Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 2
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 12 april 2018

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Juris DzenitisÖppen 1 (12)30:16+10:1715:17

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Filip SandellÖppen 3 (15)33:4110:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Morgan ÖrtlundÖppen 3 (15)34:58+1:1710:49

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Malcolm SennströmÖppen 3 (15)35:00+1:1910:50

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Christofer SehlinÖppen 3 (15)35:15+1:3410:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Benjamin HoffnerÖppen 3 (15)35:21+1:4010:56

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Thomas EliassonÖppen 3 (15)35:33+1:5211:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Philips SchalinÖppen 3 (15)39:40+5:5912:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11445291 Öppen 3 (15)43:26+9:4513:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Linnea KimellÖppen 3 (15)56:47+23:0617:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
David Westf�ltÖppen 6 (5)ej godkänd

Bjursås OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan HallgrenÖppen 9 (4)55:297:46

Garda IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jonas NilssonÖppen 1 (12)30:21+10:2215:19

Garda OK

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tom WickströmÖppen 7 (21)38:4911:13
2Mattias WhiteÖppen 8 (15)41:15+2:448:55
3Stefan ErlandssonÖppen 7 (21)45:14+6:2513:04
3Elviria EneqvistÖppen 1 (12)25:43+5:4412:59
4Katja EneqvistÖppen 1 (12)25:46+5:4713:00
4Niklas GustafssonÖppen 8 (15)44:57+6:269:43
7Katarina JakobssonÖppen 8 (15)1:05:27+26:5614:10
7Alma NygrenÖppen 1 (12)33:27+13:2816:53
8Mikael JakobssonÖppen 8 (15)1:05:31+27:0014:10
9X PetterssonÖppen 1 (12)1:12:57+52:5836:50
9Paula JakobssonÖppen 8 (15)1:07:55+29:2414:42
10Vendela IvanellÖppen 1 (12)1:13:12+53:1336:58
10Ingemar PetterssonÖppen 7 (21)57:44+18:5516:41
11Cheryl WhiteÖppen 1 (12)2:20:00+2:00:011:10:42
11Mattias PetterssonÖppen 8 (15)1:08:25+29:5414:48
14Berndt BergÖppen 3 (15)51:55+18:1416:04
Anton IvanellÖppen 8 (15)utgått

Gotlands Bro OK

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nellie LeveauÖppen 1 (12)19:5910:05
1Göran KimellÖppen 8 (15)38:318:20
2Mattias WestfältÖppen 9 (4)1:01:05+5:368:34
3Magnus IhreskogÖppen 8 (15)41:26+2:558:58
5Ylva SvangrenÖppen 7 (21)51:09+12:2014:46
6Per LindskogÖppen 7 (21)54:14+15:2515:40
7David WestfältÖppen 3 (15)38:39+4:5811:57
8Jacob TynnvallÖppen 1 (12)37:17+17:1818:49
9Felice GardelinÖppen 3 (15)41:53+8:1212:58
13Elisabeth KimellÖppen 7 (21)1:04:14+25:2518:33
17Karin MårtenssonÖppen 7 (21)1:15:26+36:3721:48
Leif SvangrenÖppen 7 (21)ej godkänd
Natalie GardelinÖppen 6 (5)ej godkänd

IF Hansa-Hoburg

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Eric JohanssonÖppen 7 (21)42:40+3:5112:19
7Herman FunkquistÖppen 7 (21)55:34+16:4516:03
8Stefan FunkquistÖppen 7 (21)55:38+16:4916:04
9Katarina FunkquistÖppen 7 (21)55:47+16:5816:07
10Arvid HultÖppen 3 (15)42:32+8:5113:10
11Ann-Christin SöderbergÖppen 7 (21)59:40+20:5117:14
12Vidar FunkquistÖppen 3 (15)43:30+9:4913:28
13Petter AllmungsÖppen 3 (15)45:51+12:1014:11
Ulf AhlquistÖppen 7 (21)ej godkänd
Bertil AllmungsÖppen 7 (21)ej godkänd
Göran HultÖppen 1 (12)ej godkänd
Viktoria OlssonÖppen 6 (5)ej godkänd

Svaide Roma SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kasper UllbergÖppen 1 (12)22:04+2:0511:08
3Anders EklundÖppen 9 (4)1:06:51+11:229:22
4Greger WesterlundÖppen 9 (4)1:19:32+24:0311:09
5Monika JonssonÖppen 8 (15)58:16+19:4512:36
10Anki HallströmÖppen 8 (15)1:08:16+29:4514:46
12Per-Inge KarlssonÖppen 7 (21)1:02:29+23:4018:03
13Tommy UllbergÖppen 8 (15)1:12:41+34:1015:43
Anne-Marie KarlssonÖppen 8 (15)ej godkänd
Pernilla MellinÖppen 8 (15)ej godkänd

Svalde Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Håkan LundbergÖppen 6 (5)1:08:3612:42

Visborgs OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Klara BäckstädeÖppen 6 (5)1:39:15+30:3918:22
4Örjan Hallgren BäckstädeÖppen 7 (21)46:58+8:0913:34
6Gunnar HallströmÖppen 8 (15)1:05:17+26:4614:07
12Joakim AhrlingÖppen 8 (15)1:10:42+32:1115:18
14Brita AugustssonÖppen 7 (21)1:10:54+32:0520:29
15Måns PerssonÖppen 7 (21)1:11:49+33:0020:45
16Nils HallgrenÖppen 7 (21)1:12:01+33:1220:48
Annika ÖsterdahlÖppen 7 (21)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser