Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Halmstad OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
7Halmstad OK 1Öppen (70)20:08:52
1. Niklas Hidman39:4410+0:2339:4410
2. Mikael Lindén27:0521+3:151:06:4918+8
3. Emma Persson19:1846+4:341:26:0720+2
3. Nellie Nilsson21:0766+6:2340:25
3. Emmy Nilsson21:1770+6:3340:35
4. Albin Persson45:3313+6:082:11:4014-6
5. Julia Lönn17:3821+3:262:29:1813-1
6. Klara Persson34:042+0:073:03:228-5
7. Emil Jägstedt42:3911+6:253:46:019+1
8. Björn Karlsson1:06:5448+16:3511:20:5390
9. Loke Agmarken40:525+4:2912:01:457-2
10. Emil Alexandersson41:449+4:3412:43:298+1
11. Nils Wallentin Tärk44:353+2:2613:28:047-1
12. Kennet Horvath28:1812+4:4413:56:225-2
13. Jan-Olof Svensson53:0511+13:3814:49:2750
14. Malte Kristiansson32:0016+6:2215:21:2750
14. Karin Karlsson40:0467+14:261:12:04
15. Malin Settergren44:2523+11:1816:05:5250
16. Fredrik Persson58:1833+12:4817:04:1050
17. Mikael Lundqvist52:4411+11:2817:56:546+1
18. Jonas Fagerholm29:2423+6:0618:26:185-1
19. Joakim Gustafsson1:00:2215+11:3519:26:407+2
20. Louise Borg42:126+7:0320:08:5270
58Halmstad OK / Lunds OK 2Öppen (70)21:11:32
1. Mikael Helin1:11:5567+32:341:11:5567
2. Amanda Gottfridsson44:3566+20:451:56:30670
3. Isak Gustafsson18:1728+3:332:14:47670
3. Gabriel Ekström19:0642+4:2237:23
3. Sonja Fagerholm26:09121+11:2544:26
4. Per Gerdle1:10:3353+31:083:25:2065-2
5. Sara Lönn21:3753+7:253:46:5764-1
6. Karin Karlsson1:30:1870+56:215:17:1566+2
7. Jenny Green1:05:1962+29:055:05:19660
8. Carl Ås55:2116+5:0211:40:21660
9. Per Kristiansson58:5550+22:3212:39:1664-2
10. Dan Sjöholm1:01:5555+24:4513:41:1162-2
11. Emil Berger58:0231+15:5314:39:1361-1
12. Gustav Lundqvist33:0732+9:3315:03:0759-2
13. Oskar Berg58:4621+19:1916:01:5356-3
14. Jacob Enberg31:5715+6:1916:33:5054-2
14. Kristina Persson44:4295+19:041:16:39
14. Lars-Göran Johansson45:0798+19:291:17:04
15. Sara Jägstedt1:00:5159+27:4417:34:4155+1
16. Oscar West1:23:2560+37:5518:13:25550
17. Fredrik Enberg1:21:1462+39:5819:34:3957+2
18. Therese Ekström46:2665+23:0820:06:2658+1
19. Fredrik Ekström1:19:2050+30:3320:39:20580
20. Maria Lönn51:3254+16:2321:11:32580

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Halmstad OK / Lunds OK 2Öppen (70)21:11:32
1. Mikael Helin1:11:5567+32:341:11:5567
2. Amanda Gottfridsson44:3566+20:451:56:30670
3. Isak Gustafsson18:1728+3:332:14:47670
3. Gabriel Ekström19:0642+4:2237:23
3. Sonja Fagerholm26:09121+11:2544:26
4. Per Gerdle1:10:3353+31:083:25:2065-2
5. Sara Lönn21:3753+7:253:46:5764-1
6. Karin Karlsson1:30:1870+56:215:17:1566+2
7. Jenny Green1:05:1962+29:055:05:19660
8. Carl Ås55:2116+5:0211:40:21660
9. Per Kristiansson58:5550+22:3212:39:1664-2
10. Dan Sjöholm1:01:5555+24:4513:41:1162-2
11. Emil Berger58:0231+15:5314:39:1361-1
12. Gustav Lundqvist33:0732+9:3315:03:0759-2
13. Oskar Berg58:4621+19:1916:01:5356-3
14. Jacob Enberg31:5715+6:1916:33:5054-2
14. Kristina Persson44:4295+19:041:16:39
14. Lars-Göran Johansson45:0798+19:291:17:04
15. Sara Jägstedt1:00:5159+27:4417:34:4155+1
16. Oscar West1:23:2560+37:5518:13:25550
17. Fredrik Enberg1:21:1462+39:5819:34:3957+2
18. Therese Ekström46:2665+23:0820:06:2658+1
19. Fredrik Ekström1:19:2050+30:3320:39:20580
20. Maria Lönn51:3254+16:2321:11:32580

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
58Halmstad OK / Lunds OK 2Öppen (70)21:11:32
1. Mikael Helin1:11:5567+32:341:11:5567
2. Amanda Gottfridsson44:3566+20:451:56:30670
3. Isak Gustafsson18:1728+3:332:14:47670
3. Gabriel Ekström19:0642+4:2237:23
3. Sonja Fagerholm26:09121+11:2544:26
4. Per Gerdle1:10:3353+31:083:25:2065-2
5. Sara Lönn21:3753+7:253:46:5764-1
6. Karin Karlsson1:30:1870+56:215:17:1566+2
7. Jenny Green1:05:1962+29:055:05:19660
8. Carl Ås55:2116+5:0211:40:21660
9. Per Kristiansson58:5550+22:3212:39:1664-2
10. Dan Sjöholm1:01:5555+24:4513:41:1162-2
11. Emil Berger58:0231+15:5314:39:1361-1
12. Gustav Lundqvist33:0732+9:3315:03:0759-2
13. Oskar Berg58:4621+19:1916:01:5356-3
14. Jacob Enberg31:5715+6:1916:33:5054-2
14. Kristina Persson44:4295+19:041:16:39
14. Lars-Göran Johansson45:0798+19:291:17:04
15. Sara Jägstedt1:00:5159+27:4417:34:4155+1
16. Oscar West1:23:2560+37:5518:13:25550
17. Fredrik Enberg1:21:1462+39:5819:34:3957+2
18. Therese Ekström46:2665+23:0820:06:2658+1
19. Fredrik Ekström1:19:2050+30:3320:39:20580
20. Maria Lönn51:3254+16:2321:11:32580

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser