Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL
Arrangörsorganisation: OK Skogshjortarna
Datum: tisdag 10 april 2018

Öppen motion 1

1 800 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar WärnOK Skogshjortarna29:1716:16
2Eskil NygårdOK Skogshjortarna29:40+0:2316:28
3Hanna LöfgrenOK Skogshjortarna31:51+2:3417:41
4Arvid BjörnstamOK Skogshjortarna32:43+3:2618:10
5Ellen KarlssonOK Skogshjortarna32:46+3:2918:12
6Kasper AhlinOK Skogshjortarna33:10+3:5318:25
7Annie SchröderOK Skogshjortarna33:44+4:2718:44
8Doris LindqvistOK Skogshjortarna33:57+4:4018:51
8Kristoffer AhlinOK Skogshjortarna33:57+4:4018:51
10Emilia WängrotOK Skogshjortarna36:22+7:0520:12
11Linnea FranssonOK Skogshjortarna36:27+7:1020:15
12Hugo IvarssonOK Skogshjortarna39:20+10:0321:51
13Alma SchröderOK Skogshjortarna39:49+10:3222:07
14Gustav HarrysonOK Skogshjortarna40:07+10:5022:17
15Lucas HarrysonOK Skogshjortarna40:09+10:5222:18
16Clover ValesjöKlubblös40:35+11:1822:32
17Lina RoxeniusOK Skogshjortarna40:44+11:2722:37
18Filip AskerlundOK Skogshjortarna52:24+23:0729:06
19Alva BramedOK Skogshjortarna3:24:00+2:54:431:53:20
Sven TholénOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna15:195:28
2Viktor HedströmOK Skogshjortarna24:12+8:538:38
3Vilma LöfgrenOK Skogshjortarna32:07+16:4811:28
4Magnus BertilssonOK Skogshjortarna32:08+16:4911:28
5Börje BjörnstamOK Skogshjortarna34:50+19:3112:26
6Emil JohanssonKlubblös35:34+20:1512:42
7Lisa CagnerOK Skogshjortarna35:35+20:1612:42
8Samuel JakobssonOK Skogshjortarna36:02+20:4312:52
9Carola VeltmanOK Skogshjortarna36:41+21:2213:06
10Isabelle JarnelidOK Kullingshof39:51+24:3214:13
11Albin SchröderOK Skogshjortarna40:08+24:4914:20
12Melvin LundOK Skogshjortarna40:15+24:5614:22
13Calle WärnOK Skogshjortarna42:04+26:4515:01
14Claes SöderströmOK Skogshjortarna42:29+27:1015:10
15Viktoria FredrixonOK Skogshjortarna46:03+30:4416:26
16Ida IvarssonOK Skogshjortarna46:41+31:2216:40
17Emmy ErikssonOK Skogshjortarna48:13+32:5417:13
18Erika FredrixonOK Skogshjortarna48:41+33:2217:23
19Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna53:13+37:5419:00
20Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:05:09+49:5023:16
21Linnea StenbaekOK Skogshjortarna1:05:20+50:0123:20
22Signe NygårdOK Skogshjortarna1:05:24+50:0523:21
23Kajsa PalmerKlubblös1:08:52+53:3324:35
Emmy ErikssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 5

2 900 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig HedströmOK Skogshjortarna24:438:31
2Sebastian SundbergOK Skogshjortarna29:07+4:2410:02
3Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna29:42+4:5910:14
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna36:26+11:4312:33
5Åke GatelidOK Skogshjortarna37:52+13:0913:03
6Johan EngdahlOK Skogshjortarna39:00+14:1713:26
7Clara EberlenOK Skogshjortarna39:16+14:3313:32
8David NygårdOK Skogshjortarna39:19+14:3613:33
9Ann-Sofie EngdahlOK Skogshjortarna39:23+14:4013:34
10Annika AnderssonOK Skogshjortarna39:52+15:0913:44
11Andreas CorinOK Skogshjortarna41:42+16:5914:22
12Valentin ÅsénOK Skogshjortarna41:57+17:1414:27
13Kent CarlgrenOK Skogshjortarna42:15+17:3214:34
14Frida LöfgrenOK Skogshjortarna45:36+20:5315:43
15Eva IsakssonOK Skogshjortarna45:59+21:1615:51
16Inger ErnstsonOK Skogshjortarna50:34+25:5117:26
17Mats EricssonOK Skogshjortarna50:38+25:5517:27

Öppen motion 7

2 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto26:459:54
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna27:26+0:4110:09
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna28:59+2:1410:44
4Clas BörjessonIK Uven29:40+2:5510:59
5Stina ThernOK Skogshjortarna29:51+3:0611:03
6Suzy LarssonOK Skogshjortarna29:59+3:1411:06
7Karin ThernOK Skogshjortarna30:09+3:2411:10
8Gunilla FredmanOK Skogshjortarna31:51+5:0611:47
9Lars BjörkingOK Skogshjortarna31:56+5:1111:49
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna31:59+5:1411:50
11Torbjörn WikströmOK Orinto33:20+6:3512:20
12Magnus PedersenOK Skogshjortarna34:23+7:3812:44
13Agnes IvarssonOK Skogshjortarna34:29+7:4412:46
14Roger WalderstedtOK Skogshjortarna35:12+8:2713:02
15Hans VokseppOK Skogshjortarna36:23+9:3813:28
16Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna37:03+10:1813:43
17Kurt FredrixonOK Skogshjortarna38:01+11:1614:04
18Eva PedersenOK Skogshjortarna38:03+11:1814:05
19Jens HallgrenOK Skogshjortarna39:56+13:1114:47
20Ebba ThernOK Skogshjortarna58:31+31:4621:40
21Kjell EinarssonOK Skogshjortarna3:04:24+2:37:391:08:17
Monica IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarnaej godkänd
Elsa AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 8

3 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel BökeOK Kullingshof28:597:25
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna32:44+3:458:23
3Max TholénOK Skogshjortarna34:30+5:318:50
4Rune LarssonOK Skogshjortarna36:09+7:109:16
5Erik JohanssonOK Skogshjortarna36:47+7:489:25
6Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna38:37+9:389:54
7Anders ZandenOK Skogshjortarna44:09+15:1011:19
8Annica TholénOK Skogshjortarna46:21+17:2211:53
9Ingemar AnderssonOK Skogshjortarna48:30+19:3112:26
10Hans LindgrenOK Skogshjortarna53:18+24:1913:40
11Jonas KnapOK Skogshjortarna55:52+26:5314:19
12Kent IvarssonOK Skogshjortarna59:26+30:2715:14
13Lars StrömbergOK Skogshjortarna1:00:36+31:3715:32
14Björn ÅsénOK Skogshjortarna1:02:53+33:5416:07
Anton LundOK Skogshjortarnautgått

Öppen motion 9

5 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin IvarssonOK Skogshjortarna39:327:03
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna48:46+9:148:42
3Gustav AnderssonOK Skogshjortarna51:41+12:099:13
4Stefan GustafssonOK Skogshjortarna1:00:00+20:2810:42
5Mikael JohanssonOK Skogshjortarna1:04:30+24:5811:31
6Gary LarssonOK Skogshjortarna1:05:27+25:5511:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser