Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Nybro OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
28Växjö OK 3Öppen (70)21:08:41
1. Per Rooth51:1352+11:5251:1352
2. Ulf Honeth33:1451+9:241:24:27520
3. Linus Lindén17:4023+2:561:42:0746-6
3. Krister Sandblad25:59119+11:1543:39
3. vacant ej godkändfullföljt
4. William Björkman46:0817+6:432:28:1531-15
5. Ebba Ulvagården19:0834+4:562:47:2334+3
6. Martina Niklasson51:0930+17:123:38:3229-5
7. Olof Wallquist49:2431+13:104:27:5627-2
8. Johan Eklund1:09:4053+19:2111:54:4029+2
9. Magnus Porle53:0033+16:3712:47:40290
10. Jan Karlsson49:4529+12:3513:37:2528-1
11. Sven Lundgren54:1122+12:0214:31:3626-2
12. Lovisa Kroksmyr28:2014+4:4614:58:2024-2
13. Johan Malmqvist1:06:2445+26:5716:04:4425+1
14. Johanna Lindén41:0074+15:2216:45:4427+2
14. Petra Rosén42:2679+16:481:23:26
14. Johan Niklasson46:24103+20:461:27:24
15. Susanne Debourg49:0438+15:5717:39:0428+1
16. Fredrik Johansson48:515+3:2117:38:5123-5
17. Håkan Danielsson1:00:2427+19:0818:39:15230
18. Louise Regnell36:0143+12:4319:15:16230
19. Anders Persson1:27:0253+38:1520:47:0228+5
20. Eva Gustafsson48:4139+13:3221:08:41280

Växjö OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Växjö OK 1Öppen (70)19:04:21
1. Joel Käll Karlsson39:439+0:2239:439
2. Josephine Regnell27:1223+3:221:06:5519+10
3. Filippa Braun15:132+0:291:22:089-10
4. Hugo Ericsson42:247+2:592:04:323-6
5. Maja Porle15:448+1:322:20:165+2
6. Maria Braun44:1517+10:183:04:3110+5
7. Erik Lindqvist41:124+4:583:45:438-2
8. Lukas Lundgren54:1215+3:5311:07:535-3
9. Noel Braun40:342+4:1111:48:273-2
10. Henrik Kroksmyr41:208+4:1012:29:4730
11. Mattias Karlsson45:255+3:1613:15:1230
12. Glen Håkansson27:016+3:2713:42:1330
13. Patrik Rosén49:145+9:4714:31:2730
14. Olle Kallerbäck28:425+3:0415:00:0930
15. Alicia Lundgren36:235+3:1615:36:3230
16. Simon Christoferson47:453+2:1516:24:1730
17. Isac Ericsson41:16117:05:3330
18. Erik Åkesson23:342+0:1617:29:0730
19. Patrik Karlsson56:117+7:2418:25:1830
20. Louise Lundgren39:033+3:5419:04:2130
28Växjö OK 3Öppen (70)21:08:41
1. Per Rooth51:1352+11:5251:1352
2. Ulf Honeth33:1451+9:241:24:27520
3. Linus Lindén17:4023+2:561:42:0746-6
3. Krister Sandblad25:59119+11:1543:39
3. vacant ej godkändfullföljt
4. William Björkman46:0817+6:432:28:1531-15
5. Ebba Ulvagården19:0834+4:562:47:2334+3
6. Martina Niklasson51:0930+17:123:38:3229-5
7. Olof Wallquist49:2431+13:104:27:5627-2
8. Johan Eklund1:09:4053+19:2111:54:4029+2
9. Magnus Porle53:0033+16:3712:47:40290
10. Jan Karlsson49:4529+12:3513:37:2528-1
11. Sven Lundgren54:1122+12:0214:31:3626-2
12. Lovisa Kroksmyr28:2014+4:4614:58:2024-2
13. Johan Malmqvist1:06:2445+26:5716:04:4425+1
14. Johanna Lindén41:0074+15:2216:45:4427+2
14. Petra Rosén42:2679+16:481:23:26
14. Johan Niklasson46:24103+20:461:27:24
15. Susanne Debourg49:0438+15:5717:39:0428+1
16. Fredrik Johansson48:515+3:2117:38:5123-5
17. Håkan Danielsson1:00:2427+19:0818:39:15230
18. Louise Regnell36:0143+12:4319:15:16230
19. Anders Persson1:27:0253+38:1520:47:0228+5
20. Eva Gustafsson48:4139+13:3221:08:41280
29Växjö OK 2Öppen (70)21:05:26
1. Ludvig Zaar41:5333+2:3241:5333
2. Isac Elingfors30:0337+6:131:11:5637+4
3. Hilda Lindén18:4233+3:581:30:3830-7
3. Miranda Niklasson19:0943+4:2537:51
4. Markus Klevegård55:2332+15:582:26:01300
5. Alvin Lundgren16:1411+2:022:42:1528-2
6. Maja Lindén56:1540+22:183:38:30280
7. Andreas Ulvagården47:0324+10:494:25:3326-2
8. Niklas Karlsson55:5222+5:3311:40:5224-2
9. Katarina Lenander1:05:1261+28:4912:46:0427+3
10. Annika Ericsson48:2125+11:1113:34:2526-1
11. Ludvig Wallén1:00:2635+18:1714:34:5127+1
12. Wilma Kroksmyr28:129+4:3814:58:1225-2
13. Peter Johansson1:07:2747+28:0016:05:3926+1
14. Sofia Gustavsson44:2389+18:4516:50:0229+3
14. Maria Kroksmyr44:2690+18:481:28:49
15. Lena Regnell36:235+3:1617:26:2325-4
16. Gunnar Moqvist1:07:4152+22:1117:57:41250
17. Fredrik Elingfors1:09:3239+28:1619:07:1328+3
18. Mattias Rundgren40:5757+17:3919:48:1029+1
19. John E Eriksson1:07:2827+18:4120:27:28290
20. Martina Braun45:2631+10:1721:05:26290

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser