Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 10
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 24 maj 2018

Bana1

1 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam Ullberg11:117:10
2Neo Cederqvist11:38+0:277:27
3Elsa Berg18:10+6:5911:38
4Oscar KoertgeVisborgs OK21:14+10:0313:36
5Jessica Johansson27:26+16:1517:35
6Neo Stavfors27:29+16:1817:37

Bana2

2 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin Bengtsson15:027:26
2Leif Andersson19:09+4:079:28
3Brita Augustsson21:58+6:5610:52
4Oskar Jenshammar22:13+7:1110:59
4Ann-Christin Söderberg22:13+7:1110:59
6Ingrid Danielsson22:17+7:1511:01
7Adam Ullberg #322:19+7:1711:02
8Berndt Berg22:32+7:3011:09
9Katja Eneqvist23:03+8:0111:24
10Birgitta Berg24:38+9:3612:11
11Elisabeth Kimell24:51+9:4912:18
12Anna Törnfelt28:37+13:3514:10
13Ida Stavfors29:41+14:3914:41

Bana3

2 710 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran Kimell16:025:54
2Folke Svangren16:40+0:386:09
3Klara Bäckstäde21:07+5:057:47
4Ann-Britt Levin21:43+5:418:00
5Ylva Svangren22:09+6:078:10
6Anna Bäckstäde23:01+6:598:29
7Jenny KoertgeVisborgs OK25:26+9:249:23
8Tommy Ullberg25:36+9:349:26
9Örjan Hallgren Bäckstäde25:49+9:479:31
10Sara Jernberg26:06+10:049:37
11Lena Nyström28:04+12:0210:21
12Aina Österdahl28:50+12:4810:38
13Stefan Erlandsson31:07+15:0511:28
14Gunnel Fransson34:16+18:1412:38
15Annika Österdahl35:34+19:3213:07

Bana4

3 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas Liljegren23:136:09
2Ronny Liljegren24:16+1:036:26
3Fredrik Stavfors24:47+1:346:34
4Mattias Österdahl27:08+3:557:11
5Niklas Gustafsson29:06+5:537:43
6Stefan Funkquist29:13+6:007:44
7Herman Funkquist29:22+6:097:47
8Vidar Funkquist30:19+7:068:02
9Gunnar Hallström31:10+7:578:16
10Anders Hellmin31:34+8:218:22
11Eric Johansson31:47+8:348:25
12Jerker Enekvist32:05+8:528:30
13Paula Jakobsson33:48+10:358:57
14Katarina Funkquist34:12+10:599:04
15Anki Hallström40:09+16:5610:38
Ulf Ahlquistdiskvalificerad
Albin Lindgrenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser