Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Öppen, sträcka 18

68 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Niklas BrattOK Orion 123:18
2Erik ÅkessonVäxjö OK 123:34+0:16
3Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad 224:20+1:02
4Jacob PåledalOK Roxen 124:25+1:07
5Thomas GeorgssonOK Nackhe 124:57+1:39
6Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad 125:03+1:45
7Magnus HanssonOK Löftan 125:05+1:47
8Lina SundqvistOK Tranan 125:21+2:03
9Ove LernåKalmar OK 125:23+2:05
10Henrik LarssonFK Göingarna 125:33+2:15
11Pia OlssonSkåneslättens OL 126:06+2:48
12Kenneth JohanssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 226:36+3:18
13Ulf BeringHelsingborgs SOK 127:32+4:14
14Per-Gunnar JohanssonOK Reftele 128:02+4:44
15Adrie Van OpstalTorsås OK 128:05+4:47
16Dennis TollOK Njudung 128:06+4:48
17Jacob NilssonRonneby OK 128:08+4:50
17Magnus LinnérAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 128:08+4:50
19Ulf JohanssonKarlskrona SOK 128:09+4:51
20Josefin AnderssonMarkbygdens OK 128:10+4:52
21Bo-Gunnar JosefssonNässjö OK 128:40+5:22
22Rikard BorgLinköpings OK 128:41+5:23
23Jonas FagerholmHalmstad OK 129:24+6:06
24Vaclav ZakourilUSK Praha 129:33+6:15
25Jens NilssonOK Skogsfalken 130:25+7:07
26Louise JutterströmBoxholm-Mjölby OL 131:14+7:56
27Gustav ErlandssonOK Vivill 131:17+7:59
28Fredrik StamfjordFalkenbergs OK 131:22+8:04
29Anders JohanssonHestra IF 131:30+8:12
30Linda LarssonKarlskrona SOK 231:42+8:24
31Niklas WelanderÖrkelljunga FK 131:55+8:37
32Maria CarlssonStigmännen Karlshamns OK 132:49+9:31
33Allan OlovssonKamrat och IF KIF / OK Njudung 233:06+9:48
34Ellen WahlbomOK Orion 233:10+9:52
35Lotta SundbladEksjö SOK 133:20+10:02
36Bernt-Ove KarlssonFK Finn 134:04+10:46
37Patrik MarkusOK Norrvirdarna 134:07+10:49
38Hans SvensonSOK Viljan 134:18+11:00
39Camilla HolmqvistAnderstorps OK / OK Stigen 134:50+11:32
40Mats JonssonHärlövs IF / Skåneslättens OL 234:58+11:40
41Bo SalomonsonKalmar OK 235:40+12:22
42Jan BörjessonFK Friskus-Varberg 135:50+12:32
43Louise RegnellVäxjö OK 336:01+12:43
44Peter AnderssonOK Gynge 136:03+12:45
45Jonathan JohanssonNybro OK 1/IKHP36:04+12:46
46Håkan HenmyrOK Vilse 87 136:05+12:47
47Karin HåkanssonOK Gränsen 136:30+13:12
48Ted GustavssonMalmö OK 137:43+14:25
49Sven Erik FrickFK Göingarna 238:58+15:40
50Helena AnderssonMarkbygdens OK 239:03+15:45
51Pi PerssonOK Orion 439:20+16:02
52Fabian AnderssonRonneby OK 240:06+16:48
53Jennie Malmgren RybergFalkenbergs OK 240:10+16:52
54Kerstin OlssonEslövs FK / Frosta OK 140:15+16:57
55Mikael PalmKalmar OK 340:18+17:00
56Adrian HardenFK Boken 140:32+17:14
57Mattias RundgrenVäxjö OK 240:57+17:39
58Lotta BorgBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 241:04+17:46
59Per WikströmHästveda OK 142:09+18:51
60Jenny LarssonIstrums SK 143:38+20:20
61Ingmar WahlströmOK Orion 343:47+20:29
62Carola BillingHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 144:20+21:02
63Catrin PetterssonKexholms SK 145:31+22:13
64Peter ChristensenKarlskrona SOK / OK Landehof 345:50+22:32
65Therese EkströmHalmstad OK / Lunds OK 246:26+23:08
66Linda KorallMotala AIF OL 148:30+25:12
67Carina ErikssonHjärnarps OL 154:58+31:40
Tommy HautopFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser