Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Falkenbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
15Falkenbergs OK 1Öppen (70)21:02:20
1. Jesper Nelsén42:5845+3:3742:5845
2. Henning Gustavsson28:3229+4:421:11:3034-11
3. Leon Ryberg16:5216+2:081:28:2225-9
4. Henrik Bengtsson45:3514+6:102:13:5719-6
5. Fanny Hansson18:2830+4:162:32:2518-1
6. Matilda Martinsson48:4025+14:433:21:05180
7. Hans Jensen41:599+5:454:03:0415-3
8. Rasmus Blockgren1:06:2746+16:0811:37:2914-1
9. Claes Andersson1:03:2658+27:0312:40:5524+10
10. Håkan Hansson52:0035+14:5013:32:55240
11. Jonatan Andersson49:078+6:5814:22:0221-3
12. Camilla Stengren33:5235+10:1814:55:5420-1
13. Johan Hagström53:0310+13:3615:48:5719-1
14. Kjell-Ove Arvidsson27:504+2:1216:16:4717-2
15. Åsa Söderblom40:2414+7:1716:57:1116-1
16. Lennart Bengtsson54:3227+9:0217:44:3215-1
17. Ronnie Andersson1:07:4936+26:3318:52:2118+3
18. Fredrik Stamfjord31:2228+8:0419:23:43180
19. Sven-Åke Bengtsson1:00:2817+11:4120:20:2817-1
20. Frida Andersson42:208+7:1121:02:2015-2
60Falkenbergs OK 2Öppen (70)21:22:29
1. Thomas Lindgren1:02:2563+23:041:02:2563
2. Peter Hagström42:3263+18:421:44:5765+2
3. Gustaf Gused21:0061+6:162:05:57650
3. Albin Stamfjord21:1770+6:3342:17
3. Johan Gused21:2774+6:4342:27
4. Björn Rexfelt1:34:2567+55:003:40:2266+1
5. Olivia Lindgren22:1856+8:064:02:40660
6. Gunilla Martinsson55:1238+21:154:55:1264-2
7. Mikael Martinsson52:5738+16:434:52:5763-1
8. Mattias Karlsson52:457+2:2611:37:4559-4
9. Peter Badenfelt1:03:0057+26:3712:40:45590
10. Erik Rexfelt1:00:4452+23:3413:41:29590
11. P-A Jakobsson1:13:2059+31:1114:54:49590
12. Jenny Severinsson40:2253+16:4815:10:2258-1
13. Anders Gused1:15:5753+36:3016:26:19580
14. Sandra Andersson49:39113+24:0117:15:5859+1
14. Emma Willborg1:00:33121+34:551:50:12
15. Anna Hagström53:5953+20:5217:43:59590
16. Fredrik Böregård1:23:2861+37:5818:13:28590
17. Christina Söderblom1:17:0855+35:5219:30:36590
18. Jennie Malmgren Ryberg40:1053+16:5220:00:1060+1
19. Benny Wallin1:17:2946+28:4220:37:29600
20. Emmy Wallin1:02:2967+27:2021:22:29600

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser