Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Eksjö SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Eksjö SOK 1Öppen (70)20:07:37
1. Mattis Persson39:4612+0:2539:4612
2. Oskar Svahn23:5011:03:361-11
3. Pelle Jakobsson22:1282+7:281:25:4817+16
4. Andreas Bergander39:413+0:162:05:299-8
5. Agnes Adolfsson17:2619+3:142:22:5511+2
6. Fanny Sundblad34:193+0:222:57:145-6
7. Simon Nilsson39:293+3:153:36:434-1
8. Lucas Sundblad50:19110:55:002-2
9. Rickard Jakobsson1:00:5254+24:2911:55:525+3
10. Lars Nordgren47:3120+10:2112:43:236+1
11. Hugo Djurstedt42:112+0:0213:25:344-2
12. Jenny Jakobsson50:3062+26:5614:16:048+4
13. Simon Svahn49:426+10:1515:05:467-1
14. Wilma Bergander33:2525+7:4715:39:118+1
14. Anette Olsson53:01114+27:231:26:26
14. vacant ej godkändfullföljt
15. Lovisa Blomgren37:398+4:3216:16:507-1
16. Viktor Antonsson52:4310+7:1317:09:336-1
17. Sanna Fast47:103+5:5417:56:435-1
18. Lotta Sundblad33:2035+10:0218:30:037+2
19. Hugo Jakobsson54:516+6:0419:24:545-2
20. Klara Axelsson42:4310+7:3420:07:3750

Helsingborgs SOK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Helsingborgs SOK 2Öppen (70)ej godkänd
1. Dennis Rudqvist1:25:1169+45:501:25:1169
2. Anders Persson48:1469+24:242:13:2568-1
3. Signe Davidson22:5289+8:082:36:17680
3. Vilgot Bering23:2295+8:3846:14
3. Agnes Persson23:2397+8:3946:15
4. David Persson2:24:4269+1:45:175:00:5969+1
5. Linnea Stéen20:2146+6:094:20:21690
6. Anna Alnervik54:4535+20:484:54:4568-1
7. Martin Nilsson1:10:0067+33:465:10:00680
8. vacant 1:02:2027+12:0111:47:20680
9. Thomas Wallin58:5951+22:3612:46:19680
10. Veronika Palmertz1:01:5354+24:4313:48:1267-1
11. Sara Wallin1:20:3561+38:2615:08:4768+1
12. Johanna Davidson36:2245+12:4815:06:2267-1
13. vacant 55:4815+16:2116:02:1066-1
14. Alfred Kjellén34:5340+9:1516:37:0365-1
14. Lisa Kjellén35:0042+9:221:09:53
14. Lowe Palmertzej startfullföljt
15. vacant 45:4228+12:3517:22:45650
16. vacant ej startej start
17. vacant ej startej start
18. vacant ej startej start
19. vacant ej startej start
20. vacant ej startej godkänd

Hjärnarps OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
49Hjärnarps OL 1Öppen (70)21:11:17
1. Ola Krikström42:4642+3:2542:4642
2. Noah Krikström28:3430+4:441:11:2031-11
3. Kjell Lönn19:3348+4:491:30:5332+1
3. Arvid Albinssonej startfullföljt
3. vacant ej startfullföljt
4. Lars Eriksson1:23:3865+44:132:54:3153+21
5. Oscar Ragnarsson22:2357+8:113:16:5451-2
6. Frida Hedin40:5013+6:533:57:4442-9
7. David Morén49:0730+12:534:49:0740-2
8. Fredrik Ståhl1:05:5040+15:3111:50:5039-1
9. Erica Höst58:0648+21:4312:48:5640+1
10. Lennart Morén49:0127+11:5113:37:5736-4
11. Magnus Olsson58:5833+16:4914:36:5535-1
12. Sven-Arne Eriksson40:5957+17:2515:10:5936+1
13. Alf-Erik Ragnarsson1:34:4265+55:1516:45:4145+9
14. Marie Nordtröm1:39:03127+1:13:2518:29:0357+12
14. Johanna Ragnarssonej startfullföljt
15. Marie Sigbo53:4251+20:3517:43:42570
16. Michael Lönn53:2614+7:5617:43:2654-3
17. Jonas Höst56:0118+14:4518:39:2748-6
18. Carina Eriksson54:5867+31:4019:34:2552+4
19. Per Sigbo1:00:2516+11:3820:20:2548-4
20. Lotta Morén51:1747+16:0821:11:1749+1

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400

Nybro OK

8 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
5Eksjö SOK 1Öppen (70)20:07:37
1. Mattis Persson39:4612+0:2539:4612
2. Oskar Svahn23:5011:03:361-11
3. Pelle Jakobsson22:1282+7:281:25:4817+16
4. Andreas Bergander39:413+0:162:05:299-8
5. Agnes Adolfsson17:2619+3:142:22:5511+2
6. Fanny Sundblad34:193+0:222:57:145-6
7. Simon Nilsson39:293+3:153:36:434-1
8. Lucas Sundblad50:19110:55:002-2
9. Rickard Jakobsson1:00:5254+24:2911:55:525+3
10. Lars Nordgren47:3120+10:2112:43:236+1
11. Hugo Djurstedt42:112+0:0213:25:344-2
12. Jenny Jakobsson50:3062+26:5614:16:048+4
13. Simon Svahn49:426+10:1515:05:467-1
14. Wilma Bergander33:2525+7:4715:39:118+1
14. Anette Olsson53:01114+27:231:26:26
14. vacant ej godkändfullföljt
15. Lovisa Blomgren37:398+4:3216:16:507-1
16. Viktor Antonsson52:4310+7:1317:09:336-1
17. Sanna Fast47:103+5:5417:56:435-1
18. Lotta Sundblad33:2035+10:0218:30:037+2
19. Hugo Jakobsson54:516+6:0419:24:545-2
20. Klara Axelsson42:4310+7:3420:07:3750
28Växjö OK 3Öppen (70)21:08:41
1. Per Rooth51:1352+11:5251:1352
2. Ulf Honeth33:1451+9:241:24:27520
3. Linus Lindén17:4023+2:561:42:0746-6
3. Krister Sandblad25:59119+11:1543:39
3. vacant ej godkändfullföljt
4. William Björkman46:0817+6:432:28:1531-15
5. Ebba Ulvagården19:0834+4:562:47:2334+3
6. Martina Niklasson51:0930+17:123:38:3229-5
7. Olof Wallquist49:2431+13:104:27:5627-2
8. Johan Eklund1:09:4053+19:2111:54:4029+2
9. Magnus Porle53:0033+16:3712:47:40290
10. Jan Karlsson49:4529+12:3513:37:2528-1
11. Sven Lundgren54:1122+12:0214:31:3626-2
12. Lovisa Kroksmyr28:2014+4:4614:58:2024-2
13. Johan Malmqvist1:06:2445+26:5716:04:4425+1
14. Johanna Lindén41:0074+15:2216:45:4427+2
14. Petra Rosén42:2679+16:481:23:26
14. Johan Niklasson46:24103+20:461:27:24
15. Susanne Debourg49:0438+15:5717:39:0428+1
16. Fredrik Johansson48:515+3:2117:38:5123-5
17. Håkan Danielsson1:00:2427+19:0818:39:15230
18. Louise Regnell36:0143+12:4319:15:16230
19. Anders Persson1:27:0253+38:1520:47:0228+5
20. Eva Gustafsson48:4139+13:3221:08:41280
39Nybro OK 1/IKHPÖppen (70)21:11:18
1. Oskar Stensson-bohman39:5113+0:3039:5113
2. Filip Gummesson25:289+1:381:05:199-4
3. Alvin Jakobsson20:3658+5:521:25:5518+9
3. Saga Axelsson25:17115+10:3345:53
3. Hilda Hartwig Löhnert25:21117+10:3745:57
4. Gustav Stensson Bohman1:11:4857+32:232:37:4340+22
5. Emilia Jakobsson20:0140+5:492:57:4441+1
6. Caroline Liljebjörn1:03:3255+29:354:01:1644+3
7. Mattias Jonsson44:5618+8:424:44:5639-5
8. Mikael Hertin1:06:2444+16:0511:51:2438-1
9. Fredrik Karlsson56:3145+20:0812:47:5539+1
10. Leif Lindström1:07:1963+30:0913:55:1445+6
11. Elin Lundqvist1:03:3244+21:2314:58:4641-4
12. Stina Alriksson52:5166+29:1715:22:5150+9
13. Rasmus Johansson1:03:0632+23:3916:25:5746-4
14. Jenny Löhnert39:1061+13:3217:05:0744-2
15. Karolina Karlsson53:5652+20:4917:43:5643-1
16. Michael Adamsson1:09:0853+23:3817:59:0841-2
17. Tobias Eventorn1:08:2637+27:1019:07:34410
18. Jonathan Johansson36:0445+12:4619:43:3840-1
19. Mikael Gummesson1:05:0023+16:1320:25:0039-1
20. Magdalena Jonsson51:1848+16:0921:11:18390
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400
49Hjärnarps OL 1Öppen (70)21:11:17
1. Ola Krikström42:4642+3:2542:4642
2. Noah Krikström28:3430+4:441:11:2031-11
3. Kjell Lönn19:3348+4:491:30:5332+1
3. Arvid Albinssonej startfullföljt
3. vacant ej startfullföljt
4. Lars Eriksson1:23:3865+44:132:54:3153+21
5. Oscar Ragnarsson22:2357+8:113:16:5451-2
6. Frida Hedin40:5013+6:533:57:4442-9
7. David Morén49:0730+12:534:49:0740-2
8. Fredrik Ståhl1:05:5040+15:3111:50:5039-1
9. Erica Höst58:0648+21:4312:48:5640+1
10. Lennart Morén49:0127+11:5113:37:5736-4
11. Magnus Olsson58:5833+16:4914:36:5535-1
12. Sven-Arne Eriksson40:5957+17:2515:10:5936+1
13. Alf-Erik Ragnarsson1:34:4265+55:1516:45:4145+9
14. Marie Nordtröm1:39:03127+1:13:2518:29:0357+12
14. Johanna Ragnarssonej startfullföljt
15. Marie Sigbo53:4251+20:3517:43:42570
16. Michael Lönn53:2614+7:5617:43:2654-3
17. Jonas Höst56:0118+14:4518:39:2748-6
18. Carina Eriksson54:5867+31:4019:34:2552+4
19. Per Sigbo1:00:2516+11:3820:20:2548-4
20. Lotta Morén51:1747+16:0821:11:1749+1
61OK Gränsen 1Öppen (70)21:20:31
1. Jonatan Fridolfsson39:21139:211
2. Rasmus Sterner27:1924+3:291:06:4014+13
3. Linus Holmberg26:06120+11:221:32:4638+24
3. vacant ej godkändfullföljt
4. Tomas Fridén1:16:5563+37:302:49:4149+11
5. Emil Sterner21:3452+7:223:11:1548-1
6. Sara Wulff1:02:0552+28:084:13:2050+2
7. Irma Fridolfsson48:3028+12:164:48:3048-2
8. Simon Björnehäll1:04:0437+13:4511:49:0447-1
9. Per Sterner54:0039+17:3712:43:0444-3
10. Ida Karlsson1:22:0968+44:5914:05:1353+9
11. Håkan Håkansson1:29:0467+46:5515:34:1758+5
12. Hannes Holmberg37:4547+14:1115:07:4557-1
13. Mats Fridén1:50:5168+1:11:2416:58:3663+6
14. Lars Karlsson44:4194+19:0317:34:41630
15. Camilla Tinglöf1:14:3468+41:2718:04:3464+1
16. Daniel Håkansson1:04:0943+18:3917:54:0962-2
17. Viggo Wulff1:13:1947+32:0319:07:28620
18. Karin Håkansson36:3047+13:1219:43:5861-1
19. Tobias Den Braver1:32:0160+43:1420:52:01610
20. Sari Håkansson1:00:3163+25:2221:20:31610
63Ronneby OK 2Öppen (70)21:11:22
1. Fredrik Håkansson1:02:2262+23:011:02:2262
2. Martin Johansson31:2641+7:361:33:4861-1
3. Hugo Bäcklund18:5437+4:101:52:4259-2
3. Olle Saleskog19:0340+4:1937:57
3. vacant ej startfullföljt
4. Magnus Thörnblad1:07:5948+28:343:00:4157-2
5. Maria Espenkrona Håkansson35:0170+20:493:35:4261+4
6. Åsa Nilsson1:03:3856+29:414:39:2060-1
7. Patrik Karlsson1:02:0156+25:475:02:01600
8. Stefan Jönsson1:33:4969+43:3012:18:4965+5
9. Jörgen Nilsson1:17:4368+41:2013:36:3266+1
10. Jennie Saleskog1:50:5570+1:13:4515:27:27660
11. Morgan Olausson1:23:3164+41:2215:53:3167+1
12. Gabriel Håkansson1:02:5468+39:2015:32:5468+1
13. Jörgen Svensson1:27:4263+48:1517:00:36680
14. Anders Saleskog37:2251+11:4417:27:22680
14. Ulrik Johansson37:4155+12:031:15:03
14. Samuel Håkansson46:15102+20:371:23:37
15. Malin Ankardal1:32:4969+59:4218:22:49680
16. Gustav Bäcklund1:17:0055+31:3018:07:0065-3
17. Stefan Kogg1:05:2933+24:1319:12:2964-1
18. Fabian Andersson40:0652+16:4819:52:3563-1
19. Ingemar Månsson1:30:3455+41:4720:50:34630
20. Maja Bäcklund51:2251+16:1321:11:22630
Helsingborgs SOK 2Öppen (70)ej godkänd
1. Dennis Rudqvist1:25:1169+45:501:25:1169
2. Anders Persson48:1469+24:242:13:2568-1
3. Signe Davidson22:5289+8:082:36:17680
3. Vilgot Bering23:2295+8:3846:14
3. Agnes Persson23:2397+8:3946:15
4. David Persson2:24:4269+1:45:175:00:5969+1
5. Linnea Stéen20:2146+6:094:20:21690
6. Anna Alnervik54:4535+20:484:54:4568-1
7. Martin Nilsson1:10:0067+33:465:10:00680
8. vacant 1:02:2027+12:0111:47:20680
9. Thomas Wallin58:5951+22:3612:46:19680
10. Veronika Palmertz1:01:5354+24:4313:48:1267-1
11. Sara Wallin1:20:3561+38:2615:08:4768+1
12. Johanna Davidson36:2245+12:4815:06:2267-1
13. vacant 55:4815+16:2116:02:1066-1
14. Alfred Kjellén34:5340+9:1516:37:0365-1
14. Lisa Kjellén35:0042+9:221:09:53
14. Lowe Palmertzej startfullföljt
15. vacant 45:4228+12:3517:22:45650
16. vacant ej startej start
17. vacant ej startej start
18. vacant ej startej start
19. vacant ej startej start
20. vacant ej startej godkänd

OK Gränsen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
61OK Gränsen 1Öppen (70)21:20:31
1. Jonatan Fridolfsson39:21139:211
2. Rasmus Sterner27:1924+3:291:06:4014+13
3. Linus Holmberg26:06120+11:221:32:4638+24
3. vacant ej godkändfullföljt
4. Tomas Fridén1:16:5563+37:302:49:4149+11
5. Emil Sterner21:3452+7:223:11:1548-1
6. Sara Wulff1:02:0552+28:084:13:2050+2
7. Irma Fridolfsson48:3028+12:164:48:3048-2
8. Simon Björnehäll1:04:0437+13:4511:49:0447-1
9. Per Sterner54:0039+17:3712:43:0444-3
10. Ida Karlsson1:22:0968+44:5914:05:1353+9
11. Håkan Håkansson1:29:0467+46:5515:34:1758+5
12. Hannes Holmberg37:4547+14:1115:07:4557-1
13. Mats Fridén1:50:5168+1:11:2416:58:3663+6
14. Lars Karlsson44:4194+19:0317:34:41630
15. Camilla Tinglöf1:14:3468+41:2718:04:3464+1
16. Daniel Håkansson1:04:0943+18:3917:54:0962-2
17. Viggo Wulff1:13:1947+32:0319:07:28620
18. Karin Håkansson36:3047+13:1219:43:5861-1
19. Tobias Den Braver1:32:0160+43:1420:52:01610
20. Sari Håkansson1:00:3163+25:2221:20:31610

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Helsingborgs SOK 2Öppen (70)ej godkänd
1. Dennis Rudqvist1:25:1169+45:501:25:1169
2. Anders Persson48:1469+24:242:13:2568-1
3. Signe Davidson22:5289+8:082:36:17680
3. Vilgot Bering23:2295+8:3846:14
3. Agnes Persson23:2397+8:3946:15
4. David Persson2:24:4269+1:45:175:00:5969+1
5. Linnea Stéen20:2146+6:094:20:21690
6. Anna Alnervik54:4535+20:484:54:4568-1
7. Martin Nilsson1:10:0067+33:465:10:00680
8. vacant 1:02:2027+12:0111:47:20680
9. Thomas Wallin58:5951+22:3612:46:19680
10. Veronika Palmertz1:01:5354+24:4313:48:1267-1
11. Sara Wallin1:20:3561+38:2615:08:4768+1
12. Johanna Davidson36:2245+12:4815:06:2267-1
13. vacant 55:4815+16:2116:02:1066-1
14. Alfred Kjellén34:5340+9:1516:37:0365-1
14. Lisa Kjellén35:0042+9:221:09:53
14. Lowe Palmertzej startfullföljt
15. vacant 45:4228+12:3517:22:45650
16. vacant ej startej start
17. vacant ej startej start
18. vacant ej startej start
19. vacant ej startej start
20. vacant ej startej godkänd

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400

Ronneby OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
63Ronneby OK 2Öppen (70)21:11:22
1. Fredrik Håkansson1:02:2262+23:011:02:2262
2. Martin Johansson31:2641+7:361:33:4861-1
3. Hugo Bäcklund18:5437+4:101:52:4259-2
3. Olle Saleskog19:0340+4:1937:57
3. vacant ej startfullföljt
4. Magnus Thörnblad1:07:5948+28:343:00:4157-2
5. Maria Espenkrona Håkansson35:0170+20:493:35:4261+4
6. Åsa Nilsson1:03:3856+29:414:39:2060-1
7. Patrik Karlsson1:02:0156+25:475:02:01600
8. Stefan Jönsson1:33:4969+43:3012:18:4965+5
9. Jörgen Nilsson1:17:4368+41:2013:36:3266+1
10. Jennie Saleskog1:50:5570+1:13:4515:27:27660
11. Morgan Olausson1:23:3164+41:2215:53:3167+1
12. Gabriel Håkansson1:02:5468+39:2015:32:5468+1
13. Jörgen Svensson1:27:4263+48:1517:00:36680
14. Anders Saleskog37:2251+11:4417:27:22680
14. Ulrik Johansson37:4155+12:031:15:03
14. Samuel Håkansson46:15102+20:371:23:37
15. Malin Ankardal1:32:4969+59:4218:22:49680
16. Gustav Bäcklund1:17:0055+31:3018:07:0065-3
17. Stefan Kogg1:05:2933+24:1319:12:2964-1
18. Fabian Andersson40:0652+16:4819:52:3563-1
19. Ingemar Månsson1:30:3455+41:4720:50:34630
20. Maja Bäcklund51:2251+16:1321:11:22630

Växjö OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Växjö OK 3Öppen (70)21:08:41
1. Per Rooth51:1352+11:5251:1352
2. Ulf Honeth33:1451+9:241:24:27520
3. Linus Lindén17:4023+2:561:42:0746-6
3. Krister Sandblad25:59119+11:1543:39
3. vacant ej godkändfullföljt
4. William Björkman46:0817+6:432:28:1531-15
5. Ebba Ulvagården19:0834+4:562:47:2334+3
6. Martina Niklasson51:0930+17:123:38:3229-5
7. Olof Wallquist49:2431+13:104:27:5627-2
8. Johan Eklund1:09:4053+19:2111:54:4029+2
9. Magnus Porle53:0033+16:3712:47:40290
10. Jan Karlsson49:4529+12:3513:37:2528-1
11. Sven Lundgren54:1122+12:0214:31:3626-2
12. Lovisa Kroksmyr28:2014+4:4614:58:2024-2
13. Johan Malmqvist1:06:2445+26:5716:04:4425+1
14. Johanna Lindén41:0074+15:2216:45:4427+2
14. Petra Rosén42:2679+16:481:23:26
14. Johan Niklasson46:24103+20:461:27:24
15. Susanne Debourg49:0438+15:5717:39:0428+1
16. Fredrik Johansson48:515+3:2117:38:5123-5
17. Håkan Danielsson1:00:2427+19:0818:39:15230
18. Louise Regnell36:0143+12:4319:15:16230
19. Anders Persson1:27:0253+38:1520:47:0228+5
20. Eva Gustafsson48:4139+13:3221:08:41280

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser