Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Linköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
8Linköpings OK 1Öppen (70)20:10:26
1. Fredrik Johansson39:242+0:0339:242
2. Christian Enberg25:278+1:371:04:514+2
3. Ebba Skullman16:3813+1:541:21:295+1
3. Sigrid Forsman16:4214+1:5833:20
3. Anna Enberg24:10101+9:2640:48
4. Olof Ljunggren43:1410+3:492:04:436+1
5. Anna Johansson17:2518+3:132:22:089+3
6. Annika Ivarsson38:3110+4:343:00:397-2
7. Joel Francén39:222+3:083:40:015-2
8. Erik Martinsson1:03:0332+12:4411:11:026+1
9. Johan Allard47:0117+10:3811:58:0360
10. Per Gustås44:4512+7:3512:42:484-2
11. Emanuel Herberthson45:104+3:0113:27:586+2
12. Jörgen Sköld31:1923+7:4513:59:1760
13. Gustav Lidén57:5119+18:2414:57:0860
14. Leif Lindgren30:408+5:0215:27:4860
14. Cecilia Enberg36:2448+10:461:07:04
15. Stina Nero45:0726+12:0016:12:5560
16. Sven Engström56:5331+11:2317:09:487+1
17. Pedro Lundqvist1:02:0630+20:5018:11:549+2
18. Rikard Borg28:4122+5:2318:40:3590
19. Erik Malmberg51:273+2:4019:32:028-1
20. Anna Wehlin38:242+3:1520:10:2680
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser