora Tuna OK35:30+20:3721:11
35Oskar WestbomSäterbygdens OK36:58+22:0522:04
36Lovis LindströmKvarnsvedens GOIF OK46:56+32:0328:01
Maja HöökVästerbergslagens OLej godkänd
Vide Zetterberg ViklundOK Djerfej start

U2

2 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig StåbiOK Kåre24:4511:14
2Henry HellmanLeksands OK28:52+4:0713:07
3Emrik RemningDomnarvets GOIF28:54+4:0913:08
4Gustav WahlgrenVisborgs OK29:02+4:1713:11
5Wilda RydqvistÄlvdalens IF OK35:07+10:2215:57
6Minna HoelStora Tuna OK36:56+12:1116:47
7Ebba MaxénStora Tuna OK36:57+12:1216:47
8Lova HolmströmIFK Hedemora OK38:29+13:4417:29
9Axel StenbackKvarnsvedens GOIF OK42:03+17:1819:06
10Tove MatssonDomnarvets GOIF42:52+18:0719:29
11Olivia StoltLeksands OK42:56+18:1119:30
12Filip SonessonStora Tuna OK46:55+22:1021:19
13Elsa WahlgrenVisborgs OK55:19+30:3425:08
14Wilda VainionpääDalaportens OL57:18+32:3326:02
15Adam TohrenLeksands OK58:37+33:5226:38
16Jakob TohrenLeksands OK58:41+33:5626:40
17Signe NilssonLeksands OK1:05:34+40:4929:48
Algot NorgrenDalaportens OLej godkänd
Amelia Li EklundStora Tuna OKej start

Öppen 1

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar SvedbergNorbergs OK32:2113:28
2Sandra SvedbergNorbergs OK32:38+0:1713:35
3Jonna KarlssonStora Tuna OK35:26+3:0514:45
4Engla HedlövStora Tuna OK36:12+3:5115:05
5Gustav FernvikStora Tuna OK38:28+6:0716:01
6Victor KonnebäckKlubblös42:43+10:2217:47
7Anton ArveliusTjalve IF Norrköping42:45+10:2417:48
8Ulrika JohanssonOK Kåre52:08+19:4721:43
9Kerstin MelinLeksands OK1:00:03+27:4225:01
10Maria VedinTrollhättans SOK1:03:40+31:1926:31

Öppen 3

2 850 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ThomsonOK Kåre34:0911:58
2Lilith WesterströmLjusdals OK37:57+3:4813:18
3Mattias BosellOK Kåre38:58+4:4913:40
4Karin ElfvingDomnarvets GOIF39:22+5:1313:48
5Sara JobsLeksands OK40:56+6:4714:21
6Tove NorgrenDomnarvets GOIF41:09+7:0014:26
7Klara ErikssonHögbo41:32+7:2314:34
8Göran NordkvistGagnefs OK43:43+9:3415:20
9Heidi Franz MöllerLeksands OK43:56+9:4715:24
10Mats AdolfssonOK Kåre46:16+12:0716:14
11Ola GranathKlubblös46:34+12:2516:20
12Hanna BoremyrKvarnsvedens GOIF OK46:53+12:4416:27
13Niclas JohanssonOK Kåre47:30+13:2116:40
14Sofia MelinOK Kolmården47:44+13:3516:44
15Ylva LindströmKvarnsvedens GOIF OK48:40+14:3117:04
16Cecilia JunkkaSundbybergs IK52:34+18:2518:26
17Albin Lundvik-BarkeliusDalaportens OL56:44+22:3519:54
18Åsa PetterssonSäterbygdens OK58:29+24:2020:31
19Annika BengtssonOK Kåre1:02:58+28:4922:05
20Birgitta NybergAttunda OK1:03:30+29:2122:16
21Irma FredrikssonKorsnäs IF OK1:04:51+30:4222:45
22Maria SandbergAttunda OK1:09:11+35:0224:16
23Marie-Louise SölscherKorsnäs IF OK1:13:29+39:2025:47
24Pär WiklundVästerås SOK1:14:56+40:4726:17
25Magnus Lundvik-BarkeliusDalaportens OL1:20:13+46:0428:08
26Camilla Lundvik-BarkeliusDalaportens OL1:20:15+46:0628:09
27Per-Erik ThunströmKorsnäs IF OK1:22:15+48:0628:51
28Pia WiklundVästerås SOK1:37:36+1:03:2734:14
29Emy HolmqvistSnättringe SK2:00:57+1:26:4842:26
Leonardo MelinOK Kolmårdenej godkänd
Malin AlgotssonLeksands OKej godkänd
Elin Vainionpää LindgrenDalaportens OLej start

Öppen 5

3 775 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria GladLeksands OK46:4312:22
2Lena PetrisiVästerbergslagens OL47:03+0:2012:27
3Gunnar WintherKlubblös47:55+1:1212:41
4Anders SölscherKorsnäs IF OK52:04+5:2113:47
5Ola AnderssonDomnarvets GOIF52:18+5:3513:51
6Kajsa NorrbyKlubblös56:29+9:4614:57
7Karin ElfvingIK Jarl Rättvik56:46+10:0315:02
8Lena ÅbomGävle OK57:55+11:1215:20
9Mats Olov ThomsonOK Kåre58:11+11:2815:24
10Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK59:32+12:4915:46
11Anders MattssonLeksands OK1:00:27+13:4416:00
12Torbjörn WessmanGagnefs OK1:00:34+13:5116:02
13Henrik NorgrenDalaportens OL1:02:09+15:2616:27
14Edvin WallnerAttunda OK1:04:55+18:1217:11
15Lennart AnderssonDomnarvets GOIF1:13:44+27:0119:31
16Åsa BlixtJärbo OK1:14:04+27:2119:37
17Eva FredrikssonKorsnäs IF OK1:19:51+33:0821:09
18Anna AnåkerDomnarvets GOIF1:20:22+33:3921:17
19Heidi HolmqvistSnättringe SK1:26:03+39:2022:47
20Jennie ÖsterbergSurahammars SOK1:27:44+41:0123:14
Erica LöfqvistVästerås SOKej godkänd
Maria EldDomnarvets GOIFej godkänd
Camilla NöjdOK Hammarenej godkänd
Jesper VainionpääDalaportens OLej start

Öppen 7

2 900 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per MöllerLeksands OK24:308:26
2Ola JäderbergLeksands OK25:50+1:208:54
3Göran EnglénLeksands OK30:56+6:2610:40
4Göran LindKlubblös32:24+7:5411:10
5Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK33:08+8:3811:25
6Niclas SjöblomOK Kåre34:00+9:3011:43
7Pia JohanssonNorbergs OK35:20+10:5012:11
8Hanna HolmströmIFK Hedemora OK35:29+10:5912:14
9Jörgen SkoogVästerbergslagens OL35:48+11:1812:20
10Håkan BlomgrenStora Tuna OK36:11+11:4112:28
11Mikael SöderlundKarlsbyhedens OK37:23+12:5312:53
12Sune ÅkessonOckelbo OK38:54+14:2413:24
13Björn AlmLeksands OK39:36+15:0613:39
14Bo AnderssonVästerås SOK39:52+15:2213:44
15Byron PalmHJS-Vansbro OK40:36+16:0614:00
16Petronella IvarssonOK Hammaren40:51+16:2114:05
17Annika DavidssonVästerås SOK40:55+16:2514:06
18Daniel CarlgrenSala OK41:58+17:2814:28
19Sonja PalmHJS-Vansbro OK42:10+17:4014:32
20Therese SvederDomnarvets GOIF43:16+18:4614:55
21Mattias HögströmForsa OK43:32+19:0215:00
22Thomas NybergAvesta OK44:01+19:3115:10
23Niklas BlixtJärbo OK45:05+20:3515:32
24Petra LorentzonLeksands OK45:06+20:3615:33
25Annica LübckeOK Ravinen45:28+20:5815:40
26Anders LundbergIK Vikings OK45:29+20:5915:41
27Annica BergerDomnarvets GOIF45:38+21:0815:44
28Marita KarlssonStorviks IF46:36+22:0616:04
29Ove LarssonKvarnsvedens GOIF OK47:01+22:3116:12
30Marianne AlmLeksands OK47:29+22:5916:22
31Jan DelbomDomnarvets GOIF47:51+23:2116:30
32Peter ÖsterbergSurahammars SOK47:59+23:2916:32
33Viktor ÅkerlindIFK Göteborg Orientering48:27+23:5716:42
34Lars-Erik BackmanKlubblös48:28+23:5816:42
35Patrik GustafssonSmedjebackens OK49:01+24:3116:54
36Britt BjörklundBjursås OK52:03+27:3317:56
37Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK53:53+29:2318:34
38Sören AnderssonJärbo OK54:14+29:4418:42
39Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK54:33+30:0318:48
40Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK54:49+30:1918:54
41Lennart TägtströmDomnarvets GOIF56:06+31:3619:20
42Christina SvederDomnarvets GOIF59:24+34:5420:28
43Josef OdevikKlubblös59:32+35:0220:31
44Stina BjörnbergVästerås SOK59:54+35:2420:39
45Helena ThunströmKorsnäs IF OK1:00:40+36:1020:55
46Ulrika BacklundDalaportens OL1:01:07+36:3721:04
47Gullan AnderssonVästerås SOK1:02:20+37:5021:29
48Maria Johansson LissGagnefs OK1:03:36+39:0621:55
49Lars KällgrenDomnarvets GOIF1:04:09+39:3922:07
50Helena HemströmGävle OK1:06:40+42:1022:59
51Lotta WedmanVästerbergslagens OL1:09:58+45:2824:07
52Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:10:41+46:1124:22
53Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:11:06+46:3624:31
54Frank LarssonKöping-Kolsva OK1:11:48+47:1824:45
55Anki GustafssonSäterbygdens OK1:26:55+1:02:2529:58
Anita Østgård OlsenLøten o-lagej godkänd

Öppen 8

4 450 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF34:497:49
2Jonas HällstenLeksands OK36:59+2:108:18
3Per VestlingOK Kåre37:21+2:328:23
4Johan IsraelssonDomnarvets GOIF38:45+3:568:42
5Peter LöfåsDomnarvets GOIF39:10+4:218:48
6Jerker BomanGävle OK40:11+5:229:01
7Stefan BoremyrKvarnsvedens GOIF OK41:45+6:569:22
8Linda SjögrenKamrat och IF KIF43:10+8:219:42
9Per LundkvistHJS-Vansbro OK43:21+8:329:44
10Sven LundbäckDomnarvets GOIF43:31+8:429:46
11Fredrik LindströmKvarnsvedens GOIF OK44:49+10:0010:04
12Joel WallnerAttunda OK45:40+10:5110:15
13Stephen PalmerMalungs OK Skogsmårdarna46:20+11:3110:24
14Lasse ErikssonSälens IF47:40+12:5110:42
15Andreas MaxénTimrå SOK48:07+13:1810:48
16Cristian LarssonKöping-Kolsva OK48:37+13:4810:55
17Henrik MattssonValbo AIF49:47+14:5811:11
18Torgny PalmHJS-Vansbro OK50:05+15:1611:15
19Per OlofssonStorviks IF50:31+15:4211:21
20Krisztina KerenyiIFK Mora OK51:44+16:5511:37
21Anna ElgesjöDomnarvets GOIF53:12+18:2311:57
22Lars HedströmKlubblös53:42+18:5312:04
23Risto PonkalaKlubblös54:49+20:0012:19
24Göran WelenKöping-Kolsva OK55:07+20:1812:23
25Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK55:54+21:0512:33
26Anna NilssonLeksands OK57:33+22:4412:55
27Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK57:44+22:5512:58
28David StigsmarkStora Tuna OK58:45+23:5613:12
29Sara TöyräIFK Kiruna59:19+24:3013:19
30Jonas HedströmKlubblös1:00:11+25:2213:31
31Elisabeth WestmanVästerås SOK1:02:52+28:0314:07
32Tommy BomanVästerås SOK1:04:27+29:3814:28
33Ida LangKlubblös1:09:28+34:3915:36
34Olle ÖstlundKlubblös1:09:33+34:4415:37
35Jessica ErikssonDomnarvets GOIF1:11:04+36:1515:58
36Pelle FlorellGagnefs OK1:11:51+37:0216:08
Greger TyskOK Kåreej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser