Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjoget

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Tjoget
Arrangörsorganisationer: Emmaboda Verda OK / Lessebo OK
Datum: lördag 6 juli 2019

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

OK Roxen

2 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4OK Roxen 1Öppen (70)19:58:06
1. Jakob Tellsén39:427+0:2139:427
2. Rasmus Påledal28:0027+4:101:07:4221+14
3. Moa Pihlström18:0426+3:201:25:4616-5
3. Tilde Eveborn21:1368+6:2939:17
3. Linnéa Påledal21:1872+6:3439:22
4. Hugo Lillieström39:302+0:052:05:168-8
5. Charlotte Nedfors16:5015+2:382:22:0680
6. Jenny Sandh43:0415+9:073:05:1012+4
7. Anders Lillieström49:0229+12:483:54:1211-1
8. Hugo Dalhammer1:00:1926+10:0011:22:29110
9. Sören Nilsson Påledal41:446+5:2112:04:139-2
10. Erik Helander39:154+2:0512:43:287-2
11. Adam Tellsén42:09113:25:375-2
12. Joakim Fornander29:4319+6:0913:55:204-1
13. Malte Eveborn51:478+12:2014:47:0740
14. Ida Dalhammer31:3514+5:5715:18:4240
14. Victoria Asketun34:5841+9:201:06:33
15. Annika Asketun43:4519+10:3816:02:2740
16. Nils Nedfors54:0222+8:3216:56:2940
17. Emil Tellsén48:474+7:3117:45:1640
18. Jacob Påledal24:254+1:0718:09:4140
19. Erik Sandh58:269+9:3919:08:0740
20. Anna-Stina Påledal49:5940+14:5019:58:0640
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Sol Tranås

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
38Boxholm-Mjölby OL / Linköpings OK / OK Roxen / Sol Tranås 2Öppen (70)21:22:06
1. Andreas Ekbladh41:2123+2:0041:2123
2. Maria Lillieström32:4249+8:521:14:0343+20
3. Alva Forsman18:1427+3:301:32:1737-6
3. Moa Kleist22:2183+7:3740:35
3. Erika Lindholm22:2786+7:4340:41
4. Sixten Ekbladh58:5741+19:322:31:14370
5. Pelle Skullman22:0355+7:512:53:1739+2
6. Frida Karlsson47:2522+13:283:40:4231-8
7. Sixten Elehed44:3716+8:234:25:1925-6
8. Sören Bremer1:33:5970+43:4012:18:5943+18
9. Markus Carlsson43:4710+7:2413:02:4635-8
10. Jan Lundgren1:05:1260+28:0214:07:5840+5
11. Markus Henriksson1:01:4340+19:3415:09:4138-2
12. Mats Forsman28:2715+4:5314:58:2735-3
13. Anders Montelius1:19:4258+40:1516:18:0936+1
14. Andreas Berg35:5043+10:1216:53:5937+1
14. Gitte Engström40:3771+14:591:16:27
14. Åsa Forsman57:29119+31:511:33:19
15. Jennie Kleist1:02:1562+29:0817:52:1541+4
16. Johan Sköld53:4919+8:1917:43:4937-4
17. Jan Asketun1:14:4750+33:3118:58:36370
18. Lotta Borg41:0458+17:4619:39:40370
19. Niclas Hägglund1:04:5322+16:0620:24:5336-1
20. Annelie Rosén1:02:0666+26:5721:22:0638+2

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser