Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MOL 10

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MOL 10
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: torsdag 24 maj 2018

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Adam UllbergBana1 (6)11:117:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Neo CederqvistBana1 (6)11:38+0:277:27

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Elsa BergBana1 (6)18:10+6:5911:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jessica JohanssonBana1 (6)27:26+16:1517:35

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Neo StavforsBana1 (6)27:29+16:1817:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin BengtssonBana2 (13)15:027:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Leif AnderssonBana2 (13)19:09+4:079:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Brita AugustssonBana2 (13)21:58+6:5610:52

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Oskar JenshammarBana2 (13)22:13+7:1110:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ann-Christin SöderbergBana2 (13)22:13+7:1110:59

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Ingrid DanielssonBana2 (13)22:17+7:1511:01

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Adam Ullberg #3Bana2 (13)22:19+7:1711:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Berndt BergBana2 (13)22:32+7:3011:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Katja EneqvistBana2 (13)23:03+8:0111:24

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Birgitta BergBana2 (13)24:38+9:3612:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Elisabeth KimellBana2 (13)24:51+9:4912:18

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Anna TörnfeltBana2 (13)28:37+13:3514:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Ida StavforsBana2 (13)29:41+14:3914:41

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran KimellBana3 (15)16:025:54

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Folke SvangrenBana3 (15)16:40+0:386:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Klara BäckstädeBana3 (15)21:07+5:057:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Ann-Britt LevinBana3 (15)21:43+5:418:00

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ylva SvangrenBana3 (15)22:09+6:078:10

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Anna BäckstädeBana3 (15)23:01+6:598:29

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Tommy UllbergBana3 (15)25:36+9:349:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Örjan Hallgren BäckstädeBana3 (15)25:49+9:479:31

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Sara JernbergBana3 (15)26:06+10:049:37

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lena NyströmBana3 (15)28:04+12:0210:21

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Aina ÖsterdahlBana3 (15)28:50+12:4810:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Stefan ErlandssonBana3 (15)31:07+15:0511:28

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Gunnel FranssonBana3 (15)34:16+18:1412:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Annika ÖsterdahlBana3 (15)35:34+19:3213:07

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andreas LiljegrenBana4 (17)23:136:09

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ronny LiljegrenBana4 (17)24:16+1:036:26

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Fredrik StavforsBana4 (17)24:47+1:346:34

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mattias ÖsterdahlBana4 (17)27:08+3:557:11

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Niklas GustafssonBana4 (17)29:06+5:537:43

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Stefan FunkquistBana4 (17)29:13+6:007:44

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Herman FunkquistBana4 (17)29:22+6:097:47

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Vidar FunkquistBana4 (17)30:19+7:068:02

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Gunnar HallströmBana4 (17)31:10+7:578:16

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anders HellminBana4 (17)31:34+8:218:22

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Eric JohanssonBana4 (17)31:47+8:348:25

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Jerker EnekvistBana4 (17)32:05+8:528:30

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Paula JakobssonBana4 (17)33:48+10:358:57

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Katarina FunkquistBana4 (17)34:12+10:599:04

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Anki HallströmBana4 (17)40:09+16:5610:38

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Albin LindgrenBana4 (17)ej godkänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Ulf AhlquistBana4 (17)diskvalificerad

Visborgs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Oscar KoertgeBana1 (6)21:14+10:0313:36
7Jenny KoertgeBana3 (15)25:26+9:249:23

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser