Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Öppen, sträcka 7

70 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad 136:14
2Joel FrancénLinköpings OK 139:22+3:08
3Simon NilssonEksjö SOK 139:29+3:15
4Erik LindqvistVäxjö OK 141:12+4:58
5Christian HåkanssonRonneby OK 141:38+5:24
6Pontus JonssonOK Orion 141:42+5:28
7Ludvig HolmbergOK Tranan 141:50+5:36
8Anders DahlénOK Njudung 141:57+5:43
9Hans JensenFalkenbergs OK 141:59+5:45
10Adam SegerslättSkåneslättens OL 142:06+5:52
11Emil JägstedtHalmstad OK 142:39+6:25
12Anders SelinFK Göingarna 143:38+7:24
13Filip AnderssonMarkbygdens OK 143:53+7:39
14Alex JohanssonFK Friskus-Varberg 144:29+8:15
15Anders HolmbergOK Vivill 144:35+8:21
16Sixten ElehedBoxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 244:37+8:23
17Simon CorneliussonOK Löftan 144:47+8:33
18Mattias JonssonNybro OK 1/IKHP44:56+8:42
19Tobias GranfloKexholms SK 145:17+9:03
20Johan GustafssonOK Nackhe 145:20+9:06
21Patrik GunnarssonOK Vilse 87 145:46+9:32
22Edvin AnderssonOK Norrvirdarna 145:57+9:43
23Julia Dahl AlnervikHelsingborgs SOK 146:01+9:47
24Andreas UlvagårdenVäxjö OK 247:03+10:49
25Albin SundströmHestra IF 147:54+11:40
26Ola SöderbergOK Skogsfalken 147:56+11:42
27Hugo UnossonKalmar OK 147:57+11:43
28Irma FridolfssonOK Gränsen 148:30+12:16
29Anders LillieströmOK Roxen 149:02+12:48
30David MorénHjärnarps OL 149:07+12:53
31Marcus BlomkvistKarlskrona SOK 149:24+13:10
31Olof WallquistVäxjö OK 349:24+13:10
33Irmalinn NilssonHärlövs IF / Skåneslättens OL 250:12+13:58
34Rikard JeppssonFK Åsen / OK Pan-Kristianstad 350:28+14:14
35Anna-Karin JonssonOK Orion 350:31+14:17
36Gustaf NilssonHultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 151:40+15:26
37Johan AnemyrNässjö OK 151:47+15:33
38Mikael MartinssonFalkenbergs OK 252:57+16:43
39Jimmy OlssonOK Pan-Kristianstad 253:00+16:46
40Julius KindlundhFK Finn 153:13+16:59
41Björn ZettervallKarlskrona SOK / OK Landehof 353:31+17:17
42Hugo HedströmOK Bävern 154:26+18:12
43Nils SwartzOK Orion 256:52+20:38
44Anders AnderssonFK Göingarna 257:36+21:22
45Fredrik HansenFK Boken 157:43+21:29
46Daniel LorentzsonStigmännen Karlshamns OK 159:19+23:05
47Hanna KarlssonKalmar OK 259:36+23:22
48Helena BlomqvistMarkbygdens OK 259:58+23:44
49Patric HaleniusMotala AIF OL 11:00:35+24:21
50Maria HörnquistAnderstorps OK / OK Stigen 11:00:37+24:23
50Johan LarssonOK Reftele 11:00:37+24:23
52Jesper PerssonMalmö OK 11:00:39+24:25
53Ronny FhermHästveda OK 11:00:44+24:30
54Sofia ÖstenssonJärla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 21:00:46+24:32
55Magnus LundahlAlvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 11:01:24+25:10
56Patrik KarlssonRonneby OK 21:02:01+25:47
57Sebastian GieseÖrkelljunga FK 11:02:41+26:27
58Marketa KodejsovaUSK Praha 11:02:56+26:42
59Patric MolinBoxholm-Mjölby OL 11:03:51+27:37
60Erik HanssonKarlskrona SOK 21:04:23+28:09
61Tuva LövdahlSOK Viljan 11:04:27+28:13
62Jenny GreenHalmstad OK / Lunds OK 21:05:19+29:05
63Bo LönngrenOK Orion 41:05:27+29:13
64Matilda NilssonOK Gynge 11:05:35+29:21
65Jonathan KonradssonKalmar OK 31:06:02+29:48
66Fredrik ÖdeenIstrums SK 11:06:25+30:11
67Martin NilssonHelsingborgs SOK 21:10:00+33:46
68Thomas ElofssonKamrat och IF KIF / OK Njudung 21:13:53+37:39
69Magnus NilssonTorsås OK 11:20:12+43:58
70Tor UddEslövs FK / Frosta OK 11:30:39+54:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser