Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Närtävling skid-o

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Närtävling skid-o
Arrangörsorganisation: Domnarvets GOIF
Datum: söndag 18 februari 2018

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Maria RostÖppen motion 3 (28)51:04+12:558:43

Brattås CK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Malva ArvidssonÖppen motion 1 (16)28:31+6:5611:04
10Anton ArvidssonÖppen motion 1 (16)31:21+9:4612:10

Domnarvets GOIF

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karl EmilssonÖppen motion 1 (16)21:358:22
1Erik BrandtÖppen motion 4 (15)42:325:19
2Alice Eriksson BjörlingÖppen motion 2 (29)35:35+0:038:05
2Julia NordvallÖppen motion 1 (16)22:54+1:198:53
2Magnus EliassonÖppen motion 4 (15)43:18+0:465:24
3Matilda PetterssonÖppen motion 1 (16)23:12+1:379:00
3Mats HörnellÖppen motion 2 (29)38:04+2:328:39
4Thomas HøjsgaardÖppen motion 4 (15)44:37+2:055:34
4Lovisa MasesÖppen motion 2 (29)38:39+3:078:47
6Frida EmanuelssonÖppen motion 3 (28)42:18+4:097:13
6Lena MasesÖppen motion 2 (29)39:46+4:149:02
7Sanna HörnellÖppen motion 2 (29)41:26+5:549:25
8Elias HörnellÖppen motion 2 (29)42:28+6:569:39
9Elin DahlinÖppen motion 4 (15)54:07+11:356:45
9Emil LarssonÖppen motion 3 (28)46:01+7:527:51
9Maja EliassonÖppen motion 2 (29)43:03+7:319:47
10Anja BergerÖppen motion 2 (29)43:52+8:209:58
11Maria EmanuelssonÖppen motion 2 (29)44:14+8:4210:03
11Anders PrästingsÖppen motion 4 (15)58:14+15:427:16
11Annika ÖstmanÖppen motion 3 (28)47:10+9:018:03
13Kjell EmanuelssonÖppen motion 4 (15)1:04:49+22:178:06
13Ingela HagfalkÖppen motion 2 (29)45:04+9:3210:14
14Irma BergÖppen motion 2 (29)46:37+11:0510:35
15Karin EmilsdotterÖppen motion 2 (29)47:42+12:1010:50
16Darin HagfalkÖppen motion 1 (16)1:22:25+1:00:5032:00
18Maria HjorthÖppen motion 3 (28)53:43+15:349:10
20Lisbeth HörnellÖppen motion 2 (29)50:39+15:0711:30
23Marcus NordvallÖppen motion 3 (28)1:08:37+30:2811:43
24Lars NordvallÖppen motion 3 (28)1:08:44+30:3511:44
Jesper BergÖppen motion 3 (28)ej godkänd
Jessica ErikssonÖppen motion 4 (15)ej godkänd

Gävle OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Olga PasichnaÖppen motion 2 (29)51:52+16:2011:47

HJS-Vansbro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Lars DahlströmÖppen motion 4 (15)52:49+10:176:36
13Lisbet Lidman LarssonÖppen motion 3 (28)48:26+10:178:16

IFK Lidingö SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Jonn Are MyhrenÖppen motion 4 (15)46:53+4:215:51

Korsnäs IF OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Lotta JungåkerÖppen motion 4 (15)1:12:23+29:519:02
23Agnes WallinÖppen motion 2 (29)53:54+18:2212:14
24Charlotta WallinÖppen motion 2 (29)54:28+18:5612:22

Kvarnsvedens GOIF OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Simon ForsÖppen motion 3 (28)38:24+0:156:33
Rune NolåkersÖppen motion 3 (28)ej godkänd

Leksands OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Mirjam JoonsÖppen motion 3 (28)1:00:27+22:1810:20
Petra LorentzonÖppen motion 3 (28)ej godkänd
Isabella JoonsÖppen motion 3 (28)ej godkänd

Linköpings OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Madeleine ÖlfvingssonÖppen motion 3 (28)46:58+8:498:01
12Johan ÅttingÖppen motion 3 (28)47:46+9:378:09
14Simon ÅttingÖppen motion 1 (16)53:12+31:3720:39
19Edvin ÅttingÖppen motion 2 (29)50:14+14:4211:24

Malungs OK Skogsmårdarna

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Maria BoisÖppen motion 3 (28)42:36+4:277:16
14Anna-Karin NilssonÖppen motion 3 (28)49:08+10:598:23

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Kristina HagfalkÖppen motion 2 (29)50:08+14:3611:23

OK Kåre

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christoffer LindgrenÖppen motion 3 (28)38:49+0:406:38
4Noa ArkebäckÖppen motion 1 (16)23:29+1:549:07
4Vendela SöderqvistÖppen motion 3 (28)41:08+2:597:01
5Patrik SöderqvistÖppen motion 3 (28)42:06+3:577:11
8Olle GahnshagÖppen motion 1 (16)29:12+7:3711:20
8Cecilia LindgrenÖppen motion 3 (28)45:02+6:537:41
25Alma BirklinÖppen motion 2 (29)55:32+20:0012:37
26Izabell BirklinÖppen motion 2 (29)55:38+20:0612:38

Rasbo IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Elias WesterberghÖppen motion 2 (29)44:59+9:2710:13
17Jenny WesterberghÖppen motion 2 (29)49:44+14:1211:18
Alfons WesterberghÖppen motion 1 (16)ej start

Stora Tuna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Björn ArvidssonÖppen motion 4 (15)43:25+0:535:25
5Maja MaxénÖppen motion 1 (16)25:26+3:519:52
6Erik SundbergÖppen motion 4 (15)50:38+8:066:19

Stora Tuna SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Hennie LöfgrenÖppen motion 2 (29)56:41+21:0912:52

Storviks IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Elis ÅbergÖppen motion 3 (28)58:43+20:3410:02

Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Alexis AndréÖppen motion 1 (16)38:30+16:5514:57
13Eimy AndréÖppen motion 1 (16)49:07+27:3219:04

Säterbygdens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Kjell KlarÖppen motion 4 (15)50:55+8:236:21
17Mohammad MahmoodiÖppen motion 3 (28)52:41+14:329:00
19Robert ÖstlundÖppen motion 3 (28)57:04+18:559:45

Tierps SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elke WilkeÖppen motion 2 (29)ej start

Timrå SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johanna MaxénÖppen motion 3 (28)38:096:31

Vittjärvs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Sven LundbäckÖppen motion 4 (15)56:56+14:247:07

Västerbergslagens OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alma WallmanÖppen motion 2 (29)35:328:04
5Alicia BergkvistÖppen motion 2 (29)39:21+3:498:56
7Anna-Karin RyttherÖppen motion 1 (16)29:08+7:3311:18
9Ella SandÖppen motion 1 (16)30:35+9:0011:52
12Peter BergkvistÖppen motion 4 (15)59:36+17:047:27
12Ellen ForsgrenÖppen motion 1 (16)45:23+23:4817:37
15Axel SandÖppen motion 1 (16)1:09:25+47:5026:57
15Elsa ForsgrenÖppen motion 3 (28)50:03+11:548:33
16Mats WallmanÖppen motion 2 (29)48:05+12:3310:55
20Bernt ForsgrenÖppen motion 3 (28)58:03+19:549:55
21Karl ForsgrenÖppen motion 2 (29)50:49+15:1711:32
Olle WallmanÖppen motion 2 (29)ej godkänd
Alva RyttherÖppen motion 2 (29)ej godkänd
Helena WallmanÖppen motion 3 (28)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser