Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen 2017-2018 Deltävling 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen 2017-2018 Deltävling 9
Arrangörsorganisation: Deje SF
Datum: onsdag 14 mars 2018

Långa

6 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundOK Tyr1:20:5812:00
2Lars-Håkan BengtssonOK Tyr1:21:22+0:2412:04
Viktor SkoogKils OKej godkänd
Olof SkoglundKils OKej start

Mellan

5 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan OlmKils OK1:07:3613:16
2Anton UllerKils OK1:12:42+5:0614:16
3Mikael NybergSkattkärrs SOK1:14:11+6:3514:34
4Erik NallgårdVästerås SOK1:14:18+6:4214:35
5Jonas BergenfurSkattkärrs SOK1:14:20+6:4414:36
6Anders HedqvistEksjö Garnisons IF1:14:22+6:4614:36
7Stefan WennbergSkattkärrs SOK1:14:25+6:4914:37
8Mats BergenfurIK Vikings OK1:14:28+6:5214:37
9Örjan BeckiusOK Tyr1:15:12+7:3614:46
10Magnus NordströmKils OK1:15:22+7:4614:48
11Lars HolmgårdKils OK1:18:49+11:1315:29
12Mikael RööhsSkattkärrs SOK1:21:32+13:5616:01
13Jonas Ullervacant1:35:42+28:0618:48
Erik ErikssonOK Älgenej godkänd
Jonas SamuelssonLustens OKej godkänd
Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej start
Nicolina MobergOK Tyrej start
Lars NordströmKils OKej start

Korta

3 340 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov ÖströmOK Tyr40:3712:09
2Lars AnderssonOK Tyr40:43+0:0612:11
3Anna NordströmKils OK41:42+1:0512:29
4Thomas HollowellOK Tyr41:46+1:0912:30
5Lina RööhsSkattkärrs SOK41:49+1:1212:31
6Tone HollowellOK Tyr41:52+1:1512:32
7Ingrid KensbyOK Tyr42:14+1:3712:38
8Ann HyvönenSkattkärrs SOK45:09+4:3213:31
9Elisabeth ÖströmOK Tyr45:22+4:4513:34
10Börje RåbergOK Tyr45:29+4:5213:37
11Jenny NybergSkattkärrs SOK45:50+5:1313:43
12Mats KensbyOK Tyr46:47+6:1014:00
13William HollowellOK Tyr50:23+9:4615:05
14Kirsty Mc IntyreOK Tyr52:38+12:0115:45
15Karin MoodhOK Tyr54:08+13:3116:12
16Hans PerssonOK Älgen55:08+14:3116:30
Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OKej start
Ulf SkoglundKils OKej start

Lätta

3 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred NybergSkattkärrs SOK46:4315:07
2Lina UllerKils OK46:45+0:0215:07
Ann-Sofie HultsvedOK Tyrej godkänd
Erik WennbergSkattkärrs SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser