Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Klemmingen/Södertälje IF, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Klemmingen/Södertälje IF, medel
Arrangörsorganisationer: OK Klemmingen / Södertälje IF
Datum: måndag 22 april 2019

D21

4 210 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karolin OhlssonJärla Orientering26:256:16
2Emma BjessmoIFK Lidingö SOK28:43+2:186:49
3Annica GustafssonIFK Lidingö SOK30:53+4:287:20
4Lisa AnderssonÄrla IF31:17+4:527:25
5Johanna ÖbergOK Hällen31:53+5:287:34
6Anna MårsellStora Tuna OK32:39+6:147:45
7Alva OlssonLinköpings OK33:25+7:007:56
8Alice HugossonIFK Lidingö SOK34:00+7:358:04
9Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF35:56+9:318:32
10Åsa MårsellTumba-Mälarhöjden OK37:15+10:508:50
11Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF37:39+11:148:56
12Jonna ForsVästerås SOK38:08+11:439:03
13Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF38:39+12:149:10
14Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK40:08+13:439:31
15Ronja HillTumba-Mälarhöjden OK42:17+15:5210:02
16Eva ElfvingDomnarvets GOIF55:38+29:1313:12
Malin CarlssonSöders-Tyresöutgått

H21

5 250 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik JonssonÄrla IF28:205:23
2Rudolfs ZernisÄrla IF28:59+0:395:31
3Ludvig EkNyköpings OK29:56+1:365:42
4Viktor SilvemarkÄrla IF30:18+1:585:46
5Carl CarlssonNyköpings OK30:41+2:215:50
6Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro30:42+2:225:50
7Johan GibergSödertälje-Nykvarn OF30:55+2:355:53
8Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF31:00+2:405:54
9Andreas UllerKils OK31:35+3:156:00
10Simon SchusterIFK Lidingö SOK31:36+3:166:01
11Tommy SöderbergOK Hällen33:10+4:506:19
12Kalle LarssonÄrla IF35:27+7:076:45
13Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK38:54+10:347:24
14Johan HagströmerOK Hällen39:07+10:477:27
15Magnus NordströmOK Älvsjö-Örby41:52+13:327:58
16Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna41:54+13:347:58
17Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF42:27+14:078:05
18Emil HammarströmOK Måsen43:50+15:308:20
19Henrik FlordalKatrineholms OK48:42+20:229:16
20Ulf HylanderNyköpings OK51:49+23:299:52
21Fredrik JohanssonLinköpings OK53:03+24:4310:06
Per Harald Löfgren JohansenIFK Mora OKutgått
Mathias HallménOK Denselnej start
Oskar DanielsAttunda OKej start
Petter ErikssonÄrla IFej start
Johan EklövTumba-Mälarhöjden OKej start

D20

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa GustafssonOK Hällen32:499:32
2Josefine AnderssonTäby OK35:13+2:2410:14
3Heidi ForsOK Grip42:27+9:3812:20

H20

4 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF25:115:56
2Edvin NordströmTäby OK27:18+2:076:26
3Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF29:28+4:176:56
Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
William NilssonNyköpings OKej start

D18

3 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NilssonNyköpings OK26:237:40
2Klara JohanssonVästvärmlands OK30:23+4:008:49
3Malin BierfeldtÄrla IF30:40+4:178:54
4Wilma LarssonOK Tor30:46+4:238:56
5Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK33:07+6:449:37

H18

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Philip CarlssonNyköpings OK21:325:36
2Albin FalkNyköpings OK23:21+1:496:04
3Carl JosefssonSävedalens AIK23:33+2:016:07
4Emils ZernisÄrla IF25:31+3:596:38
5Anton HänströmTäby OK26:46+5:146:58
6Fredrik HanssonTäby OK34:17+12:458:55
7Christopher AnderssonVingåkers OK43:05+21:3311:13
Isak AnängenNyköpings OKej start
Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

D16

3 360 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida JardingNyköpings OK28:078:22
2Caroline GuttkeNyköpings OK28:18+0:118:25
3Alice EkNyköpings OK28:51+0:448:35
4Katja GustafssonNyköpings OK36:52+8:4510:58
5Emma WesterlundNyköpings OK39:45+11:3811:49
6Meja AleniusNyköpings OK42:46+14:3912:43
7Frida GustavssonOK Tor43:30+15:2312:56

H16

3 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin HellstenNyköpings OK22:226:03
2Hugo KindbornOK Hällen22:30+0:086:05
3Odin EkNyköpings OK24:48+2:266:43
4Kasper LagerströmNyköpings OK25:49+3:276:59
5Filip LindqvistTäby OK28:13+5:517:38
6Andreas HolmqvistNyköpings OK33:48+11:269:09
7Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF43:33+21:1111:48
8William VuorinenOK Tor50:38+28:1613:43
9Gustav NorbergNyköpings OK51:03+28:4113:50

H16 Kort

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August AhlinSträngnäs-Malmby OL54:5317:09
2Isak SöderblomNyköpings OK57:51+2:5818:04

D14

2 810 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cajsa AleniusNyköpings OK20:087:09
2Filippa GuttkeNyköpings OK24:45+4:378:48
3Julia AnderssonOK Tor25:02+4:548:54
4Hanna AnängenNyköpings OK27:54+7:469:55
5Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK30:05+9:5710:42
6Elsa JohanssonOK Måsen31:53+11:4511:20
7Miriam GustafssonNyköpings OK33:59+13:5112:05
8Nora NordlundOK Kåre34:11+14:0312:09
9Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF36:28+16:2012:58
10Tilda LarssonOK Klemmingen48:14+28:0617:09
11Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF52:36+32:2818:43
12Vilma JohanssonOK Hällen56:54+36:4620:14
13Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF1:02:42+42:3422:18
Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H14

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil ClashammarNyköpings OK30:109:25
2Rasmus ÖbergOK Hällen41:33+11:2312:59
3Vidar SöderholmSträngnäs-Malmby OL42:49+12:3913:22
4Jonathan AnderssonVingåkers OK54:53+24:4317:09
5Nils JohanssonVästvärmlands OK57:48+27:3818:03
6Hampus HolmgrenOK Måsen1:07:15+37:0521:00
7Melker KronqvistOK Klemmingen1:19:45+49:3524:55

D12

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb23:108:40
2Mira KarlströmOK Tyr25:20+2:109:29
3Ellen NybäckTullinge SK36:11+13:0113:33

H12

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilding GindemoÄrla IF25:209:29
2Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK27:38+2:1810:20
3Isak WinnerstamEskilstuna OL27:46+2:2610:23
4Frej SöderholmSträngnäs-Malmby OL38:18+12:5814:20
5Gustav HjelmOK Måsen39:52+14:3214:55

D10

2 210 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF22:3310:12
2Nora AldinStora Tuna OK22:54+0:2110:21
3Rickelina LexellOK Klemmingen23:57+1:2410:50
4Solveig SoldaggOK Klemmingen25:34+3:0111:34
5Agnes VågbergSundsvalls OK26:55+4:2212:10
6Molly GullquistOK Klemmingen31:13+8:4014:07

H10

2 210 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker ClashammarNyköpings OK14:376:36
2Viggo MårsellTumba-Mälarhöjden OK14:53+0:166:44
2Emil ÖbergOK Hällen14:53+0:166:44
4Gilbert KarlströmOK Tyr16:38+2:017:31
5Oskar LiwellSödertälje-Nykvarn OF17:19+2:427:50
6Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OF17:50+3:138:04
7Petter NordlundOK Kåre21:59+7:229:56
8Jonas NicanderJärla Orientering23:57+9:2010:50
9Martin GullquistOK Klemmingen24:06+9:2910:54
10Emil WinnerstamEskilstuna OL24:18+9:4110:59
11Birger KarlströmOK Tyr42:19+27:4219:08

H35

4 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen32:197:37
2Henrik SandénSträngnäs-Malmby OL33:55+1:367:59
3Elis AnderssonTrosabygdens OK47:59+15:4011:19

D40

3 440 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara ÖbergOK Hällen32:169:22
2Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OF43:45+11:2912:43
Linda StrindSödertälje-Nykvarn OFej start

H40

3 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AxelssonSödertälje-Nykvarn OF25:426:41
2Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK35:47+10:059:19
3Tomas ÖbergOK Hällen39:20+13:3810:14
4Jesper AnderssonVingåkers OK48:10+22:2812:32
5Björn WinnerstamEskilstuna OL54:04+28:2214:04

D45

2 850 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette LarssonOK Tor22:427:57
2Marika Nylund EkNyköpings OK23:41+0:598:18
3Hana TichovskaSK Praga25:22+2:408:54
4Monica AnderssonVingåkers OK35:15+12:3312:22
5Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK46:38+23:5616:21
Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OFej start

H45

3 840 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik AnängenNyköpings OK24:146:18
2Håkan StoltSundsvalls OK25:14+1:006:34
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF25:30+1:166:38
4Vesa ForsblomLahden Suunnistajat-3726:21+2:076:51
5Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF27:52+3:387:15
6Tommy JohanssonVästvärmlands OK29:01+4:477:33
7Niklas AldinStora Tuna OK30:14+6:007:52
8Martin TichovskySK Praga33:58+9:448:50
9Mats GustafssonNyköpings OK35:06+10:529:08
10Mikael GuttkeNyköpings OK35:32+11:189:15
11Johan StrindSödertälje-Nykvarn OF38:23+14:099:59
12Mats JohanssonOK Hällen51:25+27:1113:23
13Mikael AleniusNyköpings OK57:56+33:4215:05

D50

2 850 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Charlotta GibergHellas Orientering23:368:16
2Anna LarssonSöders-Tyresö28:22+4:469:57
3Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF28:57+5:2110:09
4Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK29:17+5:4110:16
5Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF30:16+6:4010:37
6Kristina ForsOK Grip32:52+9:1611:31
7Eva-Lena NilssonNyköpings OK33:54+10:1811:53
8Eva KindlundhTrosabygdens OK35:58+12:2212:37
9Monica CarlssonNyköpings OK40:38+17:0214:15
10Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF49:23+25:4717:19
Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OFej start
Anna FolkegårdSträngnäs-Malmby OLej start

H50

3 440 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK21:226:12
2Håkan OlofssonÄrla IF25:29+4:077:24
3Gunnar KindlundhTrosabygdens OK25:33+4:117:25
4Jan CarlssonSöders-Tyresö27:02+5:407:51
5Peter ForsOK Grip32:05+10:439:19
Mats GunnemyrSöders-Tyresöej start

D55

2 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona BierfeldtÄrla IF26:479:23
2Anna-Karin SundqvistTullinge SK26:57+0:109:27
3Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK37:42+10:5513:13

H55

3 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per CarlssonNyköpings OK28:228:14
2Dan NilssonNyköpings OK28:57+0:358:24
3Johan HammarströmOK Måsen30:32+2:108:52
4Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF31:19+2:579:06
5Magnus JosefssonSävedalens AIK31:42+3:209:12
6Mikael SundqvistTullinge SK34:23+6:019:59
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Kennet OlanderTullinge SKej start

D60

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK29:4311:31
2Anna-Karin OhlssonTullinge SK30:44+1:0111:54
3Annika StaafForsa OK31:44+2:0112:17
4Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF31:52+2:0912:21
5Helena BachmanTäby OK32:20+2:3712:31
6Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL46:23+16:4017:58

H60

3 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy HolmérVäsby OK23:177:19
2Stefan GustafssonOK Hällen28:00+4:438:48
3Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF32:06+8:4910:05
4Göran OhlssonTullinge SK33:22+10:0510:29
5Lars HagrotTäby OK33:46+10:2910:37
6Göran KarlströmOK Tyr44:52+21:3514:06

D65

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger OnsbringEskilstuna OL24:019:18
2Titti BergendahlOK Måsen32:20+8:1912:31
3Kerstin LissEskilstuna OL34:58+10:5713:33
4Kerstin PalmKjula IF40:53+16:5215:50
5Annette RagvaldVingåkers OK43:44+19:4316:57
Marianne LissEskilstuna OLej start

H65

3 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter RasmussenNyköpings OK27:108:32
2Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF27:51+0:418:45
3Mikael TarandiIFK Lidingö SOK28:45+1:359:02
4Ingemar GardSöders-Tyresö29:03+1:539:08
5Ola LindholmKöping-Kolsva OK30:47+3:379:40
6Christer NordströmOK Älvsjö-Örby33:29+6:1910:31
7Hans RagvaldVingåkers OK46:18+19:0814:33
Clas-Göran HerrgårdGustavsbergs OKej start
Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OFej start

D70

2 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL25:5510:02
2Inga JohanssonNyköpings OK31:39+5:4412:16
3Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF32:53+6:5812:44
4Sonja JedarÅkers IF46:14+20:1917:55
5Gittan JonssonKjula IF47:48+21:5318:31
6Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF50:35+24:4019:36
7Margareta JönssonÅkers IF59:05+33:1022:54
8Birgitta WallinTrosabygdens OK1:08:25+42:3026:31

H70

3 180 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK24:287:41
2Kenneth JohanssonEskilstuna OL25:45+1:178:05
3Stig LandstorpOK Tor30:44+6:169:39
4Hans GreijerVästerås SOK33:29+9:0110:31
5Kurt Håkan AnderssonOK Tor33:35+9:0710:33
6Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF35:02+10:3411:01
7Ulf KjellinOK Hedströmmen35:25+10:5711:08
8Alf LindbergKöping-Kolsva OK37:41+13:1311:51
9Torbjörn HellquistTullinge SK47:41+23:1314:59
Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OFej start

H75

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF25:089:44
2Ulf SvedestamEskilstuna OL31:27+6:1912:11
3Kjell AnderssonEskilstuna OL31:40+6:3212:16
4Bo RomsonHellas Orientering33:07+7:5912:50
5Bengt JönssonÅkers IF35:20+10:1213:41
6Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK35:56+10:4813:55

D80

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby37:4716:47
2Britt ErikssonHammarby IF OF39:50+2:0317:42
3Edda NilssonStockholmspolisens IF OF55:45+17:5824:46
4Gunvor GranathNynäshamns OK1:01:57+24:1027:32

H80

2 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John VallinOK Hedströmmen36:3014:08 Ladda ner rutt i gpx-format
2Björn StoltOK Ravinen39:45+3:1515:24
3Nils JohanssonOK Tjärnen41:23+4:5316:02
4Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK42:52+6:2216:36
5Sture NilssonStockholmspolisens IF OF43:54+7:2417:00

H85

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK41:3318:28
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby52:06+10:3323:09

Inskolning

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anja AlvenKlubblös36:5819:27
2Oscar AxelssonSödertälje-Nykvarn OF15:51+-21:078:20
3Meja JohanderSödertälje-Nykvarn OF38:08+1:1020:04
4Benjamin LexellOK Klemmingen43:13+6:1522:44
5Fritiof WinnerstamOK Klemmingen35:36+-1:2218:44

U1

1 900 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Theo AleniusNyköpings OK14:257:35
2Elias ÖbergOK Hällen15:24+0:598:06
3Alex NilssonKlubblös15:32+1:078:10
4Erik JohanssonOK Måsen15:56+1:318:23
5Lukas ÖbergOK Hällen16:09+1:448:30
6Axel GustafssonNyköpings OK16:41+2:168:46
7Lova HallinSträngnäs-Malmby OL16:53+2:288:53
8Emilia NilssonKlubblös18:17+3:529:37
9Erik EklövTumba-Mälarhöjden OK18:54+4:299:56
10Axel DavidssonAlfta-Ösa OK21:37+7:1211:22
11Saga LexellOK Klemmingen25:59+11:3413:40
12Theodor LexellOK Klemmingen26:44+12:1914:04
13Agaton SoldaggOK Klemmingen28:29+14:0414:59
14Adrian ÖbergOK Klemmingen28:33+14:0815:01
15Edit LindénJärfälla OK31:33+17:0816:36
16Juni LythKlubblös33:33+19:0817:39
17Olle WinnerstamEskilstuna OL34:43+20:1818:16
18Mira MårsellTumba-Mälarhöjden OK34:48+20:2318:18
19Alva AldinStora Tuna OK35:04+20:3918:27

U2

2 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per NicanderJärla Orientering16:577:40
2Valter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK19:26+2:298:47
3Lo JademarkSödertälje-Nykvarn OF20:02+3:059:03
4Tove ErikssonSödertälje-Nykvarn OF24:54+7:5711:16
5Siri SpångNyköpings OK28:21+11:2412:49
6Ingalisa ÖbergOK Hällen30:16+13:1913:41
7Erik NybäckTullinge SK30:25+13:2813:45
8Ilse KronqvistOK Klemmingen30:38+13:4113:51
9Alexandra JelicKlubblös44:21+27:2420:04

Öppen motion 1

2 210 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max EkbomOK Grip20:339:17
2Helmer GindemoÄrla IF22:56+2:2310:22
3Åsa GindemoÄrla IF22:59+2:2610:23
4Karin WinnerstamEskilstuna OL25:01+4:2811:19
5Erik SandkvistOK Klemmingen26:44+6:1112:05
6Jennie EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK29:38+9:0513:24

Öppen motion 3

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ErikssonOK Grip28:549:43
2Karin NybergKlubblös30:59+2:0510:25
3Anna ClashammarNyköpings OK32:47+3:5311:02
4Cecila SöderholmSträngnäs-Malmby OL33:46+4:5211:22
5Camilla AleniusNyköpings OK38:59+10:0513:07
6Linnea GullquistOK Klemmingen45:52+16:5815:26
7Nomie Pederson RostaKlubblös46:08+17:1415:31
8Alvin NordinOK Älvsjö-Örby47:00+18:0615:49
9Simon GindemoÄrla IF47:51+18:5716:06
10Görel SvedestamEskilstuna OL51:42+22:4817:24
11Sara LehtikevariOK Måsen1:02:27+33:3321:01

Öppen motion 5

3 230 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JedarÅkers IF33:0910:15
2Peter EdvardssonTumba-Mälarhöjden OK33:59+0:5010:31
3Daniel ChristenssonSödertälje-Nykvarn OF39:05+5:5612:06
4Helena EkmanOK Tor40:15+7:0612:27
5Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb41:28+8:1912:50
6David WinnerstamOK Klemmingen43:35+10:2613:29
7Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF44:00+10:5113:37
8Niklas SöderholmSträngnäs-Malmby OL44:05+10:5613:38
9Jan GustavssonOK Tor44:25+11:1613:45
10Per GullquistOK Klemmingen45:32+12:2314:05
11Katarina LythKlubblös46:14+13:0514:18
12Rickard GunéeTumba-Mälarhöjden OK50:17+17:0815:34
13Maria KärrströmTullinge SK50:21+17:1215:35
14Fredrik AnderssonOK Klemmingen50:58+17:4915:46
14Martin FromellOK Klemmingen50:58+17:4915:46
16Magnus AhlinSträngnäs-Malmby OL55:29+22:2017:10
17Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF55:47+22:3817:16
18Jesper JademarkSödertälje-Nykvarn OF56:06+22:5717:22
19Jarl Erik PalmKjula IF56:56+23:4717:37
20Kristina JärvallNyköpings OK59:29+26:2018:24
21Annica SandqvistOK Klemmingen59:36+26:2718:27
22Marita LindholmKöping-Kolsva OK59:41+26:3218:28
23Tatiana KarlströmOK Tyr1:00:29+27:2018:43
24Karin Nordebo NäslundTumba-Mälarhöjden OK1:01:51+28:4219:08
25Anna GustafssonNyköpings OK1:02:10+29:0119:14
26Marie HedströmOK Måsen1:06:59+33:5020:44
27Stefan JärvallNyköpings OK1:09:48+36:3921:36
28Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK1:09:49+36:4021:36
29Olof ThorssellOK Måsen1:11:26+38:1722:06
30Julia Velkova ÖbergOK Klemmingen1:14:11+41:0222:58
31Frida ChrislanTrosabygdens OK1:40:58+1:07:4931:15
32Vinja ChrislanTrosabygdens OK1:42:01+1:08:5231:35
33Embla AlvenKlubblös1:51:09+1:18:0034:24
34Sofia KarlssonKlubblös1:56:31+1:23:2236:04
35Mujdde NordlingKlubblös1:56:36+1:23:2736:05
Linda NordströmOK Älvsjö-Örbyutgått

Öppen motion 7

3 180 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan IsraelssonDomnarvets GOIF24:197:38
2Mikael AnderssonOK Tor27:46+3:278:43 Ladda ner rutt i gpx-format
3Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF27:49+3:308:44
4Bengt-Arne FrankssonSödertälje-Nykvarn OF28:04+3:458:49
5Stefan VikströmOK Tor30:29+6:109:35
6Anders SilvemarkDalaportens OL31:07+6:489:47
7Anton BörjessonOK Måsen31:08+6:499:47
8Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF32:00+7:4110:03
9Joakim GimholtTrosabygdens OK32:23+8:0410:11
10Bengt KärrströmTullinge SK32:30+8:1110:13
11Klas ErikssonOK Grip32:54+8:3510:20
12Erik LindénJärfälla OK34:11+9:5210:44
13Dag SundinSträngnäs-Malmby OL34:40+10:2110:54
14Klara AnderssonDomnarvets GOIF35:37+11:1811:12
14Alexandra ForssÄrla IF35:37+11:1811:12
16Sofie HagbergNyköpings OK35:55+11:3611:17
17Patrick HolmqvistNyköpings OK36:09+11:5011:22
18Per LexelOK Klemmingen36:27+12:0811:27
19Jörgen EkblomOK Grip36:42+12:2311:32
20Åsa NylénBromma-Vällingby SOK37:00+12:4111:38
21Ida ErikssonOK Grip37:46+13:2711:52
22Tommy ÖhlingÄrla IF38:14+13:5512:01
23Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL38:18+13:5912:02
24Magnus FredrikssonNyköpings OK38:58+14:3912:15
25Hans ÖbergOK Hällen39:08+14:4912:18
26Carina SundbüeSträngnäs-Malmby OL39:26+15:0712:24
27Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF40:15+15:5612:39
28Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby40:27+16:0812:43
29Britta EklundTrosabygdens OK40:56+16:3712:52
30Kajsa SundkvistOK Måsen42:20+18:0113:18
31Bibi SilvemarkDalaportens OL42:47+18:2813:27
32Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK42:58+18:3913:30
33Kurt NensénOK Måsen44:36+20:1714:01
34Pirkko HammarströmOK Måsen46:05+21:4614:29
35Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF46:52+22:3314:44
36Patrik JohanssonOK Måsen48:00+23:4115:05
37David AllebeckKlubblös48:13+23:5415:09
38Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF48:25+24:0615:13
39Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF50:00+25:4115:43
40Nora StålbergOK Hällen51:36+27:1716:13
41Arne WesterlundNyköpings OK53:50+29:3116:55
42Maria FredrikssonNyköpings OK56:37+32:1817:48
43Lars JohnssonOK Måsen56:44+32:2517:50
44Åsa LarssonOK Hällen57:56+33:3718:13
45Mikael PihlbladSöders-Tyresö58:13+33:5418:18
Per-Ingvar AdamssonTrosabygdens OKej godkänd
Göran PolhedeÄrla IFej godkänd

Öppen motion 8

4 210 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per ÖbergOK Hällen28:346:47
2Peter ÖbergOK Hällen28:51+0:176:51
3Björn WistrandOK Hällen30:55+2:217:20 Ladda ner rutt i gpx-format
4Joachim LythTullinge SK31:30+2:567:28
5Halvor Eid NielsenÄrla IF31:58+3:247:35
6Magnus ÖhlingOK Tor33:27+4:537:56
7Thomas KnutssonÄrla IF33:44+5:108:00
8Thomas PetterssonSträngnäs-Malmby OL38:50+10:169:13
9Lars ErikssonSödertälje-Nykvarn OF39:03+10:299:16
10Henrik LidhageIK Ymer39:54+11:209:28
11Linn WistrandOK Hällen40:10+11:369:32 Ladda ner rutt i gpx-format
12Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF40:59+12:259:44
13Diana SoldaggOK Klemmingen41:54+13:209:57
14Johan KammargårdenBjörkfors GOIF45:03+16:2910:42
15Simon MartinssonOK Klemmingen45:36+17:0210:49
16Niclas ClashammarNyköpings OK45:49+17:1510:52
17Stefan PetterssonSödertälje-Nykvarn OF46:08+17:3410:57
18Tobias Janzon SjöstedtOK Måsen46:14+17:4010:58
19Kent BörjessonOK Måsen46:21+17:4711:00
20Sigrid HolmgrenOK Renen49:20+20:4611:43
21Anton LindholmKlubblös50:23+21:4911:58
22Stefan WestlinOK Måsen52:23+23:4912:26 Ladda ner rutt i gpx-format
23Christian BjörkmanÅkers IF52:24+23:5012:26
24Elin PramlidOK Klemmingen53:23+24:4912:40
25Sofia KihlmanSträngnäs-Malmby OL54:14+25:4012:52
26Karin IsraelssonSöders-Tyresö54:41+26:0712:59
27Lars NicanderJärla Orientering55:31+26:5713:11
28Roger NorbergOK Hällen56:04+27:3013:19
29Claes NordlingKlubblös59:42+31:0814:10
30Susanne StålSödertälje-Nykvarn OF1:00:36+32:0214:23
31Birgitta OlssonOK Skogsfalken1:01:20+32:4614:34
32Willy OlssonOK Skogsfalken1:26:39+58:0520:34
Nicklas NilssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Johan R JohanderSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Göran EklundTrosabygdens OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser