Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien #2, krets norr 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien #2, krets norr 2
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 15 maj 2018

D16

4 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice HallménJärfälla OK44:0810:45
2Sara HertegrenJärfälla OK45:10+1:0211:00
3Ellinor HambergJärfälla OK45:26+1:1811:04
4Sofia EdvardssonJärfälla OK47:29+3:2111:34
5Aleksandra BainczykJärfälla OK1:15:25+31:1718:23

H16

5 025 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Manne HammarbergJärfälla OK33:006:34
2William GrunderJärfälla OK34:52+1:526:56
3Erik BovalliusJärfälla OK37:47+4:477:31
4Theodor Karlsson BrabieJärfälla OK54:45+21:4510:53
5Anton WällstedtJärfälla OK1:09:30+36:3013:49
6Albin SöderlindJärfälla OK1:24:17+51:1716:46
Johan LundbäckJärfälla OKej start

D16 Kort

3 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid RönnmarkJärfälla OK59:3216:05
Edith KouskouJärfälla OKej godkänd

H16 Kort

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan TarbergBromma-Vällingby SOK1:01:4216:40

D14

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miia RollerJärfälla OK38:3110:24
2Bella PedersenJärfälla OK42:11+3:4011:24
3Emma AlmJärfälla OK1:13:30+34:5919:51
Stina YlipääMälarö SOKej start

H14

3 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper ÅkessonJärfälla OK23:406:23
2Jonatan AndersonJärfälla OK28:26+4:467:41
3Melker PalmJärfälla OK29:58+6:188:05
4Marcus GrunderJärfälla OK32:58+9:188:54
5Anton MörkforsJärfälla OK40:53+17:1311:02
6Anton BartschJärfälla OK51:07+27:2713:48
7Jannick Karlsson BrabieJärfälla OK1:05:57+42:1717:49
8Erik WällstedtJärfälla OK1:08:54+45:1418:37
Wilhelm LarssonJärfälla OKej godkänd
Alexander IggmarkBromma-Vällingby SOKej start
Morris RassètBromma-Vällingby SOKej start
Emil FunemyrBromma-Vällingby SOKej start

D14 Kort

3 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilda BlanckertMälarö SOK36:2512:08
2Vera EdvardssonMälarö SOK52:13+15:4817:24
3Sara GranholmJärfälla OK1:06:17+29:5222:05
Ella BelecBromma-Vällingby SOKej start

H14 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Melker LundqvistJärfälla OKej godkänd

D12

3 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina PedersenJärfälla OK36:0112:00
2Ebba WestringJärfälla OK38:06+2:0512:42
3Alva WidegrenMälarö SOK39:27+3:2613:09
4Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK39:35+3:3413:11
5Elsa ForsbergJärfälla OK40:03+4:0213:21
6Elsa TunbladMälarö SOK42:18+6:1714:06
7Ida ZefferMälarö SOK49:00+12:5916:20
8Stella ÖstblomJärfälla OK49:04+13:0316:21
9Wilda LundqvistMälarö SOK53:09+17:0817:43
10Moa RollJärfälla OK1:34:50+58:4931:36

H12

3 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SundbergJärfälla OK34:0911:23
2Noah MehreteabJärfälla OK40:26+6:1713:28
3Leo UvhagenJärfälla OK43:04+8:5514:21
4Carl ÖrnebrandJärfälla OK44:20+10:1114:46
5Viktor TofteJärfälla OK47:01+12:5215:40
6Oskar BartschJärfälla OK48:51+14:4216:17
7Elias PetterssonJärfälla OK54:54+20:4518:18
8John NymanJärfälla OK59:12+25:0319:44
Joel BrandonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Simon AndersonJärfälla OKej godkänd
Oliver BinnbergJärfälla OKej godkänd
Elliot BryntseMälarö SOKutgått
Rasmus EmbretsénJärfälla OKej start

D12 Kort

2 475 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia PetterssonJärfälla OK31:3512:45
2Sofia SollenbergJärfälla OK33:36+2:0113:34

D10

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedda TunbladMälarö SOK19:329:46
2Astrid RollJärfälla OK19:37+0:059:48
3Fiffi MalmströmJärfälla OK19:41+0:099:50
4Molly BomanMälarö SOK20:55+1:2310:27
5Amanda MörkforsJärfälla OK21:15+1:4310:37
6Ida PetterssonJärfälla OK22:05+2:3311:02
7Sofia El HajjiJärfälla OK23:14+3:4211:37
Vera EnbomJärfälla OKutgått
Ebba HultqvistMälarö SOKej start

H10

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin HjerténJärfälla OK16:168:08
2Max BoströmJärfälla OK19:43+3:279:51
3Junior YlipääMälarö SOK26:40+10:2413:20
4Edvin BjörklundJärfälla OK26:49+10:3313:24
5David NymanJärfälla OK29:08+12:5214:34

Inskolning

1 525 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malte ForsbergJärfälla OKfullföljt
Siri HåstadBromma-Vällingby SOKfullföljt
Frida JonssonJärfälla OKfullföljt
Walter LindquistJärfälla OKfullföljt
Folke WällstedtJärfälla OKfullföljt
Linnea LundbäckJärfälla OKej start
Oscar LundbäckJärfälla OKej start

U1

2 000 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig Sjöberg-SvedborgBromma-Vällingby SOK17:458:52
2Olivia GoldJärfälla OK18:39+0:549:19
3Gustav LoebBromma-Vällingby SOK18:47+1:029:23
4Jamie RollerJärfälla OK18:48+1:039:24
5Arthur LindquistJärfälla OK19:16+1:319:38
6Tom ZefferMälarö SOK19:41+1:569:50
7Frej WinqvistBromma-Vällingby SOK20:23+2:3810:11
8Hampus SiljekvistJärfälla OK21:24+3:3910:42
9Vera TengnérBromma-Vällingby SOK21:35+3:5010:47
10Arvid SollenbergJärfälla OK22:18+4:3311:09
11Julia E PetterssonJärfälla OK22:21+4:3611:10
12Miriam ZetterqvistJärfälla OK22:39+4:5411:19
13Amanda MalmBromma-Vällingby SOK22:51+5:0611:25
14Samuel AnderssonJärfälla OK23:13+5:2811:36
15Kayla KarlssonJärfälla OK24:35+6:5012:17
16Elliot MovitzBromma-Vällingby SOK24:52+7:0712:26
17Elvis GunnarssonJärfälla OK25:08+7:2312:34
18Olof HenrikssonBromma-Vällingby SOK25:12+7:2712:36
19Love Öberg HermansenBromma-Vällingby SOK25:16+7:3112:38
20Emil TofteJärfälla OK25:29+7:4412:44
21Mira MichelsenJärfälla OK25:43+7:5812:51
22Albin ForsbergJärfälla OK25:48+8:0312:54
23Valdemar RylanderJärfälla OK25:53+8:0812:56
24Elina HåstadBromma-Vällingby SOK25:59+8:1412:59
25Signe HåstadBromma-Vällingby SOK26:33+8:4813:16
26Oliver KarlssonJärfälla OK27:09+9:2413:34
27Isak AndersonJärfälla OK28:11+10:2614:05
28Vera AndgrenBromma-Vällingby SOK29:28+11:4314:44
29Frida StokesBromma-Vällingby SOK29:29+11:4414:44
30Tuva BromsJärfälla OK29:43+11:5814:51
31Alexander BlixtBromma-Vällingby SOK29:45+12:0014:52
32Kaige LundströmJärfälla OK30:33+12:4815:16
33Mindra FilipsonJärfälla OK30:42+12:5715:21
34Love Åberg EkstrandJärfälla OK31:35+13:5015:47
35Kajsa JonssonJärfälla OK31:54+14:0915:57
36Emton InsulanderJärfälla OK32:29+14:4416:14
37Nils WadenvikJärfälla OK32:32+14:4716:16
38Melvin BinnbergJärfälla OK32:46+15:0116:23
39Noel KimbladJärfälla OK34:47+17:0217:23
40Robin GoldJärfälla OK37:06+19:2118:33
41Ellen PinnerJärfälla OK38:20+20:3519:10
42Ludvig BomanMälarö SOK42:57+25:1221:28
43Nils Andersson RollJärfälla OK43:08+25:2321:34
44William JonssonJärfälla OK43:38+25:5321:49
45Erik PinnerJärfälla OK45:59+28:1422:59
46Gabriel GiaconiBromma-Vällingby SOK48:50+31:0524:25
47Nora TunbladMälarö SOK52:56+35:1126:28
Marcus EdemyrJärfälla OKej start
Arvid EnbomJärfälla OKej start
Gustav IggmarkBromma-Vällingby SOKej start
Malte IhlisMälarö SOKej start
Maria KaikkonenJärfälla OKej start
Ludvig MoströmJärfälla OKej start
Mollie Patten LarssonMälarö SOKej start
Allan PirardBromma-Vällingby SOKej start
Henning SjölundJärfälla OKej start
Arvid SöderlundJärfälla OKej start
Bror SöderlundJärfälla OKej start

U2

2 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noomi ZefferMälarö SOK23:1210:32
2Alexander HagenstamJärfälla OK25:36+2:2411:38
3Simon SjölundJärfälla OK26:01+2:4911:49
3Hugo SundelinJärfälla OK26:01+2:4911:49
5Hanna KarlsonBromma-Vällingby SOK26:33+3:2112:04
6Bonnie CarlstenBromma-Vällingby SOK26:36+3:2412:05
7Alva Lind SundinJärfälla OK27:20+4:0812:25
8Livia Palo-hedendahlJärfälla OK27:41+4:2912:34
9Linnea MalstadBromma-Vällingby SOK28:04+4:5212:45
10Meja MichelsenJärfälla OK28:21+5:0912:53
11Norton SundsténJärfälla OK28:33+5:2112:58
12Sophia ÖrnebrandJärfälla OK32:45+9:3314:53
13Max HedinJärfälla OK34:24+11:1215:38
14Majken HedinJärfälla OK37:50+14:3817:11
15Justus HedinJärfälla OK37:56+14:4417:14
16Jakob EklundJärfälla OK38:45+15:3317:36
17Valle SundsténJärfälla OK41:40+18:2818:56
18Klara LobergJärfälla OK42:13+19:0119:11
19Anton GranholmJärfälla OK48:34+25:2222:04
20Vidar AspJärfälla OK49:09+25:5722:20
21Hannes BromsJärfälla OK50:41+27:2923:02
22Vilmer WesleyMälarö SOK51:10+27:5823:15
23Samuel StrömbäckJärfälla OK52:36+29:2423:54
24Loke HultqvistJärfälla OK55:23+32:1125:10
Gabriel BollingJärfälla OKej start
Björn EdemyrJärfälla OKej start
Jakob EllingsworthJärfälla OKej start
Lukas LindgrenJärfälla OKej start
Arvid LundqvistJärfälla OKej start
Max Patten LarssonMälarö SOKej start
Freja SabelströmMälarö SOKej start
Simon SiljekvistJärfälla OKej start
Lukas SternerJärfälla OKej start
Kasper Åberg EkstrandJärfälla OKej start

U3

2 775 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam MorénBromma-Vällingby SOK39:3914:17
Eric PerssonBromma-Vällingby SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser