Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: söndag 4 februari 2018

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
18Bror FureskogBana C (32)41:54+16:04

ATG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Christer AnderssonBana C (32)35:47+9:57

Bodens BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
30Christina NordströmBana C (32)55:57+30:07

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Mats JonssonBana E (11)36:29+14:29
16Bengt HermansonBana D (26)37:45+13:31

Centrum OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Mattias ÅgrenBana A (20)48:05+4:21
5Magnus KarlssonBana B (28)33:25+3:58
6Lukas GustavssonBana A (20)49:49+6:05
6Sanna GustavssonBana E (11)34:17+12:17
7Linus RisplingBana A (20)50:08+6:24
13Lars JakobssonBana A (20)57:16+13:32
14Torbjörn ThufvessonBana B (28)37:29+8:02
15Janne NilssonBana A (20)57:26+13:42

Enebybergs IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Carl-Gunnar BoströmBana C (32)35:48+9:58
21Svante FridBana B (28)44:24+14:57

FK Finn

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
15Carl-Johan RoubertBana B (28)38:28+9:01

Fredrikshofs IF Skid & OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
7Agneta PorkénBana D (26)30:07+5:53
9Kjell OhlssonBana C (32)35:19+9:29
20Lars-Erik HallenfurBana C (32)42:23+16:33
26Georg LarssonBana B (28)49:48+20:21

Gustavsbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Clas-Göran HerrgårdBana C (32)33:19+7:29
23Ingvar LarssonBana C (32)46:16+20:26

Hammarby IF OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
17Britt ErikssonBana D (26)38:41+14:27
28Bjarne ErlandssonBana B (28)1:00:32+31:05

Haninge SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Henrik MorastBana A (20)57:12+13:28
15Aila HalttunenBana C (32)38:59+13:09
17Helena KorhonenBana C (32)41:39+15:49
17Fredrik MorastBana A (20)1:00:28+16:44
22Berit LindungerBana D (26)48:02+23:48
Ingrid GraneliBana C (32)ej godkänd

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
16Tommy PetersonBana C (32)39:34+13:44

Järfälla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Leif MörkforsBana C (32)31:30+5:40
11Lars LöthmanBana E (11)2:40:23+2:18:23
20Carin HomannBana A (20)1:14:19+30:35

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Erik FroodeBana A (20)48:04+4:20

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Olof LarssonBana A (20)52:30+8:46

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
9Ingvar OskarssonBana E (11)41:18+19:18

Köping-Kolsva OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
26Bo KarlssonBana D (26)1:08:19+44:05

Nynäshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Gunvor GranathBana E (11)33:16+11:16

OK Enen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
15Jan BurellBana D (26)36:43+12:29Ladda ner rutt i gpx-format

OK Ravinen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Mimmi Eriksson WestbladBana E (11)22:00
5Per-Åke OlssonBana A (20)48:13+4:29
6Moa WestbladBana B (28)33:36+4:09
18Hanna KorhonenBana A (20)1:06:28+22:44

OK Södertörn

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
3Karl-Erik JohanssonBana C (32)30:53+5:03
6Anita KarlssonBana C (32)33:16+7:26
6Susanne HolmbergBana D (26)29:40+5:26
7Ann FranzénBana B (28)33:43+4:16
7Christina GranathBana C (32)33:18+7:28
9Per FranzénBana A (20)55:54+12:10
10Claes AnderssonBana B (28)34:37+5:10
10Ulf EskilssonBana D (26)30:47+6:33
19Margaretha NylundBana D (26)40:37+16:23
21Inger SchwartzBana C (32)43:56+18:06
25Ronny HedlundBana B (28)48:32+19:05
27Ingemar JohnssonBana C (32)48:29+22:39
27Martin ErikssonBana B (28)55:47+26:20

OK Älvsjö-Örby

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Margareta WadinBana D (26)26:59+2:45
2Lucas FredmanBana A (20)46:24+2:40
11Björn FredmanBana A (20)57:07+13:23
14Eeva EuropeBana D (26)36:28+12:14
16Jan RönnbergBana B (28)40:15+10:48
17Solveig DillmanBana D (26)38:41+14:27
22Anneli FredmanBana B (28)44:45+15:18
31Lennart StenbergBana C (32)1:10:02+44:12

OK Österåker

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Nayara GillsparrBana D (26)36:22+12:08
18Torbjörn GillsparrBana B (28)41:11+11:44

Skarpnäcks OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Stefan MyrefeltBana C (32)29:38+3:48
9Lars SegerqvistBana C (32)35:19+9:29
24Anders LarssonBana B (28)45:05+15:38

Skogsluffarnas OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
8Sten BergstrandBana E (11)40:17+18:17

Snättringe SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Jytte GutelandBana D (26)28:00+3:46
5Gösta GutelandBana D (26)28:02+3:48
8Hanna BrusBana B (28)33:52+4:25
23Rune RådeströmBana B (28)44:57+15:30
24Leif HermundstadBana C (32)46:33+20:43Ladda ner rutt i gpx-format
28Anders EjewallBana C (32)48:57+23:07
29Göran JohanssonBana C (32)50:22+24:32

Solna OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Johan KarlstenBana E (11)25:14+3:14
3Ingvar JohannessonBana E (11)31:36+9:36
3Jan BojlingBana D (26)27:31+3:17
12Lars NordinBana D (26)34:22+10:08
13Annika SvenssonBana B (28)37:23+7:56
20Bo DavidssonBana B (28)42:56+13:29

Stockholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
4Per LjungBana B (28)32:40+3:13

Strängnäs-Malmby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
12Karin GustafssonBana B (28)36:33+7:06

Sundbybergs IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Rune CarlssonBana D (26)24:14
5Hans-Erik PerssonBana C (32)31:35+5:45
25Ingvar JanssonBana D (26)58:13+33:59

Söders-Tyresö

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Håkan SjökvistBana C (32)36:55+11:05
14Staffan ElmhagenBana C (32)38:20+12:30
19Alf Eriksson-LångBana B (28)42:15+12:48
26Rolf LöfqvistBana C (32)47:40+21:50

Södertälje IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
9Lars NordBana D (26)30:38+6:24

Södertälje-Nykvarn OF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
9Daniel TjernbergBana B (28)34:09+4:42
10Joakim ErikssonBana A (20)56:42+12:58
11Thomas KarlssonBana B (28)35:57+6:30

Tullinge SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
2Lenka ZatloukalovaBana B (28)30:38+1:11
10Sonja PernebyBana E (11)52:27+30:27
17Stefan FerdmanBana B (28)40:50+11:23
19Lennart HävrénBana A (20)1:10:34+26:50
22Jan LarssonBana C (32)44:33+18:43
23Daniel EkenstedtBana D (26)55:42+31:28
24Ebba-Lisa FlygarBana D (26)56:59+32:45

Tumba-Mälarhöjden OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
1Johan EklövBana A (20)43:44
1Ebba AdebrantBana B (28)29:27
1Arne KarlssonBana C (32)25:50
3Patrik AdebrantBana B (28)31:48+2:21
5Oskar EklövBana E (11)33:33+11:33
8Karin Nordebo NäslundBana D (26)30:15+6:01
16Åsa MårsellBana A (20)59:09+15:25
20Simon AdebrantBana D (26)42:06+17:52
20Hilda MårsellBana D (26)42:06+17:52
25Anders WinellBana C (32)46:48+20:58

Vandrarringen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
13Anders BrinkmanBana A (20)57:16+13:32
19Kurt ErikssonBana C (32)42:12+16:22

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffR
11Lars PerssonBana D (26)31:37+7:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila