Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationVisa laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Öppen

70 startande
PlacNamnTidDiff
1OK Pan-Kristianstad 118:31:52
2OK Orion 118:37:10
3Växjö OK 119:04:21
4OK Roxen 119:58:06
5Eksjö SOK 120:07:37
6Skåneslättens OL 120:08:38
7Halmstad OK 120:08:52
8Linköpings OK 120:10:26
9Karlskrona SOK 120:21:54
10Kalmar OK 120:39:21
11OK Tranan 120:39:22
12Markbygdens OK 120:42:09
13OK Löftan 121:05:09
14OK Skogsfalken 121:04:48
15Falkenbergs OK 121:02:20
16USK Praha 121:03:48
17Ronneby OK 121:05:16
18Hestra IF 120:56:30
19OK Orion 221:05:37
20Helsingborgs SOK 121:05:07
21OK Njudung 121:05:00
22OK Pan-Kristianstad 221:05:14
23OK Nackhe 121:04:47
24Kexholms SK 121:05:04
25Nässjö OK 121:05:08
26Anderstorps OK / OK Stigen 121:14:23
27Boxholm-Mjölby OL 121:11:21
28Växjö OK 321:08:41
29Växjö OK 221:05:26
30OK Vilse 87 121:04:54
31OK Vivill 121:05:21
32Hultsfreds OK / Målilla OK / OK Tyr / Vimmerby OK 121:14:24
33FK Finn 121:20:57
34OK Norrvirdarna 121:29:23
35FK Boken 121:11:10
36FK Friskus-Varberg 121:05:10
37Karlskrona SOK 221:04:58
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 221:22:06
39Nybro OK 1/IKHP21:11:18
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 221:05:12
41Örkelljunga FK 121:05:11
42OK Orion 321:02:16
43Kalmar OK 321:04:45
44Härlövs IF / Skåneslättens OL 221:11:00
45Kamrat och IF KIF / OK Njudung 221:19:52
46Istrums SK 121:05:24
47Torsås OK 121:05:02
48SOK Viljan 121:03:22
49Hjärnarps OL 121:11:17
50Kalmar OK 221:02:37
51Karlskrona SOK / OK Landehof 321:04:57
52Malmö OK 121:11:36
53Motala AIF OL 121:06:15
54Alvesta SOK / Göteborg-Majorna OK 121:11:24
55FK Göingarna 221:11:34
56OK Orion 421:11:24
57OK Gynge 121:05:19
58Halmstad OK / Lunds OK 221:11:32
59OK Reftele 121:15:48
60Falkenbergs OK 221:22:29
61OK Gränsen 121:20:31
62Markbygdens OK 221:08:34
63Ronneby OK 221:11:22
64Stigmännen Karlshamns OK 121:05:30
65Eslövs FK / Frosta OK 121:20:36
FK Åsen / OK Pan-Kristianstad 3ej godkänd
FK Göingarna 1ej godkänd
Hästveda OK 1ej godkänd
Helsingborgs SOK 2ej godkänd
OK Bävern 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser