Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Klemmingen/Södertälje IF, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Klemmingen/Södertälje IF, lång
Arrangörsorganisationer: OK Klemmingen / Södertälje IF
Datum: söndag 21 april 2019

D21

7 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna EngströmOK Hällen58:547:57
2Julia DavidssonÄrla IF1:01:00+2:068:14
3Johanna ÖbergOK Hällen1:02:30+3:368:26
4Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF1:04:49+5:558:45
5Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK1:07:47+8:539:09
6Jonna ForsVästerås SOK1:08:24+9:309:14
7Tova OlssonIK Hakarpspojkarna1:10:53+11:599:34
8Anna ElfforsOK Trian1:16:04+17:1010:16
9Chantelle HesselbergOK Hällen1:20:45+21:5110:54
10Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK1:21:27+22:3311:00
11Frida JunegardTullinge SK1:23:06+24:1211:13
12Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK1:23:18+24:2411:15
13Hanna RöstinOK Ravinen1:26:05+27:1111:37
14Boel SundbergOK Södertörn1:33:28+34:3412:37
15Elin NybergOK Pan-Kristianstad1:49:36+50:4214:48
Matilda SkunckeTäby OKej godkänd

H21

10 320 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon ImarkTullinge SK58:205:39
2Peter ÖbergOK Hällen1:01:54+3:345:59
3Emil AnderssonÄrla IF1:02:14+3:546:01
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF1:02:46+4:266:04
5Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro1:02:56+4:366:05
6Rudolfs ZernisÄrla IF1:03:00+4:406:06
7Andreas UllerKils OK1:04:42+6:226:16
8Victor ImarkTullinge SK1:05:12+6:526:19
9Petter ErikssonÄrla IF1:05:21+7:016:19
10Ludvig EkNyköpings OK1:06:12+7:526:24
11Per ÖbergOK Hällen1:06:20+8:006:25
12Love BerzellOK Ravinen1:06:22+8:026:25
13Simon LarssonOK Hällen1:07:23+9:036:31
14Jonas EngströmOK Hällen1:07:55+9:356:34
15Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna1:07:56+9:366:34
16Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF1:08:21+10:016:37
17Mats RöjgårdOK Kolmården1:10:27+12:076:49
18Simon SchusterIFK Lidingö SOK1:10:32+12:126:50
19Viktor SilvemarkÄrla IF1:10:42+12:226:51
20Vit KostejnÄrla IF1:11:42+13:226:56
21Tommy SöderbergOK Hällen1:11:46+13:266:57
22Ondrej HlavacÄrla IF1:11:50+13:306:57
23Robert WallsténSnättringe SK1:13:14+14:547:05
24Niklas SundqvistTullinge SK1:16:28+18:087:24
25Johan BernhardSnättringe SK1:17:32+19:127:30
26Harri AndréeJärla Orientering1:17:37+19:177:31
27Vladislav DevyatovSnättringe SK1:18:54+20:347:38
28Johan HagströmerOK Hällen1:19:27+21:077:41
29Christoffer EskilssonTullinge SK1:20:24+22:047:47
30Tintin KarlbergTullinge SK1:20:32+22:127:48
31Emil AnderssonTullinge SK1:21:32+23:127:54
32Sergiu FalaOK Ravinen1:24:24+26:048:10
33Magnus GlänneforsTullinge SK1:27:25+29:058:28
34Eric HanssonIK Hakarpspojkarna1:32:41+34:218:58
35Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF1:33:41+35:219:04
36Olof LethagenCentrum OK1:38:36+40:169:33
Markus AdolfssonTullinge SKutgått
Niklas GustafssonOK Tisarenej start
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej start
Arvid LinderOK Hällenej start

H21 Kort

8 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:20:579:55

D20

5 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba GanslandtIFK Lidingö SOK44:448:28
2Ella SjöbergTullinge SK45:45+1:018:39
3Caroline PigerreIFK Lidingö SOK51:07+6:239:40
4Linnéa GustafssonOK Hällen57:59+13:1510:58
5Josefine AnderssonTäby OK58:54+14:1011:09
6Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:02:01+17:1711:44
7Anna HerbertTäby OK1:04:33+19:4912:13
8Ellen SkunckeTäby OK1:16:24+31:4014:28

H20

8 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl CarlssonNyköpings OK55:476:50
2Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF57:55+2:087:06
3Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna58:05+2:187:07
4Edvin NordströmTäby OK1:01:49+6:027:35
5Victor HanssonJönköpings OK1:10:15+14:288:37
6Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF1:11:52+16:058:49

D18

5 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tilde BacklundOK Södertörn42:238:01
2Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL44:41+2:188:27
3Malin BierfeldtÄrla IF49:14+6:519:19
4Tale StrandKongsberg OL52:42+10:199:58
5Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK58:07+15:4411:00
6Klara JohanssonVästvärmlands OK1:00:08+17:4511:23
7Tilda AnderssonTullinge SK1:14:56+32:3314:11
8Katja LeicktTullinge SK1:28:54+46:3116:50
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Signe NilssonNyköpings OKutgått

H18

6 680 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker LundinOK Hällen48:137:13
2Anton HänströmTäby OK54:02+5:498:05
3Emils ZernisÄrla IF54:43+6:308:11
4Albin LindskogOK Ravinen55:59+7:468:22
5Casper HedarOK Tor58:19+10:068:43
6Karl LundinOK Hällen59:21+11:088:53
7Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:00:12+11:599:00
8Fredrik HanssonTäby OK1:14:51+26:3811:12

D17-20 Kort

4 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heidi ForsOK Grip1:02:5414:11

H17-20 Kort

5 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tord StrandKongsberg OL43:497:59

D16

4 430 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda GranqvistOK Ravinen33:507:38
2Alice EkNyköpings OK36:29+2:398:14
3Smilla MogensenOK Ravinen39:01+5:118:48
4Caroline GuttkeNyköpings OK41:14+7:249:18
5Elisabeth LarssonOK Södertörn46:24+12:3410:28
6Tove SjöbergTullinge SK46:25+12:3510:28
7Emma WesterlundNyköpings OK47:17+13:2710:40
8Hedda RöstinOK Ravinen48:30+14:4010:56
9Vendela SturekSOK Viljan50:34+16:4411:24
10Elsa LinderOK Hällen51:32+17:4211:37
11Wilma LeicktTullinge SK53:31+19:4112:04
12Meja AleniusNyköpings OK54:35+20:4512:19
13Katja GustafssonNyköpings OK1:00:28+26:3813:38
14Johanna AlmgrenOK Ravinen1:01:24+27:3413:51
Frida JardingNyköpings OKej godkänd
Emma AlmgrenOK Ravinenej godkänd
Emma EngehultNotodden OLej godkänd

H16

5 480 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus SteneboAttunda OK34:576:22
2Hugo KindbornOK Hällen36:43+1:466:42
3Edvin HellstenNyköpings OK36:52+1:556:43
4Sverre RöjgårdOK Kolmården37:06+2:096:46
5Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK40:43+5:467:25
6Hugo LindskogOK Ravinen43:03+8:067:51
7Olle SandströmOK Ravinen48:04+13:078:46
8Viktor FröbergOK Tor54:19+19:229:54
9Uno BjörklundOK Ravinen1:00:58+26:0111:07
10Filip LindqvistTäby OK1:03:18+28:2111:33
11Rasmus PåledalOK Roxen1:18:46+43:4914:22
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
Teo StruckOK Ravinenej godkänd
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Edvin ForsbergOK Ravinenej start
Olle BrohagenOK Ravinenej start

D14

4 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cajsa AleniusNyköpings OK35:218:15
2Yrsa RöjgårdOK Kolmården36:24+1:038:30
3Nora NordlundOK Kåre42:14+6:539:52
4Lovis HellstenNyköpings OK42:22+7:019:53
5Ella JacobsonOK Tor43:33+8:1210:10
6Alice RökenTäby OK44:21+9:0010:21
7Filippa GuttkeNyköpings OK48:14+12:5311:16
8Sofia TunessonSkogspojkarnas OK48:29+13:0811:19
9Klara JunegardTullinge SK51:09+15:4811:57
10Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK51:37+16:1612:03
11Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF52:05+16:4412:10
12Alva Lidström LauriSnättringe SK53:03+17:4212:23
13Moa GlanshedHaninge SOK1:01:13+25:5214:18
14Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF1:02:57+27:3614:42
15Tilda LarssonOK Klemmingen1:32:24+57:0321:35
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H14

4 280 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hannes MogensenOK Ravinen29:046:47
2Jacob PåledalOK Roxen33:36+4:327:51
3Hugo BraamOK Denseln37:15+8:118:42
4Odin EkNyköpings OK37:17+8:138:42
5Erik LundquistOK Ravinen41:47+12:439:45
6Rasmus ÖbergOK Hällen47:50+18:4611:10
7Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK49:05+20:0111:28
8Morris BjörklundOK Ravinen49:32+20:2811:34
9Edvin WollbrandOK Ravinen49:57+20:5311:40
10Linus ForsbergOK Ravinen51:02+21:5811:55
11Rasmus HedarOK Tor1:07:25+38:2115:45
12Nils JohanssonVästvärmlands OK1:11:28+42:2416:41
Edvin ÅttingLinköpings OKej godkänd

D14 Kort

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida WesterlundNyköpings OK43:0416:22

D12

2 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miriam GustafssonNyköpings OK28:0110:39
2Linnea SandTullinge SK36:22+8:2113:49
3Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb38:19+10:1814:34
4Ida RökenTäby OK39:50+11:4915:08
5Lovisa HansesGagnefs OK41:47+13:4615:53
6Nora PeterssonNAIS Orienteringsklubb42:55+14:5416:19 Ladda ner rutt i gpx-format
7Nike RinaldoOK Tor43:59+15:5816:43
8Wera BjörklundOK Ravinen45:20+17:1917:14
9Tora BjörklundOK Ravinen50:15+22:1419:06
10Astrid JacobsonOK Tor53:57+25:5620:30
Milla KlassonOK Ravinenutgått
Mira KarlströmOK Tyrej start

H12

2 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jon StrandKongsberg OL28:2310:47 Ladda ner rutt i gpx-format
2Valdemar HamiltonNyköpings OK29:21+0:5811:09
3Ture LindskogOK Ravinen29:49+1:2611:20
4Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK47:03+18:4017:53
5Svante BrohagenOK Ravinen48:28+20:0518:25
6Rasmus EngehultNotodden OL50:21+21:5819:08
7Arvid HellbergSundbybergs IK58:40+30:1722:18

D10

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa PåledalOK Roxen25:049:31
2Cloe MatthewsTullinge SK27:10+2:0610:19
3Solveig SoldaggOK Klemmingen43:02+17:5816:21
4Rickelina LexellOK Klemmingen47:03+21:5917:53
5Molly GullquistOK Klemmingen47:36+22:3218:05

H10

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot HellstenNyköpings OK19:527:33
2Emil ÖbergOK Hällen21:45+1:538:16
3Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK22:11+2:198:26
4Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF25:56+6:049:51
5Sigge RinaldoOK Tor28:54+9:0210:59
6Lukas KaragiannisTrosabygdens OK29:06+9:1411:03
7Martin GullquistOK Klemmingen34:46+14:5413:13
8Sebastian LejonedNyköpings OK51:03+31:1119:24
Petter NordlundOK Kåreej godkänd
Gilbert KarlströmOK Tyrej start
Birger KarlströmOK Tyrej start

D35

6 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika LysellOK Klemmingen1:11:0211:28
Eva ElfvingDomnarvets GOIFutgått

H35

8 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen1:08:308:09
2Joachim WansölinOK Ravinen1:26:34+18:0410:19
Alexander KaragiannisTrosabygdens OKutgått

D40

5 250 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Stina PåledalOK Roxen46:228:49
2Maria MogensenOK Ravinen46:30+0:088:51
3Sara ÖbergOK Hällen53:42+7:2010:13
4Linda RinaldoOK Tor53:53+7:3110:15
5Malin LindskogOK Ravinen55:30+9:0810:34
6Kari StrandKongsberg OL57:34+11:1210:57
7Sara HellstenNyköpings OK1:03:55+17:3312:10
8Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:04:11+17:4912:13
9Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:26+22:0413:02

H40

7 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel AlnebergSträngnäs-Malmby OL55:567:19
2Mikael JanssonIFK Lidingö SOK57:15+1:197:29
3Niclas SjögrenHaninge SOK59:01+3:057:43
4Henrik SandströmOK Ravinen1:00:16+4:207:53
5Henrik SjögrenHaninge SOK1:03:18+7:228:17
6Anders FröbergOK Tor1:04:29+8:338:26
7Peter GuterstamVästerås SOK1:06:16+10:208:40
8Per GöthssonTäby OK1:18:44+22:4810:18
9Arvid RinaldoOK Tor1:18:55+22:5910:19
10Erik HellstenNyköpings OK1:20:58+25:0210:35
11Daniel RejmentOK Linné1:25:08+29:1211:08
12Jonas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:28:29+32:3311:34
Lasse ForsbergOK Ravinenej start

D45

4 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF39:348:32
2Marika Nylund EkNyköpings OK43:05+3:319:18
3Hana TichovskaSK Praga45:50+6:169:53
4Annika LundströmSundbybergs IK46:09+6:359:58
5Anette LarssonOK Tor50:03+10:2910:48
6Ulrika ForsbergOK Ravinen53:47+14:1311:36
7Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:09:59+30:2515:06
8Lisa LeicktTullinge SK1:14:21+34:4716:03
9Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK1:16:04+36:3016:25
Anna GuttkeNyköpings OKej godkänd
Kristin HellbergSundbybergs IKej godkänd
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

6 310 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LindskogOK Ravinen44:167:00
2Vesa ForsblomLahden Suunnistajat-3748:19+4:037:39
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF49:26+5:107:50
4Håkan StoltSundsvalls OK49:27+5:117:50
5Tomas HenrikssonAttunda OK51:00+6:448:04
6Björn LundquistOK Ravinen54:43+10:278:40
7Henrik MorastHaninge SOK59:13+14:579:23
8Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK1:00:34+16:189:35
9Mats GustafssonNyköpings OK1:02:41+18:259:56
10Magnus AnderssonSundbybergs IK1:03:12+18:5610:00
11Fredrik MorastHaninge SOK1:04:51+20:3510:16
12Martin TichovskySK Praga1:07:37+23:2110:42
13Olle MalmringFreidig1:15:32+31:1611:58
14Mikael GuttkeNyköpings OK1:16:04+31:4812:03
15Robert HögforsTrosabygdens OK1:19:18+35:0212:34
Ulf PerssonIFK Enskedeej godkänd
Johan LindqvistTäby OKej start

D50

4 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie HedarOK Tor38:129:10
2Katarina OlssonOK Tor42:45+4:3310:16
3Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OL43:37+5:2510:29
4Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF47:32+9:2011:25
5Heléne KlassonOK Ravinen53:15+15:0312:48
6Karin SteneboAttunda OK53:18+15:0612:48
7Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF54:17+16:0513:02
8Eva KindlundhTrosabygdens OK56:16+18:0413:31
9Ann GranqvistOK Ravinen56:25+18:1313:33
10Ebba HedegårdOK Kolmården57:08+18:5613:44
11Liselott KihlSundbybergs IK58:06+19:5413:57
12Kristina ForsOK Grip1:01:27+23:1514:46
13Karin LinderOK Hällen1:05:06+26:5415:38
14Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK1:09:03+30:5116:35
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFutgått
Charlotta GibergHellas Orienteringutgått

H50

6 310 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell AlmgrenOK Ravinen46:537:25
2Odd StrandKongsberg OL48:29+1:367:41
3Allan MogensenOK Ravinen49:19+2:267:48
4Lars SjöbergTullinge SK50:23+3:307:59
5Ian HamiltonNyköpings OK54:28+7:358:37
6Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK54:49+7:568:41
7Patrik LeicktTullinge SK55:20+8:278:46
8Håkan OlofssonÄrla IF55:59+9:068:52
9Per WollbrandOK Ravinen56:54+10:019:01
10Rune EngehultNotodden OL1:00:01+13:089:30
11Mats ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK1:00:13+13:209:32
12Lars KlassonOK Ravinen1:01:59+15:069:49
13Jan ViklundVästerås SOK1:04:27+17:3410:12
14Björn AxelssonTullinge SK1:04:28+17:3510:12
15Henrik OlssonOK Tor1:04:47+17:5410:16
16Peter ForsOK Grip1:10:17+23:2411:08
17Nils LinderOK Hällen1:14:04+27:1111:44
18Eric HuijsersHammarby IF OF1:15:48+28:5512:00
19Martin BjörklundOK Ravinen1:24:59+38:0613:28
Gunnar KindlundhTrosabygdens OKutgått
Kenneth JönssonTullinge SKutgått

D55

4 160 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin SundqvistTullinge SK43:2110:25
2Mona BierfeldtÄrla IF53:49+10:2812:56
3Kerstin OhlssonHaninge SOK1:06:19+22:5815:56
4Annamari SjöblomSödertälje-Nykvarn OF1:08:38+25:1716:29
5Anna AlbinssonIFK Mora OK1:15:07+31:4618:03
6Marie BjörklundEskilstuna OL1:25:46+42:2520:37
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKutgått
Catrin JohnsonSkogsluffarnas OKej start

H55

5 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans SundqvistTullinge SK43:237:31
2Ulf KallhaugeSnättringe SK49:20+5:578:32
3Stig ThunellIFK Lidingö SOK49:58+6:358:39
4Piero SannicolòTullinge SK52:42+9:199:08
5Thomas NybergAttunda OK54:53+11:309:30
6Björn AlbinssonIFK Mora OK55:42+12:199:39
7Mats BäckströmOK Enen56:20+12:579:45
8Bo LauriSnättringe SK1:04:41+21:1811:12
9Mikael SundqvistTullinge SK1:04:57+21:3411:15
10Torbjörn OhlssonHaninge SOK1:08:40+25:1711:54
11Mats NordTumba-Mälarhöjden OK1:23:03+39:4014:23
12Karri LindellOK Måsen1:28:14+44:5115:17
13Anders WinaldHellas Orientering1:33:45+50:2216:14
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKutgått
Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OLej start

D60

3 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK45:3012:32
2Åsa SundbergOK Södertörn46:06+0:3612:41
3Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK47:49+2:1913:10
4Annika StaafForsa OK53:53+8:2314:50
5Helena BachmanTäby OK56:16+10:4615:30
6Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF57:57+12:2715:57

H60

4 870 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter LundbergJärfälla OK38:457:57
2Ulf BurmanGustavsbergs OK40:02+1:178:13
3Anders LöfgrenJärfälla OK41:35+2:508:32
4Stefan GustafssonOK Hällen49:27+10:4210:09
5Christer HördellSöders-Tyresö51:58+13:1310:40
6Claes GustafssonOK Södertörn52:27+13:4210:46
7Bo NorrmanKjula IF53:00+14:1510:52
8Jan KihlSundbybergs IK53:45+15:0011:02
9Bo NeidenströmFrölunda OL56:19+17:3411:33
10Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF59:30+20:4512:13
11Kenneth PetterssonJärfälla OK1:09:55+31:1014:21
12Werner KöhlerTullinge SK1:19:49+41:0416:23
13Ove ErikssonNyköpings OK1:23:25+44:4017:07
14Göran KarlströmOK Tyr1:31:10+52:2518:43

D65

3 630 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid GraneliHaninge SOK56:1215:28
2Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK59:01+2:4916:15
3Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL1:01:38+5:2616:58
4Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF1:05:44+9:3218:06

H65

4 870 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eidar LindgrenOK Ravinen44:119:04
2Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF44:49+0:389:12
3Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF47:01+2:509:39
4Ingemar GardSöders-Tyresö47:06+2:559:40
5Mikael TarandiIFK Lidingö SOK50:40+6:2910:24
6Per ÖhlundGustavsbergs OK52:42+8:3110:49
7Bo DavidssonSolna OK52:49+8:3810:50
8Sven Erik SundinSelånger SOK54:51+10:4011:15
9Gunnar MunkteliusSurahammars SOK57:48+13:3711:52
10Kjell HolmbergOK Södertörn57:53+13:4211:53
11Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK58:13+14:0211:57
12Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:02:04+17:5312:44
13Anders RunanderTrosabygdens OK1:03:56+19:4513:07
14Jan LindgrenOK Södertörn1:04:11+20:0013:10
15Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn1:09:46+25:3514:19
16Tommy LjungkvistÄrla IF1:15:23+31:1215:28
Per MolinSödertälje-Nykvarn OFej start
Rolf MathisenEskilstuna OLej start

D70

3 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga JohanssonNyköpings OK41:3412:42
2Anne LundmarkJärfälla OK44:38+3:0413:38
3Maria EhnTullinge SK46:22+4:4814:10
4Ulla LindellOK Hällen50:00+8:2615:17
5Sonja JedarÅkers IF59:01+17:2718:02

H70

3 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL36:289:19
2Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF37:27+0:599:34
3Hans AurellGävle OK39:45+3:1710:09
4Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF46:05+9:3711:47
5Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF48:50+12:2212:29
6Per-Erik CarleniusKatrineholms OK49:56+13:2812:46
7Ingemar LarssonTullinge SK53:08+16:4013:35
8Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF53:38+17:1013:43
9Per-Erik WåhlbergOK Linné54:12+17:4413:51
10Åke WansölinSöders-Tyresö58:33+22:0514:58
11Olle ArmanNyköpings OK1:07:37+31:0917:17
Bo NorbäckTullinge SKej godkänd
Curt KarlssonNyköpings OKej start

H75

3 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF41:2310:35
2Leif StrandbergGustavsbergs OK43:36+2:1311:09
3Staffan ElmhagenSöders-Tyresö52:17+10:5413:22
4Bengt JönssonÅkers IF1:02:11+20:4815:54
5Jan LarssonTullinge SK1:05:54+24:3116:51
6Arne KarlssonOK Tor1:10:08+28:4517:56
7Roland AkselssonLunds OK1:45:27+1:04:0426:58
Rolf ÖhrnNynäshamns OKutgått

D80

2 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn56:3919:04
2Britt ErikssonHammarby IF OF57:40+1:0119:24
3Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:00:20+3:4120:18

H80

2 970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune CarlssonSundbybergs IK34:0511:28
2Sune LindellOK Hällen39:31+5:2613:18
3Curt ThorénNyköpings OK41:23+7:1813:56
4John VallinOK Hedströmmen42:03+7:5814:09
5Nils JohanssonOK Tjärnen42:37+8:3214:20
Lars PerssonVäsby OKej start

H85

2 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alf LundkvistOK Tor1:03:2621:21
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:08:23+4:5723:01
3Bengt EdvardssonOK Torfinn1:12:23+8:5724:22
4Bo ElmgrenSundbybergs IK1:14:26+11:0025:03

Inskolning

1 690 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba BjerkeNyköpings OK37:4122:17
2Elsa BringbySödertälje-Nykvarn OF26:37+-11:0415:44
3Vidar EngströmOK Hällen16:08+-21:339:32
4Elsa FrankssonSödertälje-Nykvarn OF37:14+-0:2722:01
5Johan FrankssonSödertälje-Nykvarn OF50:48+13:0730:03
6Ebbe GuterstamVästerås SOK17:46+-19:5510:30
7Leia JanssonIFK Lidingö SOK32:55+-4:4619:28
8Benjamin LexellOK Klemmingen36:07+-1:3421:22
9Alva LindgrenNAIS Orienteringsklubb49:47+12:0629:27
10Gustav SundinKlubblös30:02+-7:3917:46
11Anton WallsténSnättringe SK32:49+-4:5219:25
12Mario Warg TjernbergTumba-Mälarhöjden OK1:30:52+53:1153:46
13Simon ÅttingLinköpings OK16:49+-20:529:57
14Ingalisa ÖbergOK Hällen22:50+-14:5113:30

U1

1 690 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GustafssonNyköpings OK19:1411:22
2Lukas ÖbergOK Hällen20:08+0:5411:54
3Olle JacobsonOK Tor21:09+1:5512:30
4Linus Fossum MalmringFreidig22:01+2:4713:01
5Teodor BjerkeNyköpings OK25:03+5:4914:49
6Filip WimmerSnättringe SK29:27+10:1317:25
7Isak WimmerSnättringe SK29:35+10:2117:30
8Hilda ElfvingDomnarvets GOIF29:37+10:2317:31
9Axel DavidssonAlfta-Ösa OK29:44+10:3017:35
10Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK32:20+13:0619:07
11Theodor LexellOK Klemmingen32:25+13:1119:10
12Alicia HögforsTrosabygdens OK35:27+16:1320:58
13Saga LexellOK Klemmingen36:01+16:4721:18
14Adrian ÖbergOK Klemmingen37:58+18:4422:27
15Agaton SoldaggOK Klemmingen38:02+18:4822:30

U2

2 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edwin KalmanÅkers IF30:3611:38
2Alvin NordinOK Älvsjö-Örby32:28+1:5212:20
3Jasmine MariamäkiÅkers IF32:50+2:1412:29
4Wilma WallsténSnättringe SK36:36+6:0013:54
5Tilde JanssonIFK Lidingö SOK36:38+6:0213:55
6Maja SolbergÅkers IF37:18+6:4214:10
7Hedda MogensenOK Ravinen39:10+8:3414:53
8Stella PetterssonÅkers IF39:17+8:4114:56
9Lo LysellOK Klemmingen56:22+25:4621:25
10Tove ErikssonSödertälje-Nykvarn OF56:24+25:4821:26
11Alma OlssonTullinge SK1:07:27+36:5125:38
Frida PetterssonÅkers IFej godkänd
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

Öppen motion 1

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LexellOK Klemmingen31:1111:51
2Linnea GullquistOK Klemmingen33:35+2:2412:46
3Simon GindemoÄrla IF34:53+3:4213:15
4Helmer GindemoÄrla IF34:55+3:4413:16
5Anita RunanderTrosabygdens OK59:21+28:1022:33

Öppen motion 3

2 730 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina KannistoSödertälje-Nykvarn OF39:1114:21
2Susanne KarlssonTrosabygdens OK39:41+0:3014:32
3Per GullquistOK Klemmingen40:25+1:1414:48
4Linnéa BergOK Grip40:51+1:4014:57
5Linda AlmgrenOK Kolmården41:43+2:3215:16
6Elin GutestamVästerås SOK42:52+3:4115:42
7Ylva SvärdströmOK Ravinen42:53+3:4215:42
8Pia EngehultNotodden OL43:17+4:0615:51
9Anna NilssonÄrla IF43:54+4:4316:04
10Jenny SvärdSträngnäs-Malmby OL44:56+5:4516:27
11Jennifer SandTullinge SK49:56+10:4518:17
12Hampus GlanshedHaninge SOK54:38+15:2720:00
13Louise HansemarkOK Klemmingen55:52+16:4120:27
14Anna EkhagenSödertälje-Nykvarn OF1:04:11+25:0023:30
15Riina Larsson-MändFredrikshofs IF Skid & OK1:07:21+28:1024:40
16Love LarsenKlubblös1:12:10+32:5926:26
17Arvid LarsenKlubblös1:12:19+33:0826:29
18Filip LarsenKlubblös1:12:20+33:0926:29
19Loke SundbergOK Södertörn1:12:29+33:1826:33
20Monica MildSödertälje-Nykvarn OF1:13:43+34:3227:00
21Anna BergOK Grip1:17:16+38:0528:18
22Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF1:26:05+46:5431:31
23Lennart SchweitzOK Grip1:41:58+1:02:4737:21
Ann-Christine EkNyköpings OKej godkänd
Andre LundvallTrosabygdens OKutgått

Öppen motion 4

4 840 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NylundKlubblös57:4711:56
2Fredrik AnderssonOK Klemmingen59:18+1:3112:15
3Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK59:41+1:5412:19
4Annika SandqvistOK Klemmingen1:13:02+15:1515:05
5Pernilla TunessonSkogspojkarnas OK1:17:26+19:3915:59
6Vanja PetterssonÅkers IF1:20:43+22:5616:40
7Johanna RöstinSöders-Tyresö1:21:08+23:2116:45
8Liselott HögforsTrosabygdens OK1:23:45+25:5817:18
9Camilla AleniusNyköpings OK1:24:00+26:1317:21
10Anna GustafssonNyköpings OK1:28:01+30:1418:11
11Monika VedinSödertälje-Nykvarn OF1:29:41+31:5418:31
12Hilding GindemoÄrla IF1:30:16+32:2918:39 Ladda ner rutt i gpx-format
13Åsa GindemoÄrla IF1:30:43+32:5618:44
Anna SvenssonKlubblösutgått
Leo WisborgTullinge SKutgått

Öppen motion 5

4 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn BergmanSnättringe SK50:2911:57
2Ann KalmanÅkers IF50:30+0:0111:58
3Hampus JacobssonOK Klemmingen57:11+6:4213:33
4Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby58:30+8:0113:51
5Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:00:55+10:2614:26
6Anna WesterlundNyköpings OK1:01:27+10:5814:33
7Annica LübckeOK Ravinen1:01:30+11:0114:34
8Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF1:05:01+14:3215:24
9Paulina HermanssonKlubblös1:07:38+17:0916:01
10David AllebeckKlubblös1:08:58+18:2916:20
11Helena GanslandtIFK Lidingö SOK1:09:26+18:5716:27
12Julia Velkova ÖbergOK Klemmingen1:24:41+34:1220:04
13Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK1:35:06+44:3722:32
14Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:37:25+46:5623:05
15Sebastian HolmkvistOK Klemmingen2:10:54+1:20:2531:01
16Ylva PaavoOK Klemmingen2:11:02+1:20:3331:03

Öppen motion 7

3 300 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy JohanssonVästvärmlands OK27:318:20
2Kajsa GuterstamTrosabygdens OK28:01+0:308:29
3Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF28:51+1:208:44
4Tina JunegardTullinge SK29:46+2:159:01
5Johan HedmanSöders-Tyresö30:35+3:049:16
6Johnny JunegardTullinge SK31:44+4:139:36
7Lina MatthewsTullinge SK32:22+4:519:48
8Magnus JedarÅkers IF32:36+5:059:52
9Anna FrankssonSödertälje-Nykvarn OF33:10+5:3910:03
10Charlotta AskeljungOK Klemmingen36:11+8:4010:57
11Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF36:18+8:4711:00
12Patrik BlombergIK Standard37:02+9:3111:13
13Magnus HedegårdOK Kolmården38:04+10:3311:32
14Lena SundqvistTullinge SK38:35+11:0411:41
15Per LexellOK Klemmingen38:37+11:0611:42
16Anders MagnussonNyköpings OK39:23+11:5211:56
17Kajsa SundkvistOK Måsen39:49+12:1812:03
18Jonas EsbjörnssonFrösö IF41:18+13:4712:30
19Bibi SilvemarkDalaportens OL41:48+14:1712:40
20Helen MagnussonOK Tor42:17+14:4612:48
20Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF42:17+14:4612:48
22Nina WallanderJärla Orientering42:24+14:5312:50
23Tomas GlanshedHaninge SOK43:28+15:5713:10
24Lennart LundquistOK Nalle43:51+16:2013:17
25Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OK44:15+16:4413:24
26Göran SvärdOK Klemmingen44:22+16:5113:26
27Ida ErikssonOK Grip45:03+17:3213:39
28Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF45:53+18:2213:54
29Emelie RökenTäby OK45:56+18:2513:55
30Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK46:00+18:2913:56
31Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK46:05+18:3413:57
32Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK46:10+18:3913:59
33Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb47:12+19:4114:18
34Hans ÖbergOK Hällen47:44+20:1314:27
35Helén ErikssonOK Tor47:58+20:2714:32
36Yvonne TovenKöping-Kolsva OK48:07+20:3614:34
37Göran EklundTrosabygdens OK48:54+21:2314:49
38Sebastian RunanderTrosabygdens OK49:48+22:1715:05
39Britta EklundTrosabygdens OK50:08+22:3715:11
40Klara AndénSödertälje-Nykvarn OF50:15+22:4415:13
41Maria KärrströmTullinge SK51:53+24:2215:43
42Gunnar EhnTullinge SK51:58+24:2715:44
43Anders KihlströmKlubblös51:59+24:2815:45
44Ingvar LarssonGustavsbergs OK52:07+24:3615:47
45Kjell JohanssonNyköpings OK52:38+25:0715:56
46Gitte JutvikTrosabygdens OK53:23+25:5216:10
46Leif JönssonKlubblös53:23+25:5216:10
48Carl HedegårdOK Kolmården56:34+29:0317:08
49Arne WesterlundNyköpings OK57:57+30:2617:33
50Lena KarlssonOK Måsen58:47+31:1617:48
51Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:00:55+33:2418:27
52Vera CarlssonOK Hällen1:02:25+34:5418:54
53Laila NorrmanKjula IF1:06:27+38:5620:08
54Cecilia JanzonOK Måsen1:06:36+39:0520:10
55Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:08:09+40:3820:39
56Jan FlodinOK Nalle1:08:37+41:0620:47
57Anders JohanssonNyköpings OK1:08:39+41:0820:48
58Åsa CarlssonOK Hällen1:16:16+48:4523:06
59Magnus FredrikssonNyköpings OK1:19:21+51:5024:02
60Eva NordströmOK Älvsjö-Örby1:26:34+59:0326:13
61Heidi BjerkhaugOK Ravinen1:26:57+59:2626:20
Ann-sofie SvanbergOK Södertörnej godkänd
Camilla LarssonOK Hällenej godkänd
Sören AnderssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 8

5 050 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julian DentIFK Lidingö SOK30:546:07
2Björn WistrandOK Hällen38:12+7:187:33
3Thomas KnutssonÄrla IF40:18+9:247:58
4Joel Aristondo MagnussonOK Tor40:24+9:308:00
5Oskar HermanssonCentrum OK41:08+10:148:08
6Anders LindeborgSödertälje-Nykvarn OF42:01+11:078:19
7Björn CarlssonOK Hällen43:52+12:588:41
8Anton HanssonIK Hakarpspojkarna47:07+16:139:19
9Lars ForsbergOK Ravinen47:22+16:289:22
10Lina NilssonUlricehamns OK48:41+17:479:38
11Linn WistrandOK Hällen49:23+18:299:46
12Johan KammargårdenBjörkfors GOIF50:27+19:339:59
13Malin JacobsonOK Tor52:46+21:5210:26
14Ulf EngströmOK Hällen53:18+22:2410:33
15Johan HanssonJönköpings OK54:48+23:5410:51
16Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK54:53+23:5910:52
17Per SkyllbergOK Klemmingen55:26+24:3210:58
18Sten SvanbergOK Södertörn55:34+24:4011:00
19Bengt KärrströmTullinge SK56:36+25:4211:12
20Christina AlnebergSträngnäs-Malmby OL56:39+25:4511:13
21Sigrid HolmgrenOK Renen57:00+26:0611:17
22Elin PramlidOK Klemmingen58:03+27:0911:29
23Conny EkstrandOK Älvsjö-Örby1:00:15+29:2111:55
24Mattias PalmKlubblös1:00:27+29:3311:58
25Anna RökenTäby OK1:00:33+29:3911:59
26Inda GarinSträngnäs-Malmby OL1:01:27+30:3312:10
27Tomas BorgSundbybergs IK1:02:21+31:2712:20
28Klas ErikssonOK Grip1:03:20+32:2612:32
29Cecilia ImarkTullinge SK1:06:14+35:2013:06
30Johanna SundelöfNyköpings OK1:08:31+37:3713:34
31Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:09:54+39:0013:50
32Åsa Rimsjö SandTullinge SK1:10:48+39:5414:01
33Torbjörn AlmgrenOK Kolmården1:11:41+40:4714:11
34Jörgen EkblomOK Grip1:14:00+43:0614:39
35Anders RöstinSöders-Tyresö1:20:23+49:2915:55
36Stefan WisborgTullinge SK1:24:46+53:5216:47
37Sara MagnussonOK Måsen1:38:12+1:07:1819:26
38Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:40:02+1:09:0819:48

Öppen motion 9

7 920 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK52:546:40
2Anders HedmanSnättringe SK53:50+0:566:47
3Edvard DavidssonOK Klemmingen1:00:09+7:157:35
4Henning HallNyköpings OK1:02:09+9:157:50
5Lars DragerydÄrla IF1:04:04+11:108:05
6Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK1:04:48+11:548:10
7Fredrik SteneboAttunda OK1:07:25+14:318:30
8Jonas BraamOK Denseln1:10:56+18:028:57
9Sören Nilsson PåledalOK Roxen1:11:12+18:188:59
10Oscar VagmanOK Klemmingen1:12:50+19:569:11
11Niklas WansölinOK Ravinen1:15:09+22:159:29
12Andreas MagnussonOK Måsen1:17:11+24:179:44
13Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF1:18:50+25:569:57
14Ola TovenKöping-Kolsva OK1:19:37+26:4310:03
15Lars ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:22:04+29:1010:21
16Johan ÅttingLinköpings OK1:22:39+29:4510:26
17Simon MartinssonOK Klemmingen1:34:22+41:2811:54
18Linus TalltjärnKlubblös1:40:14+47:2012:39
19Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:46:57+54:0313:30
20Kari TalltjärnVästerås SOK1:54:07+1:01:1314:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser