Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 4
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: fredag 23 mars 2018

Gotlands Bro OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Håkan MattssonMellan (19)31:286:54
2Edvin NilssonMellan (19)31:40+0:126:57
3Lukas NyströmKort (3)39:01+7:0616:07
3Folke SvangrenMellan (19)31:45+0:176:58
3Brent GodmanLång (10)52:01+0:406:59
4Magnus IhreskogMellan (19)31:54+0:267:00
5Ylva SvangrenMellan avkortad (11)47:14+8:5814:51
5Göran KimellMellan (19)31:57+0:297:01
5Andreas LiljegrenLång (10)53:04+1:437:07
6Ronny LiljegrenLång (10)53:06+1:457:08
7Ulf NilssonMellan (19)32:08+0:407:03
7Mårten KorallLång (10)54:36+3:157:20
8Elisabeth KimellMellan avkortad (11)1:05:58+27:4220:44
8Olle SvangrenLång (10)56:31+5:107:35
9Leif SvangrenMellan (19)32:30+1:027:08
Natalie GardelinMellan avkortad (11)ej godkänd
Erik NilssonMellan avkortad (11)ej godkänd
Joakim BjörkegrenLång (10)ej godkänd

IF Hansa-Hoburg

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Katarina FunkquistMellan (19)42:50+11:229:24
18Viktoria OlssonMellan (19)51:24+19:5611:17

Svaide Roma SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Duncan RobertsonLång (10)51:216:54
10Anders EklundMellan (19)33:30+2:027:21
11Frida AnsinMellan (19)37:22+5:548:12
17Ulrika NikolaussonMellan (19)48:55+17:2710:45
Olof PerssonLång (10)diskvalificerad
Monika JonssonMellan (19)ej godkänd

Visborgs OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar KoertgeKort (3)31:5513:11
1Ing-Marie BergmanMellan avkortad (11)38:1612:02
2Neo CederqvistKort (3)32:10+0:1513:17
2Rolf MalmrosMellan avkortad (11)38:17+0:0112:02
2Felix BäckstädeLång (10)51:54+0:336:58
3Örjan Hallgren BäckstädeMellan avkortad (11)42:37+4:2113:24
4Klara BäckstädeMellan avkortad (11)46:51+8:3514:43
4Andreas NikolaussonLång (10)52:06+0:457:00
6Anna BäckstädeMellan avkortad (11)1:05:25+27:0920:34
6Armin SchollerMellan (19)31:59+0:317:01
7Jenny KoertgeMellan avkortad (11)1:05:27+27:1120:34
8Anna SameliusMellan (19)32:24+0:567:07
12Peter ÖsterdahlMellan (19)40:11+8:438:49
13Mattias ÖsterdahlMellan (19)40:39+9:118:56
15Adam ÖsterdahlMellan (19)46:12+14:4410:09
16Gustaf SameliusMellan (19)46:17+14:4910:10
Albin Lindh SporreMellan avkortad (11)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser