Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30OK Vilse 87 1Öppen (70)21:04:54
1. Niklas Thörn44:4047+5:1944:4047
2. Eddie Karlsson27:5826+4:081:12:3838-9
3. Noah Svensson24:15105+9:311:36:5343+5
3. Ana Ingvarsson24:53113+10:0949:08
3. Noah Mulari28:40129+13:5652:55
4. Per-Ola Olsson51:3528+12:102:28:2833-10
5. Lars Svensson18:2429+4:122:46:52330
6. Vilmalee Suwan57:4345+23:463:44:3534+1
7. Patrik Gunnarsson45:4621+9:324:30:2129-5
8. Gustav Åman1:03:3333+13:1411:48:3327-2
9. Ola Jönsson1:04:1159+27:4812:52:4432+5
10. Ina Åman51:3933+14:2913:44:2331-1
11. Håkan Lindberg59:5934+17:5014:44:2232+1
12. Mats Ingvarsson32:4631+9:1215:02:4631-1
13. Ingmar Olsson1:03:0733+23:4016:05:5330-1
14. Ellen Gunnarsson36:2047+10:4216:42:1331+1
14. Malin Åman44:3392+18:551:20:53
14. Elsa Svensson48:36112+22:581:24:56
15. Margareta Svensson52:5649+19:4917:35:09310
16. Viktor Henmyr53:5520+8:2517:43:5529-2
17. Thomas Henmyr1:12:5846+31:4218:56:5332+3
18. Håkan Henmyr36:0546+12:4719:32:58320
19. Kalle Ingvarsson1:11:2139+22:3420:31:2130-2
20. Martina Karlsson44:5415+9:4521:04:54300

OK Vilse 87

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
30OK Vilse 87 1Öppen (70)21:04:54
1. Niklas Thörn44:4047+5:1944:4047
2. Eddie Karlsson27:5826+4:081:12:3838-9
3. Noah Svensson24:15105+9:311:36:5343+5
3. Ana Ingvarsson24:53113+10:0949:08
3. Noah Mulari28:40129+13:5652:55
4. Per-Ola Olsson51:3528+12:102:28:2833-10
5. Lars Svensson18:2429+4:122:46:52330
6. Vilmalee Suwan57:4345+23:463:44:3534+1
7. Patrik Gunnarsson45:4621+9:324:30:2129-5
8. Gustav Åman1:03:3333+13:1411:48:3327-2
9. Ola Jönsson1:04:1159+27:4812:52:4432+5
10. Ina Åman51:3933+14:2913:44:2331-1
11. Håkan Lindberg59:5934+17:5014:44:2232+1
12. Mats Ingvarsson32:4631+9:1215:02:4631-1
13. Ingmar Olsson1:03:0733+23:4016:05:5330-1
14. Ellen Gunnarsson36:2047+10:4216:42:1331+1
14. Malin Åman44:3392+18:551:20:53
14. Elsa Svensson48:36112+22:581:24:56
15. Margareta Svensson52:5649+19:4917:35:09310
16. Viktor Henmyr53:5520+8:2517:43:5529-2
17. Thomas Henmyr1:12:5846+31:4218:56:5332+3
18. Håkan Henmyr36:0546+12:4719:32:58320
19. Kalle Ingvarsson1:11:2139+22:3420:31:2130-2
20. Martina Karlsson44:5415+9:4521:04:54300

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser