Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Öppen

70 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Pan-Kristianstad 118:31:52
1. Oscar Modig39:375+0:1639:375
2. Henric Höglind25:3411+1:441:05:118+3
3. Isak Eng15:425+0:581:20:532-6
4. Lena Eliasson-Lööf46:4321+7:182:07:3612+10
5. Elise Josefsson14:153+0:032:21:517-5
6. Jannie Hagård33:5712:55:483-4
7. Jörgen Olsson36:1413:32:021-2
8. Niklas Olofsson51:422+1:2310:51:4210
9. Richard Sjöholm36:23111:28:0510
10. Johan Modig40:576+3:4712:09:0210
11. Fredrik Nilsson49:1610+7:0712:58:1810
12. Mikael Pihl23:34113:21:5210
13. Björn Hellrup44:472+5:2014:06:3910
14. Henrik Modig25:38114:32:1710
15. Nelly Carlsson33:07115:05:2410
16. Rasmus Svantesson46:092+0:3915:51:3310
17. Johan Lenning48:555+7:3916:40:2810
18. Jörgen Modig25:036+1:4517:05:3110
19. Simon Wikström51:122+2:2517:56:4310
20. Elin Carlsson35:09118:31:5210
2OK Orion 118:37:10
1. Gustav Olsson40:0516+0:4440:0516
2. Maja Andersson25:227+1:321:05:2710-6
3. Hedda Svensson15:404+0:561:21:073-7
4. Ola Andersson40:334+1:082:01:401-2
5. Melker Larsson15:076+0:552:16:4710
6. Jenny Håkansson36:518+2:542:53:382+1
7. Pontus Jonsson41:426+5:283:35:203+1
8. Måns Sandgren51:443+1:2510:55:0230
9. Theodor Wahlbom49:4323+13:2011:44:452-1
10. Henrik Berlin38:242+1:1412:23:0920
11. Aleksander Bernaciak46:346+4:2513:09:4320
12. Axel Bratt24:572+1:2313:34:4020
13. Nils Hammaräng Grip39:27114:14:0720
14. Filip Håkansson27:453+2:0714:41:5220
15. Ebba Berglin33:562+0:4915:15:4820
16. Erik Andersson45:30116:01:1820
17. Olof Larén-Sandgren44:232+3:0716:45:4120
18. Niklas Bratt23:18117:08:5920
19. Rasmus Elmelid48:47117:57:4620
20. Cecilia Bratt39:244+4:1518:37:1020
3Växjö OK 119:04:21
1. Joel Käll Karlsson39:439+0:2239:439
2. Josephine Regnell27:1223+3:221:06:5519+10
3. Filippa Braun15:132+0:291:22:089-10
4. Hugo Ericsson42:247+2:592:04:323-6
5. Maja Porle15:448+1:322:20:165+2
6. Maria Braun44:1517+10:183:04:3110+5
7. Erik Lindqvist41:124+4:583:45:438-2
8. Lukas Lundgren54:1215+3:5311:07:535-3
9. Noel Braun40:342+4:1111:48:273-2
10. Henrik Kroksmyr41:208+4:1012:29:4730
11. Mattias Karlsson45:255+3:1613:15:1230
12. Glen Håkansson27:016+3:2713:42:1330
13. Patrik Rosén49:145+9:4714:31:2730
14. Olle Kallerbäck28:425+3:0415:00:0930
15. Alicia Lundgren36:235+3:1615:36:3230
16. Simon Christoferson47:453+2:1516:24:1730
17. Isac Ericsson41:16117:05:3330
18. Erik Åkesson23:342+0:1617:29:0730
19. Patrik Karlsson56:117+7:2418:25:1830
20. Louise Lundgren39:033+3:5419:04:2130
4OK Roxen 119:58:06
1. Jakob Tellsén39:427+0:2139:427
2. Rasmus Påledal28:0027+4:101:07:4221+14
3. Moa Pihlström18:0426+3:201:25:4616-5
3. Tilde Eveborn21:1368+6:2939:17
3. Linnéa Påledal21:1872+6:3439:22
4. Hugo Lillieström39:302+0:052:05:168-8
5. Charlotte Nedfors16:5015+2:382:22:0680
6. Jenny Sandh43:0415+9:073:05:1012+4
7. Anders Lillieström49:0229+12:483:54:1211-1
8. Hugo Dalhammer1:00:1926+10:0011:22:29110
9. Sören Nilsson Påledal41:446+5:2112:04:139-2
10. Erik Helander39:154+2:0512:43:287-2
11. Adam Tellsén42:09113:25:375-2
12. Joakim Fornander29:4319+6:0913:55:204-1
13. Malte Eveborn51:478+12:2014:47:0740
14. Ida Dalhammer31:3514+5:5715:18:4240
14. Victoria Asketun34:5841+9:201:06:33
15. Annika Asketun43:4519+10:3816:02:2740
16. Nils Nedfors54:0222+8:3216:56:2940
17. Emil Tellsén48:474+7:3117:45:1640
18. Jacob Påledal24:254+1:0718:09:4140
19. Erik Sandh58:269+9:3919:08:0740
20. Anna-Stina Påledal49:5940+14:5019:58:0640
5Eksjö SOK 120:07:37
1. Mattis Persson39:4612+0:2539:4612
2. Oskar Svahn23:5011:03:361-11
3. Pelle Jakobsson22:1282+7:281:25:4817+16
4. Andreas Bergander39:413+0:162:05:299-8
5. Agnes Adolfsson17:2619+3:142:22:5511+2
6. Fanny Sundblad34:193+0:222:57:145-6
7. Simon Nilsson39:293+3:153:36:434-1
8. Lucas Sundblad50:19110:55:002-2
9. Rickard Jakobsson1:00:5254+24:2911:55:525+3
10. Lars Nordgren47:3120+10:2112:43:236+1
11. Hugo Djurstedt42:112+0:0213:25:344-2
12. Jenny Jakobsson50:3062+26:5614:16:048+4
13. Simon Svahn49:426+10:1515:05:467-1
14. Wilma Bergander33:2525+7:4715:39:118+1
14. Anette Olsson53:01114+27:231:26:26
14. vacant ej godkändfullföljt
15. Lovisa Blomgren37:398+4:3216:16:507-1
16. Viktor Antonsson52:4310+7:1317:09:336-1
17. Sanna Fast47:103+5:5417:56:435-1
18. Lotta Sundblad33:2035+10:0218:30:037+2
19. Hugo Jakobsson54:516+6:0419:24:545-2
20. Klara Axelsson42:4310+7:3420:07:3750
6Skåneslättens OL 120:08:38
1. Erik Barr Zeilon39:344+0:1339:344
2. Johan Jensen27:1022+3:201:06:4416+12
3. Atle Kulstad15:173+0:331:22:018-8
4. Hugo Mattsson42:288+3:032:04:292-6
5. Hans Kulstad14:1212:18:4120
6. Lisa Jonsson-Nordin34:214+0:242:53:021-1
7. Adam Segerslätt42:0610+5:523:35:082+1
8. Patrik Lindeberg1:13:3163+23:1211:16:378+6
9. Philip Pålsson51:2529+15:0212:08:0211+3
10. Anders Jägryd50:4331+13:3312:58:4512+1
11. Stefan Pålsson1:00:2936+18:2013:59:1414+2
12. Ebba Jensen25:515+2:1714:25:0511-3
13. Joel Kristiansson49:014+9:3415:14:069-2
14. Fredrik Nystedt25:482+0:1015:39:5490
15. Matilda Olsson38:2310+5:1616:18:178-1
16. Niclas Tjernlund51:408+6:1017:09:5780
17. Emil Hjalmarsson52:4210+11:2618:02:397-1
18. Pia Olsson26:0611+2:4818:28:456-1
19. Mikael Kristensson56:148+7:2719:24:5960
20. Pernilla Olsson43:3912+8:3020:08:3860
7Halmstad OK 120:08:52
1. Niklas Hidman39:4410+0:2339:4410
2. Mikael Lindén27:0521+3:151:06:4918+8
3. Emma Persson19:1846+4:341:26:0720+2
3. Nellie Nilsson21:0766+6:2340:25
3. Emmy Nilsson21:1770+6:3340:35
4. Albin Persson45:3313+6:082:11:4014-6
5. Julia Lönn17:3821+3:262:29:1813-1
6. Klara Persson34:042+0:073:03:228-5
7. Emil Jägstedt42:3911+6:253:46:019+1
8. Björn Karlsson1:06:5448+16:3511:20:5390
9. Loke Agmarken40:525+4:2912:01:457-2
10. Emil Alexandersson41:449+4:3412:43:298+1
11. Nils Wallentin Tärk44:353+2:2613:28:047-1
12. Kennet Horvath28:1812+4:4413:56:225-2
13. Jan-Olof Svensson53:0511+13:3814:49:2750
14. Malte Kristiansson32:0016+6:2215:21:2750
14. Karin Karlsson40:0467+14:261:12:04
15. Malin Settergren44:2523+11:1816:05:5250
16. Fredrik Persson58:1833+12:4817:04:1050
17. Mikael Lundqvist52:4411+11:2817:56:546+1
18. Jonas Fagerholm29:2423+6:0618:26:185-1
19. Joakim Gustafsson1:00:2215+11:3519:26:407+2
20. Louise Borg42:126+7:0320:08:5270
8Linköpings OK 120:10:26
1. Fredrik Johansson39:242+0:0339:242
2. Christian Enberg25:278+1:371:04:514+2
3. Ebba Skullman16:3813+1:541:21:295+1
3. Sigrid Forsman16:4214+1:5833:20
3. Anna Enberg24:10101+9:2640:48
4. Olof Ljunggren43:1410+3:492:04:436+1
5. Anna Johansson17:2518+3:132:22:089+3
6. Annika Ivarsson38:3110+4:343:00:397-2
7. Joel Francén39:222+3:083:40:015-2
8. Erik Martinsson1:03:0332+12:4411:11:026+1
9. Johan Allard47:0117+10:3811:58:0360
10. Per Gustås44:4512+7:3512:42:484-2
11. Emanuel Herberthson45:104+3:0113:27:586+2
12. Jörgen Sköld31:1923+7:4513:59:1760
13. Gustav Lidén57:5119+18:2414:57:0860
14. Leif Lindgren30:408+5:0215:27:4860
14. Cecilia Enberg36:2448+10:461:07:04
15. Stina Nero45:0726+12:0016:12:5560
16. Sven Engström56:5331+11:2317:09:487+1
17. Pedro Lundqvist1:02:0630+20:5018:11:549+2
18. Rikard Borg28:4122+5:2318:40:3590
19. Erik Malmberg51:273+2:4019:32:028-1
20. Anna Wehlin38:242+3:1520:10:2680
9Karlskrona SOK 120:21:54
1. Hugo Larsson40:0415+0:4340:0415
2. Jörgen Johansson24:293+0:391:04:332-13
3. Emma Larsson18:4032+3:561:23:1311+9
3. Lova Kronmar21:1167+6:2739:51
4. Emil Pettersson41:245+1:592:04:374-7
5. Magnus Kronmar15:045+0:522:19:413-1
6. Rebecka Olsson45:1119+11:143:04:5211+8
7. Marcus Blomkvist49:2431+13:103:54:1612+1
8. Oscar Johansson1:02:2128+12:0211:24:35120
9. Pontus Johansson40:403+4:1712:05:1510-2
10. Magnus Larsson38:413+1:3112:43:56100
11. Peter Wirenstedt53:1119+11:0213:37:078-2
12. Maja Pettersson29:1617+5:4214:06:237-1
13. Jakob Wilhelmsson1:01:1127+21:4415:07:348+1
14. Emma Zettervall31:2913+5:5115:39:037-1
15. Lisa Folino39:2313+6:1616:18:269+2
16. Björn Andersson57:5132+12:2117:16:1790
17. Anton Österblad52:269+11:1018:08:438-1
18. Ulf Johansson28:0919+4:5118:36:5280
19. Adam Georgsson58:3810+9:5119:35:309+1
20. Weronica Zederin46:2435+11:1520:21:5490
10Kalmar OK 120:39:21
1. Fredrik Ellin41:5030+2:2941:5030
2. Bartlomiej Olszewski26:4619+2:561:08:3622-8
3. Lova Jönsson19:4752+5:031:28:2327+5
3. Linn Björneld23:2295+8:3843:09
4. Jan Bednarski45:4516+6:202:14:0820-7
5. Karin Rahm Björneld17:3821+3:262:31:4617-3
6. Malva Jönsson54:5436+20:573:26:4021+4
7. Hugo Unosson47:5727+11:434:14:3718-3
8. Per Markus Jönsson55:2317+5:0411:40:2316-2
9. Magnus Argus42:528+6:2912:23:1514-2
10. Edvin Strandberg46:1917+9:0913:09:34140
11. Viktor Skobe50:0012+7:5113:59:3411-3
12. Lukas Hagberg25:323+1:5814:25:0610-1
13. Olle Björneld52:239+12:5615:17:29100
14. Tobias Borger30:469+5:0815:48:15100
14. Ville Lundgren33:3629+7:581:04:22
14. Viktor Argus44:1188+18:331:14:57
15. Anna Arvidsson38:3911+5:3216:26:54100
16. Isak Hagberg55:4330+10:1317:22:37100
17. Mats Söderberg56:4923+15:3318:19:26100
18. Ove Lernå25:239+2:0518:44:49100
19. Adrian Skobe1:07:2226+18:3519:52:11100
20. Filippa Söderberg47:1036+12:0120:39:21100
11OK Tranan 120:39:22
1. Karl-Johan Westberg39:253+0:0439:253
2. Lisa Östensson26:0513+2:151:05:3011+8
3. Hjalmar Ingelsbo14:4411:20:141-10
4. Alexander Westberg45:2312+5:582:05:3710+9
5. Erik Kindlund17:0417+2:522:22:41100
6. Emma Nilsson35:306+1:332:58:116-4
7. Ludvig Holmberg41:507+5:363:40:015-1
8. Klas Johansson1:08:3052+18:1111:16:297+2
9. Lisa Johansson46:4916+10:2612:03:188+1
10. Maja Kindlund40:365+3:2612:43:549+1
11. Annika Johansson1:06:5350+24:4413:50:4710+1
12. Magnus Dahl28:068+4:3214:18:539-1
13. Peter Lillen Nilsson58:4020+19:1315:17:3312+3
14. Mattias Palmqvist36:1646+10:3815:53:4911-1
15. Ulrika Kindlund35:423+2:3516:29:31110
16. Mats Kindlund54:1824+8:4817:23:49110
17. Thomas Andersson55:3914+14:2318:19:28110
18. Lina Sundqvist25:218+2:0318:44:4910-1
19. Gustav Östensson1:07:2125+18:3419:52:1011+1
20. Susanne Biörs47:1237+12:0320:39:22110
12Markbygdens OK 120:42:09
1. Olle Bergstedt41:3224+2:1141:3224
2. Olle Sörqvist24:344+0:441:06:0612-12
3. Olle Blomqvist19:3450+4:501:25:4015+3
3. Henry Djurbäck19:5854+5:1439:32
4. Albin Andersson39:2512:05:057-8
5. Einar Sörqvist14:594+0:472:20:044-3
6. Lisa Åkesson37:019+3:042:57:0540
7. Filip Andersson43:5313+7:393:40:587+3
8. Pontus Karlsson55:4721+5:2811:04:434-3
9. Mikael Bergstedt47:2018+10:5711:52:0340
10. Niclas Andersson50:4732+13:3712:42:505+1
11. Bertil Åkesson1:07:2753+25:1813:50:179+4
12. Torgny Pettersson37:0546+13:3114:27:2212+3
13. David Hansson50:007+10:3315:17:2211-1
14. Elin Blomqvist45:0697+19:2816:02:2815+4
14. Elsie Häggmark47:14107+21:361:32:20
15. Marina Axelsson41:1516+8:0816:43:4314-1
16. Edvin Carlsson53:3818+8:0817:37:2113-1
17. Petter Bergstedt56:3522+15:1918:33:56130
18. Josefin Andersson28:1020+4:5219:02:06130
19. Felix Axelsson59:3411+10:4720:01:4012-1
20. Erika Åkesson40:295+5:2020:42:09120
13OK Löftan 121:05:09
1. Daniel Andersson41:1821+1:5741:1821
2. Gustav Andersson28:2328+4:331:09:4126+5
3. Albin Paulsson17:1419+2:301:26:5522-4
3. Hugo Corneliusson18:2030+3:3635:34
3. Agnes Paulsson20:0956+5:2537:23
4. Olle Winroth46:4220+7:172:13:3716-6
5. Elin Andersson20:1343+6:012:33:5019+3
6. Alice Hultin47:1921+13:223:21:09190
7. Simon Corneliusson44:4717+8:334:05:5616-3
8. Jesper Johansson1:03:4634+13:2711:37:4015-1
9. Tobias Thorsson52:2632+16:0312:30:0619+4
10. Patrik Corneliusson47:5123+10:4113:17:57190
11. Magnus Johansson46:447+4:3514:04:4118-1
12. Linda Corneliusson31:4324+8:0914:36:24180
13. Isak Bengtsson53:1712+13:5015:29:4114-4
14. Henrik Andersson28:586+3:2015:58:3912-2
14. Ida Andersson47:13106+21:351:16:11
14. Filip Hansson47:17108+21:391:16:15
15. Josefin Hanning44:4224+11:3516:43:2113+1
16. Stefan Ring54:0423+8:3417:37:2514+1
17. Jakob Moberg1:02:0630+20:5018:39:31140
18. Magnus Hansson25:057+1:4719:04:36140
19. Johan Antonsson1:11:0337+22:1620:15:3913-1
20. Johanna Rundqvist45:0923+10:0021:05:09130
14OK Skogsfalken 121:04:48
1. Edvin Smedberg40:0818+0:4740:0818
2. Magnus Emilsson26:3317+2:431:06:4115-3
3. Hannah Josefsson17:1419+2:301:23:5512-3
3. Matilda Söderberg17:3822+2:5434:52
4. Daniel Millbourn44:3111+5:062:08:2613+1
5. Albin Emilsson21:2851+7:162:29:5414+1
6. Ella Söderberg42:0614+8:093:12:0013-1
7. Ola Söderberg47:5626+11:423:59:5614+1
8. Isak Bergman56:4523+6:2611:24:3913-1
9. Fredrik Smedberg46:1214+9:4912:10:5112-1
10. Pontus Larsson48:1524+11:0512:59:0613+1
11. Anders Blomqvist1:04:1046+22:0114:03:1616+3
12. Josefine Jungstrand28:1711+4:4314:31:3314-2
13. Povel Larsson56:5717+17:3015:28:3013-1
14. Hanna Wåhlin30:187+4:4015:58:48130
14. Jonas K Johansson33:2024+7:421:03:38
14. Elvira Ljungberg54:23116+28:451:24:41
15. Christina Smedberg39:0812+6:0116:37:5612-1
16. Jonas Hammarskiöld49:517+4:2117:27:47120
17. Ulf Jungstrand57:1824+16:0218:25:05120
18. Jens Nilsson30:2525+7:0718:55:30120
19. Jens Nordal1:31:2359+42:3620:26:5315+3
20. Emma Emilsson44:4814+9:3921:04:4814-1
15Falkenbergs OK 121:02:20
1. Jesper Nelsén42:5845+3:3742:5845
2. Henning Gustavsson28:3229+4:421:11:3034-11
3. Leon Ryberg16:5216+2:081:28:2225-9
4. Henrik Bengtsson45:3514+6:102:13:5719-6
5. Fanny Hansson18:2830+4:162:32:2518-1
6. Matilda Martinsson48:4025+14:433:21:05180
7. Hans Jensen41:599+5:454:03:0415-3
8. Rasmus Blockgren1:06:2746+16:0811:37:2914-1
9. Claes Andersson1:03:2658+27:0312:40:5524+10
10. Håkan Hansson52:0035+14:5013:32:55240
11. Jonatan Andersson49:078+6:5814:22:0221-3
12. Camilla Stengren33:5235+10:1814:55:5420-1
13. Johan Hagström53:0310+13:3615:48:5719-1
14. Kjell-Ove Arvidsson27:504+2:1216:16:4717-2
15. Åsa Söderblom40:2414+7:1716:57:1116-1
16. Lennart Bengtsson54:3227+9:0217:44:3215-1
17. Ronnie Andersson1:07:4936+26:3318:52:2118+3
18. Fredrik Stamfjord31:2228+8:0419:23:43180
19. Sven-Åke Bengtsson1:00:2817+11:4120:20:2817-1
20. Frida Andersson42:208+7:1121:02:2015-2
16USK Praha 121:03:48
1. Michal Bolehovsky40:1319+0:5240:1319
2. Vilém Štrait24:202+0:301:04:332-17
3. Jakub Kucera17:1721+2:331:21:506+4
3. Klára Zakou?ilová21:2173+6:3738:38
3. Katerina Kucerova21:2975+6:4538:46
4. Dan Bolehovsky42:479+3:222:04:374-2
5. Eva Baldriánová16:1310+2:012:20:506+2
6. Hana Beranova57:1543+23:183:18:0515+9
7. Marketa Kodejsova1:02:5658+26:424:21:0121+6
8. Jan Kucera55:3319+5:1411:40:33210
9. Dominik Prusa42:407+6:1712:23:1316-5
10. Tomáš Baldrián46:2718+9:1713:09:4018+2
11. Matyas Zakouril49:149+7:0513:58:5415-3
12. Valentyna Kopecka32:0226+8:2814:30:5616+1
13. Tereza Aschermannova1:03:3435+24:0715:34:30160
14. Hana Male?ková31:1211+5:3416:05:42160
14. Klara Aschermannova38:5158+13:131:10:03
14. Eva Beranovaej godkändfullföljt
15. Vendula Teringlova52:0446+18:5716:57:4617+1
16. Michal Prusa54:1824+8:4817:44:18170
17. Adam Titz54:3512+13:1918:38:5315-2
18. Vaclav Zakouril29:3324+6:1519:08:26150
19. Marek Sterba1:02:4620+13:5920:11:1214-1
20. Jolana Straitova52:3657+17:2721:03:4816+2
17Ronneby OK 121:05:16
1. Stefan Karlsson41:5535+2:3441:5535
2. Arvid Blomster26:4418+2:541:08:3923-12
3. Emil Ring16:217+1:371:25:0013-10
3. Carl Gliveson16:259+1:4132:46
4. Oskar Håkansson46:4722+7:222:11:4715+2
5. Olof Edvardsson18:1427+4:022:30:01150
6. Lina Nero34:255+0:283:04:269-6
7. Christian Håkansson41:385+5:243:46:0410+1
8. Thomas Johannesson1:07:0949+16:5011:21:11100
9. Håkan Lindström49:4424+13:2112:10:5513+3
10. Anton Gliveson47:3721+10:2712:58:3211-2
11. Lukas Bökman1:00:3337+18:2413:59:0513+2
12. Hanna Bäcklund34:2841+10:5414:33:3315+2
13. Per Holmberg1:05:3341+26:0615:39:0617+2
14. Elin Saleskog42:3880+17:0016:21:4418+1
14. Ann-Marie Månsson1:06:12123+40:341:48:50
14. Helena Blomster1:06:14124+40:361:48:52
15. Hanna Ring44:4325+11:3617:06:27180
16. Linus Vernström53:1713+7:4717:43:17180
17. Daniel Persson57:1925+16:0318:40:3616-2
18. Jacob Nilsson28:0817+4:5019:08:44160
19. Simon Giselsson1:11:2940+22:4220:20:1318+2
20. Yevheniia Shcherbakova45:1627+10:0721:05:1617-1
18Hestra IF 120:56:30
1. Emil Karlsson40:0717+0:4640:0717
2. Filip Ingemarsson24:496+0:591:04:565-12
3. Elsa Ingemarsson21:5381+7:091:26:4921+16
4. Samuel Plumppu57:5238+18:272:24:4128+7
5. Jesper Sjögren15:097+0:572:39:5025-3
6. Nora Aroneng46:5720+13:003:26:4722-3
7. Albin Sundström47:5425+11:404:14:4119-3
8. Jan Hilding55:2718+5:0811:40:2717-2
9. Elsa Lindeblom50:5826+14:3512:31:2518+1
10. Alice Aroneng52:5637+15:4613:24:2121+3
11. Erik Ingemarsson52:3918+10:3014:17:0020-1
12. Helena Larsson38:1948+14:4514:55:1919-1
13. Fredrik Plumppu1:06:3946+27:1216:01:5820+1
14. Maria Ingemarsson33:3328+7:5516:35:3119-1
15. Sofia Larsson44:0520+10:5817:19:36190
16. Johan Ingemarsson48:484+3:1817:38:48190
17. Erik Fors51:558+10:3918:30:4317-2
18. Anders Johansson31:3029+8:1219:02:13170
19. Martin Larsson1:01:1119+12:2420:03:2416-1
20. Ebba Hjertberg53:0658+17:5720:56:3018+2
19OK Orion 221:05:37
1. Tom Olausson42:4843+3:2742:4843
2. Oliver Håkansson26:0614+2:161:08:5424-19
3. Selma Leopold21:0364+6:191:29:5729+5
4. Viktor Tovesson50:1527+10:502:20:1223-6
5. Filip Myrén16:049+1:522:36:1622-1
6. Ellen Kallerbäck43:1116+9:143:19:2716-6
7. Nils Swartz56:5243+20:384:16:1920+4
8. Magnus Sager1:04:0136+13:4211:49:0123+3
9. Anders Håkansson43:459+7:2212:32:4620-3
10. Johan Engström37:10113:09:5615-5
11. Daniel Gunnarsson49:3411+7:2513:59:3012-3
12. Vilma Engström32:4430+9:1014:32:1413+1
13. Erik Oscarsson57:2718+18:0015:29:4114+1
14. Lovisa Nilsson32:3220+6:5416:02:13140
15. Klara Andersson52:4648+19:3916:54:5915+1
16. Johan Myrén58:3535+13:0517:48:3516+1
17. Ida Hedlund1:10:4742+29:3118:59:2219+3
18. Ellen Wahlbom33:1034+9:5219:32:32190
19. Johan Olausson1:05:0424+16:1720:25:04190
20. Maria Elmelid45:3733+10:2821:05:37190
20Helsingborgs SOK 121:05:07
1. Erik Alnervik39:427+0:2139:427
2. Mats Ranbro31:2843+7:381:11:1029+22
3. Kurt Sjöberg16:3211+1:481:27:4223-6
3. Saga Palmertz18:1728+3:3334:49
4. Patrik Johansson46:1218+6:472:13:5418-5
5. Lennart Carlsen16:4314+2:312:30:3716-2
6. Linda Ranbro49:2127+15:243:19:5817+1
7. Julia Dahl Alnervik46:0123+9:474:05:59170
8. Oskar Cervin1:04:2139+14:0211:38:1818+1
9. Christian Johansson45:3812+9:1512:23:5615-3
10. Jonas Norén45:5913+8:4913:09:5516+1
11. Magnus Steen53:3020+11:2114:03:2517+1
12. Ebba Ranbro1:04:5669+41:2215:08:2121+4
13. Jonas Bengtsson56:0016+16:3316:04:21210
14. Benjamin Davidson32:2818+6:5016:36:4920-1
14. Johan Bökman32:4421+7:061:05:12
14. Elias Palmertz41:1975+15:411:13:47
15. Lotta Lewis-Jonsson45:3127+12:2417:22:20200
16. Andréas Palmertz54:5129+9:2117:44:51200
17. Andreas Blomqvist55:0013+13:4418:39:51200
18. Ulf Bering27:3213+4:1419:07:23200
19. Jacob Moberg1:09:1632+20:2920:16:39200
20. Thea Bökman45:0721+9:5821:05:07200
21OK Njudung 121:05:00
1. Tom Fahlén39:396+0:1839:396
2. Alexander Gustafsson25:2910+1:391:05:087+1
3. Felicia Gustafsson16:5115+2:071:21:5970
4. Karl Petersén45:3514+6:102:07:3411+4
5. Matti Johansson16:4013+2:282:24:1412+1
6. Anna Rosén48:5326+14:563:13:0714+2
7. Anders Dahlén41:578+5:433:55:0413-1
8. Albin Toll1:18:0465+27:4511:41:0619+6
9. Per Fransson47:2519+11:0212:28:3117-2
10. Rickard Rosgren44:2610+7:1613:12:57170
11. Joakim Karmetun51:5515+9:4614:04:5219+2
12. Ulrika Ribbholm31:0920+7:3514:36:0117-2
13. Bengt Hesslekrans1:07:3749+28:1015:43:3818+1
14. Wilhelm Karmetun53:15115+27:3716:36:5321+3
15. Emma Rosén50:2443+17:1717:27:17210
16. Oscar Hultgren53:1412+7:4417:43:14210
17. Anders Petersson56:0419+14:4818:39:18210
18. Dennis Toll28:0616+4:4819:07:24210
19. Johan Sandlund1:08:3330+19:4620:15:57210
20. Marina Johansson45:0018+9:5121:05:00210
22OK Pan-Kristianstad 221:05:14
1. Joel Sjöholm50:5850+11:3750:5850
2. Gustav Andersson33:5655+10:061:24:5454+4
3. Ellen Andersson16:5317+2:091:41:4745-9
4. Erik Modig46:3919+7:142:28:2632-13
5. Erik Nilsson19:1236+5:002:47:3835+3
6. Susanne Andersson48:1224+14:153:35:5025-10
7. Jimmy Olsson53:0039+16:464:28:5028+3
8. Robert Lood1:03:5235+13:3311:48:5226-2
9. Henrik Eng56:1444+19:5112:45:0628+2
10. Vilma Svantesson44:3111+7:2113:29:3725-3
11. Pim Hedberg57:1429+15:0514:26:5123-2
12. Lukas Carlsson31:1422+7:4014:58:0522-1
13. Sofie Josefsson1:03:4936+24:2216:01:5423+1
14. Martin Sjöberg32:2919+6:5116:34:2322-1
15. Johanna Karlsson44:1621+11:0917:18:39220
16. Marie Eng59:3838+14:0817:49:38220
17. Per-Åke Nilsson58:3626+17:2018:48:14220
18. Andreas Nilsson24:203+1:0219:12:34220
19. Anton Oddmo1:16:1144+27:2420:28:45220
20. Sara Eng45:1426+10:0521:05:14220
23OK Nackhe 121:04:47
1. Elias Johnsson41:5131+2:3041:5131
2. Adam Sjööarv25:4512+1:551:07:3620-11
3. Björn Nilsson18:2131+3:371:25:5719-1
4. Joel Johnsson47:4923+8:242:13:4617-2
5. Karin Rundqvist23:3959+9:272:37:2523+6
6. Elin Fredin1:07:5465+33:573:45:1936+13
7. Johan Gustafsson45:2020+9:064:30:3932-4
8. Fredrik Johansson53:0912+2:5011:38:0925-7
9. Anders Sjööarv46:0913+9:4612:24:1823-2
10. Tommy Johnsson51:5034+14:4013:16:0822-1
11. Håkan Rundqvist1:15:4060+33:3114:31:4828+6
12. Albin Severinsson28:047+4:3014:58:0427-1
13. Lars Svensson1:07:3648+28:0916:05:40270
14. Elisabet Möller36:0044+10:2216:41:4025-2
15. Catarina Bengtsson52:5750+19:5017:34:3729+4
16. Jonathan Rundqvist1:05:1248+19:4217:55:1228-1
17. Jonas Johansson1:01:2329+20:0718:56:3527-1
18. Thomas Georgsson24:575+1:3919:21:3225-2
19. Andreas Lundblad1:00:0812+11:2120:20:0823-2
20. Ellen Johnsson44:4713+9:3821:04:47230
24Kexholms SK 121:05:04
1. Patrik Johansson39:5714+0:3639:5714
2. Johan Weilander26:5020+3:001:06:4717+3
3. Lars Olofsson18:4635+4:021:25:3314-3
3. Axel Eriksson24:27110+9:4343:13
3. Tyko Weilander24:58114+10:1443:44
4. Magnus Eriksson54:4831+15:232:20:2124+10
5. Jessica Granflo18:3931+4:272:39:00240
6. Katarina Modig1:06:2163+32:243:45:2137+13
7. Tobias Granflo45:1719+9:034:30:3831-6
8. Tomas Karlsson1:12:2358+22:0411:57:2333+2
9. Björn Karlsson58:4249+22:1912:56:05330
10. Jimmy Nicklasson50:2930+13:1913:46:34330
11. Mats Ljungqvist54:5725+12:4814:41:3130-3
12. Jonathan Magnusson28:3716+5:0314:58:37300
13. Markus Ljungqvist1:03:1334+23:4616:01:5029-1
14. Ola Langvall33:2926+7:5116:35:1928-1
14. Victor Magnusson33:2926+7:511:06:58
14. Moa Nicklassonej godkändfullföljt
15. Anna Ekbring43:0618+9:5917:18:2526-2
16. Oskar Löfsved1:04:4445+19:1417:54:44260
17. Thomas E Eriksson50:336+9:1718:45:1724-2
18. Catrin Pettersson45:3163+22:1319:30:4826+2
19. Alexander Livf1:00:1914+11:3220:20:1924-2
20. Kristin E Karlsson45:0420+9:5521:05:04240
25Nässjö OK 121:05:08
1. Måns Lennermo41:5535+2:3441:5535
2. Albin Lager29:3234+5:421:11:2733-2
3. Linda Sahlin16:2810+1:441:27:5524-9
3. Ebba Stenhag16:3412+1:5033:02
3. Wilma Eriksson19:3348+4:4936:01
4. Magnus Lager49:5026+10:252:17:4522-2
5. Rasmus Eriksson16:2612+2:142:34:1120-2
6. Frida Persson56:5242+22:553:31:0324+4
7. Johan Anemyr51:4737+15:334:22:50240
8. Torbjörn Persson1:12:2659+22:0711:57:2628+4
9. Moa Svensson50:2125+13:5812:47:4726-2
10. Kjell Nero49:2928+12:1913:37:1627+1
11. Magnus Svensson54:4624+12:3714:32:0222-5
12. Charlotte Stenhag32:4229+9:0815:02:4223+1
13. Daniel Halvardsson1:02:4030+23:1316:05:2222-1
14. Martin Lennartsson39:2162+13:4316:44:4324+2
14. David Nero39:5866+14:201:19:19
14. Veronica Sahlin43:0483+17:261:22:25
15. Anna Nero Nordmark42:4017+9:3317:27:2323-1
16. Markus Nordmark1:21:4958+36:1918:11:4930+7
17. Daniel Sahlin1:12:0444+30:4819:23:5331+1
18. Bo-Gunnar Josefsson28:4021+5:2219:48:4028-3
19. Simon Lennermo1:00:1213+11:2520:20:1227-1
20. Elin Svensson45:0822+9:5921:05:0825-2
26Anderstorps OK / OK Stigen 121:14:23
1. Niclas Hörnquist43:0246+3:4143:0246
2. Hjalmar Folkestad26:1815+2:281:09:2025-21
3. Vera Folkestad19:0239+4:181:28:22250
3. Hjalmar Hörnquist21:1469+6:3040:16
4. Victor Hörnquist52:2629+13:012:20:4827+2
5. Maria Folkestad20:3948+6:272:41:27270
6. Maria Sturesson57:1744+23:203:38:4430+3
7. Maria Hörnquist1:00:3750+24:234:39:2134+4
8. Geir Inge Folkestad1:02:2830+12:0911:47:2832-2
9. Peter Valtersson53:1835+16:5512:40:4631-1
10. Kristina Areskoug52:0936+14:5913:32:5530-1
11. Lina Park53:3921+11:3014:26:3429-1
12. Robert Svensson31:1321+7:3914:57:47290
13. Patrik Andersson1:17:2454+37:5716:15:1131+2
14. Kennet Sandström31:1312+5:3516:46:2430-1
14. Malcolm Svensson37:2150+11:431:08:34
14. Oskar Nilsson39:2564+13:471:10:38
15. Stina Andersson36:194+3:1217:26:1927-3
16. Viktor Park52:5511+7:2517:42:5524-3
17. Magnus Classon1:06:1734+25:0118:49:1225+1
18. Camilla Holmqvist34:5039+11:3219:24:0224-1
19. Andreas Kaverén1:09:5834+21:1120:29:5825+1
20. Malin Classon54:2359+19:1421:14:2326+1
27Boxholm-Mjölby OL 121:11:21
1. Patrik Gustafsson41:3425+2:1341:3425
2. Emil Bruhn31:0439+7:141:12:3838+13
3. Jakob Lindholm19:1645+4:321:31:5436-2
3. Alexander Karlström19:1947+4:3538:35
3. Johanna Kleist19:4953+5:0539:05
4. Kristian Birath56:5233+17:272:28:4635-1
5. Irma Frisell17:4923+3:372:46:3532-3
6. Lotta Frisell50:0428+16:073:36:3927-5
7. Patric Molin1:03:5159+27:374:40:3035+8
8. Albin Tengvall1:13:3464+23:1511:58:3440+5
9. Henrik Tengvall49:0020+12:3712:47:3434-6
10. Björn Kleist46:5819+9:4813:34:3232-2
11. Conny Bruhn1:05:3648+23:2714:40:0833+1
12. Kenth Edin34:0537+10:3115:04:05330
13. Per-Åke Tengvall1:01:5929+22:3216:06:04330
14. Magnus Hansson39:4965+14:1116:45:5334+1
14. Jonas Rosén40:0668+14:281:19:55
15. Viktoria Lindholm50:4744+17:4017:40:47340
16. Patrik Kleist58:4836+13:1817:48:4832-2
17. Anders Molin55:5315+14:3718:44:4129-3
18. Louise Jutterström31:1426+7:5619:15:5527-2
19. Torbjörn Carlsson1:00:4018+11:5320:20:4026-1
20. Bodil Molin51:2149+16:1221:11:2127+1
28Växjö OK 321:08:41
1. Per Rooth51:1352+11:5251:1352
2. Ulf Honeth33:1451+9:241:24:27520
3. Linus Lindén17:4023+2:561:42:0746-6
3. Krister Sandblad25:59119+11:1543:39
3. vacant ej godkändfullföljt
4. William Björkman46:0817+6:432:28:1531-15
5. Ebba Ulvagården19:0834+4:562:47:2334+3
6. Martina Niklasson51:0930+17:123:38:3229-5
7. Olof Wallquist49:2431+13:104:27:5627-2
8. Johan Eklund1:09:4053+19:2111:54:4029+2
9. Magnus Porle53:0033+16:3712:47:40290
10. Jan Karlsson49:4529+12:3513:37:2528-1
11. Sven Lundgren54:1122+12:0214:31:3626-2
12. Lovisa Kroksmyr28:2014+4:4614:58:2024-2
13. Johan Malmqvist1:06:2445+26:5716:04:4425+1
14. Johanna Lindén41:0074+15:2216:45:4427+2
14. Petra Rosén42:2679+16:481:23:26
14. Johan Niklasson46:24103+20:461:27:24
15. Susanne Debourg49:0438+15:5717:39:0428+1
16. Fredrik Johansson48:515+3:2117:38:5123-5
17. Håkan Danielsson1:00:2427+19:0818:39:15230
18. Louise Regnell36:0143+12:4319:15:16230
19. Anders Persson1:27:0253+38:1520:47:0228+5
20. Eva Gustafsson48:4139+13:3221:08:41280
29Växjö OK 221:05:26
1. Ludvig Zaar41:5333+2:3241:5333
2. Isac Elingfors30:0337+6:131:11:5637+4
3. Hilda Lindén18:4233+3:581:30:3830-7
3. Miranda Niklasson19:0943+4:2537:51
4. Markus Klevegård55:2332+15:582:26:01300
5. Alvin Lundgren16:1411+2:022:42:1528-2
6. Maja Lindén56:1540+22:183:38:30280
7. Andreas Ulvagården47:0324+10:494:25:3326-2
8. Niklas Karlsson55:5222+5:3311:40:5224-2
9. Katarina Lenander1:05:1261+28:4912:46:0427+3
10. Annika Ericsson48:2125+11:1113:34:2526-1
11. Ludvig Wallén1:00:2635+18:1714:34:5127+1
12. Wilma Kroksmyr28:129+4:3814:58:1225-2
13. Peter Johansson1:07:2747+28:0016:05:3926+1
14. Sofia Gustavsson44:2389+18:4516:50:0229+3
14. Maria Kroksmyr44:2690+18:481:28:49
15. Lena Regnell36:235+3:1617:26:2325-4
16. Gunnar Moqvist1:07:4152+22:1117:57:41250
17. Fredrik Elingfors1:09:3239+28:1619:07:1328+3
18. Mattias Rundgren40:5757+17:3919:48:1029+1
19. John E Eriksson1:07:2827+18:4120:27:28290
20. Martina Braun45:2631+10:1721:05:26290
30OK Vilse 87 121:04:54
1. Niklas Thörn44:4047+5:1944:4047
2. Eddie Karlsson27:5826+4:081:12:3838-9
3. Noah Svensson24:15105+9:311:36:5343+5
3. Ana Ingvarsson24:53113+10:0949:08
3. Noah Mulari28:40129+13:5652:55
4. Per-Ola Olsson51:3528+12:102:28:2833-10
5. Lars Svensson18:2429+4:122:46:52330
6. Vilmalee Suwan57:4345+23:463:44:3534+1
7. Patrik Gunnarsson45:4621+9:324:30:2129-5
8. Gustav Åman1:03:3333+13:1411:48:3327-2
9. Ola Jönsson1:04:1159+27:4812:52:4432+5
10. Ina Åman51:3933+14:2913:44:2331-1
11. Håkan Lindberg59:5934+17:5014:44:2232+1
12. Mats Ingvarsson32:4631+9:1215:02:4631-1
13. Ingmar Olsson1:03:0733+23:4016:05:5330-1
14. Ellen Gunnarsson36:2047+10:4216:42:1331+1
14. Malin Åman44:3392+18:551:20:53
14. Elsa Svensson48:36112+22:581:24:56
15. Margareta Svensson52:5649+19:4917:35:09310
16. Viktor Henmyr53:5520+8:2517:43:5529-2
17. Thomas Henmyr1:12:5846+31:4218:56:5332+3
18. Håkan Henmyr36:0546+12:4719:32:58320
19. Kalle Ingvarsson1:11:2139+22:3420:31:2130-2
20. Martina Karlsson44:5415+9:4521:04:54300
31OK Vivill 121:05:21
1. Elias Thunberg41:5131+2:3041:5131
2. Emma Isidorsson39:1161+15:211:21:0246+15
3. Elias Samuelsson18:5738+4:131:39:5944-2
3. Alvin Lönkvist23:1694+8:3242:13
4. Torbjörn Lönkvist1:08:0449+28:392:48:0348+4
5. Arvid Josefsson21:2350+7:113:09:2647-1
6. Helen Ahlstrand1:04:2658+30:294:13:5253+6
7. Anders Holmberg44:3515+8:214:44:3543-10
8. Andreas Samuelsson1:04:1538+13:5611:49:1544+1
9. Marcus Josefsson49:4222+13:1912:38:5742-2
10. Albin Samuelsson55:1640+18:0613:34:1339-3
11. Clara Samuelsson52:0316+9:5414:26:1636-3
12. Annika Isidorsson44:0861+20:3415:10:2438+2
13. Stefan Johansson1:15:5052+36:2316:26:14380
14. Ola Samuelsson37:5256+12:1417:04:06380
15. Charlotte Josefsson48:2436+15:1717:38:2436-2
16. Linus Bägeby58:3034+13:0017:48:30360
17. Mikael Hansson55:5516+14:3918:44:2534-2
18. Gustav Erlandsson31:1727+7:5919:15:42340
19. Erik Erlandsson1:17:2645+28:3920:37:2633-1
20. Ann Bägeby45:2129+10:1221:05:2131-2
32Hultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 121:14:24
1. Anders Nilsson51:2756+12:0651:2756
2. Niklas Hillström32:2248+8:321:23:4950-6
3. Agnes Erlandsson21:3877+6:541:45:2751+1
4. Per Erlandsson57:0234+17:372:42:2944-7
5. Jerker Andersson17:5126+3:393:00:20440
6. Moa Erlandsson53:2934+19:323:53:4939-5
7. Gustaf Nilsson51:4036+15:264:45:2937-2
8. Emil Svalbring52:478+2:2811:37:4730-7
9. Johan Andersson53:5137+17:2812:31:38300
10. Björn Axemo1:01:5153+24:4113:33:2934+4
11. Torbjörn Falk1:04:0745+21:5814:37:36340
12. Felix Andersson33:4233+10:0815:03:42340
13. Oscar Andersson1:00:2426+20:5716:04:06340
14. Ulric Svensson34:0633+8:2816:38:1233-1
15. Linn Andersson50:2342+17:1617:28:35330
16. Mats Erik Malmberg48:515+3:2117:38:5127-6
17. Urban Billing1:01:0128+19:4518:39:5226-1
18. Carola Billing44:2062+21:0219:24:1230+4
19. Tony Zetterström1:39:2063+50:3320:59:2034+4
20. Stefanie Andersson54:2460+19:1521:14:2432-2
33FK Finn 121:20:57
1. Lucian Semeniuc41:5333+2:3241:5333
2. Fredrik Karlsson29:1932+5:291:11:1230-3
3. Lova Elving20:0855+5:241:31:2034+4
3. Lisa Johnsson23:4299+8:5843:50
4. Lotten Kindlundh57:1335+17:482:28:33340
5. Albert Svensson17:5024+3:382:46:2331-3
6. Caroline Persson1:08:4166+34:443:55:0441+10
7. Julius Kindlundh53:1340+16:594:53:13410
8. Martin Andersson1:08:1051+17:5111:53:10410
9. Håkan Karlsson54:5842+18:3512:48:08410
10. Philip Martinsson46:0714+8:5713:34:1535-6
11. Nils Roubert51:4414+9:3514:25:5931-4
12. Hugo Martinsson34:1638+10:4215:00:1532+1
13. Christian Johnsson1:06:0242+26:3516:06:17320
14. Carl-Johan Roubert34:2134+8:4316:40:38320
14. Anton Karlsson46:09101+20:311:20:30
14. Fanny Carlsson1:07:27125+41:491:41:48
15. Anneli Karlsson52:1847+19:1117:32:56320
16. Frans Svensson1:05:3550+20:0517:55:3533+1
17. Tobias Svensson55:5917+14:4318:51:3430-3
18. Bernt-Ove Karlsson34:0436+10:4619:25:3831+1
19. Martin Gummesson1:32:3161+43:4420:52:3132+1
20. Caroline Lagesson1:00:5765+25:4821:20:5733+1
34OK Norrvirdarna 121:29:23
1. Elias Andersson49:3149+10:1049:3149
2. Petter Lithén30:0838+6:181:19:3945-4
3. Erik Petersson Markus24:23106+9:391:44:0249+4
3. Alma Erelt24:24107+9:4048:47
4. Anders Ahl49:2324+9:582:33:2539-10
5. Frida Ahl17:3320+3:212:50:5838-1
6. Helena Tryggeson45:0418+11:073:36:0226-12
7. Edvin Andersson45:5722+9:434:21:5922-4
8. Henrik Tryggeson55:4020+5:2111:40:40220
9. John Karlsson46:4115+10:1812:27:2121-1
10. Magnus Forsberg46:1716+9:0713:13:3820-1
11. Johannes Axelsson1:21:0862+38:5914:34:4624+4
12. Maria Petersson Markus40:0450+16:3015:10:0428+4
13. Tomas Rahm1:06:0242+26:3516:16:06280
14. Simon Kringstad32:0517+6:2716:48:1126-2
14. Åsa Eliasson43:5086+18:121:15:55
14. Åsa Ahl43:5487+18:161:15:59
15. Sofia Asplund55:0855+22:0117:45:0830+4
16. Björn Liljengren1:04:5846+19:2817:54:5831+1
17. Fredrik Erelt1:26:2464+45:0819:21:2233+2
18. Patrik Markus34:0737+10:4919:54:07330
19. Oskar Lindfors1:10:4035+21:5320:30:4031-2
20. Madeleine Karlsson1:09:2369+34:1421:29:2334+3
35FK Boken 121:11:10
1. Erik Johansson51:3258+12:1151:3258
2. Alice Johansson36:3057+12:401:28:0259+1
3. Klara Palm21:4578+7:011:49:4756-3
3. Anton Carlström43:49139+29:051:05:34
4. Marcus Svensson1:03:5046+24:252:53:3752-4
5. Erika Arnesson25:4866+11:363:19:2553+1
6. Josefina Berglund1:04:5559+30:584:24:2056+3
7. Fredrik Hansen57:4345+21:294:57:4355-1
8. Simon Harden52:366+2:1711:37:3652-3
9. Dan Johansson53:5238+17:2912:31:2850-2
10. Peter Larsson59:0146+21:5113:30:2949-1
11. Frida Palm1:01:2539+19:1614:31:5448-1
12. Emelia Carlström36:1744+12:4315:06:1747-1
13. Mikael Widén58:5322+19:2616:05:1040-7
14. Martin Carlström34:3436+8:5616:39:44400
15. Cecilia Widén49:3141+16:2417:29:1538-2
16. Håkan Palm53:3517+8:0517:43:3535-3
17. Sofia Palm1:08:4038+27:2418:52:15350
18. Adrian Harden40:3256+17:1419:32:4736+1
19. Magnus Larsen1:11:0236+22:1520:31:0235-1
20. Catarina Harden51:1046+16:0121:11:10350
36FK Friskus-Varberg 121:05:10
1. Jimmy Hägg1:02:3665+23:151:02:3665
2. Anders Gustafsson36:5458+13:041:39:3063-2
3. Alice Carlqvist20:3357+5:492:00:03630
3. Lova Johansson20:4559+6:0141:18
3. Elis Marmander23:46100+9:0244:19
4. Gert Wildheim1:13:0459+33:393:13:0761-2
5. Lovisa Eliasson20:2045+6:083:33:2760-1
6. Carina Andersson1:03:2554+29:284:36:5259-1
7. Alex Johansson44:2914+8:154:44:2954-5
8. Johan Gull53:1213+2:5311:38:1251-3
9. Bengt Johansson49:3121+13:0812:27:4346-5
10. Fredrik Carlqvist1:09:4664+32:3613:37:2951+5
11. Jennifer Gull54:1623+12:0714:31:4546-5
12. Martin Johansson40:1852+16:4415:10:1849+3
13. Erik Marmander1:04:4338+25:1616:15:0144-5
14. David Johansson42:4581+17:0716:57:4645+1
14. Malin Johansson45:0899+19:301:27:53
14. Filip Carlqvist1:04:07122+38:291:46:52
15. Annika Bechtel46:3933+13:3217:36:3942-3
16. Emma Lindén59:3437+14:0417:49:3438-4
17. Axel Bechtel1:22:5363+41:3719:12:2739+1
18. Jan Börjesson35:5042+12:3219:48:17390
19. Tim Johansson54:115+5:2420:14:1137-2
20. Elvira Wildheim50:5943+15:5021:05:1036-1
37Karlskrona SOK 221:04:58
1. Fredrik Persson42:0539+2:4442:0539
2. Kasper Fager29:3635+5:461:11:4135-4
3. Linnea Hedman23:4198+8:571:35:2241+6
4. Henrik Stenholm58:0039+18:352:33:2238-3
5. Erik Zettervall16:5916+2:472:50:2137-1
6. Anne Johansson50:4929+16:523:41:1032-5
7. Erik Hansson1:04:2360+28:094:45:3338+6
8. Andreas Henrysson1:06:1341+15:5411:51:1335-3
9. Kent Törnqvist56:5347+20:3012:48:0638+3
10. Maria Sibileva54:5239+17:4213:42:5837-1
11. Albin Henrysson56:4427+14:3514:39:42370
12. Susanna Caleklint41:0358+17:2915:11:03370
13. Inge Götesson1:05:1240+25:4516:16:1535-2
14. Leif Ingemarsson44:4295+19:0417:00:57350
15. Annika Josefsson46:3131+13:2417:36:31350
16. Robert Hedman1:02:2241+16:5217:52:2234-1
17. Arvid Kronmar1:12:1445+30:5819:04:3636+2
18. Linda Larsson31:4230+8:2419:36:1835-1
19. Johan Eriksson1:41:0465+52:1721:01:0438+3
20. Helena Gummesson44:5817+9:4921:04:5837-1
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 221:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2
39Nybro OK 1/IKHP21:11:18
1. Oskar Stensson-bohman39:5113+0:3039:5113
2. Filip Gummesson25:289+1:381:05:199-4
3. Alvin Jakobsson20:3658+5:521:25:5518+9
3. Saga Axelsson25:17115+10:3345:53
3. Hilda Hartwig Löhnert25:21117+10:3745:57
4. Gustav Stensson Bohman1:11:4857+32:232:37:4340+22
5. Emilia Jakobsson20:0140+5:492:57:4441+1
6. Caroline Liljebjörn1:03:3255+29:354:01:1644+3
7. Mattias Jonsson44:5618+8:424:44:5639-5
8. Mikael Hertin1:06:2444+16:0511:51:2438-1
9. Fredrik Karlsson56:3145+20:0812:47:5539+1
10. Leif Lindström1:07:1963+30:0913:55:1445+6
11. Elin Lundqvist1:03:3244+21:2314:58:4641-4
12. Stina Alriksson52:5166+29:1715:22:5150+9
13. Rasmus Johansson1:03:0632+23:3916:25:5746-4
14. Jenny Löhnert39:1061+13:3217:05:0744-2
15. Karolina Karlsson53:5652+20:4917:43:5643-1
16. Michael Adamsson1:09:0853+23:3817:59:0841-2
17. Tobias Eventorn1:08:2637+27:1019:07:34410
18. Jonathan Johansson36:0445+12:4619:43:3840-1
19. Mikael Gummesson1:05:0023+16:1320:25:0039-1
20. Magdalena Jonsson51:1848+16:0921:11:18390
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 221:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400
41Örkelljunga FK 121:05:11
1. Agust Kronkvist39:4410+0:2339:4410
2. Elia Kämpe26:2616+2:361:06:1013+3
3. Otto Nyberg16:056+1:211:22:1510-3
3. Alma Giese26:13122+11:2942:18
4. Hugo Cedervall58:0640+18:412:20:2124+14
5. Milton Gunnarsson20:0140+5:492:40:2226+2
6. Liane Gunnarsson1:01:4749+27:503:42:0933+7
7. Sebastian Giese1:02:4157+26:274:44:5036+3
8. Asker Öhlenschläger1:23:2167+33:0212:08:2149+13
9. Erik Öhlenschläger1:25:1670+48:5313:33:3758+9
10. Daniel Kämpe1:04:3359+27:2314:38:1057-1
11. Torbjörn Ottosson1:10:2957+28:2015:40:2956-1
12. Axel Nilsson1:01:4367+38:0915:31:4360+4
13. Sune Öhlenschläger1:00:0525+20:3816:31:4857-3
14. Johanna Ottosson32:5623+7:1817:04:4455-2
14. Ebba Nilsson55:04118+29:261:28:00
15. Lotta Ekberg46:2129+13:1417:36:2153-2
16. Albin Kronkvist52:429+7:1217:42:4249-4
17. Marie Olsson1:04:2432+23:0818:47:0644-5
18. Niklas Welander31:5531+8:3719:19:01440
19. Björn Persson1:07:4929+19:0220:27:4941-3
20. Jenny Olsson45:1124+10:0221:05:11410
42OK Orion 321:02:16
1. Harald Rooth41:5938+2:3841:5938
2. Peter Olausson29:5036+6:001:11:4936-2
3. Erik Leopold21:0061+6:161:32:4939+3
4. Daniel Oscarsson1:05:4047+26:152:38:2941+2
5. Alva Engström21:1849+7:062:59:4742+1
6. Anna Myrén1:07:3264+33:354:07:1948+6
7. Anna-Karin Jonsson50:3135+14:174:50:3142-6
8. Patrik Sjökvist1:06:2143+16:0211:51:2145+3
9. Lennart Sohlin1:20:3969+44:1613:12:0056+11
10. Karl-Axel Engström1:00:0849+22:5814:12:0855-1
11. Kent Olsson57:4830+15:3915:09:5652-3
12. Stefan Högström52:2065+28:4615:22:2054+2
13. Lars Carlsson54:3513+15:0816:16:5549-5
14. Eskil Johansson43:4785+18:0917:00:42490
15. Esther Hasler46:3632+13:2917:36:3647-2
16. Mattias Engström1:05:3951+20:0917:55:3944-3
17. Simon Steiner56:2021+15:0418:51:5938-6
18. Ingmar Wahlström43:4761+20:2919:35:4641+3
19. Anders Leopold1:30:4656+41:5920:50:4645+4
20. Marie Berglin42:167+7:0721:02:1642-3
43Kalmar OK 321:04:45
1. Evdin Ljungberg41:3927+2:1841:3927
2. Victor Strömberg29:2633+5:361:11:0528+1
3. Emmy Argus24:25108+9:411:35:3042+14
3. Alice Ellin25:36118+10:5250:01
3. Vendela Stighag30:43132+15:5955:08
4. Jonas Gold1:08:4751+29:222:44:1745+3
5. Erik Green19:0433+4:523:03:21450
6. Karin Green51:1131+17:143:54:3240-5
7. Jonathan Konradsson1:06:0265+29:485:00:3447+7
8. Torstein Hole1:08:0350+17:4411:53:0350+3
9. Lars Elfverson55:3743+19:1412:48:4047-3
10. Anders Thor58:2945+21:1913:47:09470
11. Magnus Lindstrand1:34:1768+52:0815:21:2655+8
12. Roland Persson42:1360+18:3915:12:13550
13. Julia Glowacz1:03:5337+24:2616:16:0652-3
14. Sarah Strålenstam41:3577+15:5716:57:4151-1
14. Petra Lundgren44:3993+19:011:26:14
15. Anne Lindell51:0945+18:0217:41:09510
16. Wojciech Mossakowski54:2626+8:5617:44:2645-6
17. Leif Widlund1:28:0165+46:4519:12:2750+5
18. Mikael Palm40:1855+17:0019:52:4549-1
19. Jan Rutka53:574+5:1020:13:5743-6
20. Lena Nilsson50:4842+15:3921:04:45430
44Härlövs IF / Skåneslättens OL 221:11:00
1. Mantas Zalaga51:2957+12:0851:2957
2. Magnus Linde32:0845+8:181:23:3748-9
3. Melwin Ivarsson23:0593+8:211:46:4253+5
3. Per Gersne27:22125+12:3850:27
4. Niklas Nilsson59:2842+20:032:46:1046-7
5. Hanna Jonsson-Nordin25:1765+11:053:11:2749+3
6. Kerstin Jensen1:01:5551+27:584:13:2252+3
7. Irmalinn Nilsson50:1233+13:584:50:1250-2
8. Fredrik Salomonsson1:02:2529+12:0611:47:2548-2
9. Fredrik Ullman1:01:3655+25:1312:49:0149+1
10. Bengt-Åke Berntsson48:5126+11:4113:37:5246-3
11. Caroline Lindelöw1:06:5551+24:4614:44:4743-3
12. Magdalena Nordin40:3356+16:5915:10:3344+1
13. Jonny Svensson1:26:3762+47:1016:37:1050+6
14. Pontus Thuresson36:0044+10:2217:13:1047-3
14. Karin Jägryd57:46120+32:081:33:46
15. Maria Turesson1:00:2857+27:2117:50:2848+1
16. Jakob Segerslätt1:03:4242+18:1217:53:4246-2
17. Adrian Ulander1:19:2261+38:0619:13:0445-1
18. Mats Jonsson34:5840+11:4019:48:02450
19. Magnus Thuresson1:11:1938+22:3220:31:1944-1
20. Alva Nystedt51:0044+15:5121:11:00440
45Kamrat och IF KIF / OK Njudung 221:19:52
1. Pontus Holmberg42:2541+3:0442:2541
2. Gustaf Johansson28:5731+5:071:11:2232-9
3. Evanna Johansson17:4724+3:031:29:0928-4
4. Magnus Wärnsved1:00:5945+21:342:30:0836+8
5. Sara Rosén18:5132+4:392:48:59360
6. Maria Sundberg56:3841+22:413:45:3738+2
7. Thomas Elofsson1:13:5368+37:394:59:3045+7
8. Christian Hjalmarsson52:5110+2:3211:37:5136-9
9. Bo Hultgren1:04:2960+28:0612:42:2043+7
10. Per Sandlund59:3247+22:2213:41:5244+1
11. Jonny Johansson1:02:2342+20:1414:44:1540-4
12. Alvin Johansson41:3659+18:0215:11:3641+1
13. Magnus Johansson1:04:5139+25:2416:16:27410
14. Olle Petersén33:4030+8:0216:50:07410
15. Marianne Rosgren55:1756+22:1017:45:1740-1
16. Dennis Gustafsson1:16:5954+31:2918:06:5939-1
17. Lars Ribbholm1:14:4750+33:3119:21:4640+1
18. Allan Olovsson33:0633+9:4819:53:0638-2
19. Tomas Petersén1:31:0158+42:1420:51:0142+4
20. Cecilia Karmetun59:5262+24:4321:19:5245+3
46Istrums SK 121:05:24
1. Kalle Inemyr51:2655+12:0551:2655
2. Mirjam Inemyr32:4450+8:541:24:1051-4
3. Fritiof Lomander21:3576+6:511:45:4552+1
4. Hans Påhlman1:00:3744+21:122:46:2247-5
5. Elin Danielsson20:2247+6:103:06:4446-1
6. Lina Lundberg1:06:1361+32:164:12:5749+3
7. Fredrik Ödeen1:06:2566+30:115:06:2553+4
8. Anders Påhlman1:02:3131+12:1211:47:3155+2
9. Tony Gustavsen53:2136+16:5812:40:5252-3
10. Åke Larsson47:3822+10:2813:28:3048-4
11. Stefan Andersson1:11:3358+29:2414:40:0350+2
12. Alma Ander33:4534+10:1115:03:4548-2
13. Jane Johansson1:01:3228+22:0516:05:1743-5
14. Baltzar Karlsson34:3737+8:5916:39:5442-1
15. Sofia Karlsson1:11:0967+38:0217:51:0345+3
16. Lasse Karlsson-Lod59:4439+14:1417:49:4440-5
17. Peter Torgén1:15:1154+33:5519:04:5542+2
18. Jenny Larsson43:3860+20:2019:48:3343+1
19. Bo Svensson1:30:5357+42:0620:50:5346+3
20. Malin Sörstrand45:2430+10:1521:05:24460
47Torsås OK 121:05:02
1. Emil Nilsson41:3526+2:1441:3526
2. Simon Waxegård45:1268+21:221:26:4757+31
3. Tommy Olsson27:31126+12:471:54:1861+4
4. Jonas Persson57:1335+17:482:51:3150-11
5. Agnes Åsén30:3868+16:263:22:0955+5
6. Catrine Olsson1:00:2548+26:284:22:34550
7. Magnus Nilsson1:20:1269+43:585:20:1262+7
8. Simon Fogelström53:0811+2:4911:38:0858-4
9. Evert Karlsson50:5826+14:3512:29:0657-1
10. Göran Henriksson55:5541+18:4513:25:0154-3
11. John Fridolfsson1:06:2449+24:1514:31:2553-1
12. Håkan Algotsson34:2139+10:4715:04:21530
13. Emma Olsson1:25:5661+46:2916:30:17530
14. Axel Lindström40:1469+14:3617:10:31530
15. Maria Johansson37:398+4:3217:27:3949-4
16. Magnus Olsson1:23:2459+37:5418:13:2452+3
17. Björn Norrliden1:07:3535+26:1919:20:5951-1
18. Adrie Van Opstal28:0515+4:4719:48:0546-5
19. Arne Lindström1:19:1049+30:2320:39:1047+1
20. Lisa Olsson45:0219+9:5321:05:02470
48SOK Viljan 121:03:22
1. Martin Lindström42:1840+2:5742:1840
2. Emma Rindstig (vacant)31:2440+7:341:13:4241+1
3. Vilgot Tyrberg (vacant)17:1118+2:271:30:5332-9
4. Axel Eveborn49:3825+10:132:20:3126-6
5. Klara Hultberg (vacant)24:5864+10:462:45:2930+4
6. Elin Rindstig (vacant)40:3012+6:333:25:5920-10
7. Tuva Lövdahl (vacant)1:04:2761+28:134:30:2630+10
8. Isak Hallberg1:09:4053+19:2111:54:4031+1
9. Tony Lövdahl (vacant)44:4111+8:1812:39:2125-6
10. Stefan Pettersson1:01:5656+24:4613:41:1729+4
11. Lars Kreutner (vacant)1:40:0569+57:5615:21:2245+16
12. Alfred Tyrberg (vacant)32:2327+8:4915:02:2340-5
13. Emil Kreutner (vacant)1:00:0024+20:3316:02:2337-3
14. William Elfstrand (vacant)32:4622+7:0816:35:0936-1
15. Anna Svenson (vacant)1:59:0570+1:25:5818:34:1454+18
16. Theo Lövdahl (vacant)53:5921+8:2917:43:5951-3
17. Magnus Tyrberg (vacant)1:09:5740+28:4118:53:5647-4
18. Hans Svenson (vacant)34:1838+11:0019:28:14470
19. Gustav Eveborn (vacant)1:29:3354+40:4620:49:3349+2
20. Vendela Sturek (vacant)43:2211+8:1321:03:2248-1
49Hjärnarps OL 121:11:17
1. Ola Krikström42:4642+3:2542:4642
2. Noah Krikström28:3430+4:441:11:2031-11
3. Kjell Lönn19:3348+4:491:30:5332+1
3. Arvid Albinssonej startfullföljt
3. vacant ej startfullföljt
4. Lars Eriksson1:23:3865+44:132:54:3153+21
5. Oscar Ragnarsson22:2357+8:113:16:5451-2
6. Frida Hedin40:5013+6:533:57:4442-9
7. David Morén49:0730+12:534:49:0740-2
8. Fredrik Ståhl1:05:5040+15:3111:50:5039-1
9. Erica Höst58:0648+21:4312:48:5640+1
10. Lennart Morén49:0127+11:5113:37:5736-4
11. Magnus Olsson58:5833+16:4914:36:5535-1
12. Sven-Arne Eriksson40:5957+17:2515:10:5936+1
13. Alf-Erik Ragnarsson1:34:4265+55:1516:45:4145+9
14. Marie Nordtröm1:39:03127+1:13:2518:29:0357+12
14. Johanna Ragnarssonej startfullföljt
15. Marie Sigbo53:4251+20:3517:43:42570
16. Michael Lönn53:2614+7:5617:43:2654-3
17. Jonas Höst56:0118+14:4518:39:2748-6
18. Carina Eriksson54:5867+31:4019:34:2552+4
19. Per Sigbo1:00:2516+11:3820:20:2548-4
20. Lotta Morén51:1747+16:0821:11:1749+1
50Kalmar OK 221:02:37
1. Martin Hagberg1:02:1761+22:561:02:1761
2. Lena Chabiera31:2641+7:361:33:4360-1
3. Jakob Ellin18:4334+3:591:52:2658-2
3. Gustav Hilmansson19:1444+4:3037:57
3. Selmer Månsson25:19116+10:3544:02
4. Stefan Unosson1:00:1343+20:482:52:3951-7
5. Victoria Månsson19:1337+5:013:11:5250-1
6. Julia Mianowska47:3923+13:423:59:3143-7
7. Hanna Karlsson59:3647+23:224:59:3644+1
8. Anders Mårtensson1:06:3747+16:1811:51:3746+2
9. Jan Danielsson1:00:0952+23:4612:51:4648+2
10. Ulf Lundberg46:0815+8:5813:37:5441-7
11. Andreas Jaensson1:01:1238+19:0314:39:0639-2
12. Anna Gustavsson40:2754+16:5315:10:27390
13. Jesper Danielsson1:15:3751+36:1016:26:0442+3
14. Lina Bladfors37:3553+11:5717:03:3943+1
14. Josefin Lindell37:3954+12:011:15:14
14. Karl Nordström40:3470+14:561:18:09
15. Anna Nyqvist46:5034+13:4317:36:5039-4
16. Carl Alvelid1:31:4066+46:1018:21:4043+4
17. Kent Lindblad1:50:4969+1:09:3320:12:2952+9
18. Bo Salomonson35:4041+12:2219:55:4053+1
19. Oskar Hultquist1:09:3733+20:5020:29:3750-3
20. Maria Arvidsson42:379+7:2821:02:37500
51Karlskrona SOK / OK Landehof 321:04:57
1. Mattias Holmstrand41:2022+1:5941:2022
2. Edith Holmstrand32:2147+8:311:13:4140+18
3. Ivar Holmstrand18:0325+3:191:31:4435-5
3. Sixten Eliassonej godkändfullföljt
4. Maria Holmstrand54:1630+14:512:26:0029-6
5. Elias Kronmar19:0935+4:572:45:09290
6. Lovisa Johansson59:3646+25:393:44:4535+6
7. Björn Zettervall53:3141+17:174:38:1633-2
8. Olof Ingemarsson1:12:2761+22:0811:57:2734+1
9. Peter Wilhelmsson54:3141+18:0812:51:5837+3
10. Johanna Wilhelmsson1:00:1050+23:0013:52:0838+1
11. Kenneth Fager1:23:3765+41:2815:15:4549+11
12. Gunnel Hansson34:2240+10:4815:04:2243-6
13. Mats Karlsson1:21:5959+42:3216:26:2148+5
14. Jeanette Andersson42:5882+17:2017:09:19480
15. Sara Eliasson44:2322+11:1617:34:2344-4
16. Stefan Caleklint1:29:3665+44:0618:19:3650+6
17. Håkan Andersson1:15:0452+33:4819:34:4049-1
18. Peter Christensen45:5064+22:3220:05:5050+1
19. Thom Barbus1:23:0851+34:2120:43:0851+1
20. Linda Ingemarsson44:5716+9:4821:04:57510
52Malmö OK 121:11:36
1. Adam Lindblom41:4729+2:2641:4729
2. Jonas Bjärehed27:5625+4:061:09:4327-2
3. Filip Persson21:0163+6:171:30:4431+4
4. Håkan Grubb1:08:2150+28:562:39:0542+11
5. Love Persson18:1528+4:032:57:2040-2
6. Siri Wahlström1:05:0560+31:084:02:2546+6
7. Jesper Persson1:00:3952+24:255:00:3949+3
8. Henrik Lindblom1:12:2659+22:0711:57:2653+4
9. Jan Wahlström1:07:3763+31:1413:05:0354+1
10. Jenny Lindblom1:21:4067+44:3014:26:4358+4
11. Magnus Jonasson1:05:3247+23:2315:32:1557-1
12. Mats Håkansson36:0942+12:3515:06:0956-1
13. Lotta Magnusson1:18:4457+39:1716:24:5355-1
14. Sara Bengtsson38:5559+13:1717:03:4856+1
15. Sofie Haväng1:00:4658+27:3917:50:46560
16. Marlene Bjärehed53:3415+8:0417:43:3453-3
17. Helena Westling1:19:0160+37:4519:02:35530
18. Ted Gustavsson37:4348+14:2519:40:1854+1
19. Agnes Lindblom1:18:3847+29:5120:38:3852-2
20. Carolina Landin51:3656+16:2721:11:36520
53Motala AIF OL 121:06:15
1. Daniel Hasselström51:2053+11:5951:2053
2. Noah Korall44:0265+20:121:35:2262+9
3. Oliver Halenius22:5491+8:101:58:16620
3. Disa Korall36:20134+21:3659:14
3. Alvin Korall36:20134+21:3659:14
4. Thomas Svensson1:16:3662+37:113:14:52620
5. Märta Haraldsson24:0660+9:543:38:5863+1
6. Carina Berger-Svensson1:02:5453+28:574:41:5262-1
7. Patric Halenius1:00:3549+24:215:00:3561-1
8. Fredrik Korall1:12:4162+22:2211:57:41610
9. Christer Fransson1:08:0964+31:4613:05:50610
10. Patrik Korall1:06:5762+29:4714:12:47610
11. Anna Korall56:5928+14:5015:09:4660-1
12. Elsa Korall1:08:3570+45:0115:38:3564+4
13. Lotta Haraldsson1:06:2244+26:5516:44:57640
14. Ingrid Roos46:54104+21:1617:31:51640
15. Sofia Fransson48:4837+15:4117:38:4862-2
16. Albin Algotson53:3415+8:0417:43:3456-6
17. Martin Hammarlund56:0419+14:4818:39:3855-1
18. Linda Korall48:3066+25:1219:28:08550
19. Per Johansson1:08:5031+20:0320:28:5053-2
20. Anna Algotson46:1534+11:0621:06:15530
54Alvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 121:11:24
1. Per Tikkanen42:5644+3:3542:5644
2. Ossian Östergren44:5167+21:011:27:4758+14
3. Kajsa Bengtsson24:10101+9:261:51:5757-1
3. Hilda Bengtsson24:10101+9:2648:20
3. Ebba Andersson24:13104+9:2948:23
4. Felix Falk1:09:4752+30:223:01:4459+2
5. Nicolina Söderberg30:5569+16:433:32:39590
6. Emma Nilsson1:04:0557+30:084:36:4458-1
7. Magnus Lundahl1:01:2455+25:105:01:2459+1
8. Håkan Bengtsson53:2114+3:0211:38:2157-2
9. Alfred Östergren53:0234+16:3912:31:2355-2
10. Ola Nilsson1:02:0157+24:5113:33:2456+1
11. Mats Gustafsson1:07:1852+25:0914:40:4254-2
12. Wilhelm Westström28:1812+4:4414:58:1851-3
13. Oscar Nilsson1:29:0764+49:4016:27:2554+3
14. Åsa Westström36:2649+10:4817:03:5152-2
14. Tilda Nyrell45:46100+20:081:22:12
14. Stina Bengtssonej startfullföljt
15. Christine Kvennefeldt55:0554+21:5817:45:05520
16. Stefan Bengtsson54:3528+9:0517:44:3548-4
17. Anders Westström1:40:3966+59:2319:25:1454+6
18. Magnus Linnér28:0817+4:5019:48:0851-3
19. Gunilla Östergren1:41:0866+52:2121:01:0854+3
20. Elin Larsson51:2452+16:1521:11:24540
55FK Göingarna 221:11:34
1. Viktor Holm51:2454+12:0351:2454
2. Carl-Johan Olvegård32:1546+8:251:23:3949-5
3. Gustav Granqvist21:0465+6:201:44:4350+1
3. Axel Persson Jeppsson35:32133+20:4856:36
3. Ellen Mobergej startfullföljt
4. Mikael Thomasson57:3237+18:072:42:1543-7
5. Albin Granqvist17:5024+3:383:00:05430
6. Malin Hellner1:01:5150+27:544:01:5645+2
7. Anders Andersson57:3644+21:224:57:3646+1
8. Melker Larsson52:499+2:3011:37:4937-9
9. Niklas Edvardsson51:0628+14:4312:28:5536-1
10. Dan Nilsson1:12:2165+35:1113:41:1643+7
11. Louise Axelsson1:09:0256+26:5314:50:1844+1
12. Inger Frick39:5649+16:2215:09:5646+2
13. Claes Olvegård1:18:1355+38:4616:28:0947+1
14. Lars Olsson40:5672+15:1817:09:0546-1
14. Anki Almqvist54:26117+28:481:35:22
15. Pia Larsson1:08:1364+35:0617:58:1350+4
16. Mikael Persson1:04:5947+19:2917:54:5947-3
17. Jon Moberg1:17:4756+36:3119:12:4646-1
18. Sven Erik Frick38:5849+15:4019:51:4448+2
19. Anders Nilsson1:54:2667+1:05:3921:14:2655+7
20. Kerstin Olvegård51:3455+16:2521:11:34550
56OK Orion 421:11:24
1. Jens Söderström51:3460+12:1351:3460
2. Clas Lindell33:2252+9:321:24:5655-5
3. Malva Larsson18:4736+4:031:43:4347-8
4. Mikael Wahlbom1:17:0664+37:413:00:4958+11
5. Olivia Myrén24:5763+10:453:25:46580
6. Annica Rosengren1:29:3469+55:374:55:2063+5
7. Bo Lönngren1:05:2763+29:135:05:2764+1
8. Tommy Svensson1:11:2155+21:0211:56:2163-1
9. Ola Sandgren1:13:3266+37:0913:09:5365+2
10. Krister Wahlström1:02:0358+24:5314:11:5663-2
11. Johan Swartz56:3126+14:2215:08:27630
12. Martina Sundelin51:0663+27:3215:21:06630
13. Ulrika Hermansson55:4614+16:1916:16:5260-3
14. Katarina Sundelin43:3084+17:5217:00:2261+1
14. Katarina Sundelinej startfullföljt
15. Malin Svensson37:167+4:0917:27:1658-3
16. Anders Sundelin1:23:3262+38:0218:13:3257-1
17. Lena Swartz1:10:3741+29:2119:24:0956-1
18. Pi Persson39:2051+16:0219:59:20560
19. Martin Johansson1:11:3341+22:4620:31:33560
20. Carolin Håkansson51:2452+16:1521:11:24560
57OK Gynge 121:05:19
1. Martin Larsson1:07:1166+27:501:07:1166
2. Jakob Ingelström33:5554+10:051:41:0664-2
3. Fifi Pegard22:2484+7:402:03:30640
3. Erik Wihlborg22:2484+7:4044:48
4. Mikael Gustafsson1:14:1160+34:463:17:4163-1
5. Linnéa Sjölander20:1544+6:033:37:5662-1
6. Christin Olsson1:25:0968+51:125:03:0565+3
7. Matilda Nilsson1:05:3564+29:215:05:35650
8. Magnus Wihlborg1:06:2444+16:0511:51:2464-1
9. Linnea Gustafsson1:00:3253+24:0912:51:5662-2
10. Jonas Persson1:16:0166+38:5114:07:5764+2
11. Sverker Eriksson1:01:5641+19:4715:09:53640
12. Caspar Pegard28:1610+4:4214:58:1662-2
13. Per Pegard1:14:1550+34:4816:12:31620
14. Marie Johansson33:5631+8:1816:46:2760-2
14. Joakim Jacobsson38:5760+13:191:12:53
14. Albin Strömberg47:32111+21:541:21:28
15. Anneli Wihlborg1:00:5159+27:4417:50:5161+1
16. Patrik Ingelström1:05:2949+19:5917:55:2958-3
17. Per Arne Evaldsson1:18:5159+37:3519:14:20580
18. Peter Andersson36:0344+12:4519:50:2357-1
19. Elin Wihlborg1:26:4552+37:5820:46:4559+2
20. Carina Gustafsson45:1928+10:1021:05:1957-2
58Halmstad OK / Lunds OK 221:11:32
1. Mikael Helin1:11:5567+32:341:11:5567
2. Amanda Gottfridsson44:3566+20:451:56:30670
3. Isak Gustafsson18:1728+3:332:14:47670
3. Gabriel Ekström19:0642+4:2237:23
3. Sonja Fagerholm26:09121+11:2544:26
4. Per Gerdle1:10:3353+31:083:25:2065-2
5. Sara Lönn21:3753+7:253:46:5764-1
6. Karin Karlsson1:30:1870+56:215:17:1566+2
7. Jenny Green1:05:1962+29:055:05:19660
8. Carl Ås55:2116+5:0211:40:21660
9. Per Kristiansson58:5550+22:3212:39:1664-2
10. Dan Sjöholm1:01:5555+24:4513:41:1162-2
11. Emil Berger58:0231+15:5314:39:1361-1
12. Gustav Lundqvist33:0732+9:3315:03:0759-2
13. Oskar Berg58:4621+19:1916:01:5356-3
14. Jacob Enberg31:5715+6:1916:33:5054-2
14. Kristina Persson44:4295+19:041:16:39
14. Lars-Göran Johansson45:0798+19:291:17:04
15. Sara Jägstedt1:00:5159+27:4417:34:4155+1
16. Oscar West1:23:2560+37:5518:13:25550
17. Fredrik Enberg1:21:1462+39:5819:34:3957+2
18. Therese Ekström46:2665+23:0820:06:2658+1
19. Fredrik Ekström1:19:2050+30:3320:39:20580
20. Maria Lönn51:3254+16:2321:11:32580
59OK Reftele 121:15:48
1. Ulf Lunnhed41:4228+2:2141:4228
2. Felix Johansson37:5560+14:051:19:3744+16
3. Maja Johansson27:37127+12:531:47:1454+10
3. Tyra Larsson36:52137+22:081:04:29
3. Nils-Gunnar Pettersson37:06138+22:221:04:43
4. Jonas Carlsson1:10:4055+31:152:57:5455+1
5. Karin Helmius24:3161+10:193:22:2556+1
6. Linda Skog1:00:0747+26:104:22:3254-2
7. Johan Larsson1:00:3750+24:235:00:3756+2
8. Hugo Johansson59:1725+8:5811:44:17560
9. Joakim Magnusson56:4046+20:1712:40:5753-3
10. Gunnar Gustavsson1:00:0048+22:5013:40:5752-1
11. Per Johansson1:03:2943+21:2014:44:2651-1
12. Katarina Westin-Karlsson40:0751+16:3315:10:0752+1
13. Kjell Andersson1:58:5270+1:19:2517:08:5959+7
14. Hans Johansson38:2657+12:4817:28:2658-1
14. Patrik Nilsson39:2463+13:461:17:50
14. Bernt Karlsson41:4578+16:071:20:11
15. Susann Berntsson1:09:4566+36:3817:59:4560+2
16. Nils-Anders Brunnsgård1:23:3663+38:0618:13:36600
17. Tomas Pettersson1:13:4548+32:2919:27:21600
18. Per-Gunnar Johansson28:0214+4:4419:48:0259-1
19. Peter Svensson1:12:4342+23:5620:32:4357-2
20. Isabell Josefsson55:4861+20:3921:15:4859+2
60Falkenbergs OK 221:22:29
1. Thomas Lindgren1:02:2563+23:041:02:2563
2. Peter Hagström42:3263+18:421:44:5765+2
3. Gustaf Gused21:0061+6:162:05:57650
3. Albin Stamfjord21:1770+6:3342:17
3. Johan Gused21:2774+6:4342:27
4. Björn Rexfelt1:34:2567+55:003:40:2266+1
5. Olivia Lindgren22:1856+8:064:02:40660
6. Gunilla Martinsson55:1238+21:154:55:1264-2
7. Mikael Martinsson52:5738+16:434:52:5763-1
8. Mattias Karlsson52:457+2:2611:37:4559-4
9. Peter Badenfelt1:03:0057+26:3712:40:45590
10. Erik Rexfelt1:00:4452+23:3413:41:29590
11. P-A Jakobsson1:13:2059+31:1114:54:49590
12. Jenny Severinsson40:2253+16:4815:10:2258-1
13. Anders Gused1:15:5753+36:3016:26:19580
14. Sandra Andersson49:39113+24:0117:15:5859+1
14. Emma Willborg1:00:33121+34:551:50:12
15. Anna Hagström53:5953+20:5217:43:59590
16. Fredrik Böregård1:23:2861+37:5818:13:28590
17. Christina Söderblom1:17:0855+35:5219:30:36590
18. Jennie Malmgren Ryberg40:1053+16:5220:00:1060+1
19. Benny Wallin1:17:2946+28:4220:37:29600
20. Emmy Wallin1:02:2967+27:2021:22:29600
61OK Gränsen 121:20:31
1. Jonatan Fridolfsson39:21139:211
2. Rasmus Sterner27:1924+3:291:06:4014+13
3. Linus Holmberg26:06120+11:221:32:4638+24
3. vacant ej godkändfullföljt
4. Tomas Fridén1:16:5563+37:302:49:4149+11
5. Emil Sterner21:3452+7:223:11:1548-1
6. Sara Wulff1:02:0552+28:084:13:2050+2
7. Irma Fridolfsson48:3028+12:164:48:3048-2
8. Simon Björnehäll1:04:0437+13:4511:49:0447-1
9. Per Sterner54:0039+17:3712:43:0444-3
10. Ida Karlsson1:22:0968+44:5914:05:1353+9
11. Håkan Håkansson1:29:0467+46:5515:34:1758+5
12. Hannes Holmberg37:4547+14:1115:07:4557-1
13. Mats Fridén1:50:5168+1:11:2416:58:3663+6
14. Lars Karlsson44:4194+19:0317:34:41630
15. Camilla Tinglöf1:14:3468+41:2718:04:3464+1
16. Daniel Håkansson1:04:0943+18:3917:54:0962-2
17. Viggo Wulff1:13:1947+32:0319:07:28620
18. Karin Håkansson36:3047+13:1219:43:5861-1
19. Tobias Den Braver1:32:0160+43:1420:52:01610
20. Sari Håkansson1:00:3163+25:2221:20:31610
62Markbygdens OK 221:08:34
1. Marcus Ragnarsson1:34:1370+54:521:34:1370
2. David Hansson42:0862+18:182:16:2169-1
3. Einar Granat28:31128+13:472:44:5270+1
3. Marita Larsson30:09131+15:2558:40
4. Anton Blomqvist2:04:5768+1:25:324:49:4968-2
5. Elena Eckhardt22:2357+8:114:22:23680
6. Sofia Sörqvist1:14:2467+40:275:14:2469+1
7. Helena Blomqvist59:5848+23:444:59:58690
8. Per-Anders Axelsson1:12:1856+21:5911:57:18690
9. Anders Henriksson54:1340+17:5012:51:31690
10. Marie Högstrand57:3043+20:2013:49:01690
11. Niklas Frisk52:0316+9:5414:41:0465-4
12. Anders Sandberg31:5525+8:2115:01:55650
13. Axel Eckhardt1:25:4260+46:1516:27:37650
14. Michael Magnusson37:3052+11:5217:05:0766+1
15. Kristin Hansson46:2129+13:1417:36:21660
16. Christer Lundenius1:55:2467+1:09:5418:45:2463-3
17. Urban Sörqvist1:15:0853+33:5220:00:32630
18. Helena Andersson39:0350+15:4519:59:0362-1
19. Rickard Ölander1:19:0948+30:2220:39:09620
20. Åsa Hagnestål48:3438+13:2521:08:34620
63Ronneby OK 221:11:22
1. Fredrik Håkansson1:02:2262+23:011:02:2262
2. Martin Johansson31:2641+7:361:33:4861-1
3. Hugo Bäcklund18:5437+4:101:52:4259-2
3. Olle Saleskog19:0340+4:1937:57
3. vacant ej startfullföljt
4. Magnus Thörnblad1:07:5948+28:343:00:4157-2
5. Maria Espenkrona Håkansson35:0170+20:493:35:4261+4
6. Åsa Nilsson1:03:3856+29:414:39:2060-1
7. Patrik Karlsson1:02:0156+25:475:02:01600
8. Stefan Jönsson1:33:4969+43:3012:18:4965+5
9. Jörgen Nilsson1:17:4368+41:2013:36:3266+1
10. Jennie Saleskog1:50:5570+1:13:4515:27:27660
11. Morgan Olausson1:23:3164+41:2215:53:3167+1
12. Gabriel Håkansson1:02:5468+39:2015:32:5468+1
13. Jörgen Svensson1:27:4263+48:1517:00:36680
14. Anders Saleskog37:2251+11:4417:27:22680
14. Ulrik Johansson37:4155+12:031:15:03
14. Samuel Håkansson46:15102+20:371:23:37
15. Malin Ankardal1:32:4969+59:4218:22:49680
16. Gustav Bäcklund1:17:0055+31:3018:07:0065-3
17. Stefan Kogg1:05:2933+24:1319:12:2964-1
18. Fabian Andersson40:0652+16:4819:52:3563-1
19. Ingemar Månsson1:30:3455+41:4720:50:34630
20. Maja Bäcklund51:2251+16:1321:11:22630
64Stigmännen Karlshamns OK 121:05:30
1. Gabriel Bengtsson46:0448+6:4346:0448
2. Fredrik Brorsson37:0159+13:111:23:0547-1
3. Kimona Martinsson20:4860+6:041:43:5348+1
3. Malte Robért26:25123+11:4147:13
4. Svante Lorentzson1:14:1160+34:462:58:0456+8
5. Per Inge Eriksson21:3854+7:263:19:4254-2
6. Bigge Bengtsson1:06:1462+32:174:25:5657+3
7. Daniel Lorentzson59:1946+23:054:59:19570
8. Per Nilsson1:33:4768+43:2812:18:4762+5
9. Göran Månsson1:16:5367+40:3013:35:4063+1
10. Christian Lindblom1:31:4669+54:3615:07:2665+2
11. Pierre Robért1:57:2070+1:15:1116:27:2066+1
12. Mats Petersson34:0336+10:2915:04:03660
13. Ann-Sofie Robért1:47:0867+1:07:4116:51:1167+1
14. Zacharias Åkerlund40:5973+15:2117:30:59670
15. Ann Öhlin1:09:3565+36:2817:59:35670
16. Thommy Bergman1:26:0664+40:3618:16:0664-3
17. Owe Nilsson1:49:0368+1:07:4720:05:0965+1
18. Maria Carlsson32:4932+9:3119:52:4964-1
19. Åke Larsson1:40:0564+51:1821:00:05640
20. Annika Emander45:3032+10:2121:05:30640
65Eslövs FK / Frosta OK 121:20:36
1. Daniel Lindberg1:15:2368+36:021:15:2368
2. Lea Palm1:04:3070+40:402:19:5370+2
3. Linnéa Bjärby19:0340+4:192:38:5669-1
3. Alexander Bjärby24:26109+9:4243:29
3. Nils-Erik Bondesson28:45130+14:0147:48
4. Andreas Ekblad1:33:2066+53:554:12:1667-2
5. Eva-Lena Ekblad24:4462+10:324:24:44670
6. Pia-Maria Bondesson55:0837+21:114:55:08670
7. Tor Udd1:30:3970+54:255:30:39670
8. André Bjärby1:12:1856+21:5911:57:18670
9. Anne Udd1:08:4665+32:2313:06:04670
10. Göran Frank1:06:1761+29:0714:12:2168+1
11. Mårten Mellby1:28:1766+46:0815:40:3869+1
12. Emma Lindberg52:1364+28:3915:22:13690
13. Jan Lindholm1:53:4569+1:14:1817:15:58690
14. Karin Lindholm41:1975+15:4117:31:19690
14. Anna Bjärby44:2791+18:491:25:46
14. Gustaf Scheja1:08:14126+42:361:49:33
15. Anna Mårtensson1:02:2463+29:1717:52:24690
16. Ronny Liljenberg1:20:3857+35:0818:10:3866-3
17. Tobias Palm1:44:5967+1:03:4319:55:37660
18. Kerstin Olsson40:1554+16:5720:00:1565-1
19. Bengt Olsson1:36:3862+47:5120:56:38650
20. Hanna Mellby1:00:3664+25:2721:20:36650
FK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3ej godkänd
1. Henrik Johansson1:02:2764+23:061:02:2764
2. Pidde Sjöfors43:3164+19:411:45:5866+2
3. Ville Jeppsson22:5289+8:082:08:50660
3. Olivia Svensson23:0292+8:1845:54
3. Elin Sjöberg Dietsch36:34136+21:5059:26
4. David Bengtsson1:11:1856+31:533:20:0864-2
5. Victoria Höglind27:1267+13:003:47:2065+1
6. Marianne Nilsson52:5332+18:564:40:1361-4
7. Rikard Jeppsson50:2834+14:144:50:2858-3
8. Mattias Johansson1:23:1966+33:0012:08:1960+2
9. Richard Eng1:06:1562+29:5213:14:34600
10. Bengt-Göran Månsson1:00:1551+23:0514:14:49600
11. Johan Idberg1:22:5163+40:4215:37:4062+2
12. Elin Nyberg29:3818+6:0414:59:3861-1
13. Ola Svensson1:18:1956+38:5216:17:57610
14. Elena Kurashova47:21109+21:4317:05:1862+1
14. Katarina Fastej startfullföljt
15. Hanna Linkvist1:01:5461+28:4717:51:5463+1
16. Olof Ottosson1:17:3156+32:0118:07:3161-2
17. Göran Fast1:14:0249+32:4619:21:33610
18. Tommy Hautopej godkändej godkänd
19. Johannes Björk2:21:1268+1:32:25ej godkänd
20. Marie Svensson1:09:0468+33:55ej godkänd
FK Göingarna 1ej godkänd
1. Edvin Selin40:1520+0:5440:1520
2. Svante Selin24:465+0:561:05:016-14
3. Tuva Selin16:248+1:401:21:254-2
3. Smilla Thomasson24:28111+9:4440:52
3. Sonja Holm24:34112+9:5040:58
4. Andreas Fermej godkändej godkänd
5. Hjalmar Axelsson14:142+0:02ej godkänd
6. Lindha Hellner35:437+1:46ej godkänd
7. Anders Selin43:3812+7:24ej godkänd
8. Fritjof Axelsson58:4324+8:24ej godkänd
9. Hampus Larsson40:514+4:28ej godkänd
10. Magnus Granqvist41:077+3:57ej godkänd
11. Magnus Larsson51:0713+8:58ej godkänd
12. Wilmer Selin25:364+2:02ej godkänd
13. Martin Granqvist48:243+8:57ej godkänd
14. Håkan Axelsson30:5110+5:13ej godkänd
15. Camilla Selin47:2535+14:18ej godkänd
16. Jesper Håkansson1:00:0140+14:31ej godkänd
17. Håkan Gunnarsson51:207+10:04ej godkänd
18. Henrik Larsson25:3310+2:15ej godkänd
19. Anna Persson1:04:3121+15:44ej godkänd
20. Hilda Axelsson50:0041+14:51ej godkänd
Hästveda OK 1ej godkänd
1. Torgny Lund51:0251+11:4151:0251
2. Andreas Lundström33:3153+9:411:24:3353+2
3. Charlie Fherm22:4287+7:581:47:1555+2
3. Kristina Nilsson Condori22:4488+8:0045:26
4. Håkan Berlin1:10:3754+31:122:57:5254-1
5. Elin Anzelius19:2038+5:083:17:1252-2
6. Julia Lund56:0839+22:114:13:2050-2
7. Ronny Fherm1:00:4453+24:305:00:4452+2
8. Mattias Killander1:06:1442+15:5511:51:1454+2
9. Håkan Eriksson52:1631+15:5312:43:3051-3
10. Anna Wikström57:3144+20:2113:41:0150-1
11. Tomas RosÉN58:1832+16:0914:39:1947-3
12. Leif Anzelius36:1443+12:4015:06:1445-2
13. Karolin Lundén59:0023+19:3316:05:1439-6
14. Harry Viktorsson34:4138+9:0316:39:55390
14. Sandra Obers34:5239+9:141:09:33
14. Anna Nilsson47:02105+21:241:21:43
15. Linda Gunnarsson49:0539+15:5817:29:0037-2
16. Jonas Edvardssonej godkändej godkänd
17. Fredrik Holmer1:18:1958+37:03ej godkänd
18. Per Wikström42:0959+18:51ej godkänd
19. Stefan Rosén1:07:3428+18:47ej godkänd
20. Emma Nilsson Condori51:2149+16:12ej godkänd
Helsingborgs SOK 2ej godkänd
1. Dennis Rudqvist1:25:1169+45:501:25:1169
2. Anders Persson48:1469+24:242:13:2568-1
3. Signe Davidson22:5289+8:082:36:17680
3. Vilgot Bering23:2295+8:3846:14
3. Agnes Persson23:2397+8:3946:15
4. David Persson2:24:4269+1:45:175:00:5969+1
5. Linnea Stéen20:2146+6:094:20:21690
6. Anna Alnervik54:4535+20:484:54:4568-1
7. Martin Nilsson1:10:0067+33:465:10:00680
8. vacant 1:02:2027+12:0111:47:20680
9. Thomas Wallin58:5951+22:3612:46:19680
10. Veronika Palmertz1:01:5354+24:4313:48:1267-1
11. Sara Wallin1:20:3561+38:2615:08:4768+1
12. Johanna Davidson36:2245+12:4815:06:2267-1
13. vacant 55:4815+16:2116:02:1066-1
14. Alfred Kjellén34:5340+9:1516:37:0365-1
14. Lisa Kjellén35:0042+9:221:09:53
14. Lowe Palmertzej startfullföljt
15. vacant 45:4228+12:3517:22:45650
16. vacant ej startej start
17. vacant ej startej start
18. vacant ej startej start
19. vacant ej startej start
20. vacant ej startej godkänd
OK Bävern 1ej godkänd
1. Mikael Hall41:5637+2:3541:5637
2. Alice Hall31:5744+8:071:13:5342+5
3. Rufus Hedström19:4651+5:021:33:3940-2
3. Elias Karlsson21:4779+7:0341:33
3. Selvin Andersson21:4980+7:0541:35
4. Oliwer Lundberg41:376+2:122:15:1621-19
5. Emil Karlsson19:3139+5:192:34:47210
6. Ulrica Rudberg53:1933+19:223:28:0623+2
7. Hugo Hedström54:2642+18:124:22:32230
8. Linus Lundberg52:355+2:1611:37:3520-3
9. Rasmus Lundberg52:1030+15:4712:29:4522+2
10. Mikael M Karlsson57:2242+20:1213:27:0723+1
11. Stina Johansson1:07:5054+25:4114:34:5725+2
12. Anna Sandberg32:3028+8:5615:02:3026+1
13. Robin Öhrn1:02:5731+23:3016:05:2724-2
14. Mikael Örn34:3035+8:5216:39:5723-1
14. Rune Turesson47:31110+21:531:22:01
15. Pia Lundberg49:0539+15:5817:29:0224+1
16. Erik Anderssonej godkändej godkänd
17. Egon Gustavsson1:11:5743+30:41ej godkänd
18. Harald Magnussonej startej godkänd
19. Ludwig Gustavssonej startej godkänd
20. Sara Larsson51:0345+15:54ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser