Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Öppen, sträcka 14

130 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Henrik ModigOK Pan-Kristianstad 125:38
2Fredrik NystedtSkåneslättens OL 125:48+0:10
3Filip HåkanssonOK Orion 127:45+2:07
4Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK 127:50+2:12
5Olle KallerbäckVäxjö OK 128:42+3:04
6Henrik AnderssonOK Löftan 128:58+3:20
7Hanna WåhlinOK Skogsfalken 130:18+4:40
8Leif LindgrenLinköpings OK 130:40+5:02
9Tobias BorgerKalmar OK 130:46+5:08
10Håkan AxelssonFK Göingarna 130:51+5:13
11Hana Male?kováUSK Praha 131:12+5:34
12Kennet SandströmAnderstorps OK / OK Stigen 131:13+5:35
13Emma ZettervallKarlskrona SOK 131:29+5:51
14Ida DalhammerOK Roxen 131:35+5:57
15Jacob EnbergHalmstad OK / Lunds OK 231:57+6:19
16Malte KristianssonHalmstad OK 132:00+6:22
17Simon KringstadOK Norrvirdarna 132:05+6:27
18Benjamin DavidsonHelsingborgs SOK 132:28+6:50
19Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad 232:29+6:51
20Lovisa NilssonOK Orion 232:32+6:54
21Johan BökmanHelsingborgs SOK 132:44+7:06
22William ElfstrandSOK Viljan 132:46+7:08
23Johanna OttossonÖrkelljunga FK 132:56+7:18
24Jonas K JohanssonOK Skogsfalken 133:20+7:42
25Wilma BerganderEksjö SOK 133:25+7:47
26Ola LangvallKexholms SK 133:29+7:51
26Victor MagnussonKexholms SK 133:29+7:51
28Maria IngemarssonHestra IF 133:33+7:55
29Ville LundgrenKalmar OK 133:36+7:58
30Olle PetersénKamrat och IF KIF / OK Njudung 233:40+8:02
31Marie JohanssonOK Gynge 133:56+8:18
32Peter ÖstenssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 234:03+8:25
33Ulric SvenssonHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 134:06+8:28
34Carl-Johan RoubertFK Finn 134:21+8:43
35Mikael ÖrnOK Bävern 134:30+8:52
36Martin CarlströmFK Boken 134:34+8:56
37Baltzar KarlssonIstrums SK 134:37+8:59
38Harry ViktorssonHästveda OK 134:41+9:03
39Sandra ObersHästveda OK 134:52+9:14
40Alfred KjellénHelsingborgs SOK 234:53+9:15
41Victoria AsketunOK Roxen 134:58+9:20
42Lisa KjellénHelsingborgs SOK 235:00+9:22
43Andreas BergBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 235:50+10:12
44Elisabet MöllerOK Nackhe 136:00+10:22
44Pontus ThuressonHärlövs IF / Skåneslättens OL 236:00+10:22
46Mattias PalmqvistOK Tranan 136:16+10:38
47Ellen GunnarssonOK Vilse 87 136:20+10:42
48Cecilia EnbergLinköpings OK 136:24+10:46
49Åsa WestströmAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 136:26+10:48
50Malcolm SvenssonAnderstorps OK / OK Stigen 137:21+11:43
51Anders SaleskogRonneby OK 237:22+11:44
52Michael MagnussonMarkbygdens OK 237:30+11:52
53Lina BladforsKalmar OK 237:35+11:57
54Josefin LindellKalmar OK 237:39+12:01
55Ulrik JohanssonRonneby OK 237:41+12:03
56Ola SamuelssonOK Vivill 137:52+12:14
57Hans JohanssonOK Reftele 138:26+12:48
58Klara AschermannovaUSK Praha 138:51+13:13
59Sara BengtssonMalmö OK 138:55+13:17
60Joakim JacobssonOK Gynge 138:57+13:19
61Jenny LöhnertNybro OK 1/IKHP39:10+13:32
62Martin LennartssonNässjö OK 139:21+13:43
63Patrik NilssonOK Reftele 139:24+13:46
64Oskar NilssonAnderstorps OK / OK Stigen 139:25+13:47
65Magnus HanssonBoxholm-Mjölby OL 139:49+14:11
66David NeroNässjö OK 139:58+14:20
67Karin KarlssonHalmstad OK 140:04+14:26
68Jonas RosénBoxholm-Mjölby OL 140:06+14:28
69Axel LindströmTorsås OK 140:14+14:36
70Karl NordströmKalmar OK 240:34+14:56
71Gitte EngströmBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 240:37+14:59
72Lars OlssonFK Göingarna 240:56+15:18
73Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK 140:59+15:21
74Johanna LindénVäxjö OK 341:00+15:22
75Elias PalmertzHelsingborgs SOK 141:19+15:41
75Karin LindholmEslövs FK / Frosta OK 141:19+15:41
77Sarah StrålenstamKalmar OK 341:35+15:57
78Bernt KarlssonOK Reftele 141:45+16:07
79Petra RosénVäxjö OK 342:26+16:48
80Elin SaleskogRonneby OK 142:38+17:00
81David JohanssonFK Friskus-Varberg 142:45+17:07
82Jeanette AnderssonKarlskrona SOK / OK Landehof 342:58+17:20
83Veronica SahlinNässjö OK 143:04+17:26
84Katarina SundelinOK Orion 443:30+17:52
85Eskil JohanssonOK Orion 343:47+18:09
86Åsa EliassonOK Norrvirdarna 143:50+18:12
87Åsa AhlOK Norrvirdarna 143:54+18:16
88Viktor ArgusKalmar OK 144:11+18:33
89Sofia GustavssonVäxjö OK 244:23+18:45
90Maria KroksmyrVäxjö OK 244:26+18:48
91Anna BjärbyEslövs FK / Frosta OK 144:27+18:49
92Malin ÅmanOK Vilse 87 144:33+18:55
93Petra LundgrenKalmar OK 344:39+19:01
94Lars KarlssonOK Gränsen 144:41+19:03
95Kristina PerssonHalmstad OK / Lunds OK 244:42+19:04
95Leif IngemarssonKarlskrona SOK 244:42+19:04
97Elin BlomqvistMarkbygdens OK 145:06+19:28
98Lars-Göran JohanssonHalmstad OK / Lunds OK 245:07+19:29
99Malin JohanssonFK Friskus-Varberg 145:08+19:30
100Tilda NyrellAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 145:46+20:08
101Anton KarlssonFK Finn 146:09+20:31
102Samuel HåkanssonRonneby OK 246:15+20:37
103Johan NiklassonVäxjö OK 346:24+20:46
104Ingrid RoosMotala AIF OL 146:54+21:16
105Anna NilssonHästveda OK 147:02+21:24
106Ida AnderssonOK Löftan 147:13+21:35
107Elsie HäggmarkMarkbygdens OK 147:14+21:36
108Filip HanssonOK Löftan 147:17+21:39
109Elena KurashovaFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 347:21+21:43
110Rune TuressonOK Bävern 147:31+21:53
111Albin StrömbergOK Gynge 147:32+21:54
112Elsa SvenssonOK Vilse 87 148:36+22:58
113Sandra AnderssonFalkenbergs OK 249:39+24:01
114Anette OlssonEksjö SOK 153:01+27:23
115Wilhelm KarmetunOK Njudung 153:15+27:37
116Elvira LjungbergOK Skogsfalken 154:23+28:45
117Anki AlmqvistFK Göingarna 254:26+28:48
118Ebba NilssonÖrkelljunga FK 155:04+29:26
119Åsa ForsmanBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 257:29+31:51
120Karin JägrydHärlövs IF / Skåneslättens OL 257:46+32:08
121Emma WillborgFalkenbergs OK 21:00:33+34:55
122Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg 11:04:07+38:29
123Ann-Marie MånssonRonneby OK 11:06:12+40:34
124Helena BlomsterRonneby OK 11:06:14+40:36
125Fanny CarlssonFK Finn 11:07:27+41:49
126Gustaf SchejaEslövs FK / Frosta OK 11:08:14+42:36
127Marie NordtrömHjärnarps OL 11:39:03+1:13:25
vacant Eksjö SOK 1ej godkänd
Eva BeranovaUSK Praha 1ej godkänd
Moa NicklassonKexholms SK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser