Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Kamrat och IF KIF

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Kamrat och IF KIF / OK Njudung 2Öppen (70)21:19:52
1. Pontus Holmberg42:2541+3:0442:2541
2. Gustaf Johansson28:5731+5:071:11:2232-9
3. Evanna Johansson17:4724+3:031:29:0928-4
4. Magnus Wärnsved1:00:5945+21:342:30:0836+8
5. Sara Rosén18:5132+4:392:48:59360
6. Maria Sundberg56:3841+22:413:45:3738+2
7. Thomas Elofsson1:13:5368+37:394:59:3045+7
8. Christian Hjalmarsson52:5110+2:3211:37:5136-9
9. Bo Hultgren1:04:2960+28:0612:42:2043+7
10. Per Sandlund59:3247+22:2213:41:5244+1
11. Jonny Johansson1:02:2342+20:1414:44:1540-4
12. Alvin Johansson41:3659+18:0215:11:3641+1
13. Magnus Johansson1:04:5139+25:2416:16:27410
14. Olle Petersén33:4030+8:0216:50:07410
15. Marianne Rosgren55:1756+22:1017:45:1740-1
16. Dennis Gustafsson1:16:5954+31:2918:06:5939-1
17. Lars Ribbholm1:14:4750+33:3119:21:4640+1
18. Allan Olovsson33:0633+9:4819:53:0638-2
19. Tomas Petersén1:31:0158+42:1420:51:0142+4
20. Cecilia Karmetun59:5262+24:4321:19:5245+3

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
45Kamrat och IF KIF / OK Njudung 2Öppen (70)21:19:52
1. Pontus Holmberg42:2541+3:0442:2541
2. Gustaf Johansson28:5731+5:071:11:2232-9
3. Evanna Johansson17:4724+3:031:29:0928-4
4. Magnus Wärnsved1:00:5945+21:342:30:0836+8
5. Sara Rosén18:5132+4:392:48:59360
6. Maria Sundberg56:3841+22:413:45:3738+2
7. Thomas Elofsson1:13:5368+37:394:59:3045+7
8. Christian Hjalmarsson52:5110+2:3211:37:5136-9
9. Bo Hultgren1:04:2960+28:0612:42:2043+7
10. Per Sandlund59:3247+22:2213:41:5244+1
11. Jonny Johansson1:02:2342+20:1414:44:1540-4
12. Alvin Johansson41:3659+18:0215:11:3641+1
13. Magnus Johansson1:04:5139+25:2416:16:27410
14. Olle Petersén33:4030+8:0216:50:07410
15. Marianne Rosgren55:1756+22:1017:45:1740-1
16. Dennis Gustafsson1:16:5954+31:2918:06:5939-1
17. Lars Ribbholm1:14:4750+33:3119:21:4640+1
18. Allan Olovsson33:0633+9:4819:53:0638-2
19. Tomas Petersén1:31:0158+42:1420:51:0142+4
20. Cecilia Karmetun59:5262+24:4321:19:5245+3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser