Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, medel
Arrangörsorganisation: OK Linné
Datum: söndag 21 april 2019

D21 Elit

4 340 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa RisbyOK Kåre29:336:48
2Maria SjölanderOK Rodhen32:18+2:457:26
3Stina NordinSundsvalls OK32:33+3:007:30
4Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad33:02+3:297:36
5Alice HugossonIFK Lidingö SOK33:20+3:477:40
6Adela IndrakovaIFK Lidingö SOK33:28+3:557:42
7Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad33:45+4:127:46
8Johanna Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna33:48+4:157:47
9Lisa AnderssonÄrla IF34:37+5:047:58
10Anna WehlinLinköpings OK34:40+5:077:59
11Maria NilssonDomnarvets GOIF34:51+5:188:01
12Katarina SvahnAlfta-Ösa OK35:12+5:398:06
13Jennie Börjesson ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna35:20+5:478:08
13Gunilla SvärdIF Thor35:20+5:478:08
15Johanna SjölundSundsvalls OK36:06+6:338:19
16Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK36:40+7:078:26
17Hanna BarkegrenOK Kåre37:34+8:018:39
18Hanna HugossonSundsvalls OK37:49+8:168:42
19Rebecca WaldenfjordOK Ravinen38:36+9:038:53
20Sara EskilssonAlfta-Ösa OK38:46+9:138:55
21Moa KjellstrandCentrum OK40:10+10:379:15
22Sara LundstenSundsvalls OK40:18+10:459:17
23Johanna LännevallOK Roslagen41:44+12:119:36
24Malin SørensenNydalens SK41:53+12:209:39
25Annika CarlbergSundsvalls OK42:49+13:169:51
26Ann-Sofi KarlssonGävle OK43:07+13:349:56
27Jenny WegmüllerOK Rodhen44:03+14:3010:08
28Sara BengtssonLånghundra IF44:56+15:2310:21
29Kristin BomanGävle OK46:23+16:5010:41
30Karin ElfvingDomnarvets GOIF47:13+17:4010:52

H21 Elit

5 240 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens RönnolsJärla Orientering28:355:27
2Thomas LandqvistMalungs OK Skogsmårdarna29:14+0:395:34
3Olle BoströmTyrving IL30:01+1:265:43
4Henrik JonssonÄrla IF30:28+1:535:48
5Øystein SørensenNydalens SK30:52+2:175:53
6Mathias HallménOK Denseln31:12+2:375:57
7Christoffer SchönningJärfälla OK31:33+2:586:01
8Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna32:55+4:206:16
9Karl EngesAttunda OK33:27+4:526:23
10Oskar DanielsAttunda OK33:39+5:046:25
11Roman RyapolovIFK Mora OK33:48+5:136:27
12Gustaf BerglundIFK Mora OK33:49+5:146:27
13Carl NäslundVästerås SOK34:02+5:276:29
14Kevin StåhlGöteborg-Majorna OK34:05+5:306:30
15Joel LännevallOK Roslagen34:36+6:016:36
16Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF35:46+7:116:49
17Daniel RoosAttunda OK35:49+7:146:50
18Daniel DuhlboIFK Mora OK36:15+7:406:55
19Anton LifRehns BK37:05+8:307:04
20Lasse JanssonGävle OK37:18+8:437:07
21Joar SvartholmBergnäsets AIK37:27+8:527:08
22Olov EricsonAlfta-Ösa OK37:40+9:057:11
23Hans PerssonIFK Umeå38:22+9:477:19
24Gustav ÖhgrenOK Kåre39:13+10:387:29
25Simon AnderssonOK Rodhen39:14+10:397:29
26Robert PetterssonIF Thor39:37+11:027:33
27Kristian DahlströmIFK Mora OK39:46+11:117:35
28Tommy LindbergOK Roslagen40:03+11:287:38
29Torbjörn JacobssonOK Rodhen40:05+11:307:38
30Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna40:06+11:317:39
31Adrian DahlströmIFK Mora OK40:29+11:547:43
32Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna40:50+12:157:47
33Jakob SjöbergGävle OK42:16+13:418:03
34Taras RachukOK Södertörn42:22+13:478:05
35Erik SisellGävle OK42:29+13:548:06
36Dan NorinGävle OK42:30+13:558:06
37Jonas VikströmKöping-Kolsva OK42:33+13:588:07
38Jonas CarlssonSundbybergs IK42:51+14:168:10
39Harald LarssonHagaby GoIF Örebro42:58+14:238:11
40Thomas PetterssonAttunda OK45:11+16:368:37
41Aleksandr ManoilovJärfälla OK47:42+19:079:06
42Erik HanssonGävle OK51:37+23:029:51
43Erik HållströmGävle OK52:31+23:5610:01
44Felix SilverGävle OK53:11+24:3610:08
45Mårten OlssonGävle OK1:15:28+46:5314:24
Alfred LiljeströmGävle OKej godkänd
Joel Börjesson ErikssonStorviks IFej start

D20 Elit

4 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Veronika KalininaIFK Lidingö SOK30:057:19
2Ella OlssonGrycksbo IF OK30:50+0:457:30
3Frida VikströmSundsvalls OK42:49+12:4410:25
4Alva LindellIF Thor48:12+18:0711:43
5Sofia BerglundIFK Mora OK59:38+29:3314:30
Moa ErlandssonVimmerby OKej godkänd
Ronja JungåkerOK Kåreutgått
Tindra JernströmAvesta OKej start

H20 Elit

4 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar EdvardssonJärfälla OK30:186:46
2Hannes SvahnOK Ravinen31:34+1:167:03
3Sixten TörnqvistVästerås SOK37:44+7:268:26
4Axel BergströmOK Rodhen39:37+9:198:51
5Gustav FrænellSundsvalls OK44:27+14:099:56
6Viktor BarkegrenStora Tuna OK45:28+15:1010:10
7Måns ErikssonSundsvalls OK50:10+19:5211:13
Noel WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Emil JonsellIF Thorej start
Victor BylundIF Thorej start

D18 Elit

3 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen28:587:41
2Lovisa WigertzLånghundra IF38:09+9:1110:07
3Emilia BergströmOK Rodhen38:19+9:2110:09
4Lovisa HambäckLånghundra IF40:31+11:3310:44
5Sofia IversAttunda OK41:32+12:3411:01
6Klara AnderssonDomnarvets GOIF41:48+12:5011:05
7Ebba LindellIF Thor41:52+12:5411:06
8Therese NilssonOK Österåker42:32+13:3411:16
9Elin BergOK Ravinen42:34+13:3611:17
10Sofia EdvardssonJärfälla OK53:31+24:3314:11
11Linnea PerssonValbo AIF1:00:19+31:2115:59
Elsa NilssonDomnarvets GOIFutgått
Matilda LindhSundbybergs IKej start

H18 Elit

4 110 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SundblomRånäs OK30:077:19
2Niklas SvenssonJärfälla OK32:10+2:037:49
3John McLellandOK Rodhen32:27+2:207:53
4David MelinOK Rodhen33:13+3:068:04
5Jonatan StåhlSundbybergs IK34:06+3:598:17
6Erik BrandtDomnarvets GOIF35:00+4:538:30
7Johan LundbäckJärfälla OK35:39+5:328:40
8Andreas NäslundVästerås SOK35:41+5:348:40
9Manne HammarbergJärfälla OK37:25+7:189:06
10Isak WestringJärfälla OK37:57+7:509:14
11Martin RinnbäckOK Ravinen43:06+12:5910:29
12Edvin WiklundOK Enen45:24+15:1711:02
13Tamás SzütsVästerås SOK47:53+17:4611:39
14Albin BergerDomnarvets GOIF48:58+18:5111:54
15Emil BybergDomnarvets GOIF50:08+20:0112:11
16Bohdan GriazievOK Södertörn57:50+27:4314:04
17Arvid BylundIF Thor1:04:49+34:4215:46
18Ville FontellOK Enen1:05:52+35:4516:01
Daniel StåhlOK Hammarenej godkänd
Noa SjöstrandVästerås SOKej godkänd
Axel Leijon ThorellLånghundra IFej godkänd

D21

3 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin WelénKöping-Kolsva OK34:569:03
2Lisa JohanssonOK Rodhen40:07+5:1110:23
3Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK40:28+5:3210:29
4Elin LindTierps SOK47:49+12:5312:23
5Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK50:18+15:2213:01
6Tora WesterbergOK Kolmården53:05+18:0913:45
7Sandra BurénKöping-Kolsva OK1:00:18+25:2215:37
8Elin FjellströmMalungs OK Skogsmårdarna1:09:09+34:1317:54
Emma BromarkLånghundra IFej godkänd
Beatrice KöhlerSäterbygdens OKej godkänd
Emma JonssonOK Rodhenej godkänd
Emma MiléusAttunda OKej godkänd
Frida AnsinSvaide Roma SOKej start

H21

4 470 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cristian LarssonKöping-Kolsva OK37:158:20
2Ludek FinstrleSK Zabovresky Brno38:47+1:328:40
3Jonas ÖhmanVäsby OK39:00+1:458:43
4Anders LindbergForsa OK39:37+2:228:51
5Magnus KarlssonCentrum OK40:11+2:568:59
6Alexander AlnessLånghundra IF41:20+4:059:14
7Erik OlssonGävle OK41:26+4:119:16
8Björn JohanssonOK Borgen44:21+7:069:55
9Anton BacklundSäterbygdens OK44:52+7:3710:02
10Klas BirgerssonLånghundra IF46:13+8:5810:20
11Patrik OttossonGävle OK48:19+11:0410:48
12Jorrit BoekelCentrum OK48:31+11:1610:51
13Adam LiljaOK Enen52:34+15:1911:45
14Tomas JohnssonSundsvalls OK53:01+15:4611:51
15Lars OlovssonRehns BK53:42+16:2712:00
16Elis AnderssonTrosabygdens OK55:57+18:4212:31
17Johan NymanForsa OK1:03:40+26:2514:14
18Glenn KällströmOK Roslagen1:03:50+26:3514:16
19Anders CarnlandOK Linné1:10:37+33:2215:47
20Erik EdénWaxholms OK1:11:22+34:0715:57

H20

3 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix SvenssonRasbo IK1:02:1916:08
2Albin ErikssonIF Thor1:11:18+8:5918:28
3Albin KvarnefalkJärfälla OK1:14:28+12:0919:17
4Arne KvarnefalkJärfälla OK1:32:15+29:5623:53
Emil AhlströmVästerås SOKej start

D18

3 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida LarssonVästerås SOK43:2712:08
2Isabella JoonsLeksands OK1:04:09+20:4217:55
3Emmie LindbäckOK Renen1:12:02+28:3520:07
4Hedvig SundstedtRasbo IK1:24:07+40:4023:29

D16

3 540 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JonsellIF Thor30:168:32
2Vendela SöderqvistOK Kåre33:39+3:239:30
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK34:25+4:099:43
4Johanna RoosOK Linné35:33+5:1710:02
5Sara ÅbomGävle OK36:45+6:2910:22
6Sigrid CarlssonSundbybergs IK37:23+7:0710:33
7Maja AhlströmVästerås SOK37:54+7:3810:42
8Karolina AnderssonDalaportens OL39:26+9:1011:08
9Nora EngströmOK Nolaskogsarna40:00+9:4411:17
10Sara SundqvistLånghundra IF42:08+11:5211:54
11Fannie SjölanderOK Rodhen44:15+13:5912:30
12Moa LundinOK Linné44:56+14:4012:41
13Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL45:34+15:1812:52
14Ella TuressonOK Renen45:59+15:4312:59
15Joni Müller af UhrOK Linné47:25+17:0913:23
16Tyra ForsbergValbo AIF47:40+17:2413:27
17Anja NilssonDomnarvets GOIF48:11+17:5513:36
18Fanny CedstedtLånghundra IF48:25+18:0913:40
19Cornelia KrafftLänna IF49:09+18:5313:53
20Agnes WeissLånghundra IF49:32+19:1613:59
21Tindra JonssonSkarpnäcks OL49:35+19:1914:00
22Agnes DambergIFK Lidingö SOK50:39+20:2314:18
23Elsa GörasLeksands OK51:55+21:3914:39
24Tuva-Cajsa SpikLeksands OK55:27+25:1115:39
25Lovisa Göstas KällmanSöders-Tyresö56:57+26:4116:05
26Agnes Söllvander EklundOK Rodhen58:44+28:2816:35
27Junia WinningeLånghundra IF1:00:36+30:2017:07
28Tilde JonssonOK Österåker1:00:52+30:3617:11
29Mathilda KarlssonValbo AIF1:01:44+31:2817:26
30Sanna RinnbäckOK Ravinen1:04:14+33:5818:08
31Felicia SvenssonRasbo IK1:12:13+41:5720:24
32Klara SöderlundAvesta OK1:16:09+45:5321:30
33Hanna HermannVästerås SOK1:40:24+1:10:0828:21
Agnes WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Amanda HallVästerås SOKej godkänd
Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIFej godkänd
Elin BryggarKorsnäs IF OKej godkänd
Isabelle StåhlbrandtRasbo IKutgått
Hanna HodinÅrsunda IFej start
Emma PalmOK Roslagenej start
Ella ServinLånghundra IFej start
Lena PerssonTullinge SKej start

H16

3 800 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aron HellgrenIF Thor28:167:26
2Oskar VikströmSundsvalls OK29:37+1:217:47
3Edvin NilssonLånghundra IF30:00+1:447:53
4Elis IversAttunda OK34:17+6:019:01
5Viktor BoströmOK Linné34:36+6:209:06
6Isak LundholmUmeå OK35:11+6:559:15
7Kristoffer KlarinVästerås SOK38:18+10:0210:04
8Gustav LyckebäckSigtuna OK38:31+10:1510:08
9Albin WarvelinLånghundra IF40:05+11:4910:32
10Wilhelm NordqvistWaxholms OK40:28+12:1210:38
11Christoffer LindgrenOK Kåre41:24+13:0810:53
12Simon ClaessonOK Rodhen42:04+13:4811:04
13Klockar-Eskil NääsLeksands OK42:10+13:5411:05
14Viktor NorbergStora Tuna OK42:43+14:2711:14
15Jakob CarlssonStora Tuna OK44:56+16:4011:49
16Lucas AhlströmVästerås SOK48:51+20:3512:51
17Sixten SlagbrandVästerås SOK48:58+20:4212:53
18William LeijonspjuthSigtuna OK56:48+28:3214:56
19Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln59:56+31:4015:46
20Gabriel ÖstlundLänna IF1:01:27+33:1116:10
21Edvin MäkinenOK Hammaren1:01:52+33:3616:16
22Erik BernerssonOK Enen1:23:24+55:0821:56
Daniel LindDalaportens OLej godkänd
Axel GidlundOK Linnéej godkänd
Rasmus LindblomGustavsbergs OKej godkänd
Simon WahlnäsOK Linnéej start

D14

2 670 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK22:538:34
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF24:07+1:149:01
3Tuva SirviöUmeå OK26:24+3:319:53
4Frida MelinOK Rodhen26:37+3:449:58
5Elsa KaipeOK Kåre26:41+3:489:59
6Ellen ThorsénSurahammars SOK27:03+4:1010:07
7Elsa HedinOK Linné28:26+5:3310:38
8Elsa Söllvander EklundOK Rodhen29:40+6:4711:06
9Ellen LindforsBjörkfors GOIF30:56+8:0311:35
10Kajsa HallVästerås SOK32:07+9:1412:01
11Emma HasselströmOK Renen32:32+9:3912:11
12Alva ErssonIFK Mora OK33:17+10:2412:27
13Maja LundholmUmeå OK35:37+12:4413:20
14Elvira BjörnbergVästerås SOK35:40+12:4713:21
15Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö36:39+13:4613:43
16Sofie Karlsson HolmerIFK Mora OK36:46+13:5313:46
17Isabel UnnerudLånghundra IF37:00+14:0713:51
18Emmy KärrlanderUmedalens IF37:07+14:1413:54
19Tova LindbäckOK Renen41:42+18:4915:37
20Ebba WestringJärfälla OK41:46+18:5315:38
21Alva OláRånäs OK43:53+21:0016:26
22Tyra LindellOK Roxen44:07+21:1416:31
23Matilda PerssonOK Enen45:23+22:3016:59
24Olivia UnnerudLånghundra IF46:06+23:1317:15
25Rebecka JavehedTäby OK46:30+23:3717:24
26Signe WikstenGävle OK49:49+26:5618:39
27Emmy RoosIF Thor52:02+29:0919:29
28Emelie SvärdIF Thor53:59+31:0620:13
29Linnéa WestlinValbo AIF59:59+37:0622:27
30Anja BergerDomnarvets GOIF1:00:41+37:4822:43
31Hillevi LarssonOK Enen1:12:36+49:4327:11
Ida WarvelinLånghundra IFej godkänd
Stella ÖstblomJärfälla OKej godkänd
Amanda RådströmOK Enenej start
Tua OffrellGävle OKej start

H14

2 730 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love BylundIF Thor21:578:02
2Elias WesterberghRasbo IK22:02+0:058:04
3Emil ÅbergOK Linné23:11+1:148:29
4Niklas ErlandssonOK Södertörn23:30+1:338:36
5Aron BromanLänna IF24:29+2:328:58
6Wille SöderqvistOK Kåre25:28+3:319:19
7Hugo ÖrtlundRånäs OK26:00+4:039:31
8Svante SandvikAttunda OK27:01+5:049:53
9Valle LarssonIF Thor27:19+5:2210:00
10Tim LundbergOK Renen27:22+5:2510:01
11Otto TimbyUmeå OK27:33+5:3610:05
12Linus NilssonOK Österåker27:48+5:5110:10
13Lucas SöderbergGävle OK28:10+6:1310:19
14Helmer JöhnemarkStora Tuna OK28:19+6:2210:22
15Axel AnderssonIF Thor28:54+6:5710:35
16Vigor KjellmanStorviks IF29:15+7:1810:42
17Hampus SundbergJärfälla OK29:39+7:4210:51
18Erik PalmVästerås SOK30:18+8:2111:05
19Simon LundellOK Österåker30:33+8:3611:11
20Felix JohnssonOK Linné30:53+8:5611:18
21Gustav LjunggrenOK Hammaren32:03+10:0611:44
22Elis HanssonIF Thor32:08+10:1111:46
23August GörasLeksands OK34:14+12:1712:32
24Axel NordqvistWaxholms OK34:21+12:2412:34
25Linus NordinOK Renen35:36+13:3913:02
26Jens FochsenWaxholms OK36:04+14:0713:12
27Viktor FischerOK Linné37:47+15:5013:50
28Fabian TörnqvistAttunda OK38:16+16:1914:01
29Eskil SöderlundUlricehamns OK40:15+18:1814:44
30Joel AhlbergOK Linné44:09+22:1216:10
31Axel GräfningsGrycksbo IF OK58:38+36:4121:28
32Sebastian LindblomGustavsbergs OK1:01:43+39:4622:36
Marcus BarbozaAttunda OKej start
Eric HasselströmOK Renenej start

D12

2 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Minna TuressonOK Renen21:309:20
2Sara RoosOK Linné22:48+1:189:54
3Tora JonsellIF Thor23:50+2:2010:21
4Elin PalmVästerås SOK25:39+4:0911:09
5Alma JöhnemarkStora Tuna OK29:51+8:2112:58
6Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF30:08+8:3813:06
7Svea ForsslundGävle OK30:14+8:4413:08
8Greta SandvikAttunda OK30:53+9:2313:25
9Lova WilénLeksands OK34:21+12:5114:56
10Maja LyckebäckSigtuna OK34:38+13:0815:03
11Moa PetterssonOK Linné34:40+13:1015:04
12Fanny KarlsVäsby OK36:05+14:3515:41
13Agnes ErlandssonVimmerby OK39:29+17:5917:10
14Alicia HermannVästerås SOK39:58+18:2817:22
15Alicia IvarssonOK Hammaren42:35+21:0518:30
16Ellen AarnioOK Linné43:14+21:4418:47
17Paulina AlzénGustavsbergs OK43:47+22:1719:02
18Lovisa BjörnbergVästerås SOK47:11+25:4120:30
19Sofia QuasWaxholms OK52:55+31:2523:00
20Alma WesselLänna IF56:57+35:2724:45
21Amanda LindDalaportens OL1:03:03+41:3327:24
Ellen HedinOK Linnéej start

H12

2 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter FochsenWaxholms OK21:209:16
2Alfons WesterberghRasbo IK22:38+1:189:50
3Walter SöderqvistOK Kåre22:42+1:229:52
3Jakob EngströmHärnösands OK22:42+1:229:52
5Max BoströmJärfälla OK24:30+3:1010:39
6Oskar KaipeOK Kåre25:13+3:5310:57
7Arvid KjellmanStorviks IF25:18+3:5811:00
8Lukas LindIF Thor27:42+6:2212:02
9Hjelmer SellinLänna IF30:29+9:0913:15
10Teodor JonssonSkarpnäcks OL31:00+9:4013:28
11Benjamin HjerténJärfälla OK31:25+10:0513:39
12Hugo ZetterbergVästerås SOK36:27+15:0715:50
13Gustav NorbergStora Tuna OK38:13+16:5316:36
14Oscar NoringVästerås SOK39:30+18:1017:10
15Martti JokiForsa OK40:38+19:1817:40
16Benjamin WinningeLånghundra IF46:01+24:4120:00
Ted LagerströmAttunda OKej godkänd
Algot HellgrenIF Thorej start

D10

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida HerbstVästerås SOK21:419:35
2Astrid SillénOK Linné22:53+1:1210:07
3Mia LagerströmAttunda OK23:33+1:5210:25
4Elin JavehedTäby OK24:21+2:4010:46
5Kajsa WilénLeksands OK27:12+5:3112:02
6Lova JonssonSkarpnäcks OL30:26+8:4513:27
7Lovisa FischerOK Linné35:39+13:5815:46
8Saga LindellOK Roxen51:55+30:1422:58
9Flora PetterssonOK Linné1:00:53+39:1226:56
10Alma WestlinValbo AIF1:50:43+1:29:0248:59

H10

2 260 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÅbergOK Linné18:368:13
2Ludvig LjunggrenOK Hammaren22:09+3:339:48
3Oskar LindIF Thor24:31+5:5510:50
4Ossian OláRånäs OK26:21+7:4511:39
5Jonathan EngströmHärnösands OK26:50+8:1411:52
6Malte HallmanAttunda OK28:53+10:1712:46
7Melker KjellmanStorviks IF33:27+14:5114:48
8Wilmer NormanSigtuna OK36:51+18:1516:18
9Isak WarvelinLånghundra IF40:37+22:0117:58
10Harry PetterssonOK Linné41:33+22:5718:23
11Alfred WesselLänna IF42:56+24:2018:59
12Love ForsslundGävle OK54:43+36:0724:12
Jakob WåhlströmIF Thorej godkänd

D35

3 770 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OK1:03:4216:53
2Linda WåhlströmIF Thor1:07:26+3:4417:53
3Malin SundebyCentrum OK1:10:12+6:3018:37
4Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:41:22+37:4026:53
Nayara GillsparrOK Österåkerej godkänd
Karin LundbergTullinge SKej start

D40

3 580 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK30:258:29
2Louise JohanssonOK Roslagen31:58+1:338:55
3Jessica SöllvanderOK Rodhen32:36+2:119:06
4Eva PalmVästerås SOK32:58+2:339:12
5Therese BergqvistKorsnäs IF OK33:49+3:249:26
6Jenny JohanssonValbo AIF34:26+4:019:37
7Ingela ErikssonGävle OK37:54+7:2910:35
8Maria PedersenJärfälla OK45:27+15:0212:41
9Maria SjöströmIF Åland50:33+20:0814:07
10Angelica LindblomGustavsbergs OK1:00:54+30:2917:00
11Emma LundholmUmeå OK1:14:20+43:5520:45
Jenny ÅmanValbo AIFej start

H40

4 280 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matti JanlövIF Åland31:247:20
2Robert PedersenJärfälla OK31:56+0:327:27
3Gustav NäsmanHaninge SOK32:11+0:477:31
4Patrik SöderqvistOK Kåre32:35+1:117:36
5Jonas ErikssonLänna IF35:56+4:328:23
6Emil AnderssonLänna IF37:58+6:348:52
7Samuel SvenssonCentrum OK38:58+7:349:06
8Tony BjörlingDomnarvets GOIF39:18+7:549:10
9Mattias EklundOckelbo OK42:33+11:099:56
10Peter ViréhnAvesta OK44:18+12:5410:21
11Jonas SellingLänna IF44:24+13:0010:22
12Mats WarvelinLånghundra IF46:07+14:4310:46
13Klockar Mattias NääsLeksands OK46:18+14:5410:49
14Torbjörn GillsparrOK Österåker47:14+15:5011:02
15Magnus LindblomGustavsbergs OK51:30+20:0612:01
16Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:06:20+34:5615:29
17Martin LindforsBjörkfors GOIF1:06:29+35:0515:32
18Marcus ArnoldssonVästerås SOK1:07:02+35:3815:39
Andreas LundholmUmeå OKej godkänd
Joakim ÖstblomJärfälla OKej start
Joakim AlmtorpLånghundra IFej start

D45

3 210 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena TuressonOK Renen27:018:24
2Yvonne GrehnOK Rodhen32:02+5:019:58
3Sofie BergendahlIF Thor32:54+5:5310:14
4Maria Von SchmalenséeAttunda OK32:55+5:5410:15
5Helena NorbergStora Tuna OK32:56+5:5510:15
6Anna Karin OlmIF Thor34:06+7:0510:37
7Anna ZetterbergVästerås SOK34:39+7:3810:47
8Gabriella MelinOK Rodhen36:29+9:2811:21
9Annika RidellIF Thor38:22+11:2111:57
10Ulrika SilverGävle OK38:43+11:4212:03
11Karin LindellIF Thor39:08+12:0712:11
12Marit SöderqvistOK Kåre39:38+12:3712:20
13Anna NygårdVästerås SOK40:39+13:3812:39
14Malena AhlströmVästerås SOK41:02+14:0112:46
15Marie ÅsbergOK Hedströmmen41:16+14:1512:51
16Charlotte VikströmSundsvalls OK42:13+15:1213:09
17Camilla GöstasSöders-Tyresö43:46+16:4513:38
18Lena BernhardssonÅrsunda IF44:23+17:2213:49
19Nina IversAttunda OK45:51+18:5014:17
20Eva CedstedtLånghundra IF47:13+20:1214:42
21Elisabet Lindblom LarssonOK Enen47:38+20:3714:50
22Marica TynellRånäs OK48:54+21:5315:14
23Sofia PerssonTullinge SK49:12+22:1115:19
24Michaela LundellOK Österåker49:47+22:4615:30
25Cecilia FochsenWaxholms OK51:19+24:1815:59
26Lisa TörnqvistAttunda OK51:32+24:3116:03
27Anna HallVästerås SOK54:50+27:4917:04
28Sofia KrafftLänna IF1:00:46+33:4518:55
29Maria EdvardssonJärfälla OK1:03:01+36:0019:37
30Maria WestlinValbo AIF1:10:23+43:2221:55
Ulrika RåbergOK Tyrej godkänd
Kati RemesOK Renenej start

H45

4 120 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EklundOK Rodhen27:566:46
2Sven OlssonKorsnäs IF OK28:14+0:186:51
3Magnus GörasLeksands OK29:30+1:347:09
4Björn LjunggrenOK Hammaren29:35+1:397:10
5Johan AhlströmVästerås SOK30:41+2:457:26
6Claes TuressonOK Renen31:19+3:237:36
7Ulf BergströmOK Rodhen31:38+3:427:40
8Jörgen HellgrenIF Thor31:52+3:567:44
8Johan LindqvistTäby OK31:52+3:567:44
10Stefan BergOK Ravinen32:33+4:377:54
11Fredrik MäkinenOK Hammaren32:54+4:587:59
12Johan BlomsterIF Thor33:23+5:278:06
13Mattias HolmbergCentrum OK35:29+7:338:36
14Fredrik LindellIF Thor35:54+7:588:42
15Johan WesterberghRasbo IK37:10+9:149:01
16Per ErlandssonVimmerby OK37:39+9:439:08
17John SolbreckLånghundra IF38:25+10:299:19
18Göran KimellGotlands Bro OK39:18+11:229:32 Ladda ner rutt i gpx-format
19Andreas KrafftLänna IF39:20+11:249:32
20Jonas StåhlbrandtRasbo IK39:40+11:449:37
21Lars HenrikssonSundsvalls OK39:51+11:559:40
22Jonas AnderssonIF Thor40:33+12:379:50
22Per MelinOK Rodhen40:33+12:379:50
24Fredrik NilssonLånghundra IF41:39+13:4310:06
25Patrik SöderlundUlricehamns OK42:23+14:2710:17
26Daniel BjörnbergVästerås SOK43:47+15:5110:37
27Jens AndertoftVästerås SOK45:29+17:3311:02
28Per BrandtDomnarvets GOIF45:46+17:5011:06
29Martin HasselströmOK Renen49:14+21:1811:56
30Jon SundbergJärfälla OK50:02+22:0612:08
31Martin ForsslundGävle OK51:28+23:3212:29
32Niklas SöderlundAvesta OK52:43+24:4712:47
33Jerker DrottenmyrVisborgs OK57:31+29:3513:57
34Jörgen FondeliusVästerbergslagens OL1:00:32+32:3614:41
35Niklas TimbyUmeå OK1:03:04+35:0815:18
36Nils EdvardssonJärfälla OK1:04:22+36:2615:37
37Patrik ServinLånghundra IF1:04:30+36:3415:39
38Fredrik LundströmOK Renen1:08:51+40:5516:42
39Thierry ReignierJärfälla OK1:10:57+43:0117:13
40Markus BylundIF Thor1:11:23+43:2717:19
Jan NoringVästerås SOKöver maxtid
Lars HallVästerås SOKej godkänd
Mats LundbäckJärfälla OKutgått
Johan SundénVästerås SOKej start
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej start

D50

3 040 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria OlssonHJS-Vansbro OK34:1511:15
2Marie AlfredssonOK Tyr34:34+0:1911:22
3Josefine NordströmOK Triangeln38:37+4:2212:42
4Monica RoosAttunda OK39:46+5:3113:04
5Maria StrömbergAvesta OK40:20+6:0513:16
6Anette SjöbergGävle OK41:41+7:2613:42
7Åsa SpikLeksands OK42:42+8:2714:02
8Anette ArksandVallentuna-Össeby OL43:23+9:0814:16
9Christina LiljeGävle OK44:33+10:1814:39
10Anita KlarSäterbygdens OK46:27+12:1215:16
11Malin KvarnefalkJärfälla OK49:28+15:1316:16
12Madelene BarbozaAttunda OK51:18+17:0316:52
13Catarina LarssonVästerås SOK51:41+17:2617:00
14Elisabet ElmertoftNorbergs OK52:29+18:1417:15
15Ingegerd CarlssonSundbybergs IK52:34+18:1917:17
16Lena ErlandssonOK Södertörn59:48+25:3319:40
17Lena LiljeforsAvesta OK1:03:59+29:4421:02
18Annette WigertzLånghundra IF1:04:16+30:0121:08
19Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:05:11+30:5621:26
20Louise NilssonJärfälla OK1:05:44+31:2921:37
21Agneta LindbäckOK Renen1:11:30+37:1523:31 Ladda ner rutt i gpx-format
22Maria TibellLånghundra IF1:17:23+43:0825:27
23Laila SvenssonRasbo IK1:22:09+47:5427:01
24Jeanette JonssonOK Österåker1:35:06+1:00:5131:16
25Tove HammarbergJärfälla OK1:39:20+1:05:0532:40
Karin ErssonIFK Mora OKej godkänd

H50

3 860 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olov VikströmSundsvalls OK26:166:48
2Jonas NordströmOK Roslagen27:04+0:487:00
3Mats JonsellIF Thor27:26+1:107:06
4Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL27:27+1:117:06
5Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK27:51+1:357:12
6Robert PalmVästerås SOK29:10+2:547:33
7Ola HultinOK Roslagen30:07+3:517:48
8Jan HildingHestra IF31:01+4:458:02
9Ulf JanssonOK Triangeln31:07+4:518:03
10Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK31:09+4:538:04
11Fredrik WikstenGävle OK32:19+6:038:22
12Mikael WesterbergOK Kolmården32:39+6:238:27
13Per CarlbergRånäs OK32:56+6:408:31
14Johan WestringJärfälla OK33:16+7:008:37
15Ulrik IversAttunda OK33:35+7:198:42
16Jan SjulsIF Åland34:14+7:588:52
17Lars NordinTullinge SK34:28+8:128:55
18Anders L OlssonGävle OK34:58+8:429:03
19Magnus LarssonVästerås SOK35:27+9:119:11
20Anders BrinkmanVandrarringen35:42+9:269:14
21Jonas GidingVallentuna-Össeby OL35:56+9:409:18
22Petter RanefallIF Thor37:54+11:389:49
23Per LovangVästerbergslagens OL38:24+12:089:56
24Torbjörn Nilsson AlataloStora Tuna OK39:38+13:2210:16
25Joakim AhlströmVästerås SOK40:37+14:2110:31
26Daniel OlmIF Thor40:48+14:3210:34
27Joakim ÅkerlundIF Åland40:55+14:3910:36
28Johan AnderssonValbo AIF41:01+14:4510:37
29Stefan KärrlanderUmedalens IF41:07+14:5110:39
30Joakim SkantzeSundbybergs IK41:10+14:5410:39
31Per CarlssonStora Tuna OK41:15+14:5910:41
32Thomas RoosIF Thor41:40+15:2410:47
33Anders NordinOK Renen42:24+16:0810:59
34Håkan PerssonValbo AIF42:38+16:2211:02
35Clas EngströmOK Nolaskogsarna43:29+17:1311:15
36Mats GunnemyrSöders-Tyresö43:47+17:3111:20
37Tomas JonssonVandrarringen44:16+18:0011:28
38Patrik SteenOK Enen49:57+23:4112:56
39Urban StåhlSundbybergs IK50:01+23:4512:57
40Thomas AnderssonDalaportens OL50:08+23:5212:59
41Daniel UnnerudLånghundra IF51:28+25:1213:20
42Bo AnderssonIF Thor53:30+27:1413:51
43Svante JonsellVallentuna-Össeby OL56:14+29:5814:34
44Christer ArksandVallentuna-Össeby OL58:49+32:3315:14
45Jonas LindellOK Roxen1:01:31+35:1515:56
46Peter LundbergOK Renen1:18:38+52:2220:22
47Roger CarlssonVästerås SOK1:27:07+1:00:5122:34
Per DambergIFK Lidingö SOKutgått
Kjell NordqvistWaxholms OKej start
Stefan NordströmSigtuna OKej start
Ola JernströmAvesta OKej start

D55

3 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK30:069:54
2Berit AslaksenJärfälla OK32:59+2:5310:50
3Camilla AdlertegOK Enen33:13+3:0710:55
4Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK33:21+3:1510:58
5Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK34:39+4:3311:23
6Gunilla ThunstedtJärfälla OK35:08+5:0211:33
7Cathrine JohanssonTierps SOK36:22+6:1611:57
8Annika ArdellOK Rodhen36:38+6:3212:03
9Ann-mari SilfverLånghundra IF38:20+8:1412:36
10Eva SvanbergJärfälla OK41:19+11:1313:35
11Dorothe SpillmannIF Thor44:05+13:5914:30
12Pia BoudrieVäsby OK44:55+14:4914:46
13Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL45:50+15:4415:04 Ladda ner rutt i gpx-format
14Madelene BjernulfSundbybergs IK47:02+16:5615:28
15Maria LännevallOK Roslagen47:36+17:3015:39
16Åsa LindhSundbybergs IK49:13+19:0716:11
17Barbro KarlssonKatrineholms OK52:25+22:1917:14
18Anna WesterberghRasbo IK53:48+23:4217:41
19Katarina SundqvistOK Kåre58:07+28:0119:07
Lena TörnqvistVästerås SOKej godkänd

H55

3 770 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael IngelssonOckelbo OK28:017:25
2Torbjörn LännevallOK Roslagen31:50+3:498:26
3Lars PalmqvistJärfälla OK32:30+4:298:37
4Kalle PerssonOK Österåker32:48+4:478:42
5Marcus ErikssonVK Uvarna33:33+5:328:53
6Michael HolmgrenIF Thor33:54+5:538:59
7Ulf RådbergOK Roslagen34:10+6:099:03
8Anders JönssonOK Triangeln35:46+7:459:29
9Mats JönssonKorsnäs IF OK35:55+7:549:31
10Roger ÅsbergOK Hedströmmen36:28+8:279:40
11Peter HambäckLånghundra IF36:34+8:339:41
12Mats CarlssonSundbybergs IK39:00+10:5910:20
13Arne HäggArboga OK39:09+11:0810:23
14Jan AnderssonGävle OK40:06+12:0510:38
15Mats JavehedTäby OK40:27+12:2610:43
16Erik AnderssonOK Österåker40:48+12:4710:49
17Sven WigertzLånghundra IF40:51+12:5010:50
18Håkan RedtzerAttunda OK41:34+13:3311:01
19Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF41:57+13:5611:07
20Anders S NybergSäterbygdens OK42:02+14:0111:08
21Karl-Erik EngblomValbo AIF43:20+15:1911:29
22Magnus BacklundSäterbygdens OK43:43+15:4211:35
23Olle AnderssonRehns BK44:03+16:0211:41
24Lennart WahlgrenRehns BK44:11+16:1011:43
25Ove RinnbäckOK Ravinen44:45+16:4411:52
26Kjell KlarSäterbygdens OK45:20+17:1912:01
27Janne NilssonCentrum OK47:37+19:3612:37
28Stefan TörnqvistVästerås SOK47:42+19:4112:39
29Bosse WiggeDomnarvets GOIF47:59+19:5812:43
30Jan LindhSundbybergs IK54:51+26:5014:32
31Robert ÖstlundSäterbygdens OK55:39+27:3814:45
32Johan SjööNorbergs OK58:12+30:1115:26
33Jan NettelbjerJärfälla OK1:01:36+33:3516:20
34Tomas SundqvistOK Kåre1:03:37+35:3616:52
35Lennarth KarlssonValbo AIF1:05:00+36:5917:14
36Roger TinglöfVäsby OK1:06:40+38:3917:41
37Per-Olof SvenssonLänna IF1:21:37+53:3621:38
38Curt LandinRehns BK1:27:19+59:1823:09
39Erik BengtssonSala OK1:37:24+1:09:2325:50
Bo BörjessonStorviks IFej godkänd

D60

2 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK30:4211:07
2Ylva GrapeDalaportens OL33:27+2:4512:07
3Anne-Chr SchunnessonAttunda OK40:18+9:3614:36
4Monica OhlinRånäs OK44:06+13:2415:58
5My RönnolsTäby OK47:47+17:0517:18
6Katarina SjöholmMullsjö SOK51:04+20:2218:30
7Christina OhlinRånäs OK51:57+21:1518:49
8Kristina HammarfalkÖstersunds OK53:28+22:4619:22
Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OLutgått
Carina DoyleSundbybergs IKej start

H60

3 580 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NybergAvesta OK26:567:31
2Tommy HolmérVäsby OK30:39+3:438:33
3Jan NordinSundsvalls OK31:17+4:218:44
4Thomas EricsonAlfta-Ösa OK34:51+7:559:44
5Lars OhlinRånäs OK35:01+8:059:46
6Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK35:24+8:289:53
7Kjell BomanSöderhamns OK36:07+9:1110:05
8Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL36:58+10:0210:19
9Peder KarlssonRånäs OK37:11+10:1510:23
10Jörgen KarlssonAttunda OK38:24+11:2810:43
11Håkan CarnlandFrösö IF39:58+13:0211:09
12Anders FriesUmeå OK40:01+13:0511:10
13Kenneth LarssonKöping-Kolsva OK40:59+14:0311:26
14Gunnar SvanbergJärfälla OK41:10+14:1411:29
15Johnny NilssonStora Skedvi IK SOFF41:19+14:2311:32
16Lars RönnolsTäby OK41:45+14:4911:39
17Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK42:35+15:3911:53
18Göran DoyleSundbybergs IK42:45+15:4911:56
19Christer SegerquistGävle OK43:42+16:4612:12
20Mats LandquistKöping-Kolsva OK43:44+16:4812:12
21Stefan SundeliusJärfälla OK44:43+17:4712:29
22Sven-Erik LevinTierps SOK47:39+20:4313:18
23Kjell HolmDalaportens OL49:37+22:4113:51
24Per-Olof OlofssonSigtuna OK52:28+25:3214:39
25Mats KarlssonOK Ödmården56:49+29:5315:52
26Lennart WinbergHudiksvalls OK57:29+30:3316:03
27Ola HedinOK Hammaren1:02:49+35:5317:32
28Per-Erik NyströmRånäs OK1:03:26+36:3017:43
29Göran HedmanValbo AIF1:05:02+38:0618:09
Lars HagrotTäby OKej godkänd
Bengt HameliusSäterbygdens OKej godkänd
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej start

D65

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Karin JohanssonVandrarringen39:5214:26
2Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF41:42+1:5015:06
3Mona HullAlmby IK42:52+3:0015:31
4Titti BergendahlOK Måsen43:53+4:0115:53
5Inger SchwartzOK Södertörn49:34+9:4217:57
6Catharina EkmanVästerås SOK56:01+16:0920:17
7Britt LarssonLänna IF59:31+19:3921:33
Annika GillgrenGävle OKej start

H65

3 210 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK28:438:56
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna32:20+3:3710:04
3Thom SandvikAvesta OK33:07+4:2410:19
4Anders Stefan VestlundOK Kåre33:38+4:5510:28
5Hasse ÅbergValbo AIF35:36+6:5311:05
6Olle RönnolsSäterbygdens OK35:49+7:0611:09
7Mats SandewallUmeå OK38:13+9:3011:54
8Hans OhlinRånäs OK38:45+10:0212:04
9Thomas SjöholmMullsjö SOK38:59+10:1612:08
10Mats HemströmGävle OK39:02+10:1912:09
11Göran LarssonSala OK40:12+11:2912:31
12Lars BoudrieVäsby OK40:33+11:5012:37
13Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL40:54+12:1112:44
14Per-Åke HullAlmby IK41:53+13:1013:02
15Magnus HaraldssonGustavsbergs OK42:43+14:0013:18
16Thomas NybergAvesta OK44:31+15:4813:52 Ladda ner rutt i gpx-format
17Kjell LidholmIFK Hedemora OK46:26+17:4314:27
18Rolf KullaValbo AIF47:56+19:1314:55
19Lars JanlövIF Åland48:28+19:4515:05
20Tor-Olof BlomsterIF Åland50:50+22:0715:50
21Leif WadmanKöping-Kolsva OK52:07+23:2416:14
22Harry EnbergVästerbergslagens OL52:36+23:5316:23
23Björn EdénWaxholms OK55:25+26:4217:15
24Kjell JanssonLånghundra IF57:35+28:5217:56
25Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF57:40+28:5717:57
26Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK1:09:06+40:2321:31
27Gunnar KvarnerudLänna IF1:15:27+46:4423:30
Olov SöderqvistDalaportens OLej godkänd
Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Peter LidholmIFK Hedemora OKej godkänd
Bengt SöderqvistDalaportens OLej godkänd
Roland BergSäterbygdens OKej godkänd
Ivan SöderqvistLjusdals OKej godkänd
Thomas WesterGustavsbergs OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D70

2 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK34:0012:44
2Karin DelinAlfta-Ösa OK35:56+1:5613:27
3Christina WestmanHudiksvalls OK35:58+1:5813:28
4Birgitta BillstamJärfälla OK36:12+2:1213:33
5Margareta HaraldssonGustavsbergs OK36:48+2:4813:46
6Maud NilssonHJS-Vansbro OK38:43+4:4314:30
7Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK40:34+6:3415:11
8Gunilla MäkinenOK Hammaren42:56+8:5616:04
9Karin GrånäsRasbo IK43:14+9:1416:11
10Birgitta KlangLånghundra IF44:03+10:0316:29
11Anna-Stina NyströmLänna IF48:05+14:0518:00
12Gun-Inger SahlbergLånghundra IF49:15+15:1518:26
13Kristina ErikssonLänna IF57:26+23:2621:30
14Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL1:06:06+32:0624:45
15Laila ErlandssonMålilla OK1:21:29+47:2930:31

H70

3 090 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars StrinnholmÖstersunds OK30:039:43
2Bo SundqvistOckelbo OK35:22+5:1911:26
3Anders ClaessonIFK Mora OK35:28+5:2511:28
4Ulf KjellinOK Hedströmmen36:08+6:0511:41
5Torsten PetterssonLånghundra IF37:23+7:2012:05
6Paul NorénOK Södertörn38:42+8:3912:31
7Göran LarboAttunda OK39:15+9:1212:42
8Hans KäckDalaportens OL43:18+13:1514:00
9Tommy WåhlinVästerås SOK43:51+13:4814:11
10Jan-Olof WåhlbergIBM Club Sweden45:24+15:2114:41
11Christer HellströmStora Tuna OK47:43+17:4015:26
12Bo WinanderJärfälla OK48:25+18:2215:40
13Bertil MäkinenOK Hammaren50:20+20:1716:17
14Tomas ÅhgrenLånghundra IF51:08+21:0516:32
15Lars Olavi PeldanEnebybergs IF55:25+25:2217:56
16Jan Olov JonssonTierps SOK55:52+25:4918:04
17John ÖstlundSundbybergs IK57:07+27:0418:29
18Åke HöglundTimrå SOK57:18+27:1518:32
19Ove ÅbergStorviks IF57:58+27:5518:45
20Östen ErikssonAvesta OK1:00:08+30:0519:27
21Roland SalomonssonVittjärvs IK1:27:58+57:5528:28
Börje RåbergOK Tyrej godkänd
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Per ElfströmÅrsunda IFej start

D75

2 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK30:1014:30
2Dagny GustavssonSigtuna OK30:36+0:2614:42
3Laila NäslundSelånger SOK34:29+4:1916:34
4Mariann KjellbergBredareds IF36:40+6:3017:37
5Bibbi AppelgrenMariestads FK38:12+8:0218:21
6Eva von HeijneSigtuna OK43:23+13:1320:51
7UC Lybert ErikssonVäsby OK45:55+15:4522:04
8Caje JacobssonIF Thor50:27+20:1724:15
9Yvonne RoosAttunda OK1:10:28+40:1833:52
10Barbro MelvingerOK Enen1:11:16+41:0634:15
11Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK1:11:18+41:0834:16
12Britt-Marie SjöbergOK Tor1:27:29+57:1942:03
Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubbej godkänd
Lena LeanderssonÄlvdalens IF OKej start

H75

3 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ErikssonVäsby OK33:3510:52
2Bertil HolmgrenGävle OK49:21+15:4615:58
3Bernt JohanssonHäverödals SK51:20+17:4516:36
4Sören JohanssonSala OK51:31+17:5616:40
5Karl JohanssonIFK Hedemora OK51:47+18:1216:45
6Sven-Olov NorlinRimbo SOK52:26+18:5116:58
7Thord RådbergOK Roslagen53:25+19:5017:17
8Bo JonssonBolidens SK56:17+22:4218:12
9Sören AnderssonJärbo OK59:07+25:3219:07
10Sverre JonssonOK Ravinen59:44+26:0919:19
11Lennart TorstenssonOK Rodhen1:01:41+28:0619:57
12Christer SolbreckLånghundra IF1:03:42+30:0720:36
13Roland ForsblomKungsgårdens SK1:06:14+32:3921:26
14Sören ErikssonLänna IF1:10:21+36:4622:46
15Ove ForsbergTurebergs IF SOK1:17:24+43:4925:02
16Sven JacobssonIF Thor1:26:32+52:5728:00
17Lars JonassonJärfälla OK1:33:22+59:4730:12
Sven-Erik SjöbergOK Torej godkänd
Hans NybergGävle OKej godkänd
Torbjörn TirénHellas Orienteringej godkänd
Bo SundénKarlsbyhedens OKutgått
Göran NilssonValbo AIFej start
Olle JohanssonIFK Hedemora OKej start
Bo WestlingHäverödals SKej start
Olle AnderssonIFK Mora OKej start
Jan JohanssonIFK Hedemora OKej start

H80

2 670 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK43:4716:23
2John BerglundAlfta-Ösa OK45:20+1:3316:58
3Karl Henrik LovangIF Thor54:37+10:5020:27
4Lars-Erik LindellVäsby OK1:10:52+27:0526:32
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd
Lars RoosAttunda OKej godkänd
Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OKej godkänd
Olle NäslundSelånger SOKutgått
Lars PerssonVäsby OKej start

H85

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen AxelssonIF Thor1:11:1034:12

Inskolning

1 960 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil AlmlöfRasbo IKfullföljt
Stina AlmlöfRasbo IKfullföljt
Ida EnbergVästerbergslagens OLfullföljt
Astrid FlordalLjusdals OKfullföljt
Oskar GillinderRånäs OKfullföljt
Selma KaskOK Linnéfullföljt
Sara KnutssonKlubblösfullföljt
Vendela KnutssonKlubblösfullföljt
Celine KällströmKlubblösfullföljt
Maxwell MontgomerieKlubblösfullföljt
Rebecka NaraghiIF Thorfullföljt
Simon NaraghiIF Thorfullföljt
Julia NormanSigtuna OKfullföljt
Mira OlssonOK Linnéfullföljt
Virve OlssonOK Linnéfullföljt
Karin PorsöKlubblösfullföljt
Edit RingbergBredaryds SOKfullföljt
Linnea RingbomOK Linnéfullföljt
Linnea SimsKlubblösfullföljt
Loke SimsKlubblösfullföljt
Emelie SkoglundKlubblösfullföljt
Ivar StridTrosabygdens OKfullföljt
Ellie SöderbergGävle OKfullföljt
Hilma SöllvanderOK Rodhenfullföljt
Signe SöllvanderOK Rodhenfullföljt
Albin TynellRånäs OKfullföljt
Emilia WadstedtKlubblösfullföljt
Julia WadstedtKlubblösfullföljt
Isak WegmüllerOK Rodhenfullföljt
Irma WesterdahlTäby OKfullföljt
Mattias WestermarkTäby OKfullföljt
Hanna WåhlströmIF Thorfullföljt
Gustav ÅkermanTullinge SKfullföljt

U1

2 130 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis EklundOK Rodhen22:2910:33
2William RingbomOK Linné23:41+1:1211:07
3Felix HerbstVästerås SOK23:54+1:2511:13
4Moa WegmüllerOK Rodhen28:35+6:0613:25
5Arvid KjellströmLänna IF28:38+6:0913:26
6Nellie WahlströmIF Thor29:14+6:4513:43
7Tove KjellströmLänna IF30:18+7:4914:13
8Olle ZetterbergVästerås SOK34:23+11:5416:08
9Linus WahlströmIF Thor37:14+14:4517:28
10Vanadis Borg GodinhoSigtuna OK39:22+16:5318:28
11Erik GräfningsGrycksbo IF OK39:28+16:5918:31
12Kai UnnerudLånghundra IF39:55+17:2618:44
13Fanny VikströmSundsvalls OK47:38+25:0922:21
14Folke NorrbrnadMariestads FK1:03:24+40:5529:45
15Saga NorrbrandMariestads FK1:05:31+43:0230:45
16Love KarlssonKlubblös1:09:00+46:3132:23

U2

2 260 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WidegrenIF Thor24:4110:55
2Agnes WiklundOK Enen26:28+1:4711:42
3Linnea PerssonOK Kåre27:53+3:1212:20
4Leo RyapolovIFK Mora OK28:23+3:4212:33
5Vidar LarssonIF Thor30:06+5:2513:19
6Melker HallmanAttunda OK30:14+5:3313:22
7Joel WesterberghRasbo IK31:50+7:0914:05
8Ludvig BrodinLånghundra IF32:38+7:5714:26
9Axel StridTrosabygdens OK33:24+8:4314:46
10My OffrellGävle OK34:02+9:2115:03
11Siri ForslinForsa OK35:53+11:1215:52
12Ylva ForslinForsa OK36:02+11:2115:56
13Villiam JaxgårdIF Thor38:47+14:0617:09
14Elsa JohansenIF Thor39:13+14:3217:21
15Arvid JohansenIF Thor39:20+14:3917:24
16Rasmus NoringVästerås SOK40:03+15:2217:43
17Noa KarlssonKlubblös42:40+17:5918:52
18Anita Müller ErikssonOK Linné44:06+19:2519:30
19Emma HeimerIF Thor45:27+20:4620:06
20Christian Jönsson UlateOK Triangeln45:56+21:1520:19
21Rie OffrellGävle OK1:21:32+56:5136:04
22Selma AmnéusIF Thor1:27:07+1:02:2638:32
Lisa DverstorpLånghundra IFej godkänd

U3

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lova WillmarkIK Jarl Rättvik36:0315:40
2Anton HedströmSöders-Tyresö42:04+6:0118:17
3Isak StåhlbrandtRasbo IK42:31+6:2818:29
4Linnea HellqvistSundsvalls OK45:52+9:4919:56
5Klara HedinSundsvalls OK46:04+10:0120:01
6Felix SlagbrandVästerås SOK46:20+10:1720:08
7Frida NilssonOK Triangeln53:48+17:4523:23
8Fanny NilssonOK Triangeln53:53+17:5023:25
9Vega SundstedtRasbo IK55:10+19:0723:59
9Julie HolmströmKlubblös55:10+19:0723:59
11Francisco Borg GodinhoSigtuna OK1:03:49+27:4627:44
Felicia KrafftLänna IFej godkänd

Öppen 1

2 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla AndertoftVästerås SOK21:509:39
2Viktoria LöfgrenKlubblös28:10+6:2012:27
3Henrik HjelmstedtKlubblös29:57+8:0713:15
4Tyr BurmeisterOK Linné30:41+8:5113:34
5Ida PowerOK Österåker32:49+10:5914:31
6Maria ForsslundGävle OK43:14+21:2419:07
7Hampus AlzénGustavsbergs OK45:40+23:5020:12
8Anne KarlssonTäby OK56:10+34:2024:51
9Elisabeth AhlstedtRasbo IK1:05:38+43:4829:02
10Sofia Borg GodinhoSigtuna OK1:17:30+55:4034:17
Cecilia CarlssonVästerås SOKutgått

Öppen 3

2 460 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bodil WilénLeksands OK23:259:31
2Jonas AmnéusKlubblös27:32+4:0711:11
3Linda HjelmstedtIF Thor29:42+6:1712:04
4Noah AndertoftVästerås SOK29:45+6:2012:05
5Karolina NygrenGrycksbo IF OK29:51+6:2612:08
6Pontus LindquistLånghundra IF34:31+11:0614:01
7Jens LindquistLånghundra IF34:41+11:1614:05
8Marianne EricsonAlfta-Ösa OK34:46+11:2114:07
9Hans KjellmanStorviks IF36:01+12:3614:38
10Maja WallbergKlubblös36:25+13:0014:48
11Nils WallbergKlubblös36:30+13:0514:50
12Amanda LindgrenLinköpings OK38:51+15:2615:47
13Axel MäkinenOK Hammaren40:01+16:3616:16
14Maria Roland SandbladKlubblös41:16+17:5116:46
15Candice StåhlJärbo OK41:31+18:0616:52
16Maria Kjellman WallénStorviks IF42:42+19:1717:21
17Sofia KarlssonOK Österåker45:10+21:4518:21
18Jörgen OlssonKlubblös45:24+21:5918:27
19Elisabeth W-ErikssonAvesta OK46:43+23:1818:59
20Gunnela GustafsonLänna IF47:29+24:0419:18
21Sara FriskLånghundra IF47:30+24:0519:18
22Helena HjerténJärfälla OK52:48+29:2321:27
23Susanna De SanctisSundsvalls OK53:58+30:3321:56
24Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL57:38+34:1323:25
25Emma LindellLinköpings OK58:01+34:3623:35
26Susanna LindellLinköpings OK58:03+34:3823:35
27Lena WiklundOK Enen1:05:35+42:1026:39
28Anna Karin OlovssonRehns BK1:17:24+53:5931:27
29Petra HermannVästerås SOK1:17:32+54:0731:31
30Louise HjortenfalkKlubblös1:19:04+55:3932:08
30Ellen Palm-HjortenfalkKlubblös1:19:04+55:3932:08
30Malte Palm-HjortenfalkKlubblös1:19:04+55:3932:08
33Klara FischerOK Linné1:19:49+56:2432:26
34Pyttan AsplundOK Södertörn1:21:34+58:0933:09
35Gunilla SchönningJärfälla OK1:22:35+59:1033:34
36Jerry LarssonSala OK1:22:55+59:3033:42
37Katarina NilssonLånghundra IF1:27:43+1:04:1835:39
38Alexander GulyaevKlubblös1:52:00+1:28:3545:31
Amandine PerrierRehns BKej godkänd
Erik HöglundTurebergs IF SOKej godkänd
Håkan WallbergSkogslöparnaej godkänd

Öppen 5

2 730 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie-Louise KaippeOK Kåre28:1610:21
2Per LjungCentrum OK28:51+0:3510:34
3Ylva LorentssonOK Kåre29:03+0:4710:38
4Mikael LiljeGävle OK31:38+3:2211:35
5Jessica ErikssonDomnarvets GOIF32:09+3:5311:46
6Jonas AlmlöfRasbo IK32:32+4:1611:55
7Martin KvarnefalkJärfälla OK34:12+5:5612:31
8Marie-Louise StridhHestra IF38:11+9:5513:59
9Mikael WilénLeksands OK38:20+10:0414:02
10Ester BlomsterIF Thor38:22+10:0614:03
11Maria KarlssonIF Thor38:33+10:1714:07
12Eva Andersson DverstorpLånghundra IF39:06+10:5014:19
13Alex ÖstermanRasbo IK39:23+11:0714:25
14Maria FriskAttunda OK39:31+11:1514:28
15Emma FalkOK Roslagen39:35+11:1914:29
16Helena LiljeströmGävle OK39:51+11:3514:35
17Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK40:18+12:0214:45
18Lina SöderkvistSäterbygdens OK40:34+12:1814:51
19Anna JöhnemarkStora Tuna OK40:54+12:3814:58
20Lena FlodinOK Enen41:11+12:5515:05
21Joachim HellquistOK Enen43:56+15:4016:05
22Annika ErikssonTierps SOK44:16+16:0016:12
23Johan EngströmHärnösands OK44:22+16:0616:15
24Johanna WeissLånghundra IF44:23+16:0716:15
25Alice KarlssonIF Thor44:25+16:0916:16
26Malin LindbergForsa OK44:27+16:1116:16
27Stefan PalmOK Roslagen44:49+16:3316:24
28Karin HallinOK Linné45:35+17:1916:41
29Arne LindqvistTäby OK46:18+18:0216:57
30Hannah ÖrtlundRånäs OK46:22+18:0616:59
31Karin KjellströmLänna IF46:46+18:3017:07
32Anna Martinsson-KarlssonAttunda OK47:34+19:1817:25
33Jonas KjellströmLänna IF48:05+19:4917:36
34Karin AlmlöfRasbo IK48:14+19:5817:40
35Linda LundbergOK Renen50:03+21:4718:20
36Lena ÅbomGävle OK51:31+23:1518:52
37Kristina TinglöfDegerfors OK52:19+24:0319:09
38Lena NilssonOK Österåker52:32+24:1619:14
39Karin LindTierps SOK52:52+24:3619:21
40Anna-Karin ÖstlundKovlands IF53:12+24:5619:29
41Agnes NilssonDomnarvets GOIF53:25+25:0919:33
42Karin BrandtDomnarvets GOIF53:59+25:4319:46
43Jeanette RingbergBredaryds SOK54:21+26:0519:54
44Camilla KäckSoltranås54:58+26:4220:08
45Håkan BybergDomnarvets GOIF55:14+26:5820:13
46Anders EklöfJärfälla OK55:42+27:2620:24
46Irene EklöfJärfälla OK55:42+27:2620:24 Ladda ner rutt i gpx-format
48Ulrika ÖrtlundRånäs OK56:33+28:1720:42
49Vanessa UlateOK Triangeln57:18+29:0220:59
50Kristina WåhlinVästerås SOK57:19+29:0320:59
51Elsa KarlssonIF Thor57:35+29:1921:05
52Ann NorrbrnadMariestads FK57:59+29:4321:14
53Dennis LarssonSala OK58:07+29:5121:17
54Christina FlordalSundsvalls OK59:01+30:4521:37
55Anna NoringVästerås SOK1:01:05+32:4922:22
56Hanna ErikssonLånghundra IF1:01:34+33:1822:33
57Lucas AlzénGustavsbergs OK1:01:37+33:2122:34
58Christina EngströmHärnösands OK1:02:47+34:3122:59
59Anika HenrikssonKorsnäs IF OK1:04:21+36:0523:34
60Anette EngströmValbo AIF1:06:39+38:2324:24
61Mats ÖstlundLänna IF1:07:12+38:5624:36
62Hanna ElfversonUpsala IF1:08:18+40:0225:01
63Andrea TreyerKlubblös1:09:25+41:0925:25
64Linus JonssonKlubblös1:10:34+42:1825:50
65Viktor JonssonKlubblös1:10:35+42:1925:51
66Riina AarnioOK Linné1:13:28+45:1226:54
67Mirja NilssonKlubblös1:16:03+47:4727:51
68Stefan LisperKlubblös1:16:04+47:4827:51
69Ingela BengtssonSala OK1:22:14+53:5830:07
70Patrik EklundBörje SK1:23:00+54:4430:24
71Kristian PirttiläKlubblös1:23:27+55:1130:34
72Maria AhlbergNorbergs OK1:26:23+58:0731:38
73Kerstin BjörnegrenVäsby OK1:26:32+58:1631:41
74Anette BarkegrenKlubblös1:29:12+1:00:5632:40
75Monika MagnussonKlubblös1:33:31+1:05:1534:15
76Per ArnessonSkarpnäcks OL1:35:28+1:07:1234:58
77Katarina KnuttsonKlubblös1:44:04+1:15:4838:07
Peter RingbergBredaryds SOKej godkänd
Nikiforos PapasikasSkarpnäcks OLej godkänd
Ulla MohlinLjusdals OKej godkänd
Katarina SellingLänna IFutgått
Markus SjöströmIF Ålandej start

Öppen 7

3 200 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola LindIF Thor27:368:37
2Kalle PetterssonRånäs OK29:55+2:199:20
3Martin PerssonOK Kåre31:11+3:359:44
4Jennie Hellström OlssonOK Linné31:25+3:499:49
5Johan HerbstVästerås SOK31:30+3:549:50
6Björn RaménOK Linné32:35+4:5910:10
7Niklas SkyttnerLjusdals OK32:38+5:0210:11
8Anders JanssonGrycksbo IF OK32:55+5:1910:17
9Peter JaxgårdIF Thor34:02+6:2610:38
10Jonas IvarssonOK Hammaren34:20+6:4410:43
11Hanna FalkIF Thor34:24+6:4810:45
12Björn Eriksson FalkOK Roslagen35:55+8:1911:13
13Björn NorbergStora Tuna OK36:13+8:3711:19
14Anna SanderIF Thor36:26+8:5011:23
15Michael PalmOK Triangeln36:41+9:0511:27
16Anna JanssonRånäs OK36:43+9:0711:28
17Ulf MagnussonKlubblös36:59+9:2311:33
18Stefan BrodinLånghundra IF37:47+10:1111:48
19Christer LindellLinköpings OK38:33+10:5712:02
20Mattias AnderssonKlubblös38:58+11:2212:10
21Johan KarlssonIF Thor39:20+11:4412:17
22Henrik HanssonJärfälla OK39:29+11:5312:20
23Johanna AlmséusIFK Hedemora OK40:41+13:0512:42
24Mattias ÖrtlundRånäs OK40:48+13:1212:45
25Amanda TibellLånghundra IF42:59+15:2313:25
26Sara LindIF Thor43:04+15:2813:27
27Marie EnbergVästerbergslagens OL43:34+15:5813:36
28Sofia StenbergDomnarvets GOIF45:02+17:2614:04
29Leif LindgrenLinköpings OK45:09+17:3314:06
30Fredrik OlssonTierps SOK45:11+17:3514:07
31Anna StaafUpsala IF45:23+17:4714:10 Ladda ner rutt i gpx-format
32Bo AnderssonVästerås SOK45:44+18:0814:17
33Björn RisbyOK Kåre46:24+18:4814:30
34Olof NilssonOK Triangeln46:46+19:1014:36
35Sofia WesterbergOK Kolmården46:53+19:1714:39
36Ylva AnderssonDomnarvets GOIF46:59+19:2314:40
37Håkan JosefssonKlubblös47:08+19:3214:43
38Johan SköldJärfälla OK47:17+19:4114:46
39Lars-Erik LiljeströmGävle OK47:18+19:4214:46
40Kerstin RosengrenAttunda OK47:32+19:5614:51
41Pille HedströmSöders-Tyresö47:55+20:1914:58
42Mia ForslinForsa OK47:59+20:2314:59
43Filip NilssonOK Triangeln48:03+20:2715:00
44Malin JanssonRånäs OK49:18+21:4215:24
45Audrey FoleySigtuna OK50:14+22:3815:41
46Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL50:16+22:4015:42
47Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL51:10+23:3415:59
48Sara GörasLeksands OK52:23+24:4716:22
49Karolina MontgomerieKlubblös52:28+24:5216:23
50Martin ÅgrenHellas Orientering53:02+25:2616:34
51Marie LindströmOK Triangeln53:09+25:3316:36
52Eva-Lena MäkinenOK Hammaren53:15+25:3916:38
53Anna NordinSundsvalls OK53:38+26:0216:45
54Annica BergerDomnarvets GOIF54:04+26:2816:53
54Lars LundinTierps SOK54:04+26:2816:53
56Ninni CarlssonStora Tuna OK54:20+26:4416:58
57Hanna HodinÅrsunda IF54:39+27:0317:04
58Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK55:21+27:4517:17
59Anne-Marie StrömstenKlubblös56:03+28:2717:30
60Annika LindellOK Roxen56:39+29:0317:42
61Inger PetterssonIF Thor57:08+29:3217:51
62Claes JonssonOK Rodhen57:46+30:1018:03
63Jonas LarssonSala OK58:00+30:2418:07
64Jon FlordalSundsvalls OK58:13+30:3718:11
65Ritva KärkkäinenAvesta OK59:05+31:2918:27
66Margareta BerghSkarpnäcks OL59:06+31:3018:28
67Emma HerbstVästerås SOK1:00:54+33:1819:01
68Bernhard KlingOK Rodhen1:00:56+33:2019:02
69Peter NyströmIF Thor1:01:22+33:4619:10
70Patrik LanderOK Enen1:02:38+35:0219:34
71Björn BoströmJärfälla OK1:03:32+35:5619:51
72Erik BjernulfSundbybergs IK1:03:56+36:2019:58
73Robert SvartholmGammelstads IF1:05:03+37:2720:19
74Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:05:25+37:4920:26
75Mattias GålnanderRånäs OK1:05:54+38:1820:35
76Peter OláRånäs OK1:05:59+38:2320:37
77Anders MillingerVästerås SOK1:06:11+38:3520:40
78Adam SkoglundKlubblös1:07:09+39:3320:59
79Elsa BybergDomnarvets GOIF1:09:23+41:4721:40
80Anna OlssonIF Thor1:09:30+41:5421:43
81Lars-Olov JohanssonSala OK1:10:29+42:5322:01
82Ulrika ThidemanOK Enen1:10:57+43:2122:10
83Thomas HoffRimbo SOK1:13:38+46:0223:00
84Gullan AnderssonVästerås SOK1:13:51+46:1523:04
85Stina BjörnbergVästerås SOK1:14:30+46:5423:16
86Sten SundinOK Tisaren1:16:16+48:4023:50
87Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:19:33+51:5724:51
88Håkan SvahnOK Ravinen1:24:03+56:2726:15
89Clary BernerssonOK Enen1:26:01+58:2526:52
90Stig LarssonLänna IF1:26:47+59:1127:07
91Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL1:26:59+59:2327:10
92Gun MillingerVästerås SOK1:36:14+1:08:3830:04
Ida WesselLänna IFöver maxtid
Staffan JacobsonOK Kroppefjällej godkänd
William NilssonOK Triangelnej godkänd
Britt-Marie ErikssonOK Rodhenutgått
Philip MasreliezLänna IFutgått
Karolina VessbyIF Thorej start

Öppen 8

4 490 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik IngelssonRehns BK30:336:48
2Marcus EkKöping-Kolsva OK31:02+0:296:54
2Olle GrywenzOK Linné31:02+0:296:54
4Erik BoströmEnebybergs IF32:05+1:327:08
5Fabian SteenOK Enen34:31+3:587:41
6Josefine HeikkaAlfta-Ösa OK34:50+4:177:45
7Halvor Eid NielsenÄrla IF35:31+4:587:54
8Daniel KaipeOK Kåre35:48+5:157:58
9Örjan ÖsterKlubblös36:04+5:318:01
10Anders FriskAttunda OK36:07+5:348:02
11Jonas CarlssonStora Tuna OK36:48+6:158:11
12Christian FoleySigtuna OK37:05+6:328:15
13Robert SandbergOK Roslagen37:36+7:038:22
14Hans NäslundVästerås SOK38:20+7:478:32
15Andreas AnderssonOK Roslagen39:55+9:228:53
16Fredrik SundinOK Linné40:36+10:039:02
17Simon WegmüllerOK Rodhen40:40+10:079:03
18Håkan NilssonDomnarvets GOIF40:45+10:129:04
19August KollbergEksjö SOK41:38+11:059:16
20Andreas BjärkmarSävedalens AIK42:36+12:039:29
21Jonatan SöderbergGävle OK43:05+12:329:35
22Ekaterina RyazanovaAlfta-Ösa OK43:19+12:469:38
23Andrea WesterdahlTäby OK43:27+12:549:40
24Erik AlmséusIFK Hedemora OK43:30+12:579:41
25Jonas HallmanAttunda OK43:44+13:119:44
26Anders PlattJärla Orientering44:12+13:399:50
27Rasmus SteenOK Enen44:29+13:569:54
28Andreas FischerOK Linné45:10+14:3710:03
29Sofia SöllvanderOK Rodhen45:12+14:3910:04
29Lennart KnutssonKlubblös45:12+14:3910:04
31Jan-Olov BergmanVästerås SOK47:10+16:3710:30
32Erik ViklundRånäs OK47:31+16:5810:34
33Adam HodinÅrsunda IF47:41+17:0810:37
34Andreas PerssonDomnarvets GOIF47:58+17:2510:40
35Marcus StrömstenKlubblös48:01+17:2810:41
36Lukas AarnioOK Linné48:17+17:4410:45
37Thomas NilssonEj klubbansluten48:53+18:2010:53
38Andreas PerssonRasbo IK49:12+18:3910:57
39Niclas NilssonOK Österåker50:04+19:3111:09
40Mikko AarnioOK Linné50:55+20:2211:20
40Johan BjörkestenUmara SC50:55+20:2211:20
42Elisabeth HedlöfRånäs OK51:58+21:2511:34
43Håkan PerssonSkogslöparna52:05+21:3211:35
44Hans-Christian HöieSkogsluffarnas OK52:57+22:2411:47
45Ingemar LindströmOK Österåker54:07+23:3412:03
46Adrien CoulierKlubblös54:21+23:4812:06
47Simon BernerssonOK Enen54:28+23:5512:07
48Thomas JohanssonRånäs OK54:29+23:5612:08
49Thomas KarlsVäsby OK55:58+25:2512:27
50Fredrik SörqvistSigtuna OK56:42+26:0912:37
51Michael WehlinSkogspojkarnas OK56:56+26:2312:40
52Niklas WiklundOK Enen58:05+27:3212:56
53Vilma BergerDomnarvets GOIF1:00:00+29:2713:21
54Anders LundbergOK Roslagen1:00:50+30:1713:32
55Jesper NyströmIF Thor1:01:21+30:4813:39
56Jakob HedbergKlubblös1:03:35+33:0214:09
57Mats BernerssonOK Enen1:04:29+33:5614:21
58Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:04:35+34:0214:23
59Peter KraftSala OK1:06:09+35:3614:43
60Camir ClouardKlubblös1:07:19+36:4614:59
61Magnus BergerDomnarvets GOIF1:07:35+37:0215:03
62Tobias WestbomLånghundra IF1:07:54+37:2115:07
63Maria NorinGävle OK1:13:26+42:5316:21
64Kenneth AlnessLånghundra IF1:13:57+43:2416:28
65Jonna LundbäckJärfälla OK1:14:22+43:4916:33
66Per HermannVästerås SOK1:16:07+45:3416:57
67Olle GelinOK Rodhen1:18:12+47:3917:24
68Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK1:34:11+1:03:3820:58
Elis SjögrenTierps SOKej godkänd
Jesper HedbergIF Thorej godkänd

Öppen 10

3 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HedinSundsvalls OK40:1410:35
2Evelina ChristofferssonOK Roslagen42:11+1:5711:06
3Arne ErikssonTierps SOK46:49+6:3512:19
4Carolina NealisLänna IF48:24+8:1012:44
5Marianne CarlbergRånäs OK50:30+10:1613:17
6Johanna KarlssonKlubblös52:52+12:3813:54
6Viggo ÖstlundKovlands IF52:52+12:3813:54
8Monica ErikssonLänna IF56:28+16:1414:51
9Anne LöfgrenKlubblös1:00:06+19:5215:48
10Josefin KarlssonKlubblös1:05:56+25:4217:21
11Anneli SalomomsonKlubblös1:06:37+26:2317:31
12Göran ElfversonUpsala IF1:07:04+26:5017:38
13Carl SmidingGävle OK1:12:31+32:1719:05
14Ulf NilssonKovlands IF1:30:12+49:5823:44
15Carl MohlinOK Linné1:34:15+54:0124:48
16Fabienne GaugazováOK Linné1:45:15+1:05:0127:41
17Peter GropmanRånäs OK1:51:55+1:11:4129:27
Carina GullbergOK Österåkeröver maxtid

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser