Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

OK Gynge

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
64Stigmännen Karlshamns OK 1Öppen (70)21:05:30
1. Gabriel Bengtsson46:0448+6:4346:0448
2. Fredrik Brorsson37:0159+13:111:23:0547-1
3. Kimona Martinsson20:4860+6:041:43:5348+1
3. Malte Robért26:25123+11:4147:13
4. Svante Lorentzson1:14:1160+34:462:58:0456+8
5. Per Inge Eriksson21:3854+7:263:19:4254-2
6. Bigge Bengtsson1:06:1462+32:174:25:5657+3
7. Daniel Lorentzson59:1946+23:054:59:19570
8. Per Nilsson1:33:4768+43:2812:18:4762+5
9. Göran Månsson1:16:5367+40:3013:35:4063+1
10. Christian Lindblom1:31:4669+54:3615:07:2665+2
11. Pierre Robért1:57:2070+1:15:1116:27:2066+1
12. Mats Petersson34:0336+10:2915:04:03660
13. Ann-Sofie Robért1:47:0867+1:07:4116:51:1167+1
14. Zacharias Åkerlund40:5973+15:2117:30:59670
15. Ann Öhlin1:09:3565+36:2817:59:35670
16. Thommy Bergman1:26:0664+40:3618:16:0664-3
17. Owe Nilsson1:49:0368+1:07:4720:05:0965+1
18. Maria Carlsson32:4932+9:3119:52:4964-1
19. Åke Larsson1:40:0564+51:1821:00:05640
20. Annika Emander45:3032+10:2121:05:30640

Stigmännen Karlshamns OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
64Stigmännen Karlshamns OK 1Öppen (70)21:05:30
1. Gabriel Bengtsson46:0448+6:4346:0448
2. Fredrik Brorsson37:0159+13:111:23:0547-1
3. Kimona Martinsson20:4860+6:041:43:5348+1
3. Malte Robért26:25123+11:4147:13
4. Svante Lorentzson1:14:1160+34:462:58:0456+8
5. Per Inge Eriksson21:3854+7:263:19:4254-2
6. Bigge Bengtsson1:06:1462+32:174:25:5657+3
7. Daniel Lorentzson59:1946+23:054:59:19570
8. Per Nilsson1:33:4768+43:2812:18:4762+5
9. Göran Månsson1:16:5367+40:3013:35:4063+1
10. Christian Lindblom1:31:4669+54:3615:07:2665+2
11. Pierre Robért1:57:2070+1:15:1116:27:2066+1
12. Mats Petersson34:0336+10:2915:04:03660
13. Ann-Sofie Robért1:47:0867+1:07:4116:51:1167+1
14. Zacharias Åkerlund40:5973+15:2117:30:59670
15. Ann Öhlin1:09:3565+36:2817:59:35670
16. Thommy Bergman1:26:0664+40:3618:16:0664-3
17. Owe Nilsson1:49:0368+1:07:4720:05:0965+1
18. Maria Carlsson32:4932+9:3119:52:4964-1
19. Åke Larsson1:40:0564+51:1821:00:05640
20. Annika Emander45:3032+10:2121:05:30640

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser