Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 2
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 12 april 2018

Öppen 1

1 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie LeveauGotlands Bro OK19:5910:05
2Kasper UllbergSvaide Roma SOK22:04+2:0511:08
3Elviria EneqvistGarda OK25:43+5:4412:59
4Katja EneqvistGarda OK25:46+5:4713:00
5Juris Dzenitis30:16+10:1715:17
6Jonas NilssonGarda IK30:21+10:2215:19
7Alma NygrenGarda OK33:27+13:2816:53
8Jacob TynnvallGotlands Bro OK37:17+17:1818:49
9X PetterssonGarda OK1:12:57+52:5836:50
10Vendela IvanellGarda OK1:13:12+53:1336:58
11Cheryl WhiteGarda OK2:20:00+2:00:011:10:42
Göran HultIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen 3

3 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip Sandell33:4110:25
2Morgan Örtlund34:58+1:1710:49
3Malcolm Sennström35:00+1:1910:50
4Christofer Sehlin35:15+1:3410:54
5Benjamin Hoffner35:21+1:4010:56
6Thomas Eliasson35:33+1:5211:00
7David WestfältGotlands Bro OK38:39+4:5811:57
8Philips Schalin39:40+5:5912:16
9Felice GardelinGotlands Bro OK41:53+8:1212:58
10Arvid HultIF Hansa-Hoburg42:32+8:5113:10
11445291 43:26+9:4513:26
12Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg43:30+9:4913:28
13Petter AllmungsIF Hansa-Hoburg45:51+12:1014:11
14Berndt BergGarda OK51:55+18:1416:04
15Linnea Kimell56:47+23:0617:34

Öppen 6

5 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LundbergSvalde Roma SOK1:08:3612:42
2Klara BäckstädeVisborgs OK1:39:15+30:3918:22
David Westf�ltej godkänd
Natalie GardelinGotlands Bro OKej godkänd
Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburgej godkänd

Öppen 7

3 460 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom WickströmGarda OK38:4911:13
2Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg42:40+3:5112:19
3Stefan ErlandssonGarda OK45:14+6:2513:04
4Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK46:58+8:0913:34
5Ylva SvangrenGotlands Bro OK51:09+12:2014:46
6Per LindskogGotlands Bro OK54:14+15:2515:40
7Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg55:34+16:4516:03
8Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg55:38+16:4916:04
9Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg55:47+16:5816:07
10Ingemar PetterssonGarda OK57:44+18:5516:41
11Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg59:40+20:5117:14
12Per-Inge KarlssonSvaide Roma SOK1:02:29+23:4018:03
13Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:04:14+25:2518:33
14Brita AugustssonVisborgs OK1:10:54+32:0520:29
15Måns PerssonVisborgs OK1:11:49+33:0020:45
16Nils HallgrenVisborgs OK1:12:01+33:1220:48
17Karin MårtenssonGotlands Bro OK1:15:26+36:3721:48
Leif SvangrenGotlands Bro OKej godkänd
Ulf AhlquistIF Hansa-Hoburgej godkänd
Bertil AllmungsIF Hansa-Hoburgej godkänd
Annika ÖsterdahlVisborgs OKej godkänd

Öppen 8

4 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran KimellGotlands Bro OK38:318:20
2Mattias WhiteGarda OK41:15+2:448:55
3Magnus IhreskogGotlands Bro OK41:26+2:558:58
4Niklas GustafssonGarda OK44:57+6:269:43
5Monika JonssonSvaide Roma SOK58:16+19:4512:36
6Gunnar HallströmVisborgs OK1:05:17+26:4614:07
7Katarina JakobssonGarda OK1:05:27+26:5614:10
8Mikael JakobssonGarda OK1:05:31+27:0014:10
9Paula JakobssonGarda OK1:07:55+29:2414:42
10Anki HallströmSvaide Roma SOK1:08:16+29:4514:46
11Mattias PetterssonGarda OK1:08:25+29:5414:48
12Joakim AhrlingVisborgs OK1:10:42+32:1115:18
13Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:12:41+34:1015:43
Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOKej godkänd
Pernilla MellinSvaide Roma SOKej godkänd
Anton IvanellGarda OKutgått

Öppen 9

7 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HallgrenBjursås OK55:297:46
2Mattias WestfältGotlands Bro OK1:01:05+5:368:34
3Anders EklundSvaide Roma SOK1:06:51+11:229:22
4Greger WesterlundSvaide Roma SOK1:19:32+24:0311:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser