Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tolereds vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tolereds vårtävling
Arrangörsorganisation: Tolereds Allmänna IK
Datum: lördag 6 april 2019

D21

4 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering32:148:01
2Sara BengtssonSävedalens AIK34:53+2:398:40
3Elin ClassonOK Orinto34:58+2:448:41
4Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OK36:15+4:019:01
5Åsa HellquistIFK Göteborg Orientering36:49+4:359:09
6Lovisa LemanGöteborgs SK37:56+5:429:26
7Thea FagerströmIFK Göteborg Orientering38:25+6:119:33
8Frida NeroGöteborg-Majorna OK41:10+8:5610:14
9Elin OlssonTibro OK42:22+10:0810:32
10Klara PålssonSävedalens AIK43:06+10:5210:43
11Amanda ClaessonSävedalens AIK43:10+10:5610:44
12Veronica LindgrenOK Skogshjortarna43:19+11:0510:46
13Anna ArvidssonKalmar OK45:12+12:5811:14
14Ellen LarssonIF Hagen46:05+13:5111:27
15Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb48:20+16:0612:01
16Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro49:08+16:5412:13
17Emilia HenryssonTibro OK49:47+17:3312:23
18Madeleine AttforsSävedalens AIK55:50+23:3613:53
19Klara HolmgårdKils OK59:26+27:1214:47
20Elin PoschJönköpings OK1:00:49+28:3515:07
Alice AronengHestra IFej start
Anna KarlströmOK Linnéej start

H21

4 810 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus MillegårdSävedalens AIK29:016:01
2Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK29:28+0:276:07
3Anders HedbergGöteborg-Majorna OK30:05+1:046:15
4Erik ClassonOK Orinto30:22+1:216:18
5Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering30:42+1:416:22
6Tobias NobornIFK Göteborg Orientering31:02+2:016:27
7Simon SchusterIFK Lidingö SOK32:08+3:076:40
8Samuel PihlströmOK Landehof32:25+3:246:44
9Simon LarssonOK Hällen32:30+3:296:45
10Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK32:43+3:426:48
11Jesper JohanssonOK Löftan32:56+3:556:50
12Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK34:08+5:077:05
13Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK34:59+5:587:16
14Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot35:06+6:057:17
15Anders CarlssonIFK Göteborg Orientering35:18+6:177:20
16Magnus CarlstedtSävedalens AIK35:46+6:457:26
17Leif SvenssonOK Tisaren35:47+6:467:26
18Daniel RönnqvistOK Linné35:51+6:507:27
19Gustav BoquistIK Uven35:57+6:567:28
20Simon LarssonSävedalens AIK36:46+7:457:38
21Ilya BeliankaSävedalens AIK37:26+8:257:46
22Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb38:43+9:428:02
23Victor AxbomOK Landehof39:07+10:068:07
24Johan WikströmSävedalens AIK40:34+11:338:26
25Anton HemlinIK Uven45:43+16:429:30
26Adrian OpheimNTNUI45:53+16:529:32
27Erik LindgrenSävedalens AIK45:55+16:549:32
28Johan GustafssonOK Nackhe46:13+17:129:36
29Vidar FaxénSävedalens AIK46:28+17:279:39
30Tobias AnderssonGöteborgs SK49:41+20:4010:19
31Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb55:40+26:3911:34
32Filip LemanGöteborgs SK1:12:56+43:5515:09
33Erik LundStenungsunds OK1:18:09+49:0816:14
Jesper SjögrenHestra IFej start
John PerssonIFK Göteborg Orienteringej start
Marcus UllmanOK Alehofej start

D20

3 370 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK31:429:24
2Hanna BoquistIK Uven32:57+1:159:46
3Isabella AumoKungälvs OK34:09+2:2710:08
4Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad35:14+3:3210:27
5Emelie KarlssonSävedalens AIK39:19+7:3711:40
6Elina HansonKungälvs OK39:51+8:0911:49

D18

3 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia AspIFK Göteborg Orientering31:039:12
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK31:15+0:129:16
3Märta LjungbergSjövalla FK32:09+1:069:32
4Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:15+7:1211:21

H18

3 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof28:347:15
2Simon NordbergGöteborg-Majorna OK39:05+10:319:55
3Erik JohanssonOK Alehof53:29+24:5513:34
4Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:11:05+42:3118:02
5Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb1:13:51+45:1718:44
Daniel AnderssonFjärås AIKej godkänd

D16

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sabina AumoKungälvs OK24:528:22
2Eleonora AlinderSjövalla FK26:49+1:579:01
3Filippa KindeSävedalens AIK33:55+9:0311:25
4Rebecka PihlströmOK Landehof38:48+13:5613:03
5Elvira SöderbergSävedalens AIK39:44+14:5213:22
6Disa RangertKungälvs OK39:57+15:0513:27
7Matilda AspIFK Göteborg Orientering40:33+15:4113:39
8Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb44:22+19:3014:56
9Linnea HöökFjärås AIK1:00:29+35:3720:21
10Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb1:02:45+37:5321:07
Elin FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H16

3 470 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy FjällborgStenungsunds OK27:267:54
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:56+0:308:02
3Arvid SkeppSävedalens AIK28:19+0:538:09
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK31:34+4:089:05
5Tobias JohanssonOK Löftan31:41+4:159:07
6Gustav AnderssonOK Löftan31:56+4:309:12
7Simon BååthSävedalens AIK33:07+5:419:32
8Hannes EssungerSjövalla FK34:15+6:499:52
9Melker ÅkessonOK Landehof34:44+7:1810:00
10Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb35:39+8:1310:16
11Albin NyqvistOK Landehof36:15+8:4910:26
12Anton KastrupSävedalens AIK37:44+10:1810:52
13Gustav BertsOK Alehof38:52+11:2611:12
14Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb42:14+14:4812:10
15Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb50:31+23:0514:33
16Johan LundStenungsunds OK57:56+30:3016:41
17Jakob AspIFK Göteborg Orientering1:04:43+37:1718:39
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lukas GrothKungälvs OKej godkänd

D16 Kort

2 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn EneljungIFK Göteborg Orientering52:2418:55
2Signe LindebladIFK Göteborg Orientering55:23+2:5919:59

H16 Kort

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb47:2716:21
2Simon LjungkvistOK Alehof1:00:05+12:3820:43
Jesper JanssonMölndal Outdoor IFej godkänd

D14

2 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:219:52
2Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb27:27+0:069:54
3Miranda WallströmSävedalens AIK31:30+4:0911:22
4Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb32:05+4:4411:34
5Audrey HanssonFrölunda OL32:24+5:0311:41
6Signe KullanderSävedalens AIK32:50+5:2911:51
7Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb33:53+6:3212:13
8Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb36:40+9:1913:14 Ladda ner rutt i gpx-format
9Emilia LundstedtSjövalla FK39:52+12:3114:23
10Emma KarlssonOK Landehof48:12+20:5117:24
11Alice OlssonMölndal Outdoor IF56:32+29:1120:24
12Linna NybergIFK Göteborg Orientering1:14:05+46:4426:44

H14

2 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon CorneliussonOK Löftan23:057:57
2Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK23:09+0:047:58
3Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK26:31+3:269:08
4Hannes PerssonFK Herkules27:27+4:229:27
5Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb27:56+4:519:37
6Elias NyqvistOK Landehof29:33+6:2810:11
7Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb29:58+6:5310:20
8Emil LindbladSävedalens AIK30:15+7:1010:25
9Arvid HermanssonKungälvs OK30:51+7:4610:38
10Fabian AlinderSjövalla FK33:01+9:5611:23
11Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb34:26+11:2111:52
12Linus AlinderSjövalla FK35:07+12:0212:06
13Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb35:50+12:4512:21
14Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb43:53+20:4815:07
15Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb44:54+21:4915:28
16Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb47:41+24:3616:26
17Adam GranhageSjövalla FK49:20+26:1517:00
18Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb57:16+34:1119:44
19David RothamelTolered-Utby Ol-klubb1:01:22+38:1721:09
20Alvin HuuvaTolered-Utby Ol-klubb1:10:49+47:4424:25
21Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:25:44+1:02:3929:33
Lukas ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start
Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Carl-Johan StåhlSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna SchälinOK Alehof44:0416:30
Amanda ThorTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H14 Kort

2 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Walter HällåsOK Löftan42:4716:16

D12

2 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vera HöglundSjövalla FK30:2411:23
2Emma WisslerFK Herkules30:38+0:1411:28
3Ellen RubendahlFrölunda OL33:34+3:1012:34 Ladda ner rutt i gpx-format
4Elina KarlssonFK Herkules33:35+3:1112:34
5Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb37:18+6:5413:58
6Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb38:17+7:5314:20
7Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK39:06+8:4214:38
8Elin ZachrissonKungälvs OK39:30+9:0614:47
9Selma PerssonFK Herkules39:39+9:1514:51
10Anna JohannessonFrölunda OL45:42+15:1817:06
Elin NobornIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Ebba JönssonGöteborg-Majorna OKej start
Ellen SkovbjergFrölunda OLej start

H12

2 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK18:577:12
2Gustav AspIFK Göteborg Orientering20:29+1:327:47
3Emil SkeppSävedalens AIK20:43+1:467:52
4Axel EkdalaKungälvs OK20:53+1:567:56
5Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:16+2:198:05
6Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:56+4:599:06
7Lukas RandåkerSjövalla FK24:55+5:589:28
8Nils AndreassonIFK Göteborg Orientering25:58+7:019:52
9Gustav RexOK Landehof25:59+7:029:52
10Malte LjungkvistOK Alehof26:27+7:3010:03
11Gustav StåhlSävedalens AIK27:18+8:2110:22
12Bruno FovaeusSävedalens AIK28:19+9:2210:46
13Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb28:30+9:3310:50
14Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb29:09+10:1211:05
15Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb29:29+10:3211:12
16Hugo CorneliussonOK Löftan34:08+15:1112:58
17Vidar EkdalaKungälvs OK34:45+15:4813:12
18Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb37:37+18:4014:18
19Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb41:09+22:1215:38
20Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb56:17+37:2021:24
Einar BeckmanSjövalla FKej godkänd
Theander HulthénMölndal Outdoor IFej godkänd
Isak DahlOK Alehofej godkänd
Malte AnderssonSjövalla FKej start
William RönnFK Friskus-Varbergej start

D12 Kort

2 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb34:2314:02
2Cornelia HällåsOK Löftan35:57+1:3414:40
Sonja BertsOK Alehofej start

D10

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa LindgrenSävedalens AIK22:559:10
2Moa WallströmSävedalens AIK31:21+8:2612:32
3Linnea LundstedtSjövalla FK32:20+9:2512:56
4Moa DahlOK Alehof34:10+11:1513:40
5Elina ChristianssonUddevalla OK37:31+14:3615:00
Viola RönnFK Friskus-Varbergej godkänd
Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubbej start

H10

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:007:36
2Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb21:39+2:398:39
3Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:06+4:069:14
4Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb24:48+5:489:55
5Alexander LindellOK Alehof28:04+9:0411:13
6Jesper RandåkerSjövalla FK28:28+9:2811:23
7Filip StåhlSävedalens AIK29:34+10:3411:49
8Leo BertsOK Alehof29:44+10:4411:53
9Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb31:22+12:2212:32
10Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb35:20+16:2014:08
11Alvar HedenblomSjövalla FK45:39+26:3918:15
John LagergrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Axel PerssonFK Herkulesej start
Martin SkovbjergFrölunda OLej start

D35

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Desiré RexOK Landehof42:4412:18
2Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK45:18+2:3413:03
3Lena FlinkFjärås AIK48:56+6:1214:06

H35

4 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WinrothOK Löftan31:097:29
2Joakim AntonssonOK Löftan32:54+1:457:54
3Anders HöijeGöteborg-Majorna OK33:22+2:138:01
4Björn JohannessonOK Löftan40:24+9:159:42
5Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK42:16+11:0710:09
6David AndréGöteborg-Majorna OK44:35+13:2610:43
7Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna44:47+13:3810:45
8Erik HulthénMölndal Outdoor IF45:26+14:1710:55
9Henrik ÅbergIF Thor45:35+14:2610:57

D40

3 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda HedenblomSjövalla FK38:3111:25
2Emma LindénFK Friskus-Varberg42:58+4:2712:44
3Sofia LundbergOK Renen43:03+4:3212:46
4Ingrid AlinderSjövalla FK50:31+12:0014:59
5Karin SundhFjärås AIK1:10:34+32:0320:56
Åsa Holmstrand OllanderOK Landehofej start

H40

3 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof32:348:15
2Stefan DahlOK Alehof40:51+8:1710:22
3Patrik CorneliussonOK Löftan42:20+9:4610:44
4Martin LindsjöSävedalens AIK45:53+13:1911:38
5Magnus AlinderSjövalla FK51:23+18:4913:02
6Mats AnderssonOK Löftan52:24+19:5013:17
7Kristian GustafssonOK Skogshjortarna1:07:54+35:2017:14

D45

3 180 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna30:419:38
2Pia JohanssonOK Landehof31:48+1:0710:00
3Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK32:14+1:3310:08
4Karin NobornIFK Göteborg Orientering32:17+1:3610:09
5Jeannette AumoKungälvs OK32:43+2:0210:17
6Hanna RangertKungälvs OK35:19+4:3811:06
7Kristin EkdalaKungälvs OK36:44+6:0311:33
8Sara LorénOK Landehof38:54+8:1312:13
9Andrea Wallenius-ErikssonSävedalens AIK38:57+8:1612:14
10Katrin SkeppSävedalens AIK39:35+8:5412:26
11Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK40:57+10:1612:52
12Helena RangertIK Hakarpspojkarna45:02+14:2114:09
13Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering48:19+17:3815:11
14Sofia KarlssonOK Landehof50:56+20:1516:01
15Marie-Louise LarssonLerums SOK52:58+22:1716:39
16Tove EneljungIFK Göteborg Orientering57:51+27:1018:11
17Teres ZachrissonKungälvs OK59:28+28:4718:42
18Ulrika OdénFjärås AIK1:00:23+29:4218:59

H45

3 720 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarssonIFK Göteborg Orientering27:407:26
2Jussi AumoKungälvs OK29:54+2:148:02
3Gunnar ElveljungStångenäs AIS29:55+2:158:02
4Richard SottFrölunda OL30:22+2:428:09
5Marcus HanssonFrölunda OL31:37+3:578:29
6Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK31:41+4:018:31
7Peter AspIFK Göteborg Orientering31:56+4:168:35
8Anders HellgrenFrölunda OL33:03+5:238:53
9Olle SchälinOK Alehof35:11+7:319:27
10Stefan KinellIFK Göteborg Orientering36:13+8:339:44
11Erik AderstedtKungälvs OK36:31+8:519:48
12Jan JohanssonFrölunda OL36:46+9:069:53 Ladda ner rutt i gpx-format
13Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK36:56+9:169:55
14Erik LauriFK Herkules39:49+12:0910:42
15Ulf NyqvistOK Landehof43:20+15:4011:38
16Per SöderbergSjövalla FK43:53+16:1311:47
17Johan HanssonOK Löftan51:55+24:1513:57
18Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK53:55+26:1514:29
19Pontus KastrupFK Herkules55:28+27:4814:54
20Per RubendahlOK Skogshjortarna57:28+29:4815:26 Ladda ner rutt i gpx-format
21Johan BertsOK Alehof59:26+31:4615:58
22Henrik EssungerSjövalla FK1:02:04+34:2416:41
23Calle Randåker BokedalSjövalla FK1:08:47+41:0718:29
Arne Kjell VikhagenGöteborg-Majorna OKej start
Jonas LarssonKristinehamns OKej start
Ulf BörjessonGöteborg-Majorna OKej start
Adam MillbergFK Friskus-Varbergej start

D50

3 060 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof34:2811:15
2Anne SvantessonHjärnarps OL53:10+18:4217:22
3Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK55:18+20:5018:04
4Gun RosendahlIF Marin Väst1:00:28+26:0019:45
5Tuuli SaariFK Herkules1:00:47+26:1919:51
6Helena StensötaFrölunda OL1:26:06+51:3828:08
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd

H50

3 530 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AspIFK Göteborg Orientering26:137:25
2Pär HanssonIFK Göteborg Orientering26:52+0:397:36
3Jarkko HeikkinenVehkalahden Veikot29:39+3:268:23
4Lennart BengtssonFalkenbergs OK29:44+3:318:25
5Anders JohanssonGöteborg-Majorna OK30:11+3:588:33
6Magnus JohanssonOK Löftan30:23+4:108:36
7Anders WadstenOK Landehof31:57+5:449:03
8Mattias BååthSävedalens AIK33:50+7:379:35
9Olle SjöforsOK Älme36:30+10:1710:20
10Thomas KullanderSävedalens AIK38:05+11:5210:47
11Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK39:26+13:1311:10
12Torbjörn GrahnIK Uven39:48+13:3511:16
13Johan WettergrenFK Herkules43:11+16:5812:13
14Karl TholénOK Skogshjortarna43:17+17:0412:15
15Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb43:37+17:2412:21
16Martin EkdalaKungälvs OK45:26+19:1312:52
17Joakim ÅkessonOK Landehof52:07+25:5414:45
18Graham KempGöteborg-Majorna OK56:50+30:3716:06
19Pär JohannessonFrölunda OL58:34+32:2116:35
20Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK1:03:53+37:4018:05

D55

3 060 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules28:119:12
2Annika AasaIK Uven37:03+8:5212:06
3Lena PeterssonOK Alehof38:02+9:5112:25
4Åsa NybergGöteborg-Majorna OK38:29+10:1812:34
5Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:54+10:4312:42
6Christina BirathStenungsunds OK40:06+11:5513:06
7Birgit HanssonHerrestads AIF43:40+15:2914:16
8Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK49:21+21:1016:07

H55

3 530 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per SanderGöteborg-Majorna OK30:458:42
2Magnus KarlssonOK Landehof30:52+0:078:44
3Niclas AnderssonMarkbygdens OK31:36+0:518:57
4Lars SvantessonHjärnarps OL31:58+1:139:03
5Jan HanssonStenungsunds OK32:50+2:059:18
6Per-Arne WahlgrenSjövalla FK32:58+2:139:20 Ladda ner rutt i gpx-format
7Per FlakbergIFK Göteborg Orientering33:18+2:339:26
8Robert HallbergIK Uven34:46+4:019:50
9Bengt NorrmanTrollhättans SOK36:27+5:4210:19
10Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK37:11+6:2610:32
11Thomas AttforsSävedalens AIK37:14+6:2910:32
12Jan Petter HansenGöteborg-Majorna OK38:02+7:1710:46
13Stefan GustafssonOK Skogshjortarna38:24+7:3910:52
14Magnus WideFrölunda OL38:35+7:5010:55
15Magnus OhlssonSjövalla FK40:18+9:3311:24
16Roger HallgrenIFK Göteborg Orientering41:29+10:4411:45
17Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering43:49+13:0412:24
18Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb44:46+14:0112:40
19Christer CarlssonIK Uven45:25+14:4012:51
20Jan GrahnIK Uven46:52+16:0713:16
21Ulf AlmehedFrölunda OL48:18+17:3313:40
22Hans LindgrenOK Skogshjortarna53:56+23:1115:16
23Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:00:34+29:4917:09
24Jonas SjöbergGöteborg-Majorna OK1:00:47+30:0217:13
25Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:00:56+30:1117:15
26Leif HagmanIK Uven1:01:29+30:4417:25
27Philip MullinsSjövalla FK1:02:01+31:1617:34
28Hans VokseppOK Skogshjortarna1:11:03+40:1820:07
Christer BorgGöteborg-Majorna OKej godkänd

D60

2 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa SundbergOK Södertörn33:2213:08
2Kerstin BurmanKvillebyns SK35:06+1:4413:49
3Eva KarlssonUddevalla OK38:57+5:3515:20
4Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik39:53+6:3115:42
5Monika NilssonOK Alehof43:08+9:4616:58
6My EngströmIK Stern43:43+10:2117:12
7Lisa LarssonSjövalla FK51:59+18:3720:27
8Kerstin Haugen LundStenungsunds OK52:17+18:5520:35
9Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg Orientering1:00:16+26:5423:43
Birgitta LööfGöteborg-Majorna OKej start

H60

3 180 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen IvarssonGöteborg-Majorna OK29:309:16
2Jerker NetzTrollhättans SOK32:34+3:0410:14
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK33:09+3:3910:25
4Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK33:11+3:4110:26
5Christer KlintGöteborg-Majorna OK34:30+5:0010:50
6Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK36:27+6:5711:27
7Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK36:57+7:2711:37
8Hans GarmerGöteborg-Majorna OK37:11+7:4111:41 Ladda ner rutt i gpx-format
9Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:18+7:4811:43
10Urban LarssonOK Gipen40:11+10:4112:38
11Tuomo SaaranenOK Skogshjortarna47:04+17:3414:48
12Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik47:26+17:5614:54
13Peter LarssonTrollhättans SOK54:02+24:3216:59
Martin EickhoffSävedalens AIKej start
Per-Martin JohanssonIF Rigorej start

D65

2 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla HogedalVänersborgs SK29:3113:39
2Solveig HedenblomSjövalla FK29:58+0:2713:52
3Marit NilssonKils OK32:24+2:5315:00
4Karin ElfmanIF Marin Väst40:06+10:3518:33
5Marita LarssonMarkbygdens OK40:13+10:4218:37
6Ingela NelsénFalkenbergs OK43:02+13:3119:55

H65

2 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans KarlssonIFK Göteborg Orientering33:5911:26
2Kent KardellLjungskile FK35:33+1:3411:58
3Björn JägerströmIK Uven37:00+3:0112:27
4Lars HogedalVänersborgs SK37:04+3:0512:28
5Hans EkbergTrollhättans SOK40:05+6:0613:29
6Lennart VamlingFrölunda OL43:50+9:5114:45
7Kalle LindqvistVäxjö OK45:13+11:1415:13
8Roalh KlevelandKvillebyns SK46:47+12:4815:45
9Ingemar CarlssonSävedalens AIK50:34+16:3517:01
10Roland MattssonOK Skärmen55:48+21:4918:47
11Anders MohlinIK Stern1:14:07+40:0824:57
Jan CarlssonIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Per FredrikssonOK Skogshjortarnaej start

D70

1 930 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK28:0114:30
2Eva AlsinIK Ymer29:31+1:3015:17
3Rosa JohanssonIK Uven31:21+3:2016:14
4Lotta BörjessonSävedalens AIK34:19+6:1817:46
5Ingrid Rex WallströmOK Landehof38:16+10:1519:49
6Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK42:29+14:2822:00
7Ann-Christine BorgFrölunda OL43:01+15:0022:17

H70

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto25:3010:02
2Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS28:22+2:5211:10
3Christer ElfsbergKristinehamns OK29:58+4:2811:47
4Sören SvenssonSjövalla FK30:05+4:3511:50
5Torbjörn WikströmOK Orinto30:26+4:5611:58
6Conny JidetoftStångenäs AIS32:16+6:4612:42
7Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering33:52+8:2213:20
8Johnny KarlssonUddevalla OK34:44+9:1413:40
9Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK35:46+10:1614:04
10Lennart HermanssonStångenäs AIS36:56+11:2614:32
11Lennart AlmströmIK Stern37:24+11:5414:43
12Lennart AnderssonGöteborgs SK41:35+16:0516:22
13Dan JohanssonFjärås AIK46:46+21:1618:24
14Lars ÖsterbergSävedalens AIK55:24+29:5421:48

D75

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lillemor HallinOK Landehof1:05:4534:04
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OKej start

H75

2 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna33:2415:27
2Per LjungbergOK Alehof34:14+0:5015:50
3Gunnar PerssonSvanesunds GIF34:28+1:0415:57
4Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK35:49+2:2516:34
5Bertil OttossonFK Göingarna39:52+6:2818:27
6Sune MentorGöteborg-Majorna OK42:16+8:5219:34
7Christer WestbergIFK Göteborg Orientering42:50+9:2619:49
8Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK48:18+14:5422:21
Magne HagströmFrölunda OLej start

D80

1 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK27:2517:01
2Gunnel BörjessonIK Uven31:42+4:1719:41
3Marianne GrahnGöteborgs SK39:09+11:4424:19
4Gull-Britt GrönbergKungälvs OK47:48+20:2329:41

H80

1 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils GrannKristinehamns OK42:4222:07

H85

1 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henrik HallbergIK Uven34:1621:17
2Gösta CederinGöteborg-Majorna OK40:23+6:0725:04

Inskolning

1 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Jakob AnderssonOK Alehoffullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Gunnar DareliusKlubblösfullföljt
Ellen EkströmOK Gläntan Vessigebrofullföljt
Leon Gjein (skul18)OK Tyrfullföljt
Elliot GjeinOK Tyrfullföljt
Isak Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alfred LeijgårdGudhems IFfullföljt
Hilda MartnerIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Doris PilbladIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Maximilian SjöbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Tilda UnemanOK Alehoffullföljt
Elin WennbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

U1

2 210 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik OdénSävedalens AIK18:308:22
2Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:35+0:058:24
3Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb23:46+5:1610:45
4Anton LindellOK Alehof24:07+5:3710:54
5Moa KjellbergerIFK Göteborg Orientering25:04+6:3411:20
6Simon FlintaFK Herkules25:30+7:0011:32
7Valdemar EhnSjövalla FK25:52+7:2211:42
8Madeleine BergqvistOK Alehof26:03+7:3311:47
9Olle NordqvistTolered-Utby Ol-klubb26:16+7:4611:53
10Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubb27:02+8:3212:13
11Emil NordqvistTolered-Utby Ol-klubb27:37+9:0712:29
12Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb27:40+9:1012:31
13Adrian SmithGöteborg-Majorna OK33:11+14:4115:00
14Irma Gunnarsson LiedmanTolered-Utby Ol-klubb34:02+15:3215:23
15Albin PeterssonOK Alehof34:11+15:4115:28
16Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubb35:11+16:4115:55
17Alice KeereweerTolered-Utby Ol-klubb35:13+16:4315:56
18Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubb36:01+17:3116:17
19Signe ÅbergIF Thor36:34+18:0416:32
20Vidar ÅbergIF Thor36:35+18:0516:33
21Wilma ThelinTolered-Utby Ol-klubb38:17+19:4717:19
22Mattias ThordsonTolered-Utby Ol-klubb39:03+20:3317:40
23August KällénOK Skärmen40:22+21:5218:15
24Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubb41:15+22:4518:39
25Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb43:13+24:4319:33
26Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK44:20+25:5020:03
27Tor Von SydowTolered-Utby Ol-klubb47:02+28:3221:16
Albert NorbergIF Marin Västej godkänd
Leopold SjögrenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Stella BergTolered-Utby Ol-klubbutgått

U2

2 450 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecka AnderssonOK Alehof22:589:22
2Arild NorbergIF Marin Väst24:33+1:3510:01
3Gabriel AnderssonOK Alehof25:58+3:0010:35
4Olof KarlssonFK Herkules29:01+6:0311:50
5Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb29:53+6:5512:11
6Edvin KällénOK Skärmen30:27+7:2912:25
7Felix WeihardSävedalens AIK31:17+8:1912:46
8Arvid ZetterstrandGöteborg-Majorna OK31:27+8:2912:50
9Noel KjellbergerIFK Göteborg Orientering32:37+9:3913:18
10Axel WilkensonTolered-Utby Ol-klubb33:11+10:1313:32
11Simon AnderssonTolered-Utby Ol-klubb33:16+10:1813:34
12Felix AumoKungälvs OK33:31+10:3313:40
13Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb35:37+12:3914:32
14Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubb36:48+13:5015:01
15Joel DavidssonGöteborg-Majorna OK37:17+14:1915:13
16Jonna Jodal GöthforsGöteborg-Majorna OK37:21+14:2315:14
17Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubb39:15+16:1716:01
18Eskil SpångbergTolered-Utby Ol-klubb39:55+16:5716:17
19Elias ChristianssonUddevalla OK42:08+19:1017:11
20Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubb42:51+19:5317:29
21Frederik HulthénMölndal Outdoor IF43:28+20:3017:44
22Love VikströmTolered-Utby Ol-klubb46:49+23:5119:06
23Charlie ArmusIFK Göteborg Orientering46:54+23:5619:08
24Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubb48:09+25:1119:39
25Hanna LarssonOK Gipen48:15+25:1719:41
26Py LarssonTolered-Utby Ol-klubb48:29+25:3119:47
27David ErikssonTolered-Utby Ol-klubb48:58+26:0019:59
28Pascal TingmanKlubblös49:27+26:2920:11
29Liam LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb49:29+26:3120:11
30Eric UnemanOK Alehof54:25+31:2722:12
31Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb57:33+34:3523:29
32Sally PilbladIFK Göteborg Orientering58:45+35:4723:58
33Hanna SalbergIK Uven1:06:01+43:0326:56
34Celia HöglundFK Herkules1:07:28+44:3027:32
35Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubb1:10:19+47:2128:42
36Elsa JonssonTolered-Utby Ol-klubb1:15:06+52:0830:39
37Theodor MossljungTolered-Utby Ol-klubb1:16:10+53:1231:05
38August LindgrenTolered-Utby Ol-klubb1:16:54+53:5631:23
39Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubb1:27:50+1:04:5235:51

Öppen motion 1

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna JonssonTolered-Utby Ol-klubb43:0117:12
2Annika BerglundIF Marin Väst46:20+3:1918:32

Öppen motion 3

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie CoxnerLerums SOK25:3910:41
2Johanna PihlströmOK Landehof28:03+2:2411:41
3Cathrine BokllundKlubblös29:21+3:4212:13
4Sanna BergmanFrölunda OL30:25+4:4612:40
5Helena NorbergIF Marin Väst32:14+6:3513:25
6Johanna HulthénMölndal Outdoor IF35:33+9:5414:48
7Christer NelsénFalkenbergs OK36:42+11:0315:17
8Emma BoklundKlubblös37:15+11:3615:31
9Ann NybergIFK Göteborg Orientering37:46+12:0715:44
10Anki MarchettiKlubblös38:29+12:5016:02
11Liz ElfsbergKristinehamns OK40:00+14:2116:40
12Annika JohanssonOK Alehof47:02+21:2319:35
13Sara CahierIK Uven47:49+22:1019:55
14Johanna GustafssonKlubblös48:02+22:2320:00
15Albin TholenKlubblös51:51+26:1221:36
16Agnes CahierIK Uven1:00:37+34:5825:15
Henrik SkovbjergFrölunda OLej start
Lorenna Gassiot LagosGöteborg-Majorna OKej start

Öppen motion 5

3 450 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ronja ArvidssonIK Uven36:1710:31
2Sina SeipelElfsborg SOK36:36+0:1910:36
3Patrik WisslerFK Herkules38:11+1:5411:04
4Erik OlofssonIFK Göteborg Orientering40:45+4:2811:48
5Hanna KumlinKlubblös41:41+5:2412:04
6Dan LundstedtSjövalla FK42:19+6:0212:15
7Lennart LundhOK Tisaren42:22+6:0512:16
8Edebro DanielKlubblös42:48+6:3112:24
9Lars KarlssonFK Herkules45:51+9:3413:17
10Oskar LarssonLerums SOK45:56+9:3913:18
11Thomas BlomqvistKFUK-KFUM Göteborg46:25+10:0813:27
12Karin BergquistSjövalla FK47:40+11:2313:48
13Kristina KarlssonFK Herkules48:09+11:5213:57
14Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK48:33+12:1614:04
15Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering50:32+14:1514:38
16Alecsander BengtssonFrölunda OL50:37+14:2014:40
17Anna DareliusKlubblös54:10+17:5315:42
18Kina HöglundFK Herkules54:27+18:1015:46
19Agnes AnderssonKlubblös54:50+18:3315:53
20Karin ÅkesdotterIFK Göteborg Orientering56:09+19:5216:16
20Stefan HägelmarkFjärås AIK56:09+19:5216:16
22Emil SkönvallKlubblös56:44+20:2716:26
23Amanda MellqvistElfsborg SOK56:45+20:2816:26
24Jenny RönnqvistOK Löftan57:23+21:0616:37
25Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb59:56+23:3917:22
26Maria LIndkvistKlubblös59:58+23:4117:22
27Stanley TaivulaKlubblös1:00:13+23:5617:27
28Maria VamlingFrölunda OL1:01:33+25:1617:50
29Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg Orientering1:01:59+25:4217:57
30Annika AndreassonFrölunda OL1:02:39+26:2218:09
31Anders HöglundFK Herkules1:03:07+26:5018:17
32Anna LjungkvistIFK Göteborg Orientering1:03:19+27:0218:21
33Frida RönnqvistOK Löftan1:04:05+27:4818:34
34Frida GroossAllerød OK1:04:20+28:0318:38
35Linda SidebyGöteborg-Majorna OK1:07:38+31:2119:36
36Hugo LindbladKlubblös1:09:42+33:2520:12
37Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:09:59+33:4220:17
38Annika OskarssonSjövalla FK1:10:04+33:4720:18
39Lars-Olof RönnqvistOK Löftan1:11:02+34:4520:35
40Peter NorbergIF Marin Väst1:16:56+40:3922:17
41Hans AlvebrattLerums SOK1:25:20+49:0324:44
42Valter DrejmoOK Landehof1:25:21+49:0424:44
43Jerry RasmussonHerrestads AIF1:26:46+50:2925:08
44Tina CarlssonElfsborg SOK1:28:46+52:2925:43
45Jan-Olof StrömbomElfsborg SOK1:28:48+52:3125:44
46Barbro AlvebrattLerums SOK1:32:20+56:0326:45
47Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:33:17+57:0027:02
48Samuel JodalKlubblös1:37:27+1:01:1028:14
49Freja NilssonGöteborg-Majorna OK1:39:11+1:02:5428:44
Ally BlomFrölunda OLej godkänd
Richard BlomFrölunda OLej godkänd
In-Anna KnutsdotterKlubblösej godkänd
Susann SkovbjergFrölunda OLej start

Öppen motion 7

2 400 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn GrothKungälvs OK28:4511:58
2Joakim LindkvistKlubblös30:42+1:5712:47
3Jesper LindströmIF Hagen30:48+2:0312:50
4Hans JörgensenKlubblös31:26+2:4113:05
5Arve OpheimMåren OK32:15+3:3013:26
6Johan WannbergIK Omega32:51+4:0613:41
7Kristin SkaarRyda SK33:09+4:2413:48
8Ulf WallinGöteborg-Majorna OK33:56+5:1114:08
9Karl RundbergFK Friskus-Varberg34:01+5:1614:10
10Lotta RosénGöteborg-Majorna OK35:13+6:2814:40
11Jonas BrånaltFrölunda OL35:28+6:4314:46
12Erik ÖsterlinSävedalens AIK35:46+7:0114:54
13Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK36:47+8:0215:19
14Mikael FjällborgStenungsunds OK39:21+10:3616:23
15Niklas GranhageSjövalla FK39:24+10:3916:25
16Viktor LyxellGöteborg-Majorna OK39:35+10:5016:29
17Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK39:46+11:0116:34
18Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK39:51+11:0616:36
19Lisa GjeinOK Tyr41:04+12:1917:06
20Fredrik SöderbergTolered-Utby Ol-klubb42:06+13:2117:32
21Martin EkströmOK Gläntan Vessigebro43:42+14:5718:12
22Maria ArvidssonKalmar OK44:03+15:1818:21
23Stina LarssonIF Hagen44:15+15:3018:26
24Robert MattssonOK Skärmen44:34+15:4918:34
25Henny SamuelssonCentrum OK44:39+15:5418:36
26Hanna VedinAlmby IK45:29+16:4418:57
27Emma SilvergrundLerums SOK46:06+17:2119:12
28Mikael NömmIFK Göteborg Orientering46:08+17:2319:13
29Frida PerssonFK Herkules46:28+17:4319:21
30Carolina EhrencronaIFK Göteborg Orientering46:54+18:0919:32
31Olof StåhlSävedalens AIK47:41+18:5619:52
32Petter FranssonKlubblös48:15+19:3020:06
33Eva NilssonKungälvs OK48:20+19:3520:08
34Niklas LorénOK Landehof50:00+21:1520:50
35Sebastian SundbergOK Skogshjortarna50:08+21:2320:53
36Ulf-Björn RönnFK Friskus-Varberg50:20+21:3520:58
37Agnes RamleGöteborg-Majorna OK50:23+21:3820:59
38Camilla BorgKlubblös51:30+22:4521:27
39Björn HallbomKlubblös51:39+22:5421:31
40Barbro AnderssonOK Skogshjortarna52:01+23:1621:40
41Sune VikströmKlubblös52:31+23:4621:52
42Philip StensbyTibro OK52:39+23:5421:56
43Agneta TörnkvistIK Uven53:35+24:5022:19
44Jessica WahlfridssonKlubblös54:38+25:5322:45
45Gösta MalmerIF Marin Väst55:47+27:0223:14
46Lena KollénIF Marin Väst56:09+27:2423:23
47Andreas PihlströmOK Landehof56:24+27:3923:30
48Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb56:29+27:4423:32
49Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK56:57+28:1223:43
50Lena HörbergIK Stern58:25+29:4024:20
51Anders WestfeldtGöteborg-Majorna OK58:55+30:1024:32
52Jakob RosdahlKlubblös59:16+30:3124:41
53Karin WahlgrenSjövalla FK1:00:19+31:3425:07
54Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orientering1:00:30+31:4525:12
55Lars LarssonSjövalla FK1:01:53+33:0825:47
56Kenneth OlssonOK Skärmen1:02:27+33:4226:01
57Linda MartinssonIF Marin Väst1:03:33+34:4826:28
58Helena AnderssonMarkbygdens OK1:05:46+37:0127:24
59Audun TengsFK Herkules1:06:36+37:5127:45
60Anna DurgéKFUK-KFUM Göteborg1:12:21+43:3630:08
61August RamleGöteborg-Majorna OK1:15:18+46:3331:22
62Emilia JohanssonOK Gisle1:15:34+46:4931:29
63Joakim HolmströmKlubblös1:15:41+46:5631:32
64Lars RenbergGöteborg Radio Orientering1:16:43+47:5831:57
65Linda RandåkerSjövalla FK1:16:45+48:0031:58
66Henrik RubensonTolered-Utby Ol-klubb1:18:42+49:5732:47
67Hanna LockingKlubblös1:29:31+1:00:4637:17
68Jan AnderssonFjärås AIK1:39:57+1:11:1241:38
69Monica IsakssonFjärås AIK1:53:13+1:24:2847:10
70Anders IsakssonFjärås AIK1:54:38+1:25:5347:45
Charlotte CarlstedtSävedalens AIKej godkänd
Pernilla KindeTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Henrik SahlbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Henrik ErdalenIFK Göteborg Orienteringej start

Öppen motion 8

4 500 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg Orientering28:416:22
2Philip PerssonGöteborg-Majorna OK31:26+2:456:59
3Håkan PeterssonIFK Göteborg Orientering32:23+3:427:11
4Jonatan AronssonOK Tisaren36:59+8:188:13
5Bjarne BäcklundIFK Göteborg Orientering37:41+9:008:22
6Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK38:29+9:488:33
6Mats ChristianssonUddevalla OK38:29+9:488:33
8Jesper GroossAllerød OK38:44+10:038:36
9Tobias LindellOK Alehof39:44+11:038:49
10Erik JonssonHestra IF40:18+11:378:57
11Palle ZetterstrandGöteborg-Majorna OK41:02+12:219:07
12Simon LindbergIK Uven41:21+12:409:11
13David DjurbäckSävedalens AIK42:43+14:029:29
14Oscar IvarssonHestra IF43:24+14:439:38
15Martin WennbergTolered-Utby Ol-klubb44:02+15:219:47
16Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb44:52+16:119:58
17Johannes HolmgrenSävedalens AIK45:05+16:2410:01
18Jonas LauriFK Herkules45:40+16:5910:08
19Per-Olov DavalliusKlubblös46:02+17:2110:13
20Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering49:01+20:2010:53
21Mark UbbinkSävedalens AIK50:57+22:1611:19
22Anna AndreassonOK Skogsfalken51:29+22:4811:26
23Johan FilipssonMarkaryds FK51:59+23:1811:33
24Per PerssonFK Herkules52:57+24:1611:46
25Adam OdénFjärås AIK53:11+24:3011:49
26Torbjörn HalvarssonFjärås AIK53:18+24:3711:50
27John LandstedtIFK Göteborg Orientering54:01+25:2012:00
28Stefan OlofssonOK Gisle54:20+25:3912:04
29Hedda. GroossAllerød OK54:52+26:1112:11
30Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb55:02+26:2112:13
31Patrik FalkGöteborg-Majorna OK1:02:18+33:3713:50
32Maria HalvarssonFjärås AIK1:02:40+33:5913:55
33Henrik BergKlubblös1:03:06+34:2514:01
34Maria HöglundSjövalla FK1:04:14+35:3314:16
35Niclas NygrenFrölunda OL1:07:17+38:3614:57
36Sofia EbermarkSävedalens AIK1:07:58+39:1715:06
37Isak Partanen OlofssonKlubblös1:11:02+42:2115:47
38Patrik NilssonVänersborgs SK1:11:48+43:0715:57
39Anna-Maria HolmbergKlubblös1:12:33+43:5216:07
40Fredrik HöökFjärås AIK1:13:18+44:3716:17 Ladda ner rutt i gpx-format
41Jan SveideFrölunda OL1:16:01+47:2016:53
42Daniel HällåsOK Löftan1:16:30+47:4917:00
43David GrimforsIFK Göteborg Orientering1:16:54+48:1317:05
44Magnus FovaeusSävedalens AIK1:18:54+50:1317:32
45Hannah FovaeusSävedalens AIK1:18:58+50:1717:32
46Kersti KerneAllerød OK1:21:50+53:0918:11
47Gunnar JohanssonKlubblös1:25:19+56:3818:57
48Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:34:00+1:05:1920:53
49Tomas AndréassonFrölunda OL1:37:13+1:08:3221:36
50Johan AleniusKlubblös1:53:32+1:24:5125:13
51Olga BordykKlubblös1:53:35+1:24:5425:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser