Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Boxholm-Mjölby OL

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
27Boxholm-Mjölby OL 1Öppen (70)21:11:21
1. Patrik Gustafsson41:3425+2:1341:3425
2. Emil Bruhn31:0439+7:141:12:3838+13
3. Jakob Lindholm19:1645+4:321:31:5436-2
3. Alexander Karlström19:1947+4:3538:35
3. Johanna Kleist19:4953+5:0539:05
4. Kristian Birath56:5233+17:272:28:4635-1
5. Irma Frisell17:4923+3:372:46:3532-3
6. Lotta Frisell50:0428+16:073:36:3927-5
7. Patric Molin1:03:5159+27:374:40:3035+8
8. Albin Tengvall1:13:3464+23:1511:58:3440+5
9. Henrik Tengvall49:0020+12:3712:47:3434-6
10. Björn Kleist46:5819+9:4813:34:3232-2
11. Conny Bruhn1:05:3648+23:2714:40:0833+1
12. Kenth Edin34:0537+10:3115:04:05330
13. Per-Åke Tengvall1:01:5929+22:3216:06:04330
14. Magnus Hansson39:4965+14:1116:45:5334+1
14. Jonas Rosén40:0668+14:281:19:55
15. Viktoria Lindholm50:4744+17:4017:40:47340
16. Patrik Kleist58:4836+13:1817:48:4832-2
17. Anders Molin55:5315+14:3718:44:4129-3
18. Louise Jutterström31:1426+7:5619:15:5527-2
19. Torbjörn Carlsson1:00:4018+11:5320:20:4026-1
20. Bodil Molin51:2149+16:1221:11:2127+1
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

OK Roxen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser