Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VM-test, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VM-test, långdistans
Arrangörsorganisation: Svenska Orienteringsförbundet
Datum: lördag 9 juni 2018

W21E

9 869 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena BergmanOK Ravinen1:12:087:18
2Karolin OhlssonJärla Orientering1:12:21+0:137:19
3Alva OlssonLinköpings OK1:14:02+1:547:30
4Sara HagströmIFK Göteborg Orientering1:15:32+3:247:39
5Tove AlexanderssonStora Tuna OK1:16:52+4:447:47
6Lilian ForsgrenOK Tisaren1:17:11+5:037:49
7Lisa RisbyOK Kåre1:19:01+6:538:00
8Johanna ÖbergOK Linné1:19:48+7:408:05
9Josefin TjernlundOK Tisaren1:20:50+8:428:11
10Helena KarlssonIFK Lidingö SOK1:22:07+9:598:19
11Kajsa RisbyOK Kåre1:23:00+10:528:24
12Emma BjessmoIFK Lidingö SOK1:24:01+11:538:30
13Anna BachmanIFK Lidingö SOK1:24:48+12:408:35
14Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:25:46+13:388:41
15Elin MånssonIFK Göteborg Orientering1:26:17+14:098:44
16Andrea SvenssonOK Tisaren1:27:05+14:578:49
17Tilda JohanssonOK Orion1:27:33+15:258:52
18Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:30:04+17:569:07
19Linnéa GolsäterEksjö SOK1:31:00+18:529:13
20Emma BergmanOK Pan-Kristianstad1:34:34+22:269:34
21Kristin OlovssonOK Linné1:35:26+23:189:40
22Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:38:05+25:579:56
23Annika BjörkOK Linné1:46:43+34:3510:48
24Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:47:19+35:1110:52

M21E

16 330 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin RidefeltOK Linné1:36:015:52
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro1:38:23+2:226:01
3Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF1:38:45+2:446:02
4Gustav BergmanOK Ravinen1:39:15+3:146:04
5William LindMalungs OK Skogsmårdarna1:39:53+3:526:06
6Emil SvenskStora Tuna OK1:42:22+6:216:16
7Rassmus AnderssonOK Linné1:43:51+7:506:21
8Ola MartnerOK Pan-Kristianstad1:45:19+9:186:26
9Jens RönnolsJärla Orientering1:45:23+9:226:27
10Anton JohanssonOK Orion1:45:45+9:446:28
11Anton SjökvistStora Tuna OK1:46:25+10:246:30
12Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering1:47:18+11:176:34
13Max Peter BejmerIFK Göteborg Orientering1:48:13+12:126:37
14Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna1:48:33+12:326:38
15Filip GrahnHestra IF1:49:06+13:056:40
16Olle KaleredStora Tuna OK1:50:07+14:066:44
17Filip WadstenMalungs OK Skogsmårdarna1:50:35+14:346:46
18Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:50:55+14:546:47
19Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna1:50:59+14:586:47
20Erik AnderssonOK Orion1:52:23+16:226:52
21Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad1:56:57+20:567:09
22Oskar LundqvistMalungs OK Skogsmårdarna1:58:00+21:597:13
23Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF1:58:32+22:317:15
24Anton ForsbergStora Tuna OK2:03:12+27:117:32
25Niklas AldénOK Linné2:05:20+29:197:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser