Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt KM
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: torsdag 15 mars 2018

D21

4 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa BäckströmFK Herkules39:099:12
2Karolina WildheimMölndal Outdoor IF40:52+1:439:36
3Anna NordelöfMölndal Outdoor IF41:07+1:589:40
4Anna MartnerFrölunda OL43:16+4:0710:10
5Kina HöglundFK Herkules48:51+9:4211:29
6Maria PollMölndal Outdoor IF55:04+15:5512:57
7Åsa BrusehedFK Herkules1:04:14+25:0515:06

H21

5 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK40:307:01
2Jonas MartnerFrölunda OL47:25+6:558:13
3Stefan FalemoMölndal Outdoor IF52:02+11:329:02
4Johan LingstenMölndal Outdoor IF52:42+12:129:08
5Arvid HammarFK Herkules53:43+13:139:19
6Erik HulthénMölndal Outdoor IF58:04+17:3410:04
7Per PerssonFK Herkules59:13+18:4310:16
8Martin BergertKlublöss1:05:17+24:4711:20
9Erik MüllersFK Herkules1:05:20+24:5011:20
10Glen NivertFK Herkules1:19:23+38:5313:46
Anders HöglundFK Herkulesej godkänd

H20

5 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ForsmanFK Herkules50:368:47
2Jonas LauriFK Herkules57:01+6:259:53

H16

4 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KastrupFK Herkules46:1310:52
2Tom Axel EkenstråleFK Herkules51:18+5:0512:04

H14

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes PerssonFK Herkules29:449:24
2William RönnborgIK Uven31:22+1:389:55
3Alexander HöglindFK Herkules33:19+3:3510:32
4Tim MartnerFrölunda OL34:18+4:3410:51
5Viktor JanssonMölndal Outdoor IF54:51+25:0717:21
Arvid HöglundFK Herkulesej start

D12

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice OlssonMölndal Outdoor IF20:3910:16
2Emma WisslerFK Herkules22:22+1:4311:07
3Maja NordelöfMölndal Outdoor IF25:42+5:0312:47

H12

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald MartnerFrölunda OL17:458:49
2Alvar NivertFK Herkules19:51+2:069:52

D10

2 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elina KarlssonFK Herkules20:4010:16
2Selma PerssonFK Herkules24:20+3:4012:06
3Celia HöglundFK Herkules34:05+13:2516:57

H10

2 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel PerssonFK Herkules34:2317:06
2Petter Wik GyllenstenFK Herkules45:42+11:1922:44
Simon FlintaFK Herkulesej start

H45

5 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin FlintaFK Herkules46:178:02
2Johan WettergrenFK Herkules55:52+9:359:41
3Lars KarlssonFK Herkules1:01:49+15:3210:43
4Erik LauriFK Herkules1:04:03+17:4611:07
5Johan MeullerFK Herkules1:05:21+19:0411:20
6Håkan HöglindFK Herkules1:07:24+21:0711:42
7Mats RönnborgIK Uven1:09:53+23:3612:07
8Leif HagmanIK Uven1:15:44+29:2713:08
9Henrik OlssonMölndal Outdoor IF1:21:59+35:4214:13
Mats DahlrotIK Uvenej start
Fredrik ForsmanFK Herkulesej start

H55

4 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen IvarssonHestra IF36:578:41
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK37:41+0:448:52
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto42:58+6:0110:06
4Stefan HammarFK Herkules45:57+9:0010:48
5Karl SchneiderMölndal Outdoor IF50:12+13:1511:48
6Torbjörn WikströmOK Orinto52:29+15:3212:20
Peter GergelyFK Herkulesej godkänd
Clas BörjessonIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser