Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motion-OL Sätterbron

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motion-OL Sätterbron
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: torsdag 17 maj 2018

Långa

4 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK36:168:14
2Per FredbergKristinehamns OK41:52+5:369:30
3Per NymanKristinehamns OK49:43+13:2711:17
4Lars NymanKristinehamns OK55:09+18:5312:32
5Jens AnderssonKristinehamns OK59:38+23:2213:33
6Stefan GunnarssonKristinehamns OK1:00:49+24:3313:49
7Heléne SvenssonKristinehamns OK1:06:35+30:1915:07
8Michael ForslundKristinehamns OK1:11:16+35:0016:11
Carolina AnderssonKristinehamns OKej godkänd

Mellan

3 300 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis NordströmKils OK45:5213:53
2Johan PetriOK Djerf45:58+0:0613:55
3Bertil JohanssonKristinehamns OK46:39+0:4714:08
4David HenrikssonKristinehamns OK48:53+3:0114:48
5David LindqvistKristinehamns OK52:28+6:3615:53
6Bo GustafssonKristinehamns OK52:43+6:5115:58
7Maria HelgesonKristinehamns OK56:22+10:3017:04
8Börje MüllerKristinehamns OK56:38+10:4617:09
9Lars LönnbergKristinehamns OK57:31+11:3917:25
10Christer GillenäsKristinehamns OK58:30+12:3817:43
11Elisabet FalemoKristinehamns OK1:14:47+28:5522:39
12Lasse HageröKristinehamns OK1:16:12+30:2023:05
Britt GunnarssonKristinehamns OKutgått
Tobias KarlssonKlubblösutgått
Alva BohlinKristinehamns OKutgått
Maria BohlinKristinehamns OKutgått

Korta

1 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid AnderssonKristinehamns OK39:2424:37
2Sten AnderssonKristinehamns OK39:41+0:1724:48

Mellan kort

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland ÖmanKristinehamns OK50:36
2Gunnel GillenäsKristinehamns OK53:10+2:34
3Nils GrannKristinehamns OK59:05+8:29
4Stig VahlbergKristinehamns OK59:33+8:57
5Viveca JernstedtKristinehamns OK1:01:12+10:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser