Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet Natt-Sprint-KM - Jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet Natt-Sprint-KM - Jaktstart
Arrangörsorganisation: Söders-Tyresö
Datum: onsdag 31 januari 2018

D12

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maja ThimbergSöders-Tyresö14:11

H12

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK9:24
2Erik NorinSöders-Tyresö9:59+0:35
3Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK10:02+0:38
4Leo WisborgTullinge SK23:53+14:29
Elvin HedmanSnättringe SKej start
Noel HedmanSnättringe SKej start

D16

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö16:21
2Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö19:12+2:51
3Emma NorinSöders-Tyresö23:02+6:41

H16

0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Emil HelanderTullinge SKej start

D21

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Malin CarlssonSöders-Tyresö16:16
2Matilda MartinssonFalkenbergs OK16:32+0:16
3Camilla GöstasSöders-Tyresö21:16+5:00
4Carin MattilaTullinge SK26:59+10:43
Kristina NorinSöders-Tyresöej start
Nina ThörnqvistSöders-Tyresöej start

H21

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav BergmanOK Ravinen11:00
2Kalle BergmanOK Ravinen11:35+0:35
3Anders HedmanSnättringe SK12:22+1:22
4Robert WallstenSnättringe SK12:23+1:23
5Oskar ForsbergTullinge SK13:06+2:06
6Johan HedmanSöders-Tyresö13:33+2:33
7Tomas LiljaSöders-Tyresö13:39+2:39
8Nick BarrableOK Ravinen14:01+3:01
9David HectorSnättringe SK14:43+3:43
10Jörgen HectorSnättringe SK14:45+3:45
11Hugo FlordalSnättringe SK15:01+4:01
12Jacob SvenssonSöders-Tyresö15:28+4:28
13Stefan NorinSöders-Tyresö15:50+4:50
14Jan CarlssonSöders-Tyresö15:52+4:52
15Peter MattilaTullinge SK18:49+7:49
16Stefan WisborgTullinge SK18:59+7:59
17Daniel HelanderTullinge SK21:28+10:28
Fredrik Eggöy MarkhesterSnättringe SKej start
Axel FlordalKatrineholms OKej start
Henrik FlordalKatrineholms OKej start
Mårten KällmanSöders-Tyresöej start
Daniel RejmentOK Linnéej start
André SahlstenSkarpnäcks OLej start
Göran ThimbergSöders-Tyresöej start
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresöej start
Niklas WraneSöders-Tyresöej start

H55

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Björn RegerSöders-Tyresö19:08
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser