Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400

Kungälvs OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400

OK Tranan

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
11OK Tranan 1Öppen (70)20:39:22
1. Karl-Johan Westberg39:253+0:0439:253
2. Lisa Östensson26:0513+2:151:05:3011+8
3. Hjalmar Ingelsbo14:4411:20:141-10
4. Alexander Westberg45:2312+5:582:05:3710+9
5. Erik Kindlund17:0417+2:522:22:41100
6. Emma Nilsson35:306+1:332:58:116-4
7. Ludvig Holmberg41:507+5:363:40:015-1
8. Klas Johansson1:08:3052+18:1111:16:297+2
9. Lisa Johansson46:4916+10:2612:03:188+1
10. Maja Kindlund40:365+3:2612:43:549+1
11. Annika Johansson1:06:5350+24:4413:50:4710+1
12. Magnus Dahl28:068+4:3214:18:539-1
13. Peter Lillen Nilsson58:4020+19:1315:17:3312+3
14. Mattias Palmqvist36:1646+10:3815:53:4911-1
15. Ulrika Kindlund35:423+2:3516:29:31110
16. Mats Kindlund54:1824+8:4817:23:49110
17. Thomas Andersson55:3914+14:2318:19:28110
18. Lina Sundqvist25:218+2:0318:44:4910-1
19. Gustav Östensson1:07:2125+18:3419:52:1011+1
20. Susanne Biörs47:1237+12:0320:39:22110
40Järla Orientering / Kungälvs OK / OK Tranan 2Öppen (70)21:05:12
1. Christian Andersson51:3258+12:1151:3258
2. Julia Sjöbrink34:1456+10:241:25:4656-2
3. Tim Andersson26:58124+12:141:52:4460+4
3. vacant ej startfullföljt
3. Noel Anderssonej startfullföljt
4. Christian Jansson1:12:1258+32:473:04:56600
5. Wilma Palmqvist20:1142+5:593:25:0757-3
6. Johanna Nilsson39:2411+5:274:04:3147-10
7. Sofia Östensson1:00:4654+24:325:00:4651+4
8. Anton Nilsson52:154+1:5611:37:1542-9
9. Kristina Nilsson1:02:2656+26:0312:39:4145+3
10. Per Sundqvist53:0938+15:5913:32:5042-3
11. Kristofer Holmberg1:07:5455+25:4514:40:44420
12. Anette Sundqvist40:2855+16:5415:10:28420
13. Lisa Johansson1:40:3266+1:01:0516:51:0051+9
14. Peter Östensson34:0332+8:2517:24:0350-1
15. Elsa Aderstedt Althoff40:5815+7:5117:30:5846-4
16. Albin Persson1:04:4044+19:1017:54:4042-4
17. Egon Johansson1:18:1057+36:5419:12:5043+1
18. Kenneth Johansson26:3612+3:1819:39:2642-1
19. Jesper Ingelsbo1:12:4543+23:5820:32:4540-2
20. Tuva Persson45:1225+10:0321:05:12400

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser